Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 16

  • 14 525
  • 282
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 68
Моми4ета благодаря ви за добрите думи.
Калида
- Софи изкара варицелата буквално за 2 дни- един ден висока температура, на другия ден пъпки. Дори май и не я сърбяха толкова, мазахме я с еднин лосион.
Крисимами- има 2 вида ваксини-едната е с живи бактерии - има я навсякъде, не я препоръ4ват за пбременни и птказват да я бият без да ти е направен тест за варицела. Другият вид е, вид имуноглобулин разработен за варицела. Няма го по уолкин клиниките, обикаляхме цялаве4ер да го търсим от клиника на клиника, а от спе6ното го поръ4аха от някъде. Изписва се само на бременни и новородени. А ти боледува ли от варицела или я пропусна?
Кафява мечка- до момента не мога да се оплача от моето у4ене-уча on-line и ми действа увлекателно. През седмица все има не6то-дискусия, тест или дома6но и времето минава по-бързо. Не само, 4е възнамерявам да запи6а курс за следва6тата сесия септември - декември- тъкмо няма да си мисля глупости и да се пла6а последните дни, ами и смятам и за януари-април. Все 6те намеря 2 4аса в седмицата да про4ета не6то на първо време, колкото да изкарам:) Освен това не ми е за първи път и си знам от опит, по-добре да поу4а малко отколкото да следя 3 сериала:))

# 196
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
kivito, ако няма даден тел. за връзка, то пишеш на e-mail-ла на продавача, него винаги го има  Laughing Намира се под самата обява. Например :

Reply to: sale-378807720@craigslist.org  
Date: 2007-07-21, 8:2 3AM EDT

Надявам се ме разбра  Simple Smile

Последна редакция: нд, 22 юли 2007, 17:09 от Eli===

# 197
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Кафява мечка- до момента не мога да се оплача от моето у4ене-уча on-line и ми действа увлекателно. През седмица все има не6то-дискусия, тест или дома6но и времето минава по-бързо. Не само, 4е възнамерявам да запи6а курс за следва6тата сесия септември - декември- тъкмо няма да си мисля глупости и да се пла6а последните дни, ами и смятам и за януари-април. Все 6те намеря 2 4аса в седмицата да про4ета не6то на първо време, колкото да изкарам:) Освен това не ми е за първи път и си знам от опит, по-добре да поу4а малко отколкото да следя 3 сериала:))
И аз предпочитам да уча, вместо да си губя времето, но това дето съм го замислила си е ходене по 9 часа в седмицата на училище и отделно ще трябва да чета вкъщи, а нямам представа как се чувства човек, когато е в осмия месец - дали няма много да ми се спи и такива разни работи... За януари-април обаче мисля да пропусна, но за летния семестър - ще видим. И аз не си падам по сериалите, но съм Хари Потър фен, та от вчера си имам занимание Simple Smile, нали излезе последната книга.

# 198
  • Мнения: 327
       newsm59     Честит  рожден ден на Никол на Рая!                newsm59
Нека да е весела и щастлива малката сладурана и много да радва мама и тати!




Честит син на петитепесте! Да расте здраво и силно бебче!



Коконка, ти къде в Мисисага живееш?


Шеметке, разкажи нещо за бг, моля. Дай някакви насоки какво задължително да си взема оттук, за едномесечен престой. Аз в списъка /за бебе/ съм включила даипери, формула, дрехи, шишета, кремове, количка и т.н, Имаше ли нещо, което да ти е трябвало и да не можеш да го намериш в бг?

Последна редакция: нд, 22 юли 2007, 18:47 от croco1

# 199
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Честит Рожден Ден, Калида !  Много здраве, щастие и любов !

# 200
  • Мнения: 369
Момичета, бързам да Ви съобщя една радостна новина.  newsm44

 
Мама Sylvi си има второ момченце. Братчето на Коко се е родило вчера вечерта - 21 юли и тежи около 3.00 кг. От вълнение таткото забрави да ми каже как се казва бебчето, така че чакаме Силви с повече подробности. ЧЕСТИТО!!!



 Честит Рожден Ден на Калида!              
                  Честит Рожден Ден на  Никол на мама Рая !
                                                    Честито бебче на Petitepeste  !!!!   

# 201
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Честито  Sylvi и Petitepeste !  Много да ви радват малките съкровища !   
  bouquet


Честит рожден ден и на Никол !

Последна редакция: нд, 22 юли 2007, 20:00 от Eli===

# 202
  • Мнения: 88
Честито синче на мама Силви!!! Да расте живо и здраво малкото човече Hug
Честит Рожден ден Калида!!! да си жива и здрава много емоции положителни през тази година  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Калида ние чакаме Бебчо да се появи на 09.август baby_neutral само живот и здраве да е Praynig Преградки за Дана от нас Hug
Поздрави на останалите мами и техните малки сладури  bouquet

# 203
  • Мнения: 274
Честит рожден ден на Калида!!!
Много лично щастие ти желая и безброй незабравими моменти!
  ura[img][img]




Еми в Отава, благодаря ти за отговора за рождените дни, то за събирането на деца е ясно, че ще го направим, само въпроса е че аз незная тук къде ги събират да празнуват нали знаеш ,че в Бг има заведения където се празнуват детски рождени дни и правят специални детски партита, та аз имах предвид дали има и тук нещо такова. Ако си чула или била на такъв рожден ден тук детски в Отава пиши.

# 204
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Честит Рожден Ден Калида!
Пожелавам ти любов, разбирателство, здраве, щастие, късмет и не на последно място поне още една детска усмивка в живота ти освен тази на Дана.



Честито бебче Силви! Да ти е живо и здраво и много да ви радва!

croco1 Според мен ще ти трябва лека количка и по-тясна, че на места ще се провираш между коли и дървета Simple Smile И аз си носех гел за венци и мисля че ми свърши работа - нямам идея какво съдържа канадския, но тукашния е с лидокаин. От полза ми беше и физиологичния разтвор за нос защото тук го продават на някакви ампулки или спрей ама много сложно за поставяне в носа на мърдащо и пищящо бебе - ние така посрещаме всичко насочено към носа. Не си носех помпата за носа и купих тук на чико но е с много остър връх и се отказах да я ползвам. Тук не се продават пликчета за съхранение на кърма - това не знам дали те вълнува. От кашите ако ядете нещо специфично - тук почти всички каши са млечни - не знам доколко това е съвместимо с формулата която се дава на детето. Носех си и стандартните лекарства за да не търча при нужда да се ориентирам в тукашните. А доктора ни препоръча да вземем едни прахчета Gastrolyte - още не се е налагало да ги ползвам и дано не се наложи, но от тукашните мами разбрах че в бг аптеките не се предлага подобно нещо - може и просто те да не знаят.
От скоро детските седалки са задължителни така че ако смятате да пътувате на някъде виж да се снабдиш с такава предварително - нова или втора употреба - в подфорума продавам подарявам заменям има чат пат обяви за такива. Ако се сетя още нещо ще пиша пак.

# 205
  • Мнения: 4 390


Слънце, честито ви момченце!  bouquet
Честита радост! Heart Eyes
Да ви пълни сърцата и душите с много хубави мигове,
които да се превръщат в красиви спомени!
От сърце ви желая да сте здрави и много щастливи!

Много целувки, възстановявай се бързо! Heart Eyes


# 206
  • Мнения: 96
Yanadark: В момента се сещам само за момичешки такива места - дето вече ги писах Mud Oven, Sassy Beads, Gotta Paint. За момченца ще разпитам - може да изкочи нещо. Ще пиша като намеря още инфо.  Wink

По въпроса с помпите - много благодаря за мненията и споделените случки - все още ме притесняват, но поне ще се опитам да ги гледам като нещо полезно и практично, а не като уред за мъчения (на което приличат) newsm78.

# 207
  • Мнения: 274
 newsm59 Честит Рожден ден на мама Poupon !!! Бъди здрава и щастлива и леко предстоящо раждане ти желая !  ura

# 208
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Честит Рожден Ден Пупонче!
Бъди усмихната и щастлива, весела и влюбена, изпълнена с прекрасните емоции на второто майчинство и обградена от любимите си хора. Весел празник.

# 209
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Честито на всички рожденници и на всички мами с новоизлюпени бебета!
Да сте живи и здрави!

Големи страсти са се развихрили, забелязах Embarassed.
Кроко, непременно си вземи нещо против повръщане. Нас ни тръшна върлуващият в момента грип, първо мен, после и децата. Направо се видях в чудо - Слава повръщаше на всеки 10 мин., над 20 пъти. Деси не остана по-назад. Вече седмица са с разстройство и немога да го овладея.
От Канада си правя някакви велики планове къде ще ходя и какво ще правя, а в крайна сметка като дойда тук си седя все в къщи. Добре, че първите 2 седмици с половинката се поразходихме, че май това ще ми остане.
Така и неможах да отида до бебешкия дом. Вижте постингите на Чарилйн - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=81107.300
Росииии, много те мисля. Стискам палци всичко да мине леко и безпроблемно!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт