xАмериканска Фатална 13-та...

  • 13 259
  • 343
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 233
Пратиха ми един линк - за топ 100 high schools.
Моите още са далеч от там, но пък е добре да знаеш с оглед къщокупуване, ако решиш да му се довериш.

ето:

http://www.msnbc.msn.com/id/18757087/site/newsweek/

Мдааа, точно тази класация ни накара да сменяме района на живеене...
Изборът ни е на 31-во място.
Жалко, че Интернешънъл (на 11 място) е на лотариен принцип....


Браво и честито на 4бейби!!!

Тина, малкия дявол....Важното е, че си добре.


# 331
  • Мнения: 236
Ние досега само купувахме готови кюфтета от един босненски магазин, ама на моя нещо не му допадат. Така че, Ани, определено ще ти пробвам рецептата, да знаиш!  Peace
И за фоерверките, незнам, ако може да се доберем до там, може и да отидем. Но сигурно ще ги гледаме по ТВ-то само.
Liann мерси, мила  Hug

# 332
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Това пъблик скулс ли са?

P.S. Сама си отговорих  Laughing - който не чете...

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 17:09 от Бубка

# 333
  • Мнения: 3 367
mnogo hубав линк за у-щата,браос!
Bistraz ,хич не си луда,много мерси за линка,аз неслучайно съм с пирамиден имигж:)въпроса с храната е много важен,не само тук,но навсякъде по индустриализирания свят,сега виждаме само върха на айсберга от проблеми,не ми се мисли след 50ина години какво ще е ако повече народ не се ангажира..
*
Хеар Агейн- как си?
*
 днес научих че ако родителите имат достъчно пари и детето им е прието в колеж,то те са длъжнида му платят у-щето..не разбрах дали детето може да ги съди или лоун агенциите от които дете иска заем,но ми оплескаха плановете Laughingще слагаме сега милиардите в имоти и пенсионни планове,който иска да учи-да си печели стипендии..

# 334
  • Мнения: 3 478
Кебапчета тук веднъж правих и повече не се наемам. Хич не ги докарах като българските, въпреки че мъжо не подбира. Тогава незнаех, че в месенето е работата и явно от там ми куцаха. Чудя се ако се сложи каймата в машина дали ще се постигне желания резултат. Ние сме канени на 4ти Юли горе на езерото на Барбекю, искам да занеса нещо, сега ме накарахте да се замисля за кебапчета Thinking.

# 335
  • Мнения: 7 091
Много странно, някои от училищата в НЙ дето са писани в тази класация са с по-лоши резултати на тестовете( www.greatschools.com) от нашето, а пък са в класацията.  newsm78 Аз не обърнах много внимание, ама те по някакви специални тестове на Кеймбрижд ли били оценявани?
Честно да ви кажа, за мен няма кой-знае какво голямо значение училището да е в тази листа. Който има желание и амбиции може и сам да учи и пак да се научи, който няма...ами ако ще в най-най-най гимназията в Далас да го пратиш, все тази.  Simple Smile

# 336
  • Мнения: 7 091
Кебапчета тук веднъж правих и повече не се наемам. Хич не ги докарах като българските, въпреки че мъжо не подбира. Тогава незнаех, че в месенето е работата и явно от там ми куцаха. Чудя се ако се сложи каймата в машина дали ще се постигне желания резултат. Ние сме канени на 4ти Юли горе на езерото на Барбекю, искам да занеса нещо, сега ме накарахте да се замисля за кебапчета Thinking.

Като казваш машина, каква машина имаш предвид? Ако е за хляб няма да стане, защото тя и затопля освен това, а това не е желателно, трябва да се държи по-скоро студено месото, затова и препоръчвам да се меси с ръкавици, дори пропуснах това да го кажа вчера.
Не знам дали споменах, че някои хора слагат и натрошен лед, това аз още не съм го пробвала, ама сега като ми напомнихте за кебапчета, ще взема да врътна на моите Simple Smile и като го пробвам ще ви кажа.  Peace

# 337
  • Мнения: 3 367
Честно да ви кажа, за мен няма кой-знае какво голямо значение училището да е в тази листа. Който има желание и амбиции може и сам да учи и пак да се научи, който няма...ами ако ще в най-най-най гимназията в Далас да го пратиш, все тази.  Simple Smile

аз пък мисля че средата има много голямо значение..аз от древните езици к съм учила 5 години помня малко,но хората с които се запознах и интересите, които си създадох всъщност спомогнаха много за това кой съм и къде съм,не толкова университ.ми образования безкрайни (от к също не помня много Laughing)
та в този контекст искам децата ни да са в среда която стимулира,във всяка сфера, и затова чета и вярвам на подобни класации (близко нашо дете завърши 35то у-ще в листата,и нещата к ми разкава за у-щето много ме кефят,особено сравнено с други връстиници от други школа..)

# 338
  • Мнения: 650
Tandoori благодаря! newsm51 smile3525

Относно училищата аз бих отишла по скоро към някоя местна за района класация...

# 339
  • Мнения: 7 091
аз пък мисля че средата има много голямо значение..аз от древните езици к съм учила 5 години помня малко,но хората с които се запознах и интересите, които си създадох всъщност спомогнаха много за това кой съм и къде съм,не толкова университ.ми образования безкрайни (от к също не помня много Laughing)
та в този контекст искам децата ни да са в среда която стимулира,във всяка сфера, и затова чета и вярвам на подобни класации (близко нашо дете завърши 35то у-ще в листата,и нещата к ми разкава за у-щето много ме кефят,особено сравнено с други връстиници от други школа..)


Естествено, че средата има значение, но според мен не е решаващ фактор. Може да завършиш Харвард и пак нищо да не стане от тебе. Аз си мисля, че по-голямо значение има средата в къщи, отколкото навън. АКо говорим за възможности, които се предоставят и за улесняване на процеса на "издигане", да! Но все пак не всеки може да си позволи да си прати децата там, а с крайна сметка не всички известни и успели хора са излезли от там. Има също толкова голям процент посредствени, насадени от родителите си деца, както и на други места. Подходът към учебния процес и отношението на детето не се определят само от средата в училище.
Аз например съм учила в 7 различни училища по стечение на обстоятелствата ( не са ме гонили, споко Simple Smile ), и знам какво е да искаш да научиш нещо и средата да те натиска в обратната посока. Ами завършила съм съм с отличие и в по-кофти училищата и в по-хубавите, в които съм била. Не се давам за пример, защото съм постигнала кой-знае какво, а защото знам, че който търси начин да се научи, ще намери такъв, не зависимо от условията. В крайна сметка и Парис Хилтън е завършила престижно частно училище, ама до там. Така че мисля, че ние трябва да направим каквото зависи от нас и е във възможностите ни, но да не издребняваме все пак  , защото класациите няма да направят децата ни по-умни или по-глупави.  Peace

# 340
  • Мнения: 7 091
Tandoori благодаря! newsm51 smile3525

Относно училищата аз бих отишла по скоро към някоя местна за района класация...



Това имах предвид и аз, ние така се ориентирахме.  Peace

# 341
  • Мнения: 2 257
Има нова тема.

# 342
  • Мнения: 994
Много странно, някои от училищата в НЙ дето са писани в тази класация са с по-лоши резултати на тестовете( www.greatschools.com) от нашето, а пък са в класацията.  newsm78 Аз не обърнах много внимание, ама те по някакви специални тестове на Кеймбрижд ли били оценявани?
Честно да ви кажа, за мен няма кой-знае какво голямо значение училището да е в тази листа. Който има желание и амбиции може и сам да учи и пак да се научи, който няма...ами ако ще в най-най-най гимназията в Далас да го пратиш, все тази.  Simple Smile


Да пише, според някакви специални програми и тестове.
Аз погледнах от любопитство списъкът и за предишните години - има за 2006, 2005 и още една - 2003 или 2002. Има голямо различие и страхотни размествания в класацията. Уичлища, които са в топ 100, предишните години са били назад, и обратно. Странна малко ми изглежда тази непоследователност?!

А в ТАГ училището в Далас мисля, че приемат само след издържани специални тестове. Тъй че дори и да ти е в района, няма да може да се ползва, ако детето ти не е издържало тестовете.
И за магнет училищата мисля, че отиват само по име децата, не са като местното ти училище,  а пак по способности.

А ще ми бъде интересно дали има статистика колко от учениците, завършили тези училища се отказват още през първата им година в колеж. Защото е много добре като кажеш - почти 100% от нашите възпитаници са колежани, но какъв % завършват? За мен това е по-важно.

За нашите местни училища тази класация е познала - в смисъл в списъка ги има подредени според рейтнинга на града ни.

# 343
  • usa
  • Мнения: 2 113
Розите се режат по няколко начина:
1. есента, преди да ги зазимиш, ги отрязваш почти до края и ги зариваш с нещо да се пазят от студа - дурвени стурготини или даже найлонова торба
2. на пролет ако има изсъхнали пръчки останали ги режеш за да направиш място на новите
3. след като напълно прецъфти всеки цвят, го отрязваш до първата или втората пъпка, т.е. там където започва листенце.

За лозите - също се режат на есен, но не знам какви имаш ти, от дивите ли са? ето снимка


тях можеш да ги оставиш и да изсъхнат, на пролет ще живнат много бързо, те са почти като плевел, много бързо се разпространяват.

Красива лилийка си сложила и аз ги имам много, ама са на сянка и малко по-късно започват да цъфтят. Моят любим мъж нещо се е побъркал на тема градинарстване и сади, ли сади тези дни и полива и копае, и Марти му вика "копай!" и друга любима дума е лопата и той ходи да копае с баща си. Дядо му и баба му във Варна ще умрат от щастие че ще има кой да гледа лозето  Laughing Laughing

Ами имам и нормална лоза, и от дивата, ама аз за нормалната питах.
За розите аз ги окастрих пролетта, обаче сега само едната има пъпка и реално цъфнаха 2 рози от същия корен, другите само растат нагоре и няма пъпки, само листа.


аз за розите знам, че ако е мек климата без големи студове през зимата, се режат пролетта, а ако е суров климата - през есента.

Общи условия

Активация на акаунт