цистит

  • 22 972
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
днес ми е трети ден, от който имам цистит и вече почти се оправям, почти даже нямам болки, но много се чудя, дали да правя секс, притеснявам се да не се възпали нещо....ноо ако не мога сега, от кога мога?   newsm78

# 31
  • София
  • Мнения: 2 430
Нолицин  е добър вариант,защото действа само в пикочните пътища и в червата.Удобен е ,пие се 2 пъти на ден Peace

# 32
  • Мнения: 2 005
Доста често страдам от цистит и се уверих , че ми помага едиствено ваксината "Уростим " , която е за възрастни и се пие по 1 табл. сутрин на гладно в продължение на 3 месеца  Peace

# 33
  • Мнения: 2 908
Пих Уростим и не ми помогна Tired,скоро ми беше последната(поредната)криза,при която ме лекуваха с Гентамицин в д***то.Просто излезе бактерия,неподлежаща на друго лечение,дори и на Ципрофлоксацин-а аз както го знам,че помага винаги,щях да го почна,добре се спрях.Не е добре на своя глава да вземаш антибиотик,защото ако не е той,ще ти го спрат,ще стане бактерията резистентна,може и не само на него и ще видиш зор.Пий Мечо Грозде и отварите от магданоз,написани по-горе и чакай резултата.Аз бяха твърди сигурна,че отново е-коли е предизвикала цистита,защото реално тя го предизвиква-преминава от чревният тракт на жената във влагалището и е цял мит и легенда,че това се появява при настинка само-чисто и просто ти е минала бактерийка от ануса във влагалището.Това е ужасно много свързано с полов акт,да кажа аз,напук на други твърдения,защото аз получавам цистит основно след такъв акт LaughingМястото между ануса и влагалището е много кратко и при триенето,при неизмиване добре на мъжа...може да стане това.
Сега се изненадах обаче,че бактерията се оказа друга,не е точно чревна,хванала съм я от мъжа ми обаче,защото точно след акта ме заболя на другият ден WinkТака,че с презерватив можеш поне да намалиш шансовете да си лепнеш,ако не от ануса си,от пениса на партньора си нещо.
Този цистит ми е някъде 9-10 подред,затова се смятам за достатъчно компетентна от четене,ровене и т.н.Цистити получавам минимум по 1-2 годишно от 20-годишна,сега съм на 27. Tired

# 34
  • Мнения: 1 984
всъщност между най - честите причинители са трихомонасите и хламидиите - и двете се предават по полов път... затова и се прави комбинирано лечение с 2 препарата ако се подозира такъв причинител.

# 35
имам парене при уриниране мвого неприятно усе6тане.Сега съм на Цистон неискам антибиотици.Ако знаеше не6то ефикасно споделете.Благодаря предварително.

# 36
  • Мнения: 4 660
на мен ми помогна нолицин но има странични ефекти. докторът ми даде 2*1 но аз пия полвинка също така и цистонът помага Rolling Eyes

# 37
  • София
  • Мнения: 2 430
на мен ми помогна нолицин но има странични ефекти. докторът ми даде 2*1 но аз пия полвинка също така и цистонът помага Rolling Eyes
То общо взето при всеки антибиотик риска за гъбички е доста голям.Какво стана след като пи нолицин?

# 38
  • Мнения: 206
Аз съм много доволна от Нолицина,още на втория прием почувствах облекчение.

# 39
Преди 3 години една приятелка (тя е главен счетоводител на голяма фармацевтична компания) ми каза да изпия Нолицин и след 4 часа още 1 хапче. Почувствах облекчение още на 30 минута. Но продължих да го пия още 3-4 дена за профилактика. Друго, което съм чела по темата е да се пият много течности и особено много помага сок от боровинки. Интимната хигиена трябва да е на 6! И повечко да се обличаме.. Това е. На мен това ми помага.

# 40
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз се справям с Нолицин.

Четох за Монурал някъде, еднократен прием, също бил много добър.

# 41
  • Мнения: 104
Някога страдах от цистит - до към 17-годишната си възраст. Гнусна работа, не искам да си припомням. Отидох при д-р Памуков (не знам дали е още жив - тогава беше възрастен, а аз сега съм на 31) и той ми предписа някаква своя смес от билки специална. Пих я около година и оттогава забравих окончателно за цистита. А преди това не бяха лекарства, не беше мечо грозде, но безрезултатно. Само с билките се отървах.

# 42
  • Мнения: 3
Здравейте,и аз получих цистит преди 2 дни  с много остри болки и парения.Но след 2-то хапче (нолицин ) се почувствах доста добре  - определено хапчето си го бива.Но пия и чай от мечо грозде - незнам до колко помага,но се усеща положително действие .

# 43
  • Мнения: 2 005
До преди месец и половина бях на Уростим , сега взимам само Цистон .... newsm78Да чукна на дърво скоро съм нямала криза  Thinking

# 44
Здравейте, след поредната "криза" намерих нещо много интересно в нета:

•Най-важното е да пиете колкото се може повече вода. И помнете - урината отмива бактериите, затова дайте на организма си шанс да се избави дори само от част от вредните микроорганизми.

•Сипете в чаша вода чаена лъжичка сода (ако не страдате от хипертония или от сърдечносъдови заболявания) -това ще направи урината по-алкална и ще смекчи усещането за парене.

•Избягвайте безконтролния прием на антибиотици, това може да доведе до развитието на усложнения. За премахване на възпалението и намаляване на болестните усещания помагат и билковите настойки.

•Въздържайте се от консумация на лютиви, кисели и сладки ястия, не употребявайте газирани напитки.

•Уринирайте колкото се може по-често.

•При първа възможност се обърнете към лекар. Както вече казахме, при лечение на цистита важно място заемат изследванията за откриване причините за заболяването.

- Как да постъпят бременните жени, открили у себе си симптоми на цистит?
- По време на бременността се променя хормоналният фон на организма и намалява имунитетът, затова при тях често се случва обостряне на цистита. Лечението зависи от срока на бременност. През първите 3 месеца е желателно въобще да не се приемат лекарствени препарати, защото могат да предизвикат сериозни нарушения при формирането на плода.

Могат да се пият само витамини и билкови смеси
Единственото, което може да помогне на жената в такава ситуация, е вкарването на лекарства непосредствено в пикочния мехур. Тази процедура отстранява симптомите на заболяването, възстановява нормалното състояние на пикочния мехур, предотвратява възвръщането на симптомите за известно време и не крие никаква опасност за живота и здравето на бебето. През втората половина на бременността лекарят в зависимост от конкретната ситуация може да назначи антибиотици, тъй като органите на плода са вече оформени.

Профилактиката?
- Първото и най-важно - не се простудявайте. Не трябва да седите на влажната земя или на бордюра, да се къпете в студено време в реката или да носите много къси поли късно през есента и зимата.

Второ, правете си профилактика и на хроничните възпалителни заболявания.

Честите ангини, хроничният тонзилит - всичко това силно понижава имунитета

Трето, изпивайте по осем чаши вода на ден и своевременно изпразвайте пикочния си мехур. При седяща работа на всеки час ставайте по 5-10 минути да се разтъпчете. Носете памучно долно бельо. Ако ползвате тампони при менструация, сменяйте ги на всеки два часа.

Ето и няколко билкови рецепти
•Ефикасен за раздразнен пикочен мехур е чаят от стъбла на череши и вишни, към него можете да добавите и мед. Чаят се пие на гладно.
•10 г змийско мляко и 10 г семена от магданоз се смесват и също се приготвят като чай; може да се добави и мед.
• Смесват се 20 г хвойнови плодчета, 15 г полски хвощ и 15 г стръкчета зелен фасул. 4 супени лъжици от тази смес се варят 10 минути в един литър вода, сместа престоява 10 минути и се прецежда. Изпива се през деня.

Ето го и линкът към цялата статия: http://www.lekar.bg/news-128/info-1171/%D0%9D%D0%B5.%D0%BF%D1%80 … 0%B8%D1%82%D0%B0/

Аз лично гледам да пия страшно много вода, направо се наливам със сок от боровинки (в момента пия сок от черен касис, защото не намерих боровинки); памучно бельо; и отлична интимна хигиена.. Ааа, сега се сещам за един интимен гел, който ми го препоръча моята гинеколожка - Seba Med 3.8 pH. Вярно, че е много скъп (но пък за сметка на това много добър)- около 15лв, но го ползвам от март и още има повече от половината. Изписа ми го когато се преборих с няколко месечни проблеми с трихомони и гъби, след като ми каза че съм кристално чиста.. Съжалявам че се отконих малко от темата, но мисля че ще помогна поне малко...  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт