Мека овча постелка за децата......

  • 2 900
  • 55
  •   1
Отговори
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Мили мами наскоро купих на малкия такава кожа за количката - много съм доволна спря да се изпотява гръбчето му, меко и удобно  му е , спи по-добре.Пробваите......
http://www.cambridgebaby.co.uk/catalog/pure-sheepskin-carseat-st … 6f6508899dc20136b
Вили

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И сега освен да вземеш да станеш дистрибутор на кожи за БГ Grinning
 На картинката ми изглежда като адски запаряващ китеник WinkНо явно само така ми изглежда.

# 2
  • Мнения: 814
 За зимните месеци наистина ще върши работа, ама за лятото си мисля Thinking,че ще му е много горещо на бебето с такава постелка.

# 3
  • Мнения: 11 004
Изглежда много пухкаво и мекичко, обаче не мога да си представя как няма да се изпотява в тази вълна.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Много готин китеник  Laughing
Незнам обаче как не се изпотява, дебело ми се вижда  newsm78

# 5
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Момичета за съжаление наистина по нета няма как да ви убедя в противното- единственият начин е  да  опитате сами.В Бг има толкова много  възможности да си намерите  добре обработена овча кожа на много по-ниски от тук цени.Опитайте и ще се убедите в предимствата.
Биляна  и за миг не съм си помислила да внасям , а по скоро да изнасям че тук много удрят в кръста.
Вили

# 6
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Ето още един линк....
http://www.thewoolcompany.co.uk/whywool.cfm
Вили

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Биляна  и за миг не съм си помислила да внасям Вили
Не казвай, че и ти не разбираш от майтап, много ще станете вече Sunglasses Laughing
 За изнасянето те разбирам напълно!

# 8
  • Мнения: 2 922
месец юни е все пак  Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
В "Книга за кърменето" авторката споменава на няколко места,че овчата кожа е много добра за детенцето.Новородените спят по-спокоино на нея и качвали по-добре!Така че не се съмнявам в предимствата й.Но аз мисля,че ние вече сме големи и нямаме нужда!

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
newsm78 newsm78Ако може някой да ми обясни защо на овчата кожа качват по-добре, ще съм много благодарна!

# 11
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Да съгласна съм че сме юни месец, твоята баба на село с какво е облечена със изкуствени материи или със вълнените шушони и жилетка.как така на нея не и е топло?!? newsm78
Биляна разбрах те във смисъла във които го написа  Wink Wink Wink
Вили

# 12
  • Мнения: 2 922
Да съгласна съм че сме юни месец, твоята баба на село с какво е облечена със изкуствени материи или със вълнените шушони и жилетка.как така на нея не и е топло?!? newsm78
Биляна разбрах те във смисъла във които го написа  Wink Wink Wink
Вили

Със сигурност не е било с шушоните през лятото.  Laughing Поне моите прабаби (лека им пръст), които си спомням на село не са се обличали с вълна в горещините.. За другите баби не знам.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 734
Книгата е на Хана Лотроп.Пише:"Установено е,че недоносените деца наддават бързо на тегло,ако лежат на такава кожа." И аз незнам защо,обаче не си го измислям.

# 14
  • Мнения: 5 228
може някой да ми обясни защо на овчата кожа качват по-добре, ще съм много благодарна!

Слагаш бебето върху овчата кожа, то започва да реве от жега, майката мисли, че е гладно, започва да го храни по-често и то наддава по-добре. Това е толкоз просто и логично.

# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
може някой да ми обясни защо на овчата кожа качват по-добре, ще съм много благодарна!

Слагаш бебето върху овчата кожа, то започва да реве от жега, майката мисли, че е гладно, започва да го храни по-често и то наддава по-добре. Това е толкоз просто и логично.

  Joy Joy Joy JoyСърдечно благодаря  bouquetПо-логично обяснение едва ли някой би могъл да даде Joy   Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 5 228
Радвам се, че бях полезна!  Joy

# 17
  • Мнения: 291
може някой да ми обясни защо на овчата кожа качват по-добре, ще съм много благодарна!

Слагаш бебето върху овчата кожа, то започва да реве от жега, майката мисли, че е гладно, започва да го храни по-често и то наддава по-добре. Това е толкоз просто и логично.


 newsm62 100% съм съгласна

# 18
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Момичета повярваите ми изобщо не се поти детето- опитаите и ще видите сами- все някои от вас има овча кожа.Мислите ли че ако му е некомфортно на детето ще му я постилам?????
  bouquet
Вили

# 19
  • Мнения: 875
в норвегия всички колички са оборудвани с такива. там най-редовно оставят бебетата да спят навън (до минус 8 градуса, ми казаха), докато майките са в кафетата (където, между другото, не се пуши). явно са добри, знам ли...  Wink

# 20
  • Мнения: 9 050
На минус 8 градуса ОК, ама на плюс 38  Shocked Не ми се струва съвсем ОК.

# 21
  • Мнения: 875
На минус 8 градуса ОК, ама на плюс 38  Shocked Не ми се струва съвсем ОК.

е много ясно, де...  не мисля, че някой би си облякъл зимното кожухче през лятото

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Имам вкъщи такава кожа (ама без дупки за коланите, просто като килимче), не съм си слагала бебето в нея, сега вече не се вози в количка, но трудно ще се пречупя да сложа евентуално следващо бебе на 30 градуса в овча козинка.
Но може аз да пробвам да спя върху нея, ако не се изпотя, ще си помисля.  Laughing

А, да, и бабите ми не ходят лятото с кожуси и вълнени чорапи!

# 23
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Имам вкъщи такава кожа (ама без дупки за коланите, просто като килимче), не съм си слагала бебето в нея, сега вече не се вози в количка, но трудно ще се пречупя да сложа евентуално следващо бебе на 30 градуса в овча козинка.
Но може аз да пробвам да спя върху нея, ако не се изпотя, ще си помисля.  Laughing

А, да, и бабите ми не ходят лятото с кожуси и вълнени чорапи!
Опитаи и после сподели.....
Легни отгоре и и поспи а ако се субудиш потна....... виновата!
 Hug
Вили

# 24
  • Мнения: 2 818
Изглежда добре, макар да не е подходящо за лятото, но.... заради тази кожа е убито едно същество Confused Ей, така, живяло си е съществото и хоп, някой решава, че живота му не струва толкова, колкото удобството (което може да се постигне и без убийства).

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Изглежда добре, макар да не е подходящо за лятото, но.... заради тази кожа е убито едно същество Confused Ей, така, живяло си е съществото и хоп, някой решава, че живота му не струва толкова, колкото удобството (което може да се постигне и без убийства).
Едва ли само заради удобството. Може пък някой да е бил и нахранен  newsm78

# 26
  • Мнения: 2 818
Да, надявам се поне да са го "употребели" цялостно...
Ако действието се развиваше в друг век, при други обствиятелства да, ама в момента всичко и всички са твърде презадоволени...  и едва ли някой изпитва благодарност към животното, че си е дало живота, за да не мръзне детето му...

Вили, извинявам се за отклонението. И нищо лично  Peace

# 27
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Да, надявам се поне да са го "употребели" цялостно...
Ако действието се развиваше в друг век, при други обствиятелства да, ама в момента всичко и всички са твърде презадоволени...  и едва ли някой изпитва благодарност към животното, че си е дало живота, за да не мръзне детето му...

Вили, извинявам се за отклонението. И нищо лично  Peace
Споко  смея се от сърце.....  тук  в Англия са полудели по тези кожи ще видите  вие като им доиде модата в Бг ще казвате тогава имаше една луда маика хубаво ни казваше тя ама  пусто  що не слушам. smile3508 smile3508Сега като се замисля  казахме на една наша позната- тя  сложи на детето си  в количката- каза че където и да седне я гледали като полезно изкопаемо ама на нея не и пука щото малкия вече не са му мокри дрехите  от спарване  в тази мушамяна количка.Милата каква беля и навлякохме хахахаха
Ама после като доидат и в Бг ще  е била "пионер" на идеята.

  bouquet
Вили

# 28
  • Мнения: 875
Да, надявам се поне да са го "употребели" цялостно...
Ако действието се развиваше в друг век, при други обствиятелства да, ама в момента всичко и всички са твърде презадоволени...  и едва ли някой изпитва благодарност към животното, че си е дало живота, за да не мръзне детето му...

Вили, извинявам се за отклонението. И нищо лично  Peace

и аз се извинявам за отклонението, но за съжаление отдавна на никой не му пука за това. много жалко, наистна  Cry

# 29
  • Мнения: 2 818
На някои им пука, но сме твърде малко...

# 30
  • Мнения: 5 391
her_76, май само аз съм убедена, че това което казваш е точно така.

През лятото охлажда, зимата топли, не знам точно как става, но наистина е така Peace

# 31
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
her_76, май само аз съм убедена, че това което казваш е точно така.

През лятото охлажда, зимата топли, не знам точно как става, но наистина е така Peace
Благодаря ти за подкрепата- знам че съм права, а няма как да пречупя мисленето на мамите  Hug Hug Hug
За това как става в един от линковете е обяснени, но за съжаление  е на Англииски и може би не всеки може да го прочете.
И аз  едно време си мислех как е възможно като  е горещо да казват  е  е по-добре да пиеш топла напитка вместо студена, но  е така наистина и сега  го знам от опит.Simple Smile
Благодаря ти за подкрепата Филипа  Hug Peace Hug
Вили

# 32
  • Мнения: 5 183
Тук ги използват много, като постелка в коли4ката, независимо от сезона. Скъпо удоволствие са.

# 33
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Тук ги използват много, като постелка в коли4ката, независимо от сезона. Скъпо удоволствие са.

 Peace Peace Peace

# 34
  • Мнения: 5 362
Сега,докато четях се сещам,че навремето татко имаше такава постелка на седалката на колата,и все казваше,че му държи хладно.Не се бил изпотявал..  Rolling Eyes
Та може би за това съм склонна да ти повярвам Вили.
Иначе в първият момент като прочетох и аз реагирах като останалите мами Wink

# 35
  • Мнения: 11
Аз се намирам в Люксембург и тук зиме и лете децата са с такива кожи. Не вярвам родитеите им да ги мъчат нарочно. между другото забулените жени в арабскиа свят ползват само вълна за черите покривала. А там е доста горещо.

# 36
  • Мнения: 5 183
her_76, не се впрягай ... кой разбрал, кой не разбрал...кой про4ел-недо4ел ...
Не се коси
Нали юнака ти е на меко и уютно в коли4ката
Кво ти дреме ...  Grinning Hug Peace

# 37
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
her_76, май само аз съм убедена, че това което казваш е точно така.

През лятото охлажда, зимата топли, не знам точно как става, но наистина е така Peace
Peace

# 38
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Знаех си аз че няма да съм единственната.Трудно е понякога човек да излезе от скованите стериотипи на мислене- сигурно и аз така щях да реагирам , ако не бях пробвала сама.
Не се ядосвам просто знам какви са предимсвата от изполването и исках  да" помогна " на мамите чиито бебета са неспокоини, с колики защото децата наистина се чувстват по-спокоини и им е мекичко и удобничко.
Благодаря ви мами  Hug Hug Hug
В Бг даже няма да са толкова скъпи колкото тук- спомням си навремето по селата  хвърляха кожи че никои не ги искаше- беше "срамно" да се носи натурална овча кожа хахаха и аз имах едно кожухче и не го исках, но сега като си отида в Бг ще си го взема ( един ден ако имам момиченце) леле къде отидох в бъдещето......
Приятен ден  с много усмиФки на всички ви  bouquet
Вили

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Тук ги използват много, като постелка в коли4ката, независимо от сезона. Скъпо удоволствие са.
Къде са чак толкова скъпи?
Нашето го взехме от Германия за 12 евро, имаше по-големи за около 24, но това, което имаме, е точно колкото за 1 количка/столче. А 12 евро не ми се струва много. newsm78

# 40
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Тук ги използват много, като постелка в коли4ката, независимо от сезона. Скъпо удоволствие са.
Къде са чак толкова скъпи?
Нашето го взехме от Германия за 12 евро, имаше по-големи за около 24, но това, което имаме, е точно колкото за 1 количка/столче. А 12 евро не ми се струва много. newsm78
Тук в англия са около £40 което не  е малко затова може би маика каза че са скъпи.
Аз платих за нашето £35 и беше на промоция  Hug, но не съжалявам защото малкия много се кефи.

# 41
  • Мнения: 5 183
Постелка за коли4ка е около 120 долара при нас. 4ак ме е срам да кажа, 4е живея с държава, в която овцете са няколко пъти пове4е от хората  Crazy Да, така е, но вси4ко, произведено от ов4а кожа или 4иста вълна, е скъпо тук.

# 42
  • Мнения: 4 915
her_76, май само аз съм убедена, че това което казваш е точно така.

През лятото охлажда, зимата топли, не знам точно как става, но наистина е така Peace

Точно така е.
Аз за тези кожи научих повече пак от форума - от тази стара тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16066
Има я в "Библиотеката".

Дори питах сестра ми, тя живее в Австрия, там ги продават в бебешките магазини, но са доста скъпички.

Зимата топлят, лятото охлаждат, помагат при колики, при обриви, при дихателни алергии, устойчиви на прах и бактерии и още много, ето направо копирано:


-Is an electric half transmitter whereas synthetic is a 100% non transmitter. Only half transmitters give undisturbed room for the natural friction exchange of body and environment. An electric charge will therefore not take place.
-Absorbs sweat immediately and is able to submit it seven times faster into the air then synthetic. Additionally, body poisons which are in the sweat are reduced.
-Activates the blood circulation and the immune system,and supports the relaxation and regeneration of the body.
-Keeps a healthy steady temperature. It influences the whole organism of the body in a vitalizing, relaxing way.
-Is gentle on your skin because it consists of a similar basic substance as human skin.
-Helps heal sensitive or inflamed skin or rashes.
-Is temperature self regulating and therefore great for summer and winter.
-Has a "selfwarmth" and never feels cold. The natural breathing of the skin continues.
-Is always dirt and bacteria resistant. For centuries it has been known that natural sheepskin with its lanolin if left to hang in fresh air possesses a self cleaning power.
-Natural sheepskin is best cleaned with sheepskin wash extract with Lanolin. This way the wool stays biologically active. The water temperature should never exceed 30 C.
-Sheepskin can also be cleaned chemically at your local cleaner.

http://childrensneeds.com/sheepskin-benefits%20of.html

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 14:56 от Free Soul

# 43
  • Мнения: 2 386
Изумително полезна информация...
Ако някойми беше казал, нямаше да повярвам..
Но тук станяхте няколко, а и прочетох линковете...
Бебе нямам, но обмислям да ходя с вълено елече лятото, дано ме спаси от жегите.  Laughing

# 44
  • Мнения: 4 915
....Бебе нямам, но обмислям да ходя с вълено елече лятото, дано ме спаси от жегите.  Laughing

Има лееееекинка разлика между овча кожа и вълнена дреха.  Wink
Както и между натурален памук и памучна тъкан.  Laughing

# 45
  • Мнения: 2 386
Slip of the hand.  Ама и овча кожа да сложа пак ще ме гледат странно  Laughing


Сериозно, благодаря за информацията!   bouquet

# 46
  • София
  • Мнения: 2 734
Абе и аз споделих инфото което имам,ама както се видя го обърнаха на майтап!Авторката на "Книга за кърменето" е консултант от Ла Лече Лига,та затова й вярвам.А другата гледна точка,че едно агънце е било убито за да я имаме тази кожа,за съжаление също е вярна...

# 47
  • Мнения: 3 695
Въпросът ми е: детенцето не хапва ли от козинката?  Wink

# 48
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Въпросът ми е: детенцето не хапва ли от козинката?  Wink
Засега не  е хапвал , но ако започне ще споделя  Hug Hug Hug
Вили

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
-Natural sheepskin is best cleaned with sheepskin wash extract with Lanolin. This way the wool stays biologically active. The water temperature should never exceed 30 C.
-Sheepskin can also be cleaned chemically at your local cleaner.[/color]
http://childrensneeds.com/sheepskin-benefits%20of.html
Е значи моята кожа се е скапала. Sad Тъй като я ползвахме за килимче и се пълни с всякакви боклуци, 2 пъти я прах в пералнята, не помня на колко градуса, но е силно вероятно да е на повече от 30. Но на самата кожа нямаше описание как се пере.

# 50
  • Мнения: 3 069
Едва ли е подходящо за сезона newsm78
За зимата може и да опитаме.

# 51
  • Мнения: 1 165
Аз си взех по-евтин вариант от Премама.Постелката е от специална дишаща материя и не позволява на детето да се поти.Става и за количка и за столче за кола.

# 52
  • Мнения: 5 362
http://images18.snimka.bg/003188940-big.jpg
Това е малка част от занималня в Шведска детска градина.
Обърнете внимание на столовете в ляво Wink

# 53
  • Мнения: 307
За мамите, които се заяждат с авторката на темата - ей, сладурани, ако не ви кефи информацията, която ви се предоставя наготово, не я ползвайте, толкова е просто. Кому са нужни тези нападки и защо когато някой иска да помогне, в отговор получава това  fight и това #Cussing out

# 54
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
  smile3525 за Вили
даже и в нашето село видях една така оборудвана количка, още не бях родила, и много ме впечатли, реших че майката е мн.изобретателна. оттогава все се оглеждам за такава кожа - не знаех че е овча! дали тези които се продават тук са същите или се иска някаква по-специална обработка? smile3506

# 55
  • Мнения: 315
Когато дъщеря ми се роди, мъжът  ми (не е българин) мнооого настояваше да и купим постелка от овча кожа. Съответно аз реагирах подигравателно, като повечето дами тук, ноооо той се постара да ми намери инфо в интернет, та да ме накара да  Embarassed
Ако се върнем малко назад към природата и забравим за малко лъскавите синтетики може и да се изненадаме колко приятни и полезни неща сме изхвърлили от ежедневието си...
Между другото, ако в Премама, Мадъркеър или друг "фешън" детски магазин пуснат такова нещо за 100- 150 лева БГ мамите ще се редят на опашка да купуват, щот е фешън  Sunglasses, но ако някоя баба ви даде идеята за нещо подобно и ви каже как тя е изгледала и шестте си деца на такива постелки само ще се  hahaha ......
Вили-   bouquet

Последна редакция: пн, 18 юни 2007, 01:01 от DaniStef

Общи условия

Активация на акаунт