1 ден у дома

  • 1 886
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 634
Мили майки,
С напредването на бремеността започват да ме терзаят 100 000 въпроса свързани с първия ден.
Отиват всички на работа, оставам аз сама с бебето и.....то реве и аз рева  newsm78
Може ли нещо като "график"?
 

# 1
  • София
  • Мнения: 4 867
Кърмиш
Спиш
Кърмиш
Къпеш се, ядеш
Кърмиш
Спиш, четеш
Кърмиш
Готвиш, переш
Кърмиш
Разходка
Кърмиш
Спиш

Спокойно, няма нищо страшно. И най-добре е наистина всички да отидат на работа и да те оставят насаме с бебето.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 533
Янита го е написала по-вече от точно Peace

# 3
  • Мнения: 983
С толкова малко бебче няма да може да си направиш график за деня в никакав случай. Хубавото е, че бебчо само спи, събужда се като огладнее, яде и пак заспива...Поне при мен беше така. Ако нещо те притеснява, званиш на педиатъра и питаш..В началото е малко шашкащо - не диша ли твърде учестено, защо хрипти, защо повърна, дали се наяде..Аз за такива неща съм викала лекаря вкъщи  Tired Но като се консултирах се чувствах и много спокойна  Peace

# 4
  • Мнения: 1 701
Моя "график", когато останах за първи път сама с бебето, беше:

в 6 часа - памперс, мляко, рев, сън
в 9 часа - същото
в 12, 15, 18 - същото
в 21 часа става интересно защото освен всичко включваме и банята!

Последно хранене посред нощите и си лягах с надеждата ако може да се буди на малко по-големи интервали.

Иначе основното ми занимание беше гледане на сериали по FOX! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 215
График не ти трябва, защото в стремежа си да го следваш ще си под напрежение и ще ти е неконфортно. И все нещо няма да се получи... Води се по нуждите на бебето и по собствените си, а графика сам ще се появи - от само себе си!   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 183
И при мен беше едно и също -само преобличане,кърмене,дохранване и спане,но с разликата,че Стефи е много спокойна и не е плакала изобщо и не е имало голямо напрежение(и да уточня,че никой не ми е помагал от самото начало).

# 7
  • София
  • Мнения: 5 758
Първият ден мина много по-леко, отколкото очаквах след безкрайния рев в Шейново. График не може да си правиш - или поне при нас беше така - нито спеше, нито се хранеше под часовник, нито дори акаше след хранене. Бебето ще си покаже само. Леко!  Peace

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Първите дни кърмих през 3 часа, детето спеше в останалото време.
Ние с татко му си готвихме, къпехме се, спяхме когато малкия спеше.
После почнахме и на разходка да излизаме - от 6-я ден.

На 1 месец кърмех в 6ч сутрин, малкия заспиваше, аз се къпех и оправях в къщи. В 9ч пак го кърмех, сменях, преобличах и дим да ни няма - на разходка. Предбирахме се чаааак в 18ч.

# 9
  • до канала
  • Мнения: 518
не ти трябва график кото се роди бебето то ще те води по своя си график

# 10
  • Русе
  • Мнения: 2 354
съгласна съм с Янита!!!

# 11
  • Мнения: 3 634
Благодаря ви! Посмях се от сърце и се успокоих   bouquet

# 12
  • Мнения: 27 524
Не знам график. То ревеше, и аз ревях.  Cry Хем не оставах сама. Не знаех какво да го правя, не знаех за какво ми е, пречеше ми, грях не грях, даже на моменти не го исках. Обърка ми целия живот досега. С времето, разбира се, нещата улегнаха, сега не мога да си представя живота без него и е всичко за мен  Heart Eyes Трябва всеки сам да си изживее периода, не може да се обясни, не може да си подготвен само с теория, не става. Опитай се просто да бъдеш търпелива, да не мислиш много, давай го първите дни по-механично, лека-полека нещата ще се подредят. Сега ми се струват смешни всичките ми терзания и тревоги тогава, но за времето си са били съвсем резонни. Това е и една от причините да искам пак бебе - вече знам, по-опитна съм и съм убедена, че ще бъда по-спокойна и ще успея да се насладя и да оценя всички онези незабравими моменти с новороденото бебче, които така бързо отлитат, колкото и да не ни се вярва това в моментите на недоспиване и умора.

# 13
  • Мнения: 630
Всяко бебе е много различно, така че ще се съобразиш с твоето. При нас беше кошмарно първите 2 месеца. Бяхме с ужасни колики от първия ден вкъщи, та деня протичаше горе долу така:
стерилизиране, цедене, хранене, спи 15-20 минути, рев, сешуар -само с него успокоявахме малко коликите,, заспиване за 15 минути и пак се повтаряше същото. това цял ден, нощем слава богу спеше. Бебка отказа да засуче, така че в малкото време, в което спеше, аз се изцеждах, за да има после какво да хапва. Правех си безкофеиново кафе в 9 сутринта и успявах да отпия в 4 следобед. и с яденето горе-долу така беше. Къпех се нощем. И всичко това при положение, че майка ми помагаше 10 дни - тя переше и чистеше, а таткото готвеше вечер.
Е след като спряха коликите, Мия стана съвършено друго бебе -кротко, усмихнато и спокойно.

# 14
  • Мнения: 2 891
Сън да има и социално контакти, че аз цяла зима стоях у нас и ако не беше първият Брадър и денонощният канал, сигурно и до днес щях да говоря с "гу-гу, га-га".

# 15
  • Мнения: 22 444
И на мен ми е доста интересно какво ме чака щом се приберем от болницата.
То е ясно, че бебето само ще яде, спи, реве, ще се преоблича, сменят памперси и къпе вечер, но все пак. Нещо не мога да си го представя още.
А най се ужасявам че ще ми се струпат на главата баби дето да искат да ми помагат. Направо ужас. А аз още от сега не искам да ми пипат бебето. Сигурно нещо не съм добре.

# 16
  • Мнения: 1 467
Графикът бебето ти ще го създаде, всичко ще се върти около него. Трябва да си спокойна, за да може и то да е спокойно и да се радвате един на друг. Това е най-важното.

# 17
  • Мнения: 505
Dante само да допълня че и ако си намериш някоя приятелка с бебе, който да ти е почти винаги он лайн - ще ти е лесно. Успех!
И да знаеш че няма нищо по хубаво от бебе - дори и ревящо.  Hug Hug

# 18
  • Мнения: 4 053
Кърмиш
Спиш
Кърмиш
Къпеш се, ядеш
Кърмиш
Спиш, четеш
Кърмиш
Готвиш, переш
Кърмиш
Разходка
Кърмиш
Спиш

Спокойно, няма нищо страшно. И най-добре е наистина всички да отидат на работа и да те оставят насаме с бебето.

 newsm53 това е душа,спокойно,много бързо ще влезеш в час  Hug

# 19
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Ще се водиш по бебето  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 4 397
Кърмиш
Спиш
Кърмиш
Къпеш се, ядеш
Кърмиш
Спиш, четеш
Кърмиш
Готвиш, переш
Кърмиш
Разходка
Кърмиш
Спиш

Спокойно, няма нищо страшно. И най-добре е наистина всички да отидат на работа и да те оставят насаме с бебето.

Много добре казано, и определено всички да заминават на работа и да не ти се бъркат със съвети  Peace

# 21
  • Мнения: 2 614
Кърмиш
Спиш
Кърмиш
Къпеш се, ядеш
Кърмиш
Спиш, четеш
Кърмиш
Готвиш, переш
Кърмиш
Разходка
Кърмиш
Спиш

Спокойно, няма нищо страшно. И най-добре е наистина всички да отидат на работа и да те оставят насаме с бебето.
да и нашия мина по абсолютно същия начин, без разходката, защото беше декември и първите 5 дни само на прозореца я вадих!  Hug
Беше прекрасно, спокойно време, а сега е хаха - малка фурия! Joy

# 22
  • Мнения: 2 746
Трудно ще си съставиш график от сега, мога да кажа дори, че те очакват хиляди изненади Laughing На всичко ще се научиш спокойно, като дойде детенцето, то само ще ти покаже.Янита го е написала съвсем точно.Аз много се бях шашнала с първото дете, и то най-вече заради този 3 часов ритъм, който беше денонощно и повече ме мъчеха умората и недоспиването.И сега, като се връщам назад си давам сметка, че то не е кой знае каква философия да се справиш с новороденото, даже ако си сама през деня, още по-добре.Няма да те изнервят бабите.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 423
Моя "график", когато останах за първи път сама с бебето, беше:

в 6 часа - памперс, мляко, рев, сън
в 9 часа - същото
в 12, 15, 18 - същото
в 21 часа става интересно защото освен всичко включваме и банята!

Последно хранене посред нощите и си лягах с надеждата ако може да се буди на малко по-големи интервали.

Това беше и нашия режим.

# 24
  • Мнения: 291
малкото човече такъв график ще ти заформи, че каквото и да си планирала предварително, бързо бързо ще го промениш  Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 4 589
Ще се водиш по бебето  Peace

 Peace

# 26
  • Мнения: 279
не ти трябва график кото се роди бебето то ще те води по своя си график
PeaceТочно така!Бебето само ще те учи и ще ти създаде график.

# 27
  • Мнения: 221
Няма нищо страшно - само психическа нагласа, че понятия като ден и нощ изчезват, и ежедневието е кръговрат, с повтарящи се елементи на всеки 3 часа Peace
Аз в един момент си мислех, че имам постоянно дежа вю Joy

# 28
  • Мнения: 24 467
Боже, какъв ти график! И при двете ми деца съм била сама, съпругът ми беше на работа, а бабите предпочетох да ги няма. Бебето спи, през това време аз пера и готвя, чистя или спя. Когато се събуди се храним и после- пак. Първият месец и без друго малкото почти през цялото време или спи или се храни.
И не е нужно да ревеш. Аз не съм ревала, напротив, беше ми забавно. Умората взех да я усещам едва след месец. Първият ден особено емоциите са толкова много, че да рева хич не съм се сещала...

# 29
  • Мнения: 5 362
Ще се водиш по бебето  Peace
Това е и моят отговор  Peace

# 30
  • На морето!
  • Мнения: 5 762
Кърмиш
Спиш
Кърмиш
Къпеш се, ядеш
Кърмиш
Спиш, четеш
Кърмиш
Готвиш, переш
Кърмиш
Разходка
Кърмиш
Спиш

Спокойно, няма нищо страшно. И най-добре е наистина всички да отидат на работа и да те оставят насаме с бебето.
И при мен е така,но включвам и досадното цедене  #Cussing out и по-малко сън за сметка на повече време пред компютъра. Wink

# 31
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз бях улеснена:
7, 00 - памперс, храна - татко й;
10, 00 - памперс, храна, разходка - баба й;
13, 00 - памперс, храна, разходка - аз (наспала се);
16, 00 - памперс, храна, разходка - аз;
19, 00 - памперс, храна, къпане - аз+помощ за къпането;
22, 00 - памперс, храна - аз;
1, 00  - памперс, храна - татко й.

Да уточня, че Луси спи през нощта от новородена, с много малки изключения заради коликите, тогава аз си я гушках и успокоявах!

# 32
  • bulgaria
  • Мнения: 310
Кърмиш
Спиш
Кърмиш
Къпеш се, ядеш
Кърмиш
Спиш, четеш
Кърмиш
Готвиш, переш
Кърмиш
Разходка
Кърмиш
Спиш

Спокойно, няма нищо страшно. И най-добре е наистина всички да отидат на работа и да те оставят насаме с бебето.
Peaceвсе едно аз съм го писала

# 33
  • Мнения: 362
 преди малко повече от месец и аз се питах за този ден.когато дойде нямах търпение всички баби и дядивци да си тръгнат и да изживея момета аз ,тати и бебо сами в къщи.държах бебо и прегърнах татито беше един от най хубавите мигове в живота ми.оттам нататък просто всичко си идва на мястото,сега се питам кога измина един месец,а дори незнаех как се сменя памперс.в момента бебо спи,аз съм измила шишетата и чакам повикване....
  успех   bouquet

# 34
  • Мнения: 3 634
А от къде да прочета на какви интервали се храни, спи, преобува...?

# 35
  • София, център
  • Мнения: 3 455

7, 00 - памперс, храна ;
10, 00 - памперс, храна, разходка ;
13, 00 - памперс, храна, разходка ;
16, 00 - памперс, храна, разходка ;
19, 00 - памперс, храна, къпане ;
22, 00 - памперс, храна ;
1, 00  - памперс, храна.



Ето ти ги интервалите!

# 36
  • Мнения: 24 467
А от къде да прочета на какви интервали се храни, спи, преобува...?

При всяко бебе тези интервали са различни. Първият път направих грешка, че се поведох по някаква таблица. Грешката я отстраних за няколко дни. Вторият път изцяло се водих по бебето. Когато се събудеше го хранех, сменях му памперса. Когато можех и времето предполагаше- разхождах го. Когато спеше и не бяхме на разходка си гледах домашната работа. Подготви се, че нощем малко бебета спят здрав непробуден нощен сън. Има теории разни- от тази да го оставим да реве, до тази да го храним винаги щом заплаче. Ти ще си избереш най- подходящата за теб, след като опиташ различни неща.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 079
Няма страшно, не се навивай за ревове и ужасии.  Laughing Всъщност е вълшебен и неповторим миг, първия ден с твоето бебче, мисли си, че ще бъде наситен с много гушкане, целувки, нежно ще го гледаш как спинка, ще се нагаждаш към ритъма на един нов и уникален малък човек...  Heart Eyes дори да си сама, не е болка за умиране, дори ще ти е още по - спокойно за да не ви смущава никой и да ти дава акъл. Почивай, използвай времето, когато бебчето спи, за да дремваш и ти, няма страшно. А относно ревовете, пожелавам ви да нямате никакви колики, за да няма такива въобще! Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 1 235
Ние сме от една седмица в къщи и още свикваме, определен график нямаме, за момента се водя по бебо. Надявам се да се разминем с коликите или поне да са по-леки, за да не се изнервяме и двете с детенце.
Не се притеснявай, много е важно да си спокойна, е не че аз успявам винаги Embarassed
Успех.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
График не ти трябва, наблюдавай детето си. Аз първия ден щом се разплаче предлагах гърда. Той се уморяваше бързо и заспиваше. Като се събуди /а това се случваше след 15 минути, след 30 минути, след час, след два, след три - различно/ пак предлагах гърда. И така колкото пъти бебчо пожелаеше да цоцка. На това му се вика кърмене на поискване. Той беше спокоен и аз също. А това е важното. Дните се въртят много бързо.
Коликите едва ли ще тръгнат от първия ден. Дай боже да нямате.

# 40
  • Мнения: 2 336
Ние сме в къщи повече от седмица, но тъкмо си беше влязъл в график и се започна с коликите. И от там сме почти без график Tired Гледам да спазвам около 3 часа, но не винаги се получава.

# 41
  • Мнения: 1 367
И на мен ми е доста интересно какво ме чака щом се приберем от болницата.
То е ясно, че бебето само ще яде, спи, реве, ще се преоблича, сменят памперси и къпе вечер, но все пак. Нещо не мога да си го представя още.
А най се ужасявам че ще ми се струпат на главата баби дето да искат да ми помагат. Направо ужас. А аз още от сега не искам да ми пипат бебето. Сигурно нещо не съм добре.

Що да не си добре?Твоята единствена задача ще бъде да се грижиш за бебето,а помощта от бабите трябва да бъде в готвене,чистене,пазаруване и разни други неща от домакинството.Поне при нас беше така.Разбира се,ако ти потрябват още ръце при миене на дупе,хранене или нещо от сорта,бабите могат да бъдат полезни.Така че не мисля,че не си добре.Успех!!! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт