Глухонямо момиче

  • 2 194
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 634
Тази седмица бях на ЖК в кварталната поликлиника. Докато си чаках търпеливо мина глухонямо момиче (около 25-30г.), което раздаваше календарчета. Всички предполагам ги знаете - купете си нещо за 1 лв и така ще ни подпомогнете и т.н. Нямам положително мнение за такива "дарения", но не това искам да обсъдя с вас.
Раздаде тя календарчетата и после минава пак, за да си ги вземе. Докато стигне до мен не видях някой да си купи. Подадох й го и ясно казах докато я гледах в очите: "Не, благодаря!". Надявах се по усните ми да разбере. Тя го взе и ..... ме ощипа!  #Crazy Беше изключително болезнено + неочаквано. По жестовете й разбрах, че иска 1лв. Аз леко й бутнах ръката и казах "Не!". Това се повтори около 3-4 пъти. Тя ме щипе, аз я бутам. Може да е параноично, но се уплаших да не ме удари по корема, който й беше много изгоден. Показах й свит юмрук и тя започна трескаво да жестикулира. Нищо не разбрах, но изглеждаше повече агресивно отколкото възмутено. Не си тръгна, а продължи да стои в страни и да ме гледа. Щом я погледнех и пак нещо ми жестикулираше. Накрая си тръгна.
Вашите коментари? 

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
На мен ми се е случвало такъв един "глухоням" да ме напсува, защото и аз не исках да си купя.
Бях потресена, не стига, че нагъл ами и лъже!
Не вярвам на никой от тези, които ходят по улиците да продават разни календарчета и др.!!!

# 2
# 3
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Може би си изглеждала  финансово по-добре, преценила е явно , че можеш да си позволиш 1лв за картичка. Поне аз така си мисля. а това, че се е закачила точно за теб, може да е повлияно и то други неща, например - с какъв тон си иго казала, само едно " не.благодаря" ли беше или и друг коментар. Според мен не е станала нищо особенно. Чудя се защо такава агресия е проявила? Shocked

# 4
  • Мнения: 2 386
Коментарът ми е гаден, но истински.
Същата случка, в поликлиника, чакам с приятелка. Минава, оставя розов ключодържател, минава време, прибира си я. Точно преди да си замине, момичето с мен възкликна "Ех, хареса ми, дали има в синьо''.. След секунда 'глухонямата' се обърна и каза 'Има!'  Shocked
После се усети какво е направила и си тръгна.

Попитах приятелката защо го направи, а тя каза, че не и се случва за пръв път.

# 5
  • Мнения: 3 268
По заведенията съм ги срещала тези "глухонеми" с разни играчки и картички.Глухонеми са колкото аз съм глухоняма.Измамници!Като онзи случай с умрелия роднина и парите за билет.

# 6
  • Мнения: 3 634
Бубика, казвах само "Не!". Имам познат с подобни проблеми и той може да чете по устни. Предполагам, че "Да" и "Не" разбират повечето. Какъв смисъл има да й обянсявам, че е против принципите ми и т.н. Аз приемам нейното "спорене" и вероятно жестовете бяха опит да ме убеди, но щипането по крака?!

# 7
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Боже, каква наглост.

# 8
  • Мнения: 5 539
Данте,   action032 

# 9
  • Мнения: 6 167
баба ми казваше да не си слагаме грях на душата от такива предположения.
кой глухоням, кой не. просила е.  за да те щипе сигурно е имала и някакви причини ( може да е била не наред)
аз в такива случаи си казвам 'станалото-станало' и отправям благодарност, че не съм на нейно място.

# 10
  • Мнения: 1 492
Много странно. Защо си мисли, че като е агресивна, ти ще и дадеш пари?

При мен в офиса дойде една възрастна жена. Събираше средства за болната си внучка. Казах, че съжалявам, но не мога да помогна. А тя нагло - Да, бе съжалявате, а можете да си купите цигари  Shocked - после се врътна и си излезе.
Такива хора те карат да не вярваш на никой, дори и наистина да имат нужда.

# 11
  • Мнения: 920
Аз пък имам спомен от едно време - на големите пари. Един просяк на Славейков - много мръсен, дрипав.
Не се сещам точно какви бяха парите - но жълтите 100 лв. играеха. Та ще го преразкажа със сегашни пари- бъркам аз да търся левче, не намирам - набарвам 2 лв. и ааа да му ги дам, той вика Дай 10 лв. и Бог да те благослови. Прибрах си ги обратно.

# 12
  • Мнения: 5 577
баба ми казваше да не си слагаме грях на душата от такива предположения.

Лени - тук не разбрах много, а искам да знам какво е искала да каже баба ти.  Blush

# 13
  • Мнения: 4 447
Коментарът ми е гаден, но истински.
Същата случка, в поликлиника, чакам с приятелка. Минава, оставя розов ключодържател, минава време, прибира си я. Точно преди да си замине, момичето с мен възкликна "Ех, хареса ми, дали има в синьо''.. След секунда 'глухонямата' се обърна и каза 'Има!'  Shocked
После се усети какво е направила и си тръгна.

Попитах приятелката защо го направи, а тя каза, че не и се случва за пръв път.



 rotfImbo

щом те е ощипала тая, значи, мисля си аз, не е била глухоняма, глухонемите не са таквиа хора. Срещала съм и си личи, кога някой неможе да чува и говори.

И аз на твое място бих се притеснила,но не бих останала длъжна. Мойта уста е голяма. Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 563

щом те е ощипала тая, значи, мисля си аз, не е била глухоняма, глухонемите не са таквиа хора.

Това са глупости, с извинение към Анче Мамче. Глухоням може да те ощипе толкова, колкото и чуващ. Просто едно 80% от хората с тежко увреден слух са безработни, колкото и да искат да работят. Каквато и политика да имаме за интеграция на хората с увреждания, тя не стига до хората с увреден слух. Точно и вие като чуете "човек с увреждане" се сещате само за човек в инвалидна количка, така и държавниците ни.

За да разпознаете глухоням, задайте въпрос с нормалната си реч. По изражението на лицето ще разберете разбран ли е въпросът или не.

А по темата, веднъж някакъв такъв просяк или продаващ тръгна да ме гали по ръката в тролея. Догади ми се и му се сопнах.  Sick

# 15
  • Мнения: 4 447
Да, естествено, че всеки може да щипе, но имах предвид, че тази се е почувствалабезпомощна,че не й е минал номера, иззлобяла е, и е ощипала жената.... така си мисля аз. Няма за какво да се извиняваш  Hug

# 16
  • Мнения: 5 468
Ами много неприятно. Аз ако бях, щях да се разквича веднага. Брех! Ще ме щипе тя. Толкова просто, толкова гнусно... ще ме щипе Sick.
Разбирам да е някой ергенин напет, с китка здравец зад ухото...

# 17
  • Мнения: 2 353
  Въргалия, предполагам, че е искала да каже, че може човека наистина да е такъв и ако е така ще е много тъжно да го вземеш за мошеник.
  Гадно, че те е ощипала. Може наистина да е била закъсала, гладна, уморена...Може би и нейната не е лека...Не, че това я оправдава де.

# 18
  • Мнения: 948
А, може да не е била глухоняма.
Много силно впечатление съвсем скоро ми направи жена, която ходеше на патерици и молеше за пари.Винаги подбираше хората към които се насочва.След като получеше/ или не получеше/ дадена сума, тя оставяше патериците настрани, ходеше напълно нормално,  вадеше цигара от джоба си, и от пазвата си вадеше мобилен телефон, на който провеждаше дълги разговори. Shocked

# 19
  • Мнения: 1 100
Аз пари давам само на стари хора и на деца. Не, че не могат да ме излъжат. Сама преценям на кого да дам и на кого не. Не става въпрос за някакви картички. Просто си искат хората, срам не срам.

# 20
  • Мнения: 1 299
А аз съм давала по едно левче...имам си химиклаки, ключодържатели...ами ако наистина са в нужда? Аз без един лев мога, а те не просят, а продават. Има разлика. Това е един вид работа

# 21
  • Мнения: 6 993
Скоро си купих едно такова ключодържателче от едно момче. Компанията също много се възмути - лъжец бил, не знам си какво...Може и да беше. Аз с тия 2 лева няма да се наям, а на него може да са му полезни, ако наистина е бил глухоням...Ако не - дано не му се върне за лъжата, тежко е.
А за това момиче не знам какво да кажа...

# 22
  • Мнения: 2 563
Скоро си купих едно такова ключодържателче от едно момче. Компанията също много се възмути - лъжец бил, не знам си какво...Може и да беше. Аз с тия 2 лева няма да се наям, а на него може да са му полезни, ако наистина е бил глухоням...Ако не - дано не му се върне за лъжата, тежко е.
А за това момиче не знам какво да кажа...


Може и да е глухоням, но парите едва ли остават за него. Има си шеф и тоя бизнес, прибират му парите.

# 23
  • Мнения: 90
Винаги ми е жал за просещите деца, те нямат детство сякаш. От малки се озлобяват към живота. Най- лошото е че работят за някой бос, а аз мразя цигански босове и така кръга се затваря те просят аз не давам, ако ми поиска ядене бих им купила каквото поикат и толкоз.

# 24
  • Мнения: 5 468
Аз с тия 2 лева няма да се наям
Как бе? За тези 2 лв., знаеш ли каква порция ориз ще ти дадат в китайския ресторант Crazy.

# 25
  • Мнения: 139
Камелия,

Тази баба, която е идвала при теб, как изглежда?
Да не е много дребна, прегърбена, съсухрена, ходи с по 2-3 торби?
Внучката й има алергия към белтъка, а дъщеря й, е ментално болна? В момента се разнася с още едно бебе.

Тази жена е много нахална. От нашата фирма й купувахме половин година лекарства и хумана за едното внуче. После аптекарката ми каза, че същата тази  жена има апартамент в Лозенец и всяка зима стои в подлеза на Плиска или на спирките да проси с детето.

Преди два месеца, дойде с ново бебе, дъщеря й пак била родила (така се случило  Shocked). Аз я попитах, защо не са се обадили на социални грижи, а тя така злобно ме погледна  Cry. Казах й повече да не се връща в офиса, че ще извикам полиция. Сега съжалявам, че още тогава не извиках. Можеше поне това детенце да се отърве.

# 26
  • Мнения: 6 993
Аз с тия 2 лева няма да се наям
Как бе? За тези 2 лв., знаеш ли каква порция ориз ще ти дадат в китайския ресторант Crazy.
Joy Joy Не им обичам много ориза, мазен ми идва...А за скариди не стигат Mr. Green
Hear Again, това не съм го знаела Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 2 563

Hear Again, това не съм го знаела Rolling Eyes

И аз не мога да претендирам, че съм наясно с мафиотсия свят, но си мисля, че просията/продаването са подобни на проституцията. Ако се сещате за просяка с патерици/инвалидна количка на Витошка - този човек е там от повече от 10 години. Сутрин го карат, вечер го прибират. Има и други постоянни фигури, определени групи деца и т.н.

# 28
  • Мнения: 526
В момента съм с ключодържател,който купих от едно момченце.Нещо във вида му ме трогна.
Иначе на дете,което проси,съм по-склонна да купя един сандвич,за да се нахрани,отколкото да дам пари.

# 29
  • Мнения: 6 993
В момента съм с ключодържател,който купих от едно момченце.Нещо във вида му ме трогна.
Иначе на дете,което проси,съм по-склонна да купя един сандвич,за да се нахрани,отколкото да дам пари.
Да...чичо ми така дал на едно ябълки и вафли, които бил купил за братовчедка ми...Онова ги хвърлило в локва и казало,че иска пари Confused

# 30
  • Мнения: 15 619
Имам случай, когато съжалих така един просяк, бъркам в джоба си, ама като знам колко малко имам, пускам някакви стотинки и продължавам напред доволна от себе си...и... чувам как оня ме псува отзад. Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Не давам вече!!!
Не вярвам вече!!!

Общи условия

Активация на акаунт