Списъкът, или какво да не забравя да си донеса?!

  • 10 437
  • 136
  •   1
Отговори
# 30
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Joel , а за какво ползва6 розовото масло???

# 31
  • Мнения: 1 436
За тези които не знаят - summer savory, или само savory означва чубрица. Продава се във всички магазини.

Да, ама savory-то е стрито на прах, а не като българската - на листенца.

# 32
  • Мнения: 2 032
Списъкът ми засега е празен, ще следя тука за идеи.

Чубрица може да си засади човек. В дъното на градината билки и подправки да искаш (от тези редовни дъждове поне всичко расте като лудо, копърът е станал като дърво, ментата с плъзнала като бурен,  а розмаринът е като елхичка  Wink).

И в турските магазини, и в българския склад, е възпроизведена сполучливо идеята за българска бакалия. Близкият турски магазин даже води по точки и колорит. Касиерките почти винаги ръфат по някое мазно бюрече, докато обслужват, и не пропускат да дадат някой здравен съвет от рода на "ако ти е ниско кръвното, пий айрян". Ама има хубаво сирене, лютеница и кори за баница.

# 33
  • Мнения: X
да, вярно, забравих смрадликата

bob4enka, розова вода - прекрасен лосион за почистване и освежаване самостоятелно или смесено с бадемово масло напр., напълно натурален продукт

Алиса, при нас няма нито турски, нито гръцки магазини, нито се продава summer savory някъде, затова си носим - все пак сме в малко градче

градина засега нямаме да садим
като вземем къща догодина съм планирала такова развихряне с подправки

Лени, а какви са цените на тестовете в БГ? (ама и аз докато стопля какви имаш предвид)



# 34
  • Мнения: 1 959
Чистия мес се познава по едно веднъж размразен не замръзва повече/при смесване с глюкоза меда не замръзва/.Друг е въпроса за специфичния вкус и ухание.Моя батко се занима с това и преди да се омъжа съм му помагала през лятото,имат около 300-400 кошера.Това е цяло изкуство отглеждането на пчели и ваенето на мед.От восъка пък се правят и лекарства не съм сигурна какви но мога да попитам.Ами май това е което се сещам на сънен мозък.Поздрави Peace

# 35
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
лютеницата ми седи в хладилника от месец и никой не я яде, бозата вкисна.
малко сме отвикнали, наистина.
от бг си нося:
учебници на голямата за съответния клас
чубрица
тархана
джоджен
цигари
розова вода
хума
тоалетни трици
нишесте за крем
някоя и друга книжка
очила задължително по няколко броя
'юсерин', по-евтин е у нас
хиляди снимки
милиони спомени



# 36
  • Мнения: 1 817
Розова вода, лавандулов спирт, домашен екологичен мед без захар, сирене, кашкавал, луканка, суджук, водка Собиески зелен, вино, 100% памучно бельо, сутиени, всякакви книги, билки и билкови чайове, хапче за мигрена, крем за крака Дева, хипоалергични презервативи, подправки, хума, трици за лице. Със сигурност съм забравила нещо! Laughing

# 37
  • Мнения: 7 914
'юсерин', по-евтин е у нас
какво е юсерин? newsm78

# 38
  • Мнения: 5 183
Аз не съм си ходила от 4 години, но ми предстои, така 4е ще следя темата с интерес. За сега списъкът ми вклю4ва: подправки, алергозан, Спазмалгон, Ацефеин, книги. За друго не се сещам.

# 39
  • Мнения: 1 147

Марка козметика. www.eucerinus.com

# 40
  • Мнения: 1 335
Розова вода, лавандулов спирт, домашен екологичен мед без захар, сирене, кашкавал, луканка, суджук, водка Собиески зелен, вино, 100% памучно бельо, сутиени, всякакви книги, билки и билкови чайове, хапче за мигрена, крем за крака Дева, хипоалергични презервативи, подправки, хума, трици за лице. Със сигурност съм забравила нещо! Laughing

А хипоалергичните презервативи каква марка са?

# 41
  • Мнения: X
Книги за децата, книги и за мен, списания Тема, Вестник Капитал, кремчета Бочко, някои подправки (чубрица, шарена сол, сминдух, самардала, джоджен от мамината градина), родопски чай (от над 20 билки и ароматни треви), някои билки (лайка, смрадлика.....), понякога българска козметика (масла на Икаров, крем на Дева - антицелулитен, стягащ, потив стрии...).
Това е, храни и други глупости не мъкна.

# 42
  • Мнения: 6 167
списания Ева, някой и друг Капитал

Вестник Капитал ли имаш в предвид Thinking? Ако- да, защо не четеш интернет изданието? Списание Ева също има.

Капитал
Ева

чета ги и имам абонамент, но ми е по-сладко да ги държа в ръка  Laughing

да попитам - тази розова вода, за какво я използвате  newsm78

# 43
  • Мнения: 1 335
списания Ева, някой и друг Капитал

Вестник Капитал ли имаш в предвид Thinking? Ако- да, защо не четеш интернет изданието? Списание Ева също има.

Капитал
Ева

чета ги и имам абонамент, но ми е по-сладко да ги държа в ръка  Laughing

да попитам - тази розова вода, за какво я използвате  newsm78


За водата: аз я използвам да си почиствам лицето, ако има детето някоя рана първо промивам с розовата вода. Също може да се използва като ароматизатор за сладкиши. Има и един дневен крем на розова основа и него съм си го купила. Много тонизират и двете неща.

# 44
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Странно ми, че няма розова вода по страните, в които живеете Thinking. Тук продават във всяка аптека.

Общи условия

Активация на акаунт