страх от секцио?

  • 4 245
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Беше ли  Ви страх от предстощото секцио?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Не PeaceИмах пълно доверие на оператора!

# 2
  • Мнения: 2 401
Ухаааа и още как.  И двата пъти умирах от шубе.

# 3
  • Мнения: 814
 Сега ще раждам секцио и хич не ме е страх. Щеше да умирам от страх ако трябваше да раждам нормално-минах вече по този път и никога не искам да се сещам за този момент.

# 4
  • Мнения: 4 629
Не ме беше старх. При мен се наложи по спешност и въпреки това бях много спокойна. Беше ме страх от вагиналното раждане

# 5
  • София
  • Мнения: 2 493
Много ме беше страх. Първото ми раждане беше нормално и много исках пак да си родя така. Но за съжаление ми се наложи секцио. Sad Ако ми се налага пак да раждам секцио - пак ще ме е страх. 

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Винаги ме е било страх от вагинално раждане.
Родих със секцио.През цялата ми бременност и по време на операцията  ме беше обхванало някакво невероятно спокойствие.Даже не мога да го опиша,просто вътрешно чувство,че всичко ще е наред!Имах пълно доверие на моя лекар,което не е за подценяване в такива моменти!

# 7
  • Мнения: 100
Не ме беше страх , нямах търпение да се срешна с бебето си:)))

# 8
  • София
  • Мнения: 4 588
Беше ме страх, но не чак толкова. Нямах много време да го обмислям, защото ми го назначиха ден преди да се състои. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 451
Много ме беше страх и двата пъти. Първият път, защото не знаех какво ме очаква и си е операция все пак. Вторият път, защото вече знаех какво е.

# 10
  • Мнения: 133
Страха е в главите ви! Два пъти го преживях, но не съжелям(извинявам се на майките родили по естествен път). По медицински причини ме резваха Wink. Само бъди силна духом и всичко ще е наред.
Желая ти здраво бебче! да ти пълне дома с веселие.

# 11
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ау,две вечери преди операцията ме хвана шубето.Ама аз до тогава болница не бях помирисвала и имах нетърпимост към всички с бели престилки.
На операционнната маса треперех като лист (и аз не знам защо? newsm78)
Сега обаче като знам какво е няма като че ли толкова да се притеснявам Simple Smile

# 12
  • Мнения: 482
Ох, ужасно ме беше страх - и аз не знам на кои свят бях ... но минава, не е чак толкова страшно  Peace

# 13
  • Мнения: 256
Vinagi sam izpitvala strah ot vaginalnoto rajdane makar da ne sam imala takova.Vinagi sam iskala da rodja sekcio Naughty i sam mnogo dovolna ot reshenieto si!Vazstanovih se izkljuchitelno barzo,no pri men bolkite prez bremennosta bjaha nechoveshki,taka che tezi ot operacijata bjaha detska igra Laughing

# 14
  • Мнения: 1 910
И мен ме беше страх да родя нормално и исках секцио. Та все си е май шубе. Wink

# 15
  • Канада
  • Мнения: 494
Да,беше ме страх,ама аз съм такова шубе,че както и да бях родила,все щеше да ме е страх!

# 16
  • Мнения: 4 155
По-скоро ме беше страх от нормалното раждане. Първия път чакахме да родя така, но като не стана се наложи секцио.
Втория път беше планувано секцио. Малко ме беше страх. Но както преди всяко неизвестно нещо.

# 17
  • Мнения: 527
Няма от какво да те е страх,ако лекаря е проверен,а също много важен е анестезиолога.Най-важното е да не се панираш преди операцията,трябва да си абсолютно спокойна Simple SmileУспех Peace

# 18
  • Мнения: 5 250
Имах леки притеснения, но след разговор с приятелки и познати минали през това се успокоих. Сутринта преди секциото бях изключително спокойна и усмихната. Нямах търпение всичко да мине и да си видя бебето. Не се притеснявай, няма нищо страшно! 

# 19
  • Мнения: 11 003
При мен се наложи планово секцио, така че имах 9-10 дена да мисля и да се притеснявам, като за всяко ново и неизвестно нещо. На всичко отгоре дотогава никога не бях оперирана и не бях лежала със сериозни проблеми в болница, освен 2 пъти за задържане през бременността.
Но в предродилна зала претръпнах и когато ме поведоха към операционната, бях ухилена до уши, а на масата слушах докторите как си разказват вицове и се смеех с тях. Sunglasses После ми показаха беболинка, зашиха ме ... от тогава нататък бях в еуфория и безумно щастлива  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 865
Не ме беше страх.Аз си избрах този начин да родя и бях наясно какво да очаквам.

# 21
  • Мнения: 689
Не ме беше страх от самата операция, а по-скоро от самото възстановяване. Но всичко стана много бързо и лесно, без усложнения.

# 22
  • Мнения: 77
На мен още ми е рано и не знам как ще го раждам, но тъй като имам операция от херния много се съмнявам да е по естествен път. Мен от операцията не ме е страх, страх ме е от некадърни доктори-щото съм от провинцията и нали се сещате как е! Stop

# 23
  • София
  • Мнения: 5 755
Умирах от страх. Това, че не знаех какво ме очаква, ме побъркваше. А също и мисълта, че скоро няма да имам корем, а бебе. Mr. Green Сега си мисля, че при второ, живот и здраве, не бих била така уплашена, но знае ли човек.
Успех! Peace Няма нищо страшно!

# 24
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Според мен всяко ново, неизвестно нещо е страшно.

# 25
  • Мнения: 2 159
Според мен всяко ново, неизвестно нещо е страшно.
определено ме беше страх от неизвестното, следващия път живот и здраве пък ще ме е страх от известното Mr. Green

# 26
  • Мнения: 1 531
да, много, и бях неописуемо шашната  Cry 
обаче след това бях пък тоооооооооооооооооооооолкова щастлива 
Heart Eyes

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Не ме беше страх.Знаех,че съм в ръцете на най-добрият специалист, и най-добрият екип.Преди операцията всичко ми беше подробно обяснено и спокойно очаквах денят.
Заспах и се събудих с бебе.

# 28
  • Мнения: 147
 При мен беше по спешност. След като ме мъчиха 12 часа с контракции през 3-4 минути бях съгласна на всичко само и само болката да спре. Бяха ми казали, че възстановяването е много трудно, но стискаш зъби и това е.

# 29
  • Мнения: 959
изобщо

# 30
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не!

# 31
  • Мнения: 3 205
Беше ме страх само за детето - дали ще е здраво, дали всичко ще е наред. Иначе от самото секцио не ме беше страх, много е важно да имаш доверие на доктора си.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Малко

# 33
  • Мнения: 205
От секциото не ме е страх. Минала съм през много операции до сега. Само бебето да е здраво и да се роди дебело и сладко това ме интересува.  Hug

# 34
  • Мнения: 4 621
Не ме беше страх.Аз си избрах този начин да родя и бях наясно какво да очаквам.
PeaceАз също

# 35
  • Мнения: 2 208
Не, не ме беше страх. Имах изключително голямо доверие на доктора си  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 10 326
Не, не ме беше. Страх не ме хвана и когато по спешност ме приеха през нощта с изтекли води и контракции и ми казаха, че понеже нямам разкритие ще си чакам планираното секцио сутринта. Беше ми много любопитно какво става в предродилна зала, чувствах се защитена от болката, понеже щяха да ме оперират. Дори когато много ме боляха контракциите не смеех да издам стон (щото си знаех, че рано или късно ще ми сложат упойка)...Crazy

# 37
  • Мнения: 1 114
Много. Обаче бързо се забравя като видиш бебето. Сега разните ми терзания за операцията ми изглеждат толкова далечни.

# 38
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
НЕ! След дългото чакане с контракции като ми казаха, че май ще ме срежат дори се позарадвах, макар, че ми се искаше да родя нормално .... както и да е наистина не ме е било страх първия път. За втория вече имах опит и даже не се замислих много.  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 1 467
Не, страх не, но изключително неприятно чувство, добре, че горе-долу бързо минава..

# 40
  • Мнения: 6 039
ужасно ме е страх от операции, и по тази причина много ме беше страх, да не се наложи секцио

слава богу - размина ми се
за в бъдеще - пак ме е страх

# 41
  • Мнения: 399
Да! Оперираха ме в 15 ч и дотогава бях умряла от глад и само за това мислех,та вниманието ми беше отвлечено от копнеж по една хубава мусакичка или зелеви сърмички! Така изфърчах след акушерката като каза "Аиде!" - това за мен беше последната крачка към моето бебе и първата крачка към мусакичката!  Laughing Уф,и сега огляднях!  Rolling Eyes
Човешко е да те е страх!

# 42
  • София
  • Мнения: 672
Не, изобщо не ме беше страх. След като нещата не зависят от мен, какво да ме е страх.

# 43
  • София
  • Мнения: 337
Винаги ме е било страх от вагинално раждане.
Родих със секцио.През цялата ми бременност и по време на операцията  ме беше обхванало някакво невероятно спокойствие.Даже не мога да го опиша,просто вътрешно чувство,че всичко ще е наред!Имах пълно доверие на моя лекар,което не е за подценяване в такива моменти!

същото и при мен и двата пъти.
беше ме страх само бебо да не тръгне по-рано от датата за секциото baby_neutral

# 44
  • Мнения: 1 467
И мен ме беше страх точно това да не ми се случи и бях тръгнала наперено да си раждам нормално. Накрая стана така, че ми направиха секцио по спешност /сега не ми се пише за причините/, бях меко казано в шок и като ми показаха детето, не можах да разбера какво става. Разбирам те прекрасно. Сега обаче, след като имам опит, казвам -  не е толкова страшно, но пък пак бих родила нормално, ако ме попитат:)

# 45
  • София
  • Мнения: 6 011
същото и при мен и двата пъти.
беше ме страх само бебо да не тръгне по-рано от датата за секциото baby_neutral
А,да,ти ми го припомни този момент! Joy
последния месец от бременността бях сама вкъщи,мъжа ми беше в командировка.Мен много ме беше страх да не тръгне да се ражда през ноща.Спях с два телефона. LaughingВъпреки,че лекаря ме убеждаваше,че има време екипа да се събере и нощем и пак ще ми направят операция.

# 46
  • София
  • Мнения: 44 098
Да, като ми казаха, че заради тесен таз ще раждам евентуално секцио, умрях от страх, но отидох на консултации при още двама лекари и в крайна сметка решихме да почне нормално с готовност за секцио по спешност - е, не се наложи,  от което съм безкрайно щастлива. Много ме е страх от операции...

Общи условия

Активация на акаунт