Работите ли това за което сте учили?

  • 2 722
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 212
Искам да ви попитам дали работите това за което сте учили. Гледам напоследък около мен доста хора май не работят това за което са учили. Не казвам че не си вършат работата качествено просто не е онова за което са учили и което уж би трябвало да умеят най-добре. Оставам с впечетление че някои много късно разбират за какво са родени и какво им се прави в живота и то най-често не е това за което са си губили времето в университета да кажем. При вас как е?
И ако не работите това за което сте учили защо е така?

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 18:28 от borisfx

# 1
  • Мнения: 1 951
Да, работя това, за което съм учила.И продължавам да уча.

# 2
  • Мнения: 27 524
Не. Засега не.

# 3
  • Мнения: 2 196
Не.
Но работя това,което работех и докато учех. Tired

# 4
  • София
  • Мнения: 3 405
Не.
Работата ми няма нищо общо с това, което съм завършила.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Оставам с впечетление че някои много късно разбират за какво са родени и какво им се прави в живота и то най-често не е това за което са си губили времето в университета да кажем. При вас как е?


Има доста истина в това твое наблюдение.

Не винаги един млад човек може да вземе адекватно решение за бъдещето си, няма достатъчно мъдрост и опит за да гледа в перспектива. Може би родителите са тези, които трябва да насочат детето... не знам...

Но аз не работя по специалността си и сигурно вече никога няма да работя.  Confused

И май не съжалявам. Не смятам, че съм си губила времето в университета, но ако бях учила нещо по-различно, например, в сфера, която сега щеше да ми даде повече възможности за развитие и най-вече финансов просперитет Simple Smile)....

Ноо... навремето не съм имала такива виждания и интереси... какво да се прави...  Wink

# 6
# 7
Не, не работя по специалността си. Но това, което работя в момента съм го започнала още когато бях първи курс в университета. Вече обаче искам да си работя по специалността. Само, че още не съм съвсем наясно със себе си какво точно искам!  newsm78

# 8
  • Мнения: X
Не, коренно различно! Но...I`ll be back!  Sunglasses

# 9
  • София
  • Мнения: 2 437
Да, работя по специалността си, откакто съм завършила.

Но се замислям да сменям професията за повече парички Flutter

Много хора не работят това, което са завършили по финансови причини, а не, че късно откриват за какво са родени.
Времената се менят много бързо, съответно и гладът за определени специалисти се мени.

# 10
  • Мнения: 4 300
В общи линии да.

# 11
  • Мнения: 2 353
  Почти. Все по-често се замислям дали да не забогатея внезапно.

# 12
  • Мнения: 1 208
Да работя по специалността си, както и повечето ми колеги от университета, което е много добре имайки в предвид, че сме завършили Техническият Университет, явно отново има нужда от инженери Grinning.

# 13
  • Мнения: 2 257
Да, но извън България.

# 14
  • Мнения: 2 013
Да, при това започнах да работя по специалността си още във втори курс.

# 15
  • Мнения: 364
Да, работя по специалността си.
Смятам и хобито си да превърна в професия в най-скоро време. И така да работя на 2 места - да практикувам това, което зная най-добре и това, което ми доставя истинско удоволствие.
Само дано да стане  Praynig

# 16
  • Мнения: 118
По принцип да работя това което съм завършила, но в момента съм по майчинство.  Joy

# 17
  • София
  • Мнения: 2 079
Да, работя това, за което се изучих.
Не ми омръзва, въпреки, че заплащането е нулево. Tired
Но си обичам професията! Peace Heart Eyes

# 18
  • Варна
  • Мнения: 102
Да, работя точно това, което съм учила.

# 19
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
В общи линии работя това, за което съм учила. Но нямам нищо против да сменя професията с такава, която ще ми доставя и удоволствие.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Да, Доволна съм от избора си и се радвам, че започнах работа по специалността си.

# 21
  • Мнения: 375
Да,допреди да се омъжа работех това за което съм учила и много ми харесваше,но ... дотук с кариерата ми,мисля че повече няма да работя...това

# 22
  • София
  • Мнения: 3 099
Опазил ме Бог! Но за да стигна до където съм, помогна точно тази тапия!

Късметът е въпрос на подготовка да посрещнеш възможността!

# 23
# 24
  • Мнения: 750
Абсолютно да.

# 25
  • Мнения: 5 370
Ами-не знам как да отговоря, честно.
Моето образование предполага различни реализации.
Но основното от образованието ми е винаги в центъра на работата.
Апропо, ако вземем предвид факта, че съм и с педагогически профил-то като педагог не работя твърдо от 4 години и половина. Stop

# 26
# 27
# 28
# 29
  • Мнения: 4 678
не ,когато работа ти стане хоби,вече не е работа  bouquet  bouquet  bouquet

# 30
# 31
  • София
  • Мнения: 15 219
Да.
Исках да работя това, което работя, затова учих това, което учих.

# 32
# 33
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
не, работата ми е много различна от образованието, но то пък ме научи да мисля, което ми помага в работата.

# 34
  • Мнения: 500
Не.Но не съжалявам.

# 35
  • Мнения: 463
Не, а причината са парите и факта, че докато учех, започнах да работя това, което правя и сега, 10г. по-късно. 

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Когато кандидатствах, имах съвсем други желания и започнах да уча това, което исках да работя после. Но интересите ми се промениха и започнах да се занимавам с друго, което ми стана после и професия. Междувременно си нагласих следването да отговаря горе-долу на това, което работя.

# 37
  • 1st floor
  • Мнения: 9 105
не , за съжаление... Tired

# 38
# 39
  • Мнения: 48
Да,но в момента съм по майчинство.След това обаче мисля да се занимавам с нещо друго,по финансови причини.....

# 40
  • Мнения: 1 413
Ох, много болна тема, пак съм на изходна позиция и тоя път май ще се пусна да работя това което съм учила, пък може и да ми хареса...

# 41
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, но добре, че не съм основният финансов източник у дома.

# 42
  • Мнения: 397
Да!Започнах като оперативен счетоводител,  сега съм финансов директор на фирмата,в която започнах работа!

Общи условия

Активация на акаунт