Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 7

  • 38 954
  • 319
  •   1
Отговори
# 15
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 228
Ами тя сега е в хладилника ,но се чудя в тази жега как ще  я транспортирам утре на около 30 км Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 899
Страхотни торти, момичета!

Аз искам да ви почерпя с една мързелива "Ягодова сянка" без повод Simple Smile




Парченце по-късно, че сега отлежава в хладилника и още не сме я опитали

# 17
  • Мнения: 22 867
 Umbra, ягодовата ти сянка така ме грабнаааа.....................Сподели, моля те, какво се намира "под сянката ягодова" Embarassed Или ако си давала рецептата, пусни линкче.  bouquet

# 18
  • Мнения: 972
И аз да се разпиша в новата тма с една тортичка  Mr. Green
За съжаление не ми остана време да я доизкусуря както бях намислила, че точно този ден децата мрънкаха както никога.  Tired

ето и още няколко изгледа отзад отгоре и отстрани
Гумите съм ги боядисвала отгоре с боя, а не самата маса.  Peace
Бях писала в предишната тема, че по този начин може да се прави и трансфер - да се рисува върху моделиращата маса.
  bouquet  bouquet  bouquet Момичета тортите са страшни  Heart Eyes
Давайте да отваряме сладкарница БГ МАМА  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 22 867
И твоя "Ивеко" си го бива! Само дето не е потеглил! Grinning Не знам какво считаш, че не си му доизкусурила. Страхотен е! smile3501

# 20
  • Мнения: 4 392
Тортите на всички са чудесни!  bouquet

mimes , перлените бои можеш направо да ги размажеш с четка , мисля, без да ги разтваряш. Аз омазах така едно парче от сместа и се получи много ефектно. Но не знам, дали няма да цапат повече.

# 21
  • Мнения: 1 698
Wel, страхотен камион. Готов е да потегли Grinning
Писала си, че може да се рисува върху моделиращата маса, да се получи като трансфер? С какво обаче, бои или шоколад?
Амарена, аз се чудя не за перлените, а за обикновенните бои на прах, дали няма да стане да се разтворят във алкохол и да се рисува с тях? Wel, май така е направила newsm78

# 22
  • Мнения: 899
labrex, радвам се, че ти харесва. Много е лесна за правене, а се оказа чудно вкусна, но ме домързя да снимам парченце  Embarassed

Ето и рецептата:

“Ягодова сянка”

3 готови какаови блата

400 мл. прясно мляко

1 крем на д-р. Йоткер ванилия, без варене

400 гр. заквасена сметана

200 гр. ягоди

3 с.л. захар

за украсата: малка опакова сметана Президент, 10-тина ягоди, кокосови стърготини, 2 с.л. захар

В тортена чиния се слага първия блат. Инстантния крем се разбива по указанията на опаковката с 400 мл. мляко. Изсипва се върху блата и се заглажда. Вторият блат се поставя внимателно отгоре. Заквасената сметана се разбива със захарта. Ягодите се накълцват на дребно и с внимателно бъркане се прибавят към сметаната. Сместта се изсипва върху тортата и се заглажда, а върху нея се слага третия блат. Прибира се да стегне за 30 мин. в хладилника.

През това време течната сметана се разбива с 2 с.л. захар, на твърд сняг. Ягодите за украсата се измиват добре. Тортата се намазва със сметаната, като се оставя част от нея за украса с шприц (на мен не ми достигна особено, остана само за един бордюр). Отгоре се поръсват кокосовите стърготини и се украсява с ягодки.

Прибира се в хладилника поне за три - четири часа и се брани от нетърпеливи нападатели Simple Smile .

п.с. Направих грешката да напоя блатовете с прясно мляко, обаче и кремът попи хубаво, та малко последният се разкашка. Следващият път без напояване Simple Smile

Последна редакция: нд, 10 юни 2007, 16:36 от Umbra

# 23
  • Мнения: 972
Mimes, точно така - аз разтворих от боите за яйца във водка и рисувах отгоре. Директно с бои върху моделиращата маса - без крем, без шоколад само с боя. Изчакваш да изсъхне единия цвят и почваш с другия.
Забравих да напиша каква е плънката на камиона  Mr. Green Пандишпанени блатове, плодове и крем от сметана, крема сирене и масло. Стана доста сладичка за моя вкус, но така си я поръчаха  Hug
Umbra тортата изглежда страхотно, а и за правене не е трудно. Но аз не обичам ягоди  Tired

# 24
  • Мнения: 899
wel, аз следващия път мисля да ги заменя с череши Simple Smile Става с всякакъв друг плод, стига да е киселичък леко, за да се получи хубавия контраст между двата крема.

# 25
  • Мнения: 972
 ooooh! Малиии, то близко до акъла, ама ...
Тъкмо имам череши.   bouquet Благодаря Umbra

# 26
  • Мнения: 1 698
Лелеее, аз обожавам и череши и ягоди #Crazy, ама много ми се лепят тези тортички Close, та за сега ще ги гледам само #Cussing out

# 27
  • Мнения: 899
wel, дано да ти хареса  Hug

# 28
  • Габрово ,сега Испания
  • Мнения: 74
Днес си направихме ето тази тортичка

Пандишпанови блатове,крем от сметана ,пудра захар,желатин и замразени горски плодове
Отгоре марципан Варна и маслен крем

# 29
  • Мнения: 5 873
Днес направих тази торта за рожденния ден на една сладурана. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт