Пъпчето на новороденото?

  • 1 655
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
бебе на 7 дни - може ли да мокрим при къпане все още не падналото пъпче или трябва да се пази от вода и до кога?

# 1
  • Мнения: 27 524
Може, аз не съм го пазила. Подсушавай внимателно после и това е.

# 2
  • Мнения: 2 957
И аз не съм го пазила от намокряне.

# 3
  • Мнения: 1 877
Ами то не може ,и да искаш,да се предпази 100 процента от намокряне.Тя ,Блонди,ти е писала,че после добре трябва да се подсуши и да се напуха с Топоцин да речем

# 4
  • Мнения: 144
Може, аз не съм го пазила. Подсушавай внимателно после и това е.
Peace

# 5
  • Мнения: 5 362
Докато не падна пъпа не съм мокрила там.Е,някоя друга капчица да,то няма как съвсем да го опазиш.
После почиствах със спирт.

# 6
  • Мнения: 6 029
а на моя син пъпа му пуска едни секрети. като дребни съсиреци кръв. кога ще изчезнат беее... аман от тоя негов пъп. първо не падна сумати време, щото в Шейново не сложили конец, а само щипка. после лекаря му го махна със скалпел. Сега изглежда перфектно, но пък секретира.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 079
Изчаках го да падне и тогава съм го къпала както си трябва, без обтриване на тялото около пъпчето. Rolling Eyes
Мисля, че трябва да изчакаш да падне, не е достатъчно само да подсушаваш и почистваш със спирт и Топоцин...

# 8
  • Мнения: 4 784
Нашето пъпче беше с щипка и не съм го пазила. Винаги след баня се подсушава и почиства добре.

# 9
  • Мнения: 1 924
Нашият педиатър посъветва да не къпем бебето седнало във ваничка,но каза,че може под течаща вода.Както вече е казано по-горе,важно е доброто подсушаване и дезинфекциране след това.

# 10
  • БГ
  • Мнения: 1 161
Щипката от пъпчето на Марти падна чак на 17-я ден! Не съм го пазила при къпане и не съм имала проблеми! След подсушаване, дезинфикцирах със спирт, мажех с йодасепт и пръсках с Бивацин.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 588
Изчаках го да падне и тогава съм го къпала както си трябва, без обтриване на тялото около пъпчето. Rolling Eyes
Мисля, че трябва да изчакаш да падне, не е достатъчно само да подсушаваш и почистваш със спирт и Топоцин...

 Peace

# 12
  • Мнения: 1 225
Изчаках го да падне и тогава съм го къпала както си трябва, без обтриване на тялото около пъпчето. Rolling Eyes
Мисля, че трябва да изчакаш да падне, не е достатъчно само да подсушаваш и почистваш със спирт и Топоцин...

И ние така - пазихме го. Така ни каза и педиатърката. Къпехме бебка по корем, с ръка на пъпа. После почиствахме със спирт.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 423
Нашето пъпче беше с щипка и не съм го пазила, но след баня се подсушава и почиства добре.  Peace

# 14
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Аз го пазих докато не падне нищо,че имаше щипка

# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
На моят син също беше само с щипка,без конец.Падна на 23-ия ден.Къпех го всяка вечер,но не го киснех във ваничката.След това подсушавах,спирт и Топоцин.

# 16
  • Русе
  • Мнения: 2 354
може  Peace
след това внимателно подсушаваш, капваш капка спирт и напудряш с топоцин

# 17
  • София
  • Мнения: 1 248
Докато не падна пъпа не съм мокрила там.Е,някоя друга капчица да,то няма как съвсем да го опазиш.
После почиствах със спирт.
Peace

# 18
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
  bouquet   Hug Честито бебче, mamma_mia!
Всеки сам решава,но на мен подобни рискове ми изглеждат...неоправдани.
Не виждам какъв е проблема с една лепенчица да предпазваш от намокряне.
Аз дъщеря ми я пазех месец,тъй като въпреки че пъпчето беше паднало,педиатърката каза че не е  готово още за мокрене.Ама това си е жива раничка.... и като си представя колко е "хубава" нашата вода....не те съветвам да мокриш.

# 19
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Важното е да не го киснеш мястото във вода. Иначе може да се мокри. За всеки случай слагайте лепенка за пъпче

# 20
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Не съм го пазила от намокряне,струва ми се невъзможно.След баня го подсушавах добре и го обтривах със спирт.

# 21
  • Мнения: 307
Честит син, mamma_mia!!!!! newsm10   bouquet
Как мина раждането, ти как си? Можеш да ми пишеш на ЛС, ако искаш!

Сега за пъпчето - ние не сме го мокрили, използвахме лепенка за пъпче. Започнахме да го къпем нормално чак след като пъпчето падна.  Hug

# 22
  • Мнения: 307
Искам да внеса една поправка  Blush Не знам защо реших, че имаш момченце...  newsm78 всъщност от какъв пол е бебчо???    bouquet

# 23
  • Мнения: 306
И за двете си деца ползвах лепенки за пъпчето/1.80лв за 1 брой/Всеки ден го почиствах с клечки за уши с ограничител,потопени във спирт!!!

# 24
  • Мнения: 498
Може, аз не съм го пазила. Подсушавай внимателно после и това е.
smile3521 Аз също не съм пазила да не капне вода,но не му го потопявахме директно във водата.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ами на моите деца доста време го пазих по съвет на педито, но то няма как въобще да не се намокри. После подшушавах, слагах спирт и Бивацин в началото. Peace

Общи условия

Активация на акаунт