Пишман цветарки тук съветват се напук!- 11

  • 39 519
  • 559
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 591
Китайската роза знам, че се подрязва февруари месец, когато се подрязват лозите и розите в градините. Тогава се оформя. Така ми казаха на мен. И на мене ми предстои това нещо.
Мен направо си ме е срах, защото много си я харесвам, а пък има вероятност без да искам да поорежа повече и тя да си иде...и аз ще умра с нея Wink

# 46
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Мен направо си ме е срах, защото много си я харесвам, а пък има вероятност без да искам да поорежа повече и тя да си иде...и аз ще умра с нея Wink

няма да си отиде, ще цъфти повече!!!
розите в градината не се ли режат наесен? преди зазимяването?

# 47
  • Мнения: 5 681
Като стана на въпрос за китайска роза ето я моята вече цъфнала  

# 48
  • Мнения: 2 125
honey13, благодаря   bouquet

# 49
  • Мнения: 2 591
само да се похваля с моята бяла петуния   Blush

# 50
  • Мнения: 591
Много е хубава, колко е нацъфтяла самооо Simple Smile

# 51
  • Мнения: 591
Моята китайска роза тази година на два пъти започна да цъфти, но цветчетата падаха преди да са цъфнали както трябва...Защо?  Confused

# 52
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А вие спазвате ли правилото за престоялата вода ....  да поливате цветята само с такава  newsm78

# 53
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Срещу листни въшки е добре да викнеш калинките, а трова ставало като напръскаш със захарен разтвор ... не съм пробвала, четох го...май че в "къща и градина"

 Thinking Ми, ако дойдат мухите и осите???

И  аз си помислих нещо такова ...незнам

# 54
  • Мнения: 668
А вие спазвате ли правилото за престоялата вода ....  да поливате цветята само с такава  newsm78

Ами да - много е лесно - насъбрала съм големи шишета (от кола, фанта,...) пълня ги, престояват ден-два, поливам, пак пълня и така ги въртя. А като са много няма проблем винаги да имаш готова вода.

Срещу листни въшки е добре да викнеш калинките, а трова ставало като напръскаш със захарен разтвор ... не съм пробвала, четох го...май че в "къща и градина"

 Thinking Ми, ако дойдат мухите и осите???

И  аз си помислих нещо такова ...незнам

Аз пък четох, че трябва сама да си слагаш калинките при въшките. Представяш ли си само - отиваш някъде по работа, виждаш калинка и тичаш до вас, за да я пободеш при китките Joy

# 55
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
вкъщи наливам в една огромна тенджера и си я слагам на печката да престоява един ден....стига ми за всички в къщи, но на двора няма как ... контейнер за дъждовна още нямам   Simple Smile

# 56
  • Мнения: 2 591
това за мухите и осите и аз си го помислих  Blush аза калинките ми се струва неприложимо (особено в големите градове....)

аз не поливам всички цветя с престояла вода! няма къде да я държа! лейката ми събира пет литра, имам и едно двулитрово шише при препаратите и после доливам с чешмяна! не се оплакват  Mr. Green

тази петуния и аз не й се надявах - купешка е  Rolling Eyes и коренчето струваше нещо от сорта на 0,80 ст  Blush но я гледам с много любов  Flutter

# 57
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 793
Ще си сложа семенцата от абутилона в малки пластмасови чашки и ще чакам. Те трябвало да почнат да се торят след десетия ден от поникването им.

Холандския ми хибискус все още е с увиснали листа Cry

# 58
  • Мнения: 747
Любителки на китайските рози, да ви се похваля Laughing:
http://images18.snimka.bg/003182563.jpg
http://images18.snimka.bg/003182561.jpg
http://images17.snimka.bg/002918728.jpg
и други сортове имам, но стига толкова, че ме хваща срам от маниащината ми Embarassed.
Whitewitch, аз съм от дърво-любителките, но ако искаш розата ти да остане по-малка и храстовидна- мисля, че има някакви разтвори, с които розите се "миниатюризират". Тези препарати имат някаква продължителност на действие, обикновено розите на пазара се продават третирани с тях.

Аз пък четох, че трябва сама да си слагаш калинките при въшките. Представяш ли си само - отиваш някъде по работа, виждаш калинка и тичаш до вас, за да я пободеш при китките Joy
hahaha Joy Tова обаче съм го правила един-два пъти, ама не ми се смейте! И всеки път, като видя калинка, съжалявам, че няма къде да я прибера, че да я отнеса Laughing

# 59
  • Мнения: 9 095
по моята ипомея редовно има калинки, много име се радвам и ме е яд като избягат, а то какво било ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт