Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 16

  • 14 496
  • 282
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 274
Пейка, наистина страхотен разказ.Толкова упорит и волеви човек като теб съм сигурна че ще се справи отлично с бремеността и раждането ,а и с отглеждането на дете.Вярвай в себе си както и досега си го правила.Ти си силен човек.


Петитепесте, честит ти син Мартин ! Безброи щастливи моменти с него ти желая!

Еми в Отава, наиситна някой мами се разминават и без помпа , ама маи в повечето случаи е необходима , защото особенно в началото бебчетата са доста малки и не могат да изсукват всичкото количество кърма и затова е необходима да се изцежда, за д ане се запушват каналите и да се стига да по сериозни усложнения. Но все пак при всеки е различно и доста индивидуално, дано да не ти е необходима помпа наистина. Леко раждане , стискаме ти палци, май вече нямаш търпение. Laughing

# 181
  • Мнения: 2 959
..."помпи"... може ли да се мине и без тях???...
Столичното Еми, може, разбира се, ще разчиташ на естествената като мен- бебка. Отпусна ли малко нерва, или мъничето натиска да излиза вече? Тапата на място ли е все още?
Мимчето, за кой август Ти е термина?
..."Явно е отишла да ражда " ...
MrsK, не е ли рано?! Измисли ли вече мъжкото име за наследника?
Янадарк, и Ти ли си имаш везничка като мен?! Къде планираш изкарате празника на Дани за 2-та годинка?
Росист, багажа готов ли е за болницата?

# 182
  • Мнения: 313
rosist   преварихме докторите - бяха ме планирали за днес   - 20.07 , само че наяето момче е с характер и реши че ще е на неговото.  В неделч сутринта ми изтекоха водите , включиха ме на система и вечерта родих - с епидурал. 2850 - 50 см. Сега гледаме да яде повечко че е доста слабичък и има жълтъеница- а уж ми планираха раждането за преди термин че било дебело бебе - и тукашните ехографи са един път ... 

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 03:00 от petitepeste

# 183
  • Мнения: 2 093
peyka много интересен разказ, найстина се радвам да те видя в тази светлина. Разбира се че ще се справиш с бремеността, ти изглеждаш силен и решителен човек, единствено това е една нова област за теб, която с времето ще опознаеш по добре и нещата няма да изглеждат така страшни.

petitepeste поздравления за бебе Мартин. Пожелавам ти безпроблемно бебегледане и по бьрзо да се оправя от тази жьлтеница.
kokonka и аз сьм минала по този пьт. Не сьм карала варицелата и когато бях бременна бях в контакт с едно момиченце което се разболя. Паникьосах се като луда и се обадих на лекаря си. Веднага ми сложиха сьщата ваксина( предполагам че е сьщата, вьпреки че не помня името и). учудих се като казваш че тази ваксина трудно се намира, защото лекарката ми каза да дойда веднага и не е споменавала че достьпа е труден. Нямах никакви странични ефекти и се разминах само  с огромната паника. Знам че инкобациония период е до 20 дни за да развиеш варицелата. Имаше период по време на бремеността когато е най-опасно за бебето, но не си спомням кои седмици. Сьщо четох че риска не е толкова голям.Знаеш ли дали лекаря ти ще те гледа по подробно заради варицелата. Моя ме прати на допьлнителен ултрасаунд, за да  видят дали очите на бебето са добре.  Надявам се че и ти ще се разминеш само с притеснение. Аз още не сьм си била варицела ваксина, но вече е време да го направя.

# 184
  • Мнения: 274
Калида, да првилно си забелязала и аз си имам везничка малък Дани Laughing. Вие на коя дата сте ?Ние сме на 06-ти октомври. Не сме решили все още за рожденият ден, защото има време още, ,но приемам идеи,още повече ,че това ще ни е първият рожден ден на канадска земя и си нямам на представа къде да го направим, в смисъл как ги празнувате тук има ли нещо по различно.
Аз щях да те питам ти Дана, сама си я гледаш досега нали, имам предвид дали си я давала на ясла?Защото и аз  мисля да се гледаме и следващата есен когато е на 3 да го дам направо на градина. Поне засега са ми такива плановете.Ех знам ,че зимата ще ни е по трудно защото няма да можем да си правим такива дълги разходки в парковете и игри както е сега, но ще измислям други забавления за малкият палавник.

# 185
  • Мнения: 398
Тези чинивници ще ме побъркат с тази покана за родителите. Close В документа за семейството искат освен имената, още и рождените дни и адреси на всичките ми лели и чичовци - които са 7 на брой Shocked. Охх, главата ми бръмна ooooh!

Но да оставим на страна личните страсти и неволи и

ЧЕСТИТО БЕБО на мама petitepeste.  baby_neutral  Да ви е жив и здрав сина и да ви радва с много успехи!!!
Шеметче, благодаря за милото предложение.  HugПиша ти на лични останалото послание.

Пейка, стана ми интересно какво ви доведе в Канада и как стои въпросът с ангжиментите  в София или в някои други европейски страни. Истина е, че балерините не ходят, а летят - много са грациозни. Всъщност има ли практика да са наети на щат тук или в БГ.
Също ми хрумна, че би ти помогнало да проучиш как са минали бременостите на хора от твоя бранш и как са съчетали бебе и кариера, но предполагам че вече си изчела тонове по въпроса. Сащо бремеността няма да те спре от тренировки - по-леки гимнастики и йога. Имаше една мама във форума на отчетните септември 2005 инструктор по фитнес - тя взе да тренира на 2 или 3 месец след секциото и с три деца при това. И изглеждаше, че не е раждала. Така че се съмнявам да не се възстановиш бързо и напълно при това си професионалистка.

Еми, ние сме във френско Гатино и ще раждам на френски. Малко сме далечко, но дано се организизраме тукашните мами за среща.

Калида, обмислям да спра малката от градина, ако дойдат баба и дядо, тъкмо и да дръпне с българския (благоевградския Laughing). Но нямам крайно решение още - ще видим.

За помпата - да ви кажа - до сега не съм ползвала - разчитах на малкото сукалче и тя се справяше добре. Само като я отбивах ми се наложи 2-3 пъти да се цедя - но се справих под душа, тъй като топлата вода разширява кръвоносните съдове. Така че си спестих този разход. Wink

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 07:02 от Poupon

# 186
  • Мнения: 224
пеика, страхотен разказ! много добре си изразила себе си. желая ти лека бременност и много положителни емоции!

# 187
  • Торонто
  • Мнения: 837
Crisimommy,
Не съм ходила много в Childrens place -  за бебета ли са дрешките и съответно разпродажбите?

# 188
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
petitepeste, честит син!!! Да ви е жив и здрав и много много да ви радва!

peyka, много интересен разказ. Можеш да приемеш бременността като впускане в нов вид спорт - с всичките му предизвикателства.

Кафява мечко, как върви бремеността, ще правиш ли амниото?

Kalida, доколкото зависи от мен - не искам и да чувам за амнио. За това "търпеливо" си чакам резултатите от другите изследвания, пък ще видим. За сега всичко върви нормално и се надявам така да е и за в бъдеще.
 
Момичета, мисля да уча малко тук в един университет. То ясно, че ще е с прекъсвания, но исках да ви питам как се чувства човек в осмия месец, тоест в достатъчна кондиция ли е да се готви за изпити и да си ги вземе? Щото ако взема някои курсове следващата сесия - от септември, то изпитите ще са преди Коледа и ще съм точно в края на осмия месец.  Чудех се дали ще се справя с натоварването. Решила съм да карам само три дисциплини, не повече, демек - три изпита, та си мислех дали още да не ги намаля... Ще се радвам, ако някой с опит ми отговори Simple Smile
 

# 189
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
petitepeste Честит ти син Марти! Да е жив и здрав и много да ви радва!
peyka браво за разказа и за това, което си преживяла - наистина е интересно четиво. Така вече звучиш далеч по-смислено от серията леко истерични писания - надявам се да е било моментно явление  Crazy  И аз си мисля че с такава предистория няма да ти е проблем това което ти предстои - само се чудя дали все пак приоритетите ти няма да бъдат пренаредени от малкото човече  Mr. Green
Калида семките не са алерген, но май са газообразуващи и оттам и коликите. Стомашния вирус го отнесох аз - бебо се размина и добре, че така стана.

# 190
  • Мнения: 210
Здравейте моми4ета,тьрся си care seat на Грако втора употрба,ако някой има и му за продаване нека ми пише. Може и коли4ка и care seat да купя заедно,защото те Гракото са доста модели и незнам дали care seat-a ще стане на мойта коли4ка.

# 191
  • Мнения: 96
Столичното Еми, може, разбира се, ще разчиташ на естествената като мен- бебка. Отпусна ли малко нерва, или мъничето натиска да излиза вече? Тапата на място ли е все още?

Благодаря за успокоението - че тия помпи наистина ме плашат. Може би ще свикна с мисълта като се появи бебчето. А то продължава упорито да натиска нерва.. Тапата май още си е на мястото ама тия подготвителни уж контракции като че ли стават по-чести по по-силни. Скоро ще е.. ама кога..
Определено вече не ме свърта, ама няма как чакам:)

yanadark: за празнуване на детски рожденни дни да ти кажа май е същото като в БГ или поне около мен БГ майките обикновено гледат да съберат тайфа дечица и става купона. А за канадските - май ги водят по разни заведения дето е организирано (примерно Mud Oven или Sassy Beads). Това са мойте наблюдения - ама не са първа ръка инфо.

poupon: кога ти е термина - скоро ли ще "раждате на френски" Grinning?? Да разкажеш как е после отвъд реката. В коя болница ще си там?

# 192
  • Мнения: 319
Аз напоследък нямам време да пиша, ама чета редовно, нищо не изпускам Peace Че тъй, подред на номерата:

Иначе, още не можем да си намерим педиатър, та правя големи гимнастика поне да мога да й следя теглото. Ако някой има излишен бебешки доктор да го дава насам  Wink.
Кристи, ще ти дам телефона на клиниката, където аз намерих педиатър. Единственото условие е да имаш препоръка. На мен препоръката ми я написа лекаря, който ми следеше бременността. Написа я за всеки случай, а тя взе че ми свърши работа. Клиниката се казва "Le plein ciel". Телефона е: 514 337 3171. Педиатъра, за който записват се казва Али Атие (арабин). Много е внимателен, на мен ми го препоръчаха в болницата, където раждах. Има и сайт на клиниката, който аз лично не съм гледала, но може да видиш www.cliniquepleinciel.com

Кивито, аз също ползвам помпата на Авент (ръчната). Аз като я купих беше с 20$ намалена, съвсем случайно я улучих на промоция. Малките шишета наистина се мият по-лесно, но пък ако едно цяло хранене ти е с шише, в един момент се налага да ползваш от големите, които ти вече имаш Wink Аз вечер давам изцедено от предния ден, а по-късно вечерта се изцеждам (тъй като вечер явно "произвеждам по-малко"). Сутрин пък, тъй като има доста насъбрано, докато кърмя от едната гърда, изцеждам другата с помпата, става доста лесно, стига детето да е спокойно. А за подаръците от Нестле - и аз получих раничката с другите подаръци, върши ми много добра работа Simple Smile Моя приятелка ми каза преди 2-3 дни, че и тя е получила. Иначе аз съм се регистрирала във всевъзможни сайтове, и сравнително честичко получавам разни мострички, купони за намаление, както и доста интересни брошурки Grinning

Росист, MrsK, надявам се скоро да ни зарадвате с бебешки новини baby_neutral Много леко раждане пожелавам и на двете ви. Не остана еййй  Hug
MrsK, аз до последно имах чувството, че не аз ще раждам, а някой друг, много далечно ми се виждаше всичко. Дори тръгвайки за болницата, за предизвикано раждане, пак нямах чувството, че ще съм аз Blush Чак вечерта, като ми започнаха контракциите, викам си: Аз ще раждам май, няма кой друг да е на мое място Tired Ама спомена за болезнените моменти минава много бързо, сега с усмивка на лице си спомням всичко хубаво, а болката - ами няма начин съвсем без болка да е, ама като знам колко страшно си го представях, пък то хич не беше страшно, нито пък е било толкова болезнено, за колкото го мислех Peace

petitepeste, честито ти бебче  bouquet Да расте много здраво и много да ви радва baby_neutral На мен според ехографа ми казаха, че ще е средно бебе, и така беше, 3665гр, 53см. И досега дългорана си върви, ама вече е от елегантните Heart Eyes

Emi w Ottawa, аз помпата я купих 1 месец след раждането, в началото не ми е трябвала кой знае колко, като изключим може би това, че с помпа щеше да ми е по-лесно, когато гърдите ми бяха подути до пръсване. Ама и без помпа се оправих де. Сега просто ми е доста удобно с нея, защото аз навън не кърмя, по-лесно ми е с шишето, пълно с вече изцедено Blush А и вечер поради липса на достатъчно количество в гърдите ми, поне съм сигурна че беба е изяла достатъчно преди да легне да спи Peace

Това е от мен, лека вечер, че утре пикник ни чака Peace

# 193
Здравейте моми4ета,тьрся си care seat на Грако втора употрба,ако някой има и му за продаване нека ми пише. Може и коли4ка и care seat да купя заедно,защото те Гракото са доста модели и незнам дали care seat-a ще стане на мойта коли4ка.
kivito,виж тук:  http://toronto.craigslist.org/search/bab?query=graco+car+seat&minAsk=min&maxAsk=max

# 194
  • Мнения: 210
РаяИ,благодаря ти за сайта,намерих това което тьрся оба4е на пове4ето обяви няма телефон за врьзка Rolling Eyes
как да се свьржа с продава4а,някои пишат да им се изпрати имейл,оба4е няма и даден имейл.Моля ти се ако знаеш как става врьзката пиши.Много ме е яд Twisted Evil защото намерих това което тьрся а незнам как да се свьржа с 4овека.

Общи условия

Активация на акаунт