Предай нататък...

  • 7 736
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 195
Ммка-Поздравй.Това което си написала е чудесно.Жалко че някои така са се затворили в черупките си и не те разбраха.Това че си пуснала есемес е хубаво и не знам защо някои са го приели за "парадиране".Аз го приемам като напомняне  PeaceДано има повече хора като теб,защтото иначе проблемите на другите се забравят.И това-да подарим усмивка ,като кажем добра дума е страхотно.Още веднъж те поздравявам-продължавай така
Е това е истината, няма какво да добавя..........
Теди  Heart Eyes Heart Eyes

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
Трябва да има положително настроени хора, колкото повече, толкова по-добре.
Не става въпрос да вървиш и да се хилиш идиотски...

Но добрата дума, поощряването, признателността правят чудеса.  Почти всички са майки тук и знаят за това въздействие по собствените си деца.  Не е по-различно и при останалите хора.

Едно от най-важните качества, когато работиш с хора е именно това - да откриеш във всеки най-доброто и да го поощряваш.  Мисля, че точно това е смисълът на цитата в първия постинг.

# 17
  • Мнения: 1 072
Един да напише нещо хубаво и го обвиняват в прекомерен патос, наивност, сюрреализъм ...........

********************* 

Пуснах SMS.

Последното голямо положително нещо в живота ми беше участието в двете акции на ДБМ Пз. Боядисахме и почистихме градската градина и направихме благотворителен базар.

Колко му е да купиш една кутия боя и да наклепеш артистично най-близката катерушка??????????????

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 10:03 от Летящата крава

# 18
  • София
  • Мнения: 10 825
Моето добро дело е от неделя чак Confused
Качих един татко и сина му, които вървяха в дъжда и ги закарах до колата им. Много добре се почувствах, предполагам и те Sunglasses

# 19
  • Мнения: X
Всеки въздейства на някого...дори несъзнателно.
Мен, например, ме втрещява любезността на момичетата от една фирма за офис консумативи, с която работим.
Обаждам се и когато ми вдигнат телефона, поне 3 секунди стоя така  Shocked Embarassed,
защото от гласовете им лъха позитивизъм и доброта.
Не ми пука дали им е задължение да са добри или го правят от сърце - на мен ми допада и ме накара и аз да се променя и да "изкопирам" ако щете начина по които казват името на фирмата и своето име - начин, който те кара да се чувстваш виновен, че си толкова крив и "опак" понякога, с хора, които не познаваш  Flutter   Wink

# 20
  • Мнения: 1 426
Всъщност, когато правим добро, ние най-напред го правим заради себе си, защото първо на нас ще ни стане по-добре, а другият човек - който и да е той! - винаги е на второ място.

А сега конкретно: на една леля оня ден пред мене не й стигнаха 90 стотинки на касата на Била - и аз й доплатих. Горката! Толкова се сконфузи и й стана зле, по-добре да си беше върнала пастата за зъби или нещо друго... Надали ме е споменала с добро после.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 958
......
......
АЗ пък искам да помоля всички правачи на добро, днес ако вали и карат колите си, просто да не настъпват педала на газта, да пропускат мокрите минувачи на пешеходните пътеки и да не се стараят непременно да ги окъпят с кални фонтани. Особено много умолявам жените-шофьорки, че са превърнали това в спорт!  Praynig
............

Ето , че темата е полезна. Wink Уместен призив.

MMka, много хубава тема!  bouquet   
Аз периодично пускам SMS - и ...
Не се сещам в момента за други добрини, но се старая да се усмихвам повече .
Всъщност пожелание за приятен ден ,придружено с усмивка също върши чудеса. Simple Smile


# 22
мюриель -само така.Поздрави.В нашия намръщен и затворен в себеси свят си е много по-добре.И защо пък трябва да си хвърляме хляба във водата ,като може да си мухляса на спокоиствие???Не им обръщай внимание на тези "зомбирани полуидиоти".Остави ги да се опитват да променят "нашия "свят-и без това нямат шанс.Ние няма да им го позволим!!!Да живее Хитлер-добрите хора като него са се топлили на тези"проповядващи тази свръхоптимистична булевардна психология"книги.Свалям им шапка.А тези "убиици"-за какво им е втори шанс-да вземат да се променят ли?И да се разкаиват че са от нашия свят?Е с това трябва да се борим.Да не се усмихваме и помагаме-само така ще продължаваме да създаваме психопатчета и убиици.Защото няма дете,което се е родило лошо-трябва да създаваме такива..."Просто не е човешко това, да си пиложително настроен "-И да бъде добър...Мани ги тия нечовеци.Все пак хомо сапиенс означава възможност за мислене,а не непременно умение....
и тези които не мислят като нас-просто не са хора...Браво на нас!

# 23
  • Мнения: 1 426
е, хайде поне да не си пръскаме отровната слюнка...

# 24
  • Мнения: 4 195
MMka , не искам да се заяждам, но не си ли чувала поговорката "Направи добро, пък го хвърли в морето"? А това, че "лявата Защо трябва да правим добро, само за да се похвалим после? За кого го правим - за нас или за човека, който има нужда?
Теди се хвали, така ли? Не си права како Сийке, тук не си права, не си разбрала какво е имала в предвид. Мислиш ли, че някой може да е толкова плиткоумент, та да се похвали с 1 пуснат смс, и да очаква похвала - едно знам със сигурност, толкова колкото дясната и ръка е дала, а лявата не е видяла, трудно може да се опише, еле па в такива теми Peace

# 25
  • Мнения: 3 447
мюриель -само така.Поздрави.В нашия намръщен и затворен в себеси свят си е много по-добре.И защо пък трябва да си хвърляме хляба във водата ,като може да си мухляса на спокоиствие???Не им обръщай внимание на тези "зомбирани полуидиоти".Остави ги да се опитват да променят "нашия "свят-и без това нямат шанс.Ние няма да им го позволим!!!Да живее Хитлер-добрите хора като него са се топлили на тези"проповядващи тази свръхоптимистична булевардна психология"книги.Свалям им шапка.А тези "убиици"-за какво им е втори шанс-да вземат да се променят ли?И да се разкаиват че са от нашия свят?Е с това трябва да се борим.Да не се усмихваме и помагаме-само така ще продължаваме да създаваме психопатчета и убиици.Защото няма дете,което се е родило лошо-трябва да създаваме такива..."Просто не е човешко това, да си пиложително настроен "-И да бъде добър...Мани ги тия нечовеци.Все пак хомо сапиенс означава възможност за мислене,а не непременно умение....
и тези които не мислят като нас-просто не са хора...Браво на нас!
Хахахах, ето едно добро дело - развесели ме яко  Joy

# 26
  • Мнения: 25 633
Не знам коя е тази Теди, но ако става въпрос за авторката на темата, останах с впечатление, че точно това призовава - всеки да се похвали как е пуснал СМС или каквото там добро е сторил.
Виж, ако темата беше поредната такава за припомняне на въпросния телефон - ОК, но нямаше нужда да се изприказват толкова приказки, че чак и цитати от книги, за да се похвали човек, че е цъкнал едно СМС-че, което не му струва кой знае какво.
Ако имах повече време, щях да пусна тема "СМС-ът като съвременната форма на индулгенция за чиста съвест". Не ми се струва нормално цял ден да се държиш като кучка, а вечерта да цъкнеш СМС-чето и да си легнеш, препълнена с възхита от благородната си същност.
Не ми се струва нормално да наскърбяваш близки и чужди, а после да се похвалиш колко мислиш за останалите.
Не ми се струва морално да криеш данъци, да се облагодетелстваш с неща, на които нямаш право, а после да призоваваш "Дайте да дадем!".
С тези думи нямам никого конкретно предвид, най-малко авторката на темата, просто разсъждавам по въпроса и се опитвам да обясня, защо подобни теми ме отвращават. Особено като знам, че поне половината декларации тук няма да имат нищо общо с действителността.

# 27
  • Мнения: 293
Такава тема може да пусне само някой, който не е заплащал със собственото си здраве за направеното добро (тва за непознати, ако не е ясно).
В такъв момент - даваш заден, и се замисляш кое за кого е добро, и кое - лошо.


Напоследък - преоткривам детето в себе си Grinning

(още - като изчета цялата тема Laughing )

# 28
  • Мнения: 1 072
...............Особено като знам, че поне половината декларации тук няма да имат нищо общо с действителността.

Също така е вярно, че всеки съди за другите според себе си.
Едни не желаят да се споменава думата благотворителност в Клюкарника.
Други оправдават неучастието  си в благородните инициативи с теорията за егоистичните подбуди на участващите в такива.
Трети винаги се явяват есенна слана на всяка крилата идейка...... нямам предвид Мю, просто очаквам да се включат Кейси и Лиска
Четвърти се дразнят от енергията и порива на другите по принцип.

Аз лично съм попадала във всички от изброените групи в зависимост от настроението си. Така че, без обидени, моля.

# 29
как Сийке-да се "похвалиш",че си сторил(ла) добро,изобщо не е лошо.Може да е пример и напомняне.А "цитатът"си е точно на място-показва един от начините,които не ни струват нищо ,а вършат добра работа...Е предполагам че не си го разбрала от първия прочит..
 А за вниманието и добротата към  към другите давам пример с едно стихотворение на Дамян Дамянов:
...Ще седна до главата ти,ей тука и ще ти разкажа приказка една,в която е заложил зла поука един мъдрец от стари времена: ...Един разбойник цял живот се скитал и нивга се не връщал у дома.Вместо сърце под ризата си скрито,той носил зла и кървава кама. Предварвал той замръкнали кервани и само денем криел своя нож.Но ножът му от кръв ръжда не хванал. Човекът като дявола бил лош.Ала и той един път от умора под слънцето на кръстопът заспал.Подритвали го бързащите хора и никой до главата му не спрял.И само малко дрипаво момиче лицето му покрило с листо. Заплакал той за първи път обичан,заплакал той-разбойника! Защо? Какво стоплило туй сърце кораво,нестопляно в живота никой път? Една ръка по-топла от огнище дала на главореза онова,което той не би заменил с нищо - ни с обир скъп,ни с рязана глава... ...Но ти заспа!А тъй ми е студено!Туй приказно момиче где е то? То стоплило разбойника,а мене ти никога не стопли тъй!Защо???

  И много искам да помоля тези:Които не разбират нещо,не могат,не искат,или не вярват-че не е невъзможно нещо да се промени.....МОЛЯ ВИ ,НЕ ПРЕЧЕТЕ НА ТЕЗИ КОИТО ГО МОГАТ И ГО ПРАВЯТ!

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 12:42 от leif

Общи условия

Активация на акаунт