Ако цветята са ви страст, заповядайте при нас!

  • 36 560
  • 557
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 9 095
е, изпатих си от изнасянето на цветята навън, напоследък ме стяга времето и ако съм пропуснала нещо извинявам се, но да си кажа болката, изнесох ги и снощи като с еизви една буря тука Sad, айде пак обратно, ама на китайската роза стъблото й има вид на прекършено и ще наблюдавам дали е фалшива тревога или ще захващам пак, иначе сега и климатика им включих и ги напръсках и няма да се занимавам да ги разнасям повече, по- добре това от време на време да се включва, отколкото да ги събирам по терасата ooooh!

# 511
  • Мнения: 668
Не се притеснявай за китайската роза - аз по-издържливо растение от нея не съм виждала!
Преди няколко години мъж ми беше забравил да я полива поне 2 месеца  #Cussing out и резултата беше - всички листа изсъхнали и само голи клечки стърчат - направо да ти се доплаче... Майка ми тогава накисна саксията в леген с вода, поокастри я оттук-оттам и да я видиш как си живна Laughing само дето така и не щя да цъфне.
Същата тази роза, щерка ми като беше на годинка и нещо успя да я бутне така, че поне половината й клонки се бяха начупили - ми, какво да ти кажа - пак си оживя Simple Smile

# 512
  • Мнения: 11 607
honey13 пусни пък ти ако искаш нова тема.....За розата съм съгласна...А аз след дълги чакания - май ще посадя клена, въпреки,че няма никакви коренчета...Ще го бушна, пък каквото стане....

# 513
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
secretgarden, с нетърпение ще чакаме снимки  Wink

ти си показателен пример за това, че когато не се връзваш, цветята ти се хващат! аз например съм бучвала сумати фурми и все им треперя и не се хващат  #Cussing out



Може би от сушени не става...аз взимам пресни фурми, изяждаме ги и набучквам костилките ...след време все някоя  пониква, според мен е невъзможно да не стане ....  но аз и не ги чакам, права си ...ако стане, стане ...затова и не ги слагам в специални саксии, а между другите цветя и после ги местя

# 514
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Може би от сушени не става...аз взимам пресни фурми, изяждаме ги и набучквам костилките ...след време все някоя  пониква, според мен е невъзможно да не стане ....  но аз и не ги чакам, права си ...ако стане, стане ...затова и не ги слагам в специални саксии, а между другите цветя и после ги местя

става и със сушени. от 2 фурми имам 2 палми поникнали. не само това, ами и от сушена смокиня имам 2 смокинки  Grinning

просто им трябва повече време. аз ги бях засяла в саксията на друго цвете, защото забравям да поливам "празните" саксии.

успех

# 515
  • Мнения: 11 329
Здравейте! И аз съм за питане- туберозите ми, които друго лято са моята гордост, това хич ги няма. Изкарали са едни хилави стъбла, по3-4 листа, и тази сутрин ,докато поливах се изумих-рехавите им листа са се свили като попарени, и май ги губя. Грешка ли допускам някъде, или просто жегите ги морят?
Те са много капризни. Възможно е почвата да не им арадисва. А и са чувствителни на изсушаване.

# 516
  • Варна
  • Мнения: 1 040
suzi_a, на какво място ти е фикуса  newsm78 не трябва да е на пряко слънце! може и без оросяване - аз моя до скоро не го оросявах (просто не знаех, че трябва) и се скъсваше да расте! дай му шанс, не го хвърляй! според мен той е малко куча марка, така че ще се адаптира и ще се хване! само му намери подходящо място!
Не е на пряка слънчева светлина ,но при нас е над 25 градуса.На няколко пъти успявам да го спася ,ама този път май е последния.Но аз не съм се предала още ще чакам  Crossing Arms

# 517
  • Мнения: 884
Здравейте! И аз съм за питане- туберозите ми, които друго лято са моята гордост, това хич ги няма. Изкарали са едни хилави стъбла, по3-4 листа, и тази сутрин ,докато поливах се изумих-рехавите им листа са се свили като попарени, и май ги губя. Грешка ли допускам някъде, или просто жегите ги морят?
Те са много капризни. Възможно е почвата да не им арадисва. А и са чувствителни на изсушаване.
Поливам ги редовно, но ако тия жеги се задържат, няма да мога с нищо да им помогна! Мерси все пак!

# 518
  • Мнения: 11 607
Всеки ден поливам цветята...всеки ден са сухи и се питам...след 1 месец няма да ни има за 20 дена.....Кой ще ми ги полива всеки ден! Особено има цветя направо водоудавници.......Не ми стига акъла!!!!!!Банана бил голяма ламя на вода.....

# 519
  • Пловдив
  • Мнения: 3 746
Пропуснала съм...имам още три хлорофитума, единият от които е огромен и в момента цъфти, имам мушкато, лилава детелина, четирилистна детелина, спатифилум, два бенджамина,  дърво на живота, роза в саксия, мраморно цвете, индрише, две каланхоета.... това ми е в къщи... на двора имам две съндъчета с петунии ,  едно със сакъзчета и едно с алпийска роза

А Такка имаш ли?  Wink

   Аз засега само листак си отглеждам, въпреки грижите и многобройните торове.  Cry Чакам три глоксинии да цъфнат от два месеца, хипеаструма прецъфтя, амарилисите избуяват само на листа, семената, които бях посяла за латинки се оказаха нещо съвсем различнооо.
   Иначе цветята са ми страст де, но вече се чудя да плача ли или да се смея.

# 520
  • Мнения: 668
honey13 пусни пък ти ако искаш нова тема.....

Мамо Цоцоланкe, и да пусна темата, после няма да има кой да я поддържа - чакам само да ми направят едни изследвания и се вдигаме на вилата. Надявам се цяло лято да откараме там.
Но съм обещала есента колкото кажете теми все аз да ги пускам Crazy

# 521
  • Мнения: 9 095
ето някои си почиват Joy, аз имам вече много горчив опит с фурми и немога от вече 8-9 месеца да захвана, сега съм ги оставила на самотек и каквото стане Crossing Arms

# 522
  • Мнения: 11 607
Мамо Цоцоланкe, и да пусна темата, после няма да има кой да я поддържа - чакам само да ми направят едни изследвания и се вдигаме на вилата. Надявам се цяло лято да откараме там.

Стига само да я пуснеш...А за подръжката....то ние дето ще се пържим в градовете ,ние ще я поддържаме...анкети...то няма да има достатъчно хора за да гласуваме...Пускай смело!  bouquet

# 523
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650


Имам разбира се, огромен е  ... цъфти с малки бели цветчета, но те издържат един ден ... обаче честно казано незнам дали е точно хлорофитум, защото няма ивици по листата ....чисто зелени са му ... чувала съм, че ако се държи на по- тъмно става така, но аз вече от пет месеца съм го сложила на много светло и няма ивици и по новите листа...да не бъркам цветята ...  newsm78

кажете един сайт за снимки и ще ви го покажа , че беге фотото нещо  Crazy

# 524
  • Пловдив
  • Мнения: 3 746
Ето: http://www.gradinata.bg/show_image.php?id=145  Laughing

Ако имаш такова, трай си, че ще ти дойда на гости с голямата торба.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт