Трикове в домакинството или как да си откраднем свободно време

  • 38 278
  • 300
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 263
Между другото много хитро. Браво. Сигурна съм, че имаш и още трикове за нас Party

Ами не знам дали са трикове - просто си правя нещата по моя си начин, а времето за мен е много ценен ресурс.
- Сутрин ставам час по-рано и гладя, докато пия кафе и гледам телевизия - новини, Часът на М. Цветков...
- Винаги има няколко сварени яйца в хладилника - така се спасяваме от натъпкването с нещо сладко в пристъп на глад
- С изостанала пържолка, малко колбас и т.н. става чуден бърз сос за спагети.
- Винаги има няколко порции от някоя манджа замразени във фризера.
- С препарата за прозорци се бършат всички плотове, врати и шкафове.
- Всеки сам отговаря за това да си занесе мръсните дрехи за пране.
- Всеки си отсервира след ядене и си поделяме прибирането на "общите" съдове.
- Къщата ни е на два етажа - научихме се да нямаме "празни" курсове - все има нещо за пренасяне
- Когато сме наистина притиснати откъм време вечер, Виктория чете на сестра си преди лягане - така и двете си имат своето време за четене, а аз и баща им сме заети с друго.
- Не си оправяме леглата в класическия смисъл на понятието - просто опъваме завивките отгоре; и без това на тези легла лягаме само да спим.
- Вечер сипвам в тоалетните малко Доместос и сутрин с едно пускане на водата постигам "блестяща чистота"

Янита  Peace Peace Peace - признала съм те като корифей на добрите домакински съвети. Още от Дир-ско време беше писала за едни бързи рецепти и други неща спестяващи време - някои още ги ползвам. Виж това с четенето още не сме го докарали - ще взема довечера да дам на Боби да прочете постинга ти 

# 16
  • Мнения: 534
Много хубава темичка   bouquet
да се включа с мойте скромни тайнички:
-прозорците мия с вода и половин чашка алкохол(ракия,водка,каквото има)-резултата е чуден.
-плодовете и зеленчуците и аз тъй-мия и прибирам в хладилника.
-винаги в камерата слагам бурканчета със ситно нарязан пресен копър и магданоз-винаги трябва,
а също така и с настъргани портокалови и лимонови корички(за сладкиши).
-понякога чистя праха от големите мебели направо с прахосмукачката  Blush
-варя прясно мляко в млековарката-поне съм спокойна,че няма да изкипи

# 17
  • Мнения: 474
Чудесни идейки ми дадохте!  bouquet Особено както ми предстои и да тръгвам на работа... та направо от сега се чудя дали ще спя някога като човек.  Laughing
Моят начин на готвене- готвя в неделя преди обяд по 3-4 яденета в по- големи количества и замразявам във фризера на порции. През седмицата вечер питам мъжа ми какво иска от "менюто", размразявам по 1 порция и слагам масата.
Покрих кожените дивани с нещо като шалтета, които пера всяка седмица / или след всяко по-сериозно омазване от малкия/ и си спестявам търкане и миене на целите дивани.
Мия ламината само с вода и микрофибърна кърпа- стават по-малко ореоли
Простирам по-едрите неща напречно между 2 въжета-събира се много повече пране на по-малко място

# 18
  • France
  • Мнения: 726
Чудесни идейки ми дадохте!  bouquet Особено както ми предстои и да тръгвам на работа... та направо от сега се чудя дали ще спя някога като човек.  Laughing
Моят начин на готвене- готвя в неделя преди обяд по 3-4 яденета в по- големи количества и замразявам във фризера на порции. През седмицата вечер питам мъжа ми какво иска от "менюто", размразявам по 1 порция и слагам масата.
Покрих кожените дивани с нещо като шалтета, които пера всяка седмица / или след всяко по-сериозно омазване от малкия/ и си спестявам търкане и миене на целите дивани.
Мия ламината само с вода и микрофибърна кърпа- стават по-малко ореоли
Простирам по-едрите неща напречно между 2 въжета-събира се много повече пране на по-малко място


[/quote]
 Това с прането не го разбрах.....

# 19
  • София
  • Мнения: 4 575

Простирам по-едрите неща напречно между 2 въжета-събира се много повече пране на по-малко място


Това с прането не го разбрах.....
[/quote]
Едната страна на 1-то въже, другата, на другото.

# 20
  • Мнения: 651
Аз редовно пека по 2 тави с нещо си едновременно.
Докато децата бяха бебета се съобразявах с тяхното меню: картофено пюре...за възрастните + пържола..
Като попораснаха им беше много интересно да си перат разни дрехи, но... Cry се намери кой да ги отучи, защото било грехота да "карам" децата да перат при наличието на автомат.пералня.
Универсален препарат, с който почиствам почти навсякъде и аз съм си изнамерила.
Маратонки /когато не са кални/ пера в пералнята.
и
- Не си оправяме леглата в класическия смисъл на понятието - просто опъваме завивките отгоре; и без това на тези легла лягаме само да спим.

# 21
  • Мнения: 113
Освен маратонки като теб, пера по-фини тъкани и дрехи, които нямам време/възможност да пера на ръка, в отделна торбичкас шнур, която завързвам, пъхам в пералнята ихоп-ла спестявам още няколко минути и прането там не се разпъва или размъква.

Освен това омразните торбички от магазините употребявам с удоволствие така: слагам ги в кофата за отпадъци и разпъвам /загъвам краищата.

Уважавам домакинските кърпи от микрофибър и антистатичните препарати. Праха се наслоява по-бавно.

Имам препарат за прозорци, споменат в темата по-горе, който се справя отлично и с пластмасови и метални повърхности, че и ароматизира на това отгоре.

Винаги имам накълцани подправки, но са в пликче във фризера.

Когато готвя, по принцип готвя поне по 2 - 3 ястия, за да спестя готвенето поне за следващия ден.

Това със замразяването във фризера ми се струва доста хитро. Само,че винаги съм имала опасения, дали изводената от фризера манджа е достатъчно вкусна. Не съм го прилагала защото мъжката гилдия поглъща доста като количество и просто май не остава какво да замразявам Embarassed Thinking

# 22
  • Мнения: 1 172
Освен маратонки като теб, пера по-фини тъкани и дрехи, които нямам време/възможност да пера на ръка, в отделна торбичкас шнур, която завързвам, пъхам в пералнята ихоп-ла спестявам още няколко минути и прането там не се разпъва или размъква.

Такива торби, в няколко размера, продават в ХИТ и в Практикер. Само че са с пластмасов цип, не със шнурче Wink Много са полезни, вече толкова много съм свикнала с тях, че дори изключих, че и те са в графата "улеснения"

# 23
  • Мнения: 113
Хм, по повод улесненията спестяващи време, се сещам за скоростното бърсане на прах с влажни кърпички /които сина ми редовно измъква в повече от пакета само, за да покаже,че вече може и това да прави/.От тях повърхността на мебелите сякаш се полира.

Пяната за почистване на компютър съм я признала като трик за бързо и перфекто почистване на голямо количество ПВЦ дограма, от към страната на оживена улица.

Сещам се и за още нещо, но във връзка с гладенето. Налага ми се да гладя доста ризи за седмица и гледам да ги изгладя сравнително влажни. По-тъмните и от естествени материи вече не се притеснявам и веднага след центрофугирането на пералнята да изгладя



 

# 24
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Имам приятелка, която си отгледа детето на замразена храна. Готвеше и слагаше храната  в пластмасови чашки, отгоре фолио и директно в камерата. Като дойде време за ядене размразяваше. Не мога да коментирам вкуса на яденето, тя твърдеше, че бил същия като на прясно сготвено.

# 25
  • Мнения: 474

Простирам по-едрите неща напречно между 2 въжета-събира се много повече пране на по-малко място


Това с прането не го разбрах.....
Едната страна на 1-то въже, другата, на другото.
[/quote]

Да, точно така. Примерно чаршафа е закачен перпендикулярно на въжетата, ако си го представяш. Видях такова простиране в Полша и ми се стори адски умно и функционално. Но до сега всъщност не съм виждала никъде у нас така да се простира.  newsm78 А е толкова удобно.


Това със замразяването във фризера ми се струва доста хитро. Само,че винаги съм имала опасения, дали изводената от фризера манджа е достатъчно вкусна. Не съм го прилагала защото мъжката гилдия поглъща доста като количество и просто май не остава какво да замразявам Embarassed Thinking

Не, няма промяна на вкуса. Случвало се е остане порция от ядене и повече от 1 седмица и пак си е като прясно сготвена. Единствено панираните и пържените неща не остават хрупкави и тях избягвам да ги правя така. По-скоро действам така за разни пълнени чушки, сърми, неща със сосове, мусаки, и всякакви печени истории или правени в йенски тенджери меса, дробчета... Примерно тази седмица съм приготвила да правя пълнени патладжани, пълнени тиквички, бутчета с картофи, телешко варено и дробчета с лютеница. Тези всички неща ще подлежат на порционно замразяване и ще попълнят следващата седмица.  Laughing
 

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Имам приятелка, която си отгледа детето на замразена храна. Готвеше и слагаше храната  в пластмасови чашки, отгоре фолио и директно в камерата. Като дойде време за ядене размразяваше. Не мога да коментирам вкуса на яденето, тя твърдеше, че бил същия като на прясно сготвено.
Ако е само зеленчук и месо - вярно е, вкусът не се променя. Но ако има нещо със скорбяла - картофи, ориз - става отврат Sick Аз затова предпочитах да замразявам суровото и да готвя всеки ден по 15 минути, отколкото вкусът на замразено картофено пюре Sick

# 27
  • Мнения: 113
А случайно някой да има трикове в област гладене и правилно сгъване/съхраняване на изгладените дрехи?

# 28
  • Мнения: 651
да, трика с гладенето е - спираш да гладиш ненужно!

Не ми казвайте, че си гладите и чаршафите.

# 29
  • Мнения: 2 085
.... Примерно чаршафа е закачен перпендикулярно на въжетата, ако си го представяш. Видях такова простиране в Полша и ми се стори адски умно и функционално. Но до сега всъщност не съм виждала никъде у нас така да се простира.  newsm78 А е толкова удобно.
Aз не мога да си го представя Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт