Изхранване по време на лятна почивка

  • 823
  • 5
  •   1
Отговори
Младежа ни е на 1 год. и 2 мес. и мислим това лято да го заведем за пръв път на по-дълга почивка. Проблема е, че има атопичен дерматит и най-вероятно е алергичен (все още не се знае към какво), съответно не яде мляко, яйца, повечето плодове и т.н.

Дали някой може да препоръча подходящо място около София, където хем и ние да можем да си починем (напр. да има басейн), хем да има как да осигурим подходяща храна за младежа (напр. малък град/курорт с детска кухня или пък хотел/квартира, където в кухнята ще се съгласят да заделят от определени храни за него).

Другия вариант е да помъкнем пюрета за една седмица Cry, който искаме да го оставим в най-краен случай. 

Благодаря за което  Laughing

# 1
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Ние бяхме  с такива проблеми и след дълго издирване,накрая тръгнахме с пюретата. Sad
  Другия вариант е да отидете в някой по-голям курортен град ,като Сандански например и да ходи на детска кухня.Но до колкото знам кухните се затварят от юли до септември. Cry

# 2
  • Мнения: 832
Ама то и в детските кухни готвят с яйца и мляко. Най добрия вариант е да си тръгнете от тук с пюрета, каквито според теб са подходящи за него, или да купувате от там, където ще бъдете.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Дори да не беше алергичен аз не бих рискувала да му давам готвени манджи от ресторант. Големия ми син го водих на 1 годинка и 3 месеца за първи път на море, всичко си носех - пюрета, каши в бурканче, мляко сухо...И си купувах вода от магазина - Девин с розов етикет. Сега сме с батко и бебе, за бебето ще процедирам пак така. Баткото вече е на 3, така че е по- лесно, не ме е шубе толкова от ресторантската храна.  Peace

# 4
  • Мнения: 7 106
Дори да не беше алергичен аз не бих рискувала да му давам готвени манджи от ресторант.

Абсолютно съгласна!
Детските пюрета са такова невероятно удобство, че няма на къде повече. А сега даже има такъв невероятен избор от супа, през всякакви манджи до десерта и закуската. не рискувай с ресторантски манджи, защото няма как да си сигурна дали правилно се съхранява храната и дали са спазени всички хигиенни изисквания при приготвянето и. Нали се сещаш, че в претъпканите заведения, за да ти сервират максимално бързо и да угодят на толкова народ е малко съмнително дали се престарават с миенето и приготвянето на храната. парите които мислиш, че ще си спестиш от пюретата, да не ги дадеш за лекарства (недай Боже!).

# 5
  • Мнения: 34
Във Велинград има детска кухня,даваш си заявката от предния ден без да е нужно записване предварително.Квартири колкото искаш,топъл басейн,чист въздух, изобщо останах доволна като се има предвид че дъщеря ми беше на 1г.6м.

Общи условия

Активация на акаунт