Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 7

  • 38 924
  • 319
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 6 243
Така - марципанът Варна е готов и стои на топка в торбичка в хладилника Grinning А сега накъде???
Решила съм да правя нещо такова http://www.thecakefairy.co.uk/pages/stargiftspage.html но не със звездички, а с балони (или каквото там стане) Разбира се ще е кръгло и на един етаж, но това е основната идея Sunglasses Смело и безотговорно от моя страна Rolling Eyes
Сега - въпросът - веднага ли трябва да оцветя тестото или може да почака до утре? А, колко време съхнат формичките?
Асе, у ас имам една книга с торти, но вече е късно да ти снимам, за да видиш как се правят балончетата. Идеята е, че стиропорени топчета се набучват на тел и се обличат с марципана. Това се прави, за да е по-леко и да не натежават самите топчета.

Преди време правих торта с такива набучени украси и се оказа, че от тежестта на марципана телчетата хлътват навътре, та накрая сложих украсите на шишчета за печене - те са по-дебели и се получи.

Формичките, които ще лепиш и слагаш върху тортата, можеш да изрежеш непосредствено преди украсяването й и да ги монтираш върху покритието с малко вода. Мног омалко - само капчица. Но ако ще правиш пандела от ония обемните, е добре да си приготвиш елементите от предния ден и след като са засъхнали, само да я сглобиш. Вече май е късно, а? newsm78

Ако варианта с точенето на марципана между два листа фолио не ти се получава по някаква причина, можеш да точиш и на плота в кухнята, но като го наръсиш с готварско нишесте. После ще трябва да изчеткаш с мека четка нишестето от марципана.

# 316
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
 Hug Майсторки сладкарки някоя да пусне нова тема( не искам аз да го правя, за да можете да си я ъпдейтвате.. е поне една от вас де Simple Smile), че тази е вече за ключ.

# 317
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Наталина не се появявала скоро, явно няма време. Ще я направя аз новата тема, ако позволите  Grinning

# 318
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Запазвам цялата информация на Наталина без да я променям.
Ето новата тема

# 319
  • Мнения: 243
Т@ня, понеже у нас не сме привърженици на масления крем, аз покрих тортата с шоколадов ганаж /може и дирекно с разтопен шоколад с малко прясно мляко/. После слагаш в хладилника да стегне, а след това се работи идеално. А, и още нещо - ако ползваш шоколада можеш да напояваш тортата колкото си искаш - няма да ти се разпадне. Този съвет ми даде Зори, за което съм и благодарна. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт