Коя авиокомпания препоръчвате и коя не

  • 44 917
  • 295
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
В Райън Еър пък съм се возила на чисто нов Боинг, едва ли не още с найлони по седалките - опроверга се убеждението ми, че авиопъркът на лоу-кост компаниите е от предимно стари самолети.

На Wizz air самолета беше екстра, много по-добът от тези на Alitalia и CSA взети заедно  Peace

Така е. Това, че компанията е лоу-кост, не значи задължително, че самолетите са стари.
На Wizz самолетите са Airbus, а на Alitalia са МД-та 82, които не са особено приятни.
Иначе аз и от Sky Europe съм доволна.

# 46
  • Мнения: 1 952
Някой каза кофти храна-дали има по-кофти храна от сандвичите и блудкавото кафе на BULGARIA AIR и на HEMUS? Тия сандвичи и кучето ми не ги яде като ги извадх от чантата.

# 47
  • Мнения: 1 299
Някой каза кофти храна-дали има по-кофти храна от сандвичите и блудкавото кафе на BULGARIA AIR и на HEMUS? Тия сандвичи и кучето ми не ги яде като ги извадх от чантата.

Бас държа, че вледенения сандвич на Алиталия с минал срок на годност е по-гаден  Laughing

# 48
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Багажа се разпределя от летищни служители, не от служители на авиокомпанията  Peace

Ами то прекачванията на дадена авиокомпания стават в държавата , на която компанията е превозвач - в случая с австрийските е Австрия...
По тази логика всички авиокомпании, летящи до съответното австрийско летище, влизат в кюпа загубен багаж  Laughing Я сега кажете кое е това летище Wink
Да не говорим, че могат и спекулации по въпроса да се правят, дали багажа не е поел в друга посока още от Бг  Twisted Evil Хайде и ходещите до БГ авиокомпании да им лепнем етикета лоши.
Кои останаха  Mr. Green

# 49
  • София
  • Мнения: 1 451
Накой да е летял с Таром? Очаквам нещо подобно на Хемус,но все пак?

# 50
  • София
  • Мнения: 1 451
А някой каза за Лондон, че Wizz air каца на Лутън и е далече, далече е, съгласна съм, ама българските кацат на Гетуик, което съвсем не е по-близо.
Полети от Хитроу извършват само летния сезон.
Разликата е ,че от Гатуик има много удобни експресни влакове  Wink


A от Лутън има шатъл до Виктория! Имайки предвид разликата в цената, просто предимството да кацнеш на Гетуик изчезва.
Зависи  къде отиваш ,колко бързаш и дали зверските задръствания не те дразнят МНОГО!  Grinning

Виж сега, най-вече зависи кой плаща, няма какво да се лъжем! Ако се наложи ти да платиш 400 Евро разлика в цената, ще преживееш задръстването. Не искам да се заяждам, но тук говорим вече за нереално изхвърляне, а целта е темата да е полезна, не да се правим на сноби.
И на Гетуик, и на Хийтроу съм кацала, тогава съм летяла по работа. И пак има задръстване !  Когато плащам сама - само С Уиз еър, като се опитвам да кажа и на другите, че няма причина да предпочетат Гетуик пред Лутън, ако могат да спестят 300 - 400 евро. Дълго стана, сори.

# 51
  • Мнения: 1 952
Как става това спестяване с 300-400 евро?

# 52
  • Мнения: 1 299
Как става това спестяване с 300-400 евро?

Ами става с това, че цената на лоу кост е много по-ниска в сравнение с другите авиокомпании. С Wizz Air можеш да летиш и за 20-40 евро до Лондон, а с друга авиокомпания - за 300 - 400 евро.
Аз от задръстванията в Лондон полета си изпуснах.... Щеше да ме е по-малко яд, ако беше евтин полет, а не после главоболия за пререзервации и т.н.  ooooh!

# 53
  • Мнения: 1 952
1. С Wizz не може да летиш до Лондон, нито за 30, нито за 40 евро..няма такива цени, въпреки усилената реклама.
2.Всички компании предлагат вече билети с ниски цени, аз съм летяла с Bulgaria air  за 150 лв до Лондон, Хемус и Бритиш също имат такива цени.
Съгласна съм, че Wizz имат най-ниски цени, но за разликата в никакъв случай не е 300-400 евро, ако си вземеш билет навреме, дори няма разлика.

# 54
  • Мнения: 1 299
Аз съм летяла до там за 150 евро двупосочен билет... Пак ми е 50 % по евтин от редовния, който ми излизаше за 300 евро.
Вярно, билет за 20 - 30 евро не съм взимала, но явно се подлъгвам от рекламите...
Всъщност някой някога с някоя лоу кост да е летял за толкова малко пари?  Thinking

# 55
  • Мнения: 1 952
Незнам за кой период говориш, но след Нова година всички компании смъкнаха цените си, както казах летяла съм с Bulgaria air за 150 лв еднопосочно и за 300 двупосочно. Виждала съм подобни цени и на Бритиш.
На wizz следя цените, може и да се намери нещо за 40 евро, ама са редки случаите и това е цена без такси.

# 56
  • Мнения: 1 299
Ами за Лондон - след Нова Година. Иначе съм летяла с Wizz Air и преди Нова Година, все около 100-150 евро ми е бил билета (таксите), но с други компании толкова евтин не съм имала. Като цяло за България Еър ми прави впечатление, че цените са им по - ниски  Thinking

# 57
  • Мнения: 1 952
Всичко зависи от периода, точно този сезон в момента са относително скъпи, защото лятото всеки се прибира за Бг, а от друга страна май и юни е пълно с бригадири, пътуващи натам. Аз пътувах края на май, самолетът беше претъпкан, бях на аварийния изход, няма такъв гърч, изкривих се.
Мъжът ми си взе билет за тази седмица с wizz, като го взе само седмица по-рано и му излезе с таксите около 90 евро еднопосочно, което си е евтино, като се има предвид, че някои компании вече нямаха свободни билети за тази дата.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 451
Аз летях до Лондон за 53 евро, двупосочен, с всички такси. На Бритиш и България всички знаем какви са цените, учудващо за мен разликата им е малка! Всичко зависи от това, колко по-рано си правиш резервацията. НО ТАКИВА ЦЕНИ ИМА Peace Вие си преценете колко спестявате.

# 59
  • Мнения: 1 952
За 53 евро? Кога?

Общи условия

Активация на акаунт