съвет за щори

  • 7 670
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 31
Здравеите на всички в този форум. Ако някои може да даде съвет какви щори да си вземем Вертикални текстилни или PVC.Стаята е източна и преди обяд просто не се стои.Ако мойе да препоръчате и магазин във Варна.

# 1
  • Мнения: 374
в старото ни жилище бяха хоризонтални, PVC. Имах проблем с почистването им, защото не съм от тези, дето постоянно чистят, а щорите трябваше честичко да се забърсват, иначе миенето им става доста трудно дори под силна струя вода. Сега в новото жилище сме с вертикални текстилни, като материята им е от по-евтината, която фирмата предлагаше. Обясниха, че може и да се перат. Само че няколко пъти става течение в апартамента и на места част от синджирчетата, с които се свързват отделните листчета плат, се скъсаха./ Как го обясних само, абсурт е да ме разбереш Thinking/
Преди да ги поръчаме, бях звъняла на няколко фирми, но цените се оказаха горе-долу едни и същи.

# 2
  • Мнения: 223
Според мен трябва да си сложите външни ролетни щори,които спират да пропускат слънчевите лъчи преди те да са навлезнали през стъклото.Помисли малко и хоризонталните и вертикалните са вътре,както и да са поставени,то топлото си влиза.Аз имам такива външни щори и съм мноооого доволна,а вече допълнително въътре си имам вертикални,които са ми главно за красота.Сутрин ми грее в хола,а вечер в кухнята и при нас не се дишаше от топлина,но откакто си сложих външните щори просто се родих

# 3
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Аз имам алуминиеви - бели, доволна съм- трудно се почистват, но се почистват с влажна кърпа. Харесват ми вертикалните от плат, но за тях пък вобще не знам как се почистват, не е ли по-трудно.
Сега искам да си сложа - такива алуминиеви на терасата, но червени, чудя се добре ли ще стане, ако имате мнение по-въпроса за цветните алуминиеви щори моля споделете го.
иначе за магазинче за щори- аз си ги взех от едно срещу 2- ро РПУ, иначе цените са почти еднакви на всякъде, само сроковете се различават.

# 4
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Напълно подкрепям maggito .Преди да си сложим климатика положението беше такова:апартамента ни е източен и до обяд у нас е ад.Затова,проветрявам добре,след което спускам външните щори,че и вътрешните.И така.

# 5
  • Мнения: 2 591
в стаята, в която най-много напича, сме с външни ролетни щори! мъжът ми иска да ги сменяме, но аз засега нямам оплаквания  Peace

# 6
  • Мнения: 374
...Харесват ми вертикалните от плат, но за тях пък вобще не знам как се почистват, не е ли по-трудно.
Обясниха ми, че могат да се перат, стига да им се махнат държачите / не знам дали така се казват /, което си е мудна работа, но пък не задържат прах и досега не се е налагало да ги почиствам. Имам ги от 6 месеца.

# 7
  • Мнения: 5 362
Ние сме с хоризонтални-алуминиеви.Доволна съм.Разположени са между двете стъкла на прозореца и не се замърсяват лесно.Та и по-рядко ги почиствам де,това ми е мисълта Wink
Иначе идеята за външни ролетни според мен е най-удачна.В спалнята сме с такива и съм много доволна.

# 8
  • Мнения: 374
При нас обаче нямаше как да се поставят между двете стъкла, иначе това също е доста удачен вариант! Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Външните ролетни щори ще ми отнемат от пространството,  ще влиза по-малко светлинка през джама.  Confused В крайна сметка, само 3 месеца пече силно слънце, в останолото време искам простор. Затова са запланувани римски щори, вертикални, текстилни с държачи и т.н.. И японска стена харесвам. Всичко, що може да влезе у пералнята е на почит!

# 10
  • Мнения: 1 120
Препоръчвам ти вертикални щори. Плюсът им е , че са антистатични - не събират прах.
Ако се спреш на тях, когато избираш плат, гледай материята  да е по-дебела и по-плътна.

# 11
  • Мнения: 100
Ние сме с хоризонтални-алуминиеви.Доволна съм.Разположени са между двете стъкла на прозореца и не се замърсяват лесно.Та и по-рядко ги почиствам де,това ми е мисълта Wink
Иначе идеята за външни ролетни според мен е най-удачна.
И у нас е така!

# 12
  • Мнения: 648
 Също като Небесната Краставица съм против външните щори- много захлюпват, сбират прахоляци, които се чистят трудно, пък и обожавам да ми е светло и просторно Peace
Ние избрахме руло- щори и съм много доволна- всекидневната ни е на изток и разбирам авторката Flutter

# 13
  • Мнения: 31
Благодаря за съветите ще ги имам в предвид.Но маи се ориентирахме към PVC вертикални за да сме доволни и двамата с половинката. Rolling Eyes
А какво ще кажете са фирма Solis на там сме се насочили

# 14
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Според мен трябва да си сложите външни ролетни щори

на същото мнение съм

# 15
  • София
  • Мнения: 11 733
Записвам се да следя темата,защото и на мен ми предстои избор.Голяма част от апартамента е юг,но аз вече съм свикнала.Само знам,че на този етап външни щори няма да сложа.
Какво ще рече роло щори  newsm78?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Вертикалните PVC много дрънчат. При най-малкия вятър или течение, ламелите или там както се казват, се блъскат един в друг и шума не е особено приятен. Преди да ги купиш виж мострите в магазина, бутни ги лекичко с ръка да видиш за какво става дума.

# 17
  • София
  • Мнения: 11 733
Вертикалните не сали от текстил  newsm78?Не съм виждала вертикални от PVC.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Има и от PVC.

# 19
  • Видин
  • Мнения: 168
При нас пече почти през целия ден и си поръчахме алуминиеви хоризонтални щори от вътрешната страна на дограмата .Прозорците са френски и средната врата се отваря и е много неудобно ако са вертикални.Трябва да ги дърпаш всеки път ако трябва да излизаш на балкона.Щорите са на Камакс и съм доволна .Ако искаш цени и координати мога да ти кажа.

# 20
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Аз съм с роло щори пак от Камакс, много съм доволна Peace в стаята през по-голямата част от деня пече слънце, а щорите са светло жълти - хем ми е светличко като са пуснати, хем не влиза слънце Hug

# 21
  • Мнения: 254
Аз съм с роло щори пак от Камакс, много съм доволна Peace в стаята през по-голямата част от деня пече слънце, а щорите са светло жълти - хем ми е светличко като са пуснати, хем не влиза слънце Hug
А как ги почистваш?

# 22
  • София
  • Мнения: 11 733
А къде мога да видя на снимка въпросните роло щори,че ме гложди любопитството?

# 23
  • Мнения: 254
А къде мога да видя на снимка въпросните роло щори,че ме гложди любопитството?
http://pressian.multiply.com/photos/photo/6/3

# 24
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Аз съм с роло щори пак от Камакс, много съм доволна Peace в стаята през по-голямата част от деня пече слънце, а щорите са светло жълти - хем ми е светличко като са пуснати, хем не влиза слънце Hug
А как ги почистваш?

Ами те не събират прах като гледам, обирам ги с пархосмукачката Embarassed но като цяло не бяха много скъпи, така че ако много се зацапат мога да си сменя само плата на самите щори, което означава почти на половината цена, защото не плащам механизмите

Общи условия

Активация на акаунт