как направихте първия рожден ден?

  • 3 373
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 278
Майчета,искам да се посъветвам с вас как направихте първия рожден ден на децата си ? Ние не искаме да правим кръщене,в смисъл да ги кръщаваме в църква,но се чудя как трябва да го организираме - само с най-близките или с други мами и дечица? И в ресторант или в детско заведение? Или вкъщи? Вечерно или дневно парти ? За съжаление в Плевен няма агенции за организиране на детски партита,а и едва ли ще ни стигнат възможностите за такава? Дайте някои идеи и съвети Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 5 079
Празнувахме вкъщи, в тесен кръг, бебчо получи много подаръци и любов от най - близките му хора, които го обичат най - много. Умишлено не канихме гости (деца), защото месец преди нашия първи рожден ден присъствахме на такова парти и ми стана жал за детенцето.  Sick Толкова беше уморено, превъзбудено, изтормозено и разнасяно от кой ли не, все едно не рожден ден имаше, в негова чест, на който трябва да се чувства щастливо и специално, а изтърпяваше някакво наказание...  Confused Вместо С НЕГО да се съобразяват всички, то трябваше да се съобразява с гостите. Тъжна работа. Затова решихме за първия рожден ден по - спокойно и леко, а вече като почне да разбира и да се заиграва повече (на втория, живот и здраве...) да не пропускаме и веселата част, с дечицата! Wink

# 2
  • Мнения: 3 205
През деня почерпихме навън неорганизирано, а вечерта празнувахме вкъщи с двете баби. Тортата я правих аз, за да може все пак и той да опита. Имаше много подаръци, не успя да се преумори (нито пък аз), всичко мина супер.

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Много мислих, тук и тема пуснах, майчетата споделиха опит.
Но накрая реших да е в заведението до нас.
Беше изцяло детски РД с 7 майки и 7 деца на възраст колкото Стиви.
Поръчах торта, на обед я взех и я занесох в заведението, надухме към 20 балона, взех лента Честит Рожден Ден. Окрасихме към 16ч и в 16.30 ни дойдоха гостите.
Бях поръчала меню от топли сандвичи и солени палачинки - едни със шунка, майонеза и кис.краставички, другите с пилешко и гъби. Всеки си поръча каквото и колкото искаше да пие.
Пред заведението има люлки и пързалка и децата играеха и там.
Мисля, че добре се получи.
А накрая дори не се наложи да чистя, прибирам и мия чаши и чинии.
Прибрахме се на подредено в къщи - само като си представям как щеше да изглежда у дома след 7 деца току-що проходили.

# 4
  • София
  • Мнения: 167
В ранния следобед дойдоха на гости приятелите на Вики с майките си - на по торта. 7-8 бебета за около 2 часа. Вечерта в тесен семеен кръг. Всичко беше ОК.

# 5
  • Мнения: 294
В Събота ни предстои Simple Smile
Поканила съм 3 семейства с деца на възрастта на Ноам и няколко роднини, на пикник в парка - балони, меню подходящо и за деца и възрастни, аз ще правя торта , ще разпънем одеяла и да си тичкат и пълзят на воля !
Ще разказвам как е минало.

# 6
  • Мнения: 5 183
СПОРЕД МЕН първия рожден ден е нещо много специално и много ли4но. В смисъл 4е самото беб4е още е много лабилно, крехко, раздразнително при много емоции и ококорени хора, около него. Домашната обстановка, с най-близките хора, ми се струва най-уда4на. И разбира се вси4ко съобразено и с режима на детето.
Ние живеем в 4ужбина, нямаме роднини и близки наоколо. Затова поканихме 3 приятелски семейства с малки де4ица на гости следобеда. Рожденика се събуди от следобедния си сън, ококори се, прие подаръците с усмивка, снимахме, поиграха си, хапнахме, духнахме свещите, пак поиграха и рано ве4ерта вси4ко беше приклю4ило.
И въпреки камерния състав и домашната обстановка ... десетина дни след това бяхме с варицела ...

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
У дома с 4 деца на възрастта на дъщеря ми Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 372
У дома с 10на деца и родителите им.Голяма веслба му беше,но не бих повторила повече,заради чистенето след това

# 9
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И ние в къщи, с близки роднини!

# 10
  • София
  • Мнения: 3 679
На самият ден/падаше се понеделник/ поканих родата на обяд. А до края на седмицата по 1-2 приятелски семейства всяка вечер, че да не правим калабалък в нас и детето да е по-спокойно.

# 11
  • Мнения: 330
Ще празнуваме в събота - в къщи с бабите и дядовците, а на вън ще почерпя няколко приятелки с дечица.

# 12
  • Мнения: 8 769
И на двамата първите рд ги правихме у дома, само с бабите и дядовците, моите брат и сестра.

# 13
  • Мнения: 1 733
Ние му правихме кръщене в църква на рождения ден, а след това с приятели и роднини бяхме на обяд в едно страхотно ресторантче до нас. Бях извикала един клоун, който забавляваше хлапетата и се получи страхотен купон Simple Smile

# 14
  • Мнения: 5 278
И на мен като че ли ми се иска да почерпя мами и приятелчета някъде навън,защото у дома няма място,а с родата да се съберем отделно,но дали всичко това може да се събере в един ден? Няма ли да се изморят много децата? А и дори и с баби и дядо пак не ми се ще да е вечерен купон,защото ще са уморени и ще го проспят или пък ще се превъзбудят. Освен да разделя празненствата - на единия ден с едните,на другия - с другите.

# 15
  • Мнения: 5 183
не на един ден. Ще се изморят милите, ще се изнервят, няма да се насладят на специалния си ден.

# 16
  • Мнения: 2 936
в заведение с майки и бебета на нейната възраст...имаше и по-големи деца! много балони,конфети,сандвичи,торта  nbirthday тези на нейната възраст дойдоха след следобедния сън
децата изобщо не се изнервиха,много играха-изкарахме супер!
вечерта с бабите и дядовците бяхме вкъщи!

# 17
  • Мнения: 1 225
И ние в къщи, с близки роднини!

И ние така  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 3 405
Само най-близките в домашна обстановка.
И аз мислих по въпроса, но реших, че е доста малка, за да ангажирам заведения и най-добре ще се чувства в домашна обстановка.

# 19
  • Мнения: 476
В ресторант. Бяхме около 15 човека. Весело и приятно си изкарахме. Майка и татко взеха малчо по някое време и го прибраха вкъщи, а ние продължихме купона с моите приятели.

# 20
  • Мнения: 592
В ресторант. Бяхме около 15 човека. Весело и приятно си изкарахме. Майка и татко взеха малчо по някое време и го прибраха вкъщи, а ние продължихме купона с моите приятели.
И ние го направихме,с малко повече гости,предимно наши приятели.След това свекърва ми се прибраха в къщи а ние продължихме купона.2 и 3 РД вече бяха детски в клубове,но за първия моето мнение,че е по скоро празник на родителите т.к.дечковците още не разбират

# 21
  • Мнения: 4 451
Много е малко детенцето, за да организираш детско парти. Това си е мое мнение. На голямата ми дъщеря, първият рожден ден го празнувахме у дома, на двора Simple Smile с една тумба рода. Стана голяма веселба, завиха се едни песни, хора и танци. Голяма забава се получи. Времето беше топло, а атмосферата на двора много приятна. Ресторант с роднини и приятели също е хубава идея. Когато ставаше на 2годинки, тогава организирах истински детски рожден ден, с много мами и дечица. Но на 2г. детенцето вече разбира и се радва.

# 22
  • Мнения: 678
съчетахме го с Кръщене 2 в 1
Бяхме в манастир после празнувахме в ресторант.
Беше голяма веселба, на всички много ни хареса.
Не ми се искаше да свършва толкова бързо деня.

# 23
  • Мнения: 917
аз направих така: на деня с торта и вечеря в къщи родата - бабите и дядо, брат и сестра със семейства. в събота сутрин от 10-12ч на ресторант с мами, дечица, приятели и клоун. беше страхотно парти. никой не е мачкал малката и не е било нужно тя да се съобразява с гостите, затова бяха мама и тати, а тя си играеше с децата и клоуните. всичко мина страхотно. за почерпка имаше коктейлни хапки и разни леки специалитети /ресторанта беше турски/ и всичко което ви акъл побира. сметнах че първият рожден ден трябва да е подобаваш. от това детето ми не се е никак умаряло, все пак аз го организирах

# 24
  • Мнения: 5 255
Празнувахме с роднини в заведение с градина.
Така по-големите деца поиграха, докато малката ги наблюдаваше от количката.

# 25
  • Мнения: 4 496
Празнувахме първия РД на малкия в свеки.. smile3516.А на мен ми се искаше да е в детско заведение,  bigdance2  uraно тя започна да ми обяснява как детето било още малко за такива празници.Яд ме е,че не си държах на моето smile3511.Но ще види тя след няколко месеца!! newsm48Такъв рожден ден ще спретна,че в чудо ще се види!!! smile3508

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 823
Бяхме се събрали в тесен кръг в къщи.Мисля,че това е най-удачния вариант за първия рожден ден.Но пък от друга страна само шетах,Ели беше през целия ден в кошарата,без да мога да и се порадвам,защото трябваше да готвя и вечерта,когато седнахме на хапване и пийване,осъзнах ,че не съм имала време да и се порадвам.Стана ми мн мъчно... SadТака,че ,ако ще сте си в къщи,нека някой да ти помага,за да може рожденничето да усети празника и чрез мама.Simple Smile

# 27
  • Мнения: 8 999
Вкъщи. С няколко дечица на нейната/неговата възраст, които пълзяха като хлебарки по пода, разпиляваха солети и чипсове и най-безотговорно ги тъпчеха, поливаха се със сокове, играха с една купчина играчки - беше голяма веселба. Бяхме поканили и роднини, и приятели /с деца/ и надухме над сто балона.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 867
На първия рожден ден поканихме у дома само най-близките: баби и две братовчедки с родителите си. Избрахме време, когато детето е бодро и нахранено, за да може да се забавлява и да се чувства добре. При Габа се получи следобедно кафе с торта и сандвичи. До времето за къпане и вечеря бяхме изпратили всички гости.

# 29
  • Мнения: 1 172
В заведение - ресторант. Поканихме най-близките си (15-20 човека).Не сме канили деца извън роднинския кръг. Всеки си поръчваше това, което иска, нямаше предварително подготвено меню. Ние само занесохме тортата. От заведението ни бяха отделили относително самостоятелно помещение. 
По-спокойно щеше да  е у нас, но не ни се занимаваше с готвене, чистене преди и след толкова народ.  Тогава нямахме съдомиялна. Бая трудно щеше да ни бъде. Друго си е да се върнеш след празненството и всичко да ти е подредено.  Да няма сърдити гости - кой че яденето му студено, кой че не обичал лук...

# 30
  • София
  • Мнения: 7 034
В детски клуб с други майки и дечица, беше много весело и малкият си изкара страхотно. Вкъщи се почерпихме само с нашите родители и хапнахме остатъка от тортата - палихме свещички отново.

# 31
  • Мнения: 6 164
Вкъщи с приятели и техните деца - детско парти. Тесничко беше, защото бяхме доста, но много весело. Всичко бях купила в един мотив Happy Birthday: покривката, салфетките, украсата. Имаше много, много балони, децата се "биха" с тях, поръчахме детска торта, а за нас различни мезета, алкохол и пр. По традиция с приятелите ни така си правим празниците на децата и именни и рождени дни - все детски партита вкъщи. Но мисля догодина да се възползваме от услугите на някое детско клубче, защото така и така се събират много деца.

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много е малко детенцето, за да организираш детско парти.
Peace
И първият, и вторият рожден ден бяхме в къщи, в тесен семеен кръг.

# 33
  • Мнения: 2 197
В ресторант. Занесохме си тортата. Имаше едно бебе и няколко дечица, всичко останало бяхме възрастни. Беше страхотно и въпреки, че тя не разбра че има рожден ден си прекара страхотно. Започнахме в 19.00 и приключихме в 3 сутринта.

# 34
  • Мнения: 6 164
Много е малко детенцето, за да организираш детско парти. Но на 2г. детенцето вече разбира и се радва.

Аз не съм на това мнение. Синът ми винаги се е чувствал по-добре сред деца, интересни са, той ходи след тях и се закача. На възрастни не се радва, но децата го впечатляват силно. През цялото време повтаряше, каквото правеха другите деца на рождения му ден, от боя с балони - барабар Петко с мъжете размахваше цяла връзка с балони, до бутането на камиони по земята, гоненето по стаите и т.н. Ако беше само с възрастни, щеше само да обикаля по масата и да се чуди какво да прави. Да не забравяме, че децата са различни. За него това беше най-доброто прекарване, макар и на 1 г. Peace

# 35
  • Мнения: 271
През деня с няколко майки, с дечица на възрастта на моето бяхме в сладкарница с детски кът. Специално организирани забавления като клоуни и програма не поръчах, защото мисля, че още няма смисъл, нямаше да се впечатли. Дечицата се забавляваха добре, наиграха се и се набесняха, а ние пихме по едно кафенце, имаше и торта, а от сладкарницата бяха украсили масата с балони, гирлянди и т.н. Получи се добре, а вечерта посрещнахме баба и деди вкъщи.

# 36
  • София
  • Мнения: 553
Първият ни рожден ден беше наистина вълнуващ и запомнящ се. Първо отидохме в църква да й прочетат молитва за здраве. После имахме детски рожден ден в една сладкарница с външен двор. Бяхме окрасили с балони - надписи, имаше и парти шапчици за всички. Следобяд, тъй като сме доста сплотен колектив във фирмата където работя, отидохме и там да почерпим. Отделно баша й черпи в неговия офис, но без нашето пристъствие. И накрая вечерта се събрахме роднините вкъщи. На другия ден - беше събота, се почерпихме и с приятелите.Беше наистина хубаво, а ние винаги отбелязваме нейните празници подобаващо.

# 37
  • Мнения: 131
И аз смятам че първият рд е много важен,както за бебчо,така и за нас.Ние имаме заведение с прекрасна градинка отпред.Приспах бебчо и докато спи сложих лента чрд м/у дърветата в градинката,надути балони с хелий,предварително бях купила 2 пластмасови детски масички с осем разноцветни пласт.столчета,подредих ги и на всяко вързах пак балонче..Изнесох всички по-големи(дворни)играчки на малката,а баща и сложи едно детско хамаче и люлка...Предварително бях взела торта и бях поръчала най-различни петуфурки.За добавка сложих пръчици,солетки и бисквитки,както и детски сокчета.Тати беше купил чинийки,шапчици и чашки за рд..Дойдоха няколко майки(кои роднини,кои приятели) с дечицата.Ние бяхме на отделна маса ,черпехме се и гледахме малката "лудница" как се забавлява.Моята дъщеря стана точно кам 17ч.,облякох я празнично и я заведох в градинката.Тя все още не вървеше сама и се налагаше да ходя подире й.Тя първо седна на едно от столчетата,хапва дълго(около 1 час) Simple Smile и тогава стана да щурее.Получи много подаръци,беше много весело и така около 2 часа.Не беше преуморена,а и ние не празнувахме до зори Simple Smile, така че се получи прекрасно.Мисля си тази година да го повторя с малки разлики...

# 38
  • София
  • Мнения: 3 787
В къщи,с няколко дечица на неговата възраст Wink

# 39
  • Мнения: 528
в макдоналдс през деня беше забавно но сега се замислям за клубче.Иначе родата ги поканих сле рождения ден в нас .А на самия вечерта само с мъжа ми и малката така успях да се порадваме само тримата на празника

# 40
  • София
  • Мнения: 5 079
Вкъщи, в тесен семеен кръг. Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 2 722
Предстои ми утре, ще бъде в тесен семеен кръг - 25 човека - на вилата на чист въздух. Бебчо още не ходи сам, така че имам предположения че ще прескача от ръце на ръце, което ще ми излезе после на носа. Приготвила съм балони /май повече за радост на баткото/а като му се додреме - ще си го сложа вътре на спокойствие.

# 42
  • Мнения: 1 733
В ресторант. Занесохме си тортата. Имаше едно бебе и няколко дечица, всичко останало бяхме възрастни. Беше страхотно и въпреки, че тя не разбра че има рожден ден си прекара страхотно. Започнахме в 19.00 и приключихме в 3 сутринта.
Извинявай, не се сдържах просто! Вие това вашето дете как го гледате? На 15 месеца само вкъщи, на 1 годинка купонясва с вас до 3 сутринта, а биричка пийва ли?

# 43
  • Мнения: 1 172
Извинявай, не се сдържах просто! Вие това вашето дете как го гледате? На 15 месеца само вкъщи, на 1 годинка купонясва с вас до 3 сутринта, а биричка пийва ли?

Ееее, що толкова ирония? Защо едногодишно дете да не е в ресторант? Ако е сравнително тихо (а до 3 през нощта малко заведения могат да са шумни), какво пречи детето да си спи в количката, докато родителите му се веселят на маса?
И нашето дете сме го водили с нас, особено през лятото - като заспи в 20.30 до 23-24 можем да сме си по вън на хладно. 

# 44
  • София
  • Мнения: 7 242
Предстои ми утре, ще бъде в тесен семеен кръг - 25 човека
Иха... А колко ли щяха да бъдат в по-широк семеен кръг Grinning И аз пък искам такава голяма рода Crossing Arms
Не помня дали съм писала по темата - в ресторант, ама до 22 ч Wink

# 45
  • Мнения: 5 278
Ние засега решихме да го направим в ресторант с родата и няколко приятелски семейства,иначе край няма да има празненството Simple Smile А от догодина по-скромно и с дечица. Много ми се иска в Плевен да има такъв клуб каквито има в София,но за съжаление не съм чувала за такъв Sad
Ще къпим украса,балони и се надявам да ми разрешат да окрася района,в който ще ни настанят. Не знам как ще е с децата,защото сигурно няма да са проходили дотогава и ще има да мрънкат,но поне ще има много гледачи Simple Smile Мислим да започне към 17 ч и докато устискат децата Simple Smile
Иначе и на мен ми се иска да имахем къщичка с гоялм двор и да го направим сред природата ама нямаме... Simple Smile

# 46
  • Мнения: 700
На деня  - сутринта рязахме торта и духахме свещи, после обядвахме в ресторант с детски кът само с най- близките ни роднини - не повече от 6 човека бяхме.
Първата събота и неделя след датата събрахме 10-те й най-близки приятелчета в детски парти клуб - пак имаше торта, играха, хапнаха, майките се видяхме за малко.
Дори да нямате детски парти клубове можеш да наемеш 2-3 маси в малко квартално заведение с двор и детски кът, да ти украсят.
Аз не препоръчвам вкъщи, освен ако нямаш хубав двор.

# 47
  • Мнения: 4 362
На заведение с майки и деца ,а вечерта с роднини  Grinning

# 48
  • Мнения: 2 849
Лично при нас мина тихо и кротко с торта,вечера с приятели.Но за другата година искам да е гояма веселба ,хем и повече ще му разбира главицата .Ако си бях в България,сигурно бих го направила в детски развлекателен център ,с меню и играчка за всяко детенце-гост .

# 49
  • Мнения: 2 722
Обещах да пиша като мине и с влизането в София си изпълнявам обещанието. Балони, торта, много гости и рожденник, който още от сутринта ме зарадва с 40 градуса температура. А рождения ден беше в провинцията и гостите прииждаха. Та ние се веселихме, малкия сушеше оцетени чорапи с ръце и крака - не скучахме.
На отметката на Лекси - това е само съкратения вариант на тесен семеен кръг заради отдалечеността на мероприятието. Просто сме голяма, ама адски голяма рода и поддържаме перфектни взаимоотношения, така че нормален тесен семеен кръг в софийски условия значи 50+ броя гости. Уморително но весело  smile3521

# 50
  • Мнения: 101
Първия му рожден ден го прекарахме у дома по простата причина, че е роден на 31 декември и да искаме - няма желаещи да го празнуваме навън. Започнахме от обяд и поканихме около 15 човека - само семейството. Това са кръстници, баби, дядовци,  сестри, децата. Получи се прекрасен празник. На Зоро му подариха подаръци и отделно пари след 24 часа, когато стана да сурвака гостите. Всички се забавлявахме чудесно и похапнахме добре. Не мога да се оплача че имаше кой знае колко за прибиране после, след като си струваше всичко това да го преживеем по този прекрасен начин. Заснехме празника с камерата. Интересното беше, че Зоро си има братовчедка само 5 месеца по малка от него и двамата полудяха - играеха си задружно и накрая заспаха в палатката, която подарихме на нашия син. Тортата я купихме от сладкарницата и беше украсена с влакче и лебеди. Преди тържеството отидохме на фото за да запечатаме момента и почерпихме хората там с пасти. Те ни се зарадваха много и му пожелаха всичко най-добро.
А именния му ден вече празнувахме на ресторант - беше весело, защото в заведението имаше и площадка за децата.

# 51
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
През деня на заведение с много деца на нейната възраст и майките им.
На другия ден я кръстихме и събрахме близки и приятели да почерпим по двата повода вкъщи  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт