За "неписаните закони" на някои кореняци....

  • 3 695
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 221
Не изчетох всички мнения, но мисля, че не е редно ако '100' години паркираш на едно и също място някой новодошъл да се намести на него. Не е нужно да се създават проблеми, просто е логично новодошлия да си потърси свободно място. Иначе какво? Всеки път ще паркира на нечие място? Не, че местата са купени или са собственост, но след толкова години е въпрос на навик. Аз не бих имала претенции, ако съм новодошла и не бих се разправяла с никои, а щях да си търся място. Била съм и в двете позиции. В стария апартамент си имахме 'наше' място, а в новия си намерихме такова, като се съобразихме с 'кореняците'. Няма сърдити-няма проблеми!

# 46
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ние сме си напатили с такива съседи и не само за паркиране - каквото и да стане първо при наемателите идват да търсят - за паркиране, за висока музика, за шум, за боклук под терасите ooooh!
До гуша ми беше дошло.
 
 На нова квартира сме от една година и като се нанасяхме мъжът ми просто попита един съсед къде е "свободно" за паркиране и човекът му каза - тук спира Иван, тук Драган, а ти можеш да спреш ето тук. Поне с това сме нямали проблеми. Никой не ни е спирал на "мястото" Crazy
За сметка на това при най-малкият шум идват при нас и като попитам "защо" - ами реших, че е от наемателите Close

# 47
  • Мнения: 377
Миналата година през седмица бях със надупчени гуми /не просто изпуснати/.  Sick
Спирах близо до офиса и една вечер тъкмо се качвам в колата и един дядка почва да ми крещи. Трябваха ми 10 мин. да разбера, че проблемът му бил, че съм спирала близо до гаража му и той трябвало не знам си колко маневри да прави, за да си изкара колата, а и освен това понякога като не си вкарвал колата в гаража си я оставял точно на това място на улицата.  #Crazy
При положение, че на улицата се паркира само от едната страна от гаража може да си изкара колата без проблеми, но друго си е да ти обясни, че цялата улица е негова собственост.
Тогава разбрах, че сигурно той от ми дупчи гумите, току виж се сетя, че иска нещо да ми каже и съответно ми прикипя и го навиках порядъчно.
Все пак спрях да спирам там, защото не ми се занимава да си оправят постоянно гумите, а не виждам как мога да докажа, че е той. Така че човека си постигна целта. Tired

# 48
  • Мнения: 1 172
И аз плащам, за да чистят тротоара пред блока, но нямам претенции кой е квартирант, кой собственик, кой колко голям апартамент притежава. Спирам там , където има място и не очаквам някой да ми пази мястото. Проблем с местата за паркиране има, и той е еднакъв за всички, които не са си уредили гараж/паркомясто.  Не може да очаквате, че всеки припарил до квартала ви е наясно с това колко деца имате, колко ви е важно да спрете еди-къде си и т.н. Аз знам само 1 такова ограничение, а именно места за инвалиди и го спазвам на 100%.
Не виждам що го сравнявате с джунгла, правилникът е прост. Първият пристигнал има право пръв да паркира. Това още при вземането на листовките е трябвало да го знае всеки шофьор. За каква борба въобще става въпрос? Биете ли се кой пръв да влезе и да ползва асансьора - дали наемателя или живущия там от 100 години?

# 49
  • Мнения: 1 045
Хи хи ... Пред блока на сестра ми има едно място което е даже циментирано и си е за "лично" ползване на един изкуфял пенсионер. Той като се нанесъл преди хиляда години си го направил и си държи на свойто  Crazy  С такива много бързо се разбирам  , обаче недоумявам понякога какви хора има  Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 967
Не бих се ядосвала на такива простотии. Това си е манталитетана старите хора, не само в София, а навсякъде. В такава ситуация аз не бих си преместила колата - ще отговоря най-невъзмутимо, че който иска да си заплюе място нека плаща служебен абонамент и ще му сожат табелка да му пази мястото и ще викат и паяк като някой му паркира там. До тогава - щом мястото е свободно ще си паркирам. Също ще добавя, че ако си мисли, че може да ми надере колата или да ми спука гумите да внимава, защото разговорът ни е записан (ще блъфирам) и ако нещо се случи с колата ми първо него ще арестува полицията  Mr. Green

Тази тема ми напомни как преди години, когато майка ми била малка имало бум на преселници от околните села, които се населили в техния квартал. Та една баба от "кореняците" като отивала за хляб се нареждала най-отпред на опашката и пререждала всички преселили се селяни с аргумента "ти си дошляк, аз съм преди теб" (дошляк = дошъл от някъде, неместен)  Laughing

# 51
  • Мнения: 1 520
Охо, това с паркирането ми е болна тема последната седмица.

Борба за местата не сме имали, като се нанесохме. Проблеми със съкооператорите нямаме.
Но през деня е невъзможно да се доредиш до място, защото прииждат на работа с автомобили.
Аз не правя проблеми и спирам на улицата, където е забранено с талона за регистрация по местоживеене.
Да, ама миналат седмица ме вдигна паяк заради това.

Сега съм ги подгонила и до последно ще ги гоня по инстанциите, защото така практически ми казват да не се прибирам у нас си, след като няма къде да оставя колата. И за другия път съм решила- ще съм гадна, каквото ще да става.

Първият, които ми пречи да спра пред нас си, на разрешено място и за който виждам, че има причина да го вдигнат - обаждам се и чакам да дойде паяк.
Щото с устни уговорки с "гражданин" нищо не се разбираме. Такива случки съм имала, че главата ми не побира какъв е тоя идиотизъм.


Обичам темите за паркиране, обичам.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 819
Вие нищо не знаете - на мен един съсед ми наряза гумите, защото му преча. А бях шести месец бременна...

# 53
  • Мнения: 4 733
Гумите?! И ти как отвърна на удара? На мен перманентно ми дерат вратите с ключ от край до край, след като ми откраднаха единия халоген.

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Не изчетох всички мнения, но мисля, че не е редно ако '100' години паркираш на едно и също място някой новодошъл да се намести на него. Не е нужно да се създават проблеми, просто е логично новодошлия да си потърси свободно място. Иначе какво? Всеки път ще паркира на нечие място? Не, че местата са купени или са собственост, но след толкова години е въпрос на навик. Аз не бих имала претенции, ако съм новодошла и не бих се разправяла с никои, а щях да си търся място. Била съм и в двете позиции. В стария апартамент си имахме 'наше' място, а в новия си намерихме такова, като се съобразихме с 'кореняците'. Няма сърдити-няма проблеми!
Изобщо не сме имали време, когато се нанасяхме, да висим пред блока и да следим кой кое място си е заплюл. ooooh!
Връщаме се от работа, паркираме, където е свободно и толкоз. Когато се наложи мъжът ми да стои до късно на работа, когато се върне, изобщо няма места, тогава е спирал дори пред съседния блок. Как да си намериш място, като няма такова?

Друго се сетих, когато се сдобихме с колата и паркирахме на работа (точно на Орион), спирахме зад едни барачки-магазинчета. Там улицата е задънена и оградена и има малко място между оградите и барачките, което е тротоар. Е, няколко пъти някой ни вдигаше чистачките, накрая май ги откърти и залепи на трафопоста бележка, че паркирането било забранено точно там. Close Явно човекът го мързи да кара малко по-нагоре и да свие по уличката, а от кръстовището направо си влиза през тротоара. Тогава бях бясна, защото мъжът ми ме обезсърчи, че няма къде да се оплача, никой няма да обърне внимание.
Добре, че после ни дадоха място на фирмения паркинг и вече нямаме глупави проблеми!

# 55
  • Мнения: 2 401
А пък на нас в Бургас ни се случи подобно нещо. Някакъв примат направо налетя на бой, затова, че сме паркирали пред входа в който живее, а ние бяхме там на гости. В София ако това беше практика, народа да се е избил отдавна.

# 56
  • Мнения: 7 111
Има и коренЕци, и кореноплодни. Чукундури.
Лошото е, че когато местата за паркиране пред вкъщи свършат, се започва с паркирането по детски площадки.

Едно време, когато са строили сградите, не са се затормозявали да мислят, че може да се случи на всяко семейство да има автомобил. Да не говорим за повече от един. Thinking   

# 57
  • Мнения: 459
Въпреки, че и на мен ми става криво, когато се прибера и няма къде да паркирам, смятам, че си права да се ядосваш. Иначе по тази логика, никъде не можем да паркираме, защото все някой  живее там.
И в такъв случай /когато се прибирам/ паркирам зад някой. После ме търсят да местя колата.

# 58
  • Мнения: 1 952
Преди няколко години в Несебър на една ограда висеше надписът "Не паркирай- опасно за живота" или нещо в този дух.
Наскоро го показваха това при Милен Цветков, въпреки че надписът отдавна изчезна.

# 59
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Проблема с паркирането е повсеместен.

И баща ми се кара с един съсед от както имат коли сигурно, кой ПО има право да паркира пред входа. Кофтито в случая е, че съседа прави кофти номерца, като развиване болтовете на гумите, драсканици и и т.н. Не, че баща ми е сигурен, че е съседа, още по-малко го е видял, но факт е, че винаги след караница по колата на баща ми има пораженийце...

П.П. И двамата са кореняк софиянци!

П.П.П. Ние нашата за това си я държим в гаража на НДК!

П.П.П.П. И ние сме кореняк - софиянци!

Общи условия

Активация на акаунт