Какво излекувахте с хомеопатия?

  • 64 538
  • 318
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 588
Абе само хрема до сега, но минава мигновено, направо съм шашната

CORYZALIA се казва лекарството но най - странното беше че ми го изписа педката от поликлиниката, но със сигурност е хомеопатично.
Изписа го на сина ми, след което и аз ползвам от него

# 31
  • Мнения: 1 559
Алабаланица,  Коризалия е смес от хомеопатични лекарства, а не хомеопатично лекарство. Разликата е много, ама много съществена и важна!
Хомеопатичните лекарства се доказват от здрави доброволци, те имат определена картина (при някои лекарства - огромна).
Комбинираните препарати (какъвто е Коризалия) нямат доказана картина, там кашата е пълна. Предписването на подобни бози е в противоречие с метода на хомеопатията - с принципите и законите й. Предписването на хомеопатичното лекарство винаги е на базата на тоталността от симптоми (симптомите на пациента в тяхната цялостност, а не един абстрахиран от общата картината симптом). Лекарството на пациента е това, в чиято картина той се вписва, чиято картина му пасва в определения момент. Човек няма как да е повече от едно лекарство едновременно.
Дори да ставаше дума за монопрепарат (а не наблъскани сума ти лекарства в боза), методът на предписване не е според хомеопатичното лечебно изкуство. За да се определи правилното лекарство, е необходимо да се снеме случая с хомеопатично интервю (продължаващо около 2 ч, понякога и повече) - иначе няма как лекарството да бъде съобразено с индивидуалността на пациента и цялостната картина на симптоми в момента.

Разните педки и т.н. нямащи понятие от хомеопатия лекари трябва да престанат да изписват хомеопатични лекарства.

# 32
  • Мнения: 4 371
Докато ги има - ще ги изписват Thinking
На малкия съм давала Коризалия - никакъв ефект.

# 33
  • Мнения: 1 708
Ние излекувахме гнойна ангина при малкия(4 години)!

# 34
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Докато ги има - ще ги изписват Thinking
На малкия съм давала Коризалия - никакъв ефект.

 - Някой ли ти каза да му дадеш Коризалия? (not me Peace)

# 35
  • Мнения: 4 371
Не, видях една реклама в аптеката Embarassed Embarassed Embarassed

# 36
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Не, видях една реклама в аптеката Embarassed Embarassed Embarassed

 Душичка!   Kissing Heart

# 37
  • Мнения: 6 315
Дуцка, на своя глава съм давала хамомила и Киетюд на Йоан. Признавам - без преглед, просто бях чела. Но тези неща ни решиха проблемите тогава. Аз самата съм взимала лек за рани - малкият ми беше направил "дупка" на зърното в началото и не можех да го кърмя като хората, защото си течеше кръв и ми помогна. Много бързо ми зарастнаха и шевовете заедно с раната на зърното.

А сега хомеопатията помага на дребчо 100%. Днес по спешност звъннах на лекарката на малкия и в момента положението е овладяно (разчеса си една брадавичка и имаше зачервено петно като при инфекция, което изчезна за 4-5 часа след като му дадох лекарството).

Убедена съм че лекува и помага. Аз като човек на нАуката Wink бях скептик в тази област и до момента чета като изоглавена. Днес си купих и книга за хомеопатията при деца. Виждам положителен ефект при Йоан и в характера му и съм доволна Simple Smile.

# 38
  • Мнения: 1 640
Атопичен дерматит.Не се забелязва вече изобщо,а беше ужасно-цялото лице на малката беше в рани.Сега няма дори и на сгъвките на ръцете и краката.
Нясолко вирусни инфекции с висока Т.минават за един ден и не дават усложнения.
Алергичен обрив,предполагаема реакция на ваксина.
   Моля,сподели повече за повлияването на атоп.дерм.от хомеопатията,колко време  продължи лечението ,какви лекарства,...???

# 39
  • Мнения: 143
...какви лекарства,...???
Опа, грешка! Този въпрос е забранен.
Тук се пита "Кой е вашият хомеопат"
или:

# 40
  • Мнения: 143
...колко време  продължи лечението...
Този въпрос е правилен, въпреки че индивидуалния характер на лечението не позволява да бъде определен срок.
Погледни другите теми можеш да намериш отзиви за различни хомеопати във Варна.
Успех!

Последна редакция: сб, 14 юли 2007, 16:29 от Petya70

# 41
  • Мнения: 488
При детето лекувахме разни хреми в началото когато тръгна на ясла, след това упорита кашлица, висока температура, която според джипито се дължеше на гнойна ангина. На втория ден му нямаше нищо. Също така алергична реакция от ваксина.

Аз имах брадавици по ръцете, над 20. Два месеца след приема на лекарството изчезнаха, а преди това са ми ги горили може би 3 пъти с азот и пак се появяват. Изчезна ми също и екземата, резултат от алергия към миещи и перилни препарати.

В момента майка ми лекува също упорита кожна екзема, съвсем в началото е.

# 42
  • Мнения: 4 414
детето имаше повтарящи се бронхити. всяка хрема ставаше бронхит. педито ни каза, че сме пред астма. тогава се обърнах към хомеопатията. имали сме няколко бронхита, но минават сравнително леко с едно изключение, когато положението беше много сериозно, но пак се справихме единствено с хомеопатия. от тогава - вече година и половина - дъщеря ми е лекувана само с хомеопатия. АБ не е вземала. освен бронхитите, веднъж имаше и остър ухобол, който мина буквално 5 мин. след даването на лекарството.
аз лекувам успешно ставни проблеми/не са ми се появявали от както започнах лечението/
кръстът ме болеше почтни непрекъснато. сега ме боли само, ако нося 14 кг си дъщеря твърде дълго на ръце...и ми минава без усложнения за 1 нощ.
ужасни пристъпи на мигрена с повръщане през 10 мин. получавах ги 2 пъти в месеца и ги изкарвах на легло. сега са рядкост. не повръщам изобщо и в повечето случаи дори не си вземам хомеопатичното лекарство - няколко часа сън са ми достатъчни за да отшуми главоболието. за мигрената има какво още да се желае, но определено върви към подобрение.

# 43
  • Мнения: 2 323
Алабаланица,  Коризалия е смес от хомеопатични лекарства, а не хомеопатично лекарство. Разликата е много, ама много съществена и важна!
Хомеопатичните лекарства се доказват от здрави доброволци, те имат определена картина (при някои лекарства - огромна).
Комбинираните препарати (какъвто е Коризалия) нямат доказана картина, там кашата е пълна. Предписването на подобни бози е в противоречие с метода на хомеопатията - с принципите и законите й. Предписването на хомеопатичното лекарство винаги е на базата на тоталността от симптоми (симптомите на пациента в тяхната цялостност, а не един абстрахиран от общата картината симптом). Лекарството на пациента е това, в чиято картина той се вписва, чиято картина му пасва в определения момент. Човек няма как да е повече от едно лекарство едновременно.
Дори да ставаше дума за монопрепарат (а не наблъскани сума ти лекарства в боза), методът на предписване не е според хомеопатичното лечебно изкуство. За да се определи правилното лекарство, е необходимо да се снеме случая с хомеопатично интервю (продължаващо около 2 ч, понякога и повече) - иначе няма как лекарството да бъде съобразено с индивидуалността на пациента и цялостната картина на симптоми в момента.

Разните педки и т.н. нямащи понятие от хомеопатия лекари трябва да престанат да изписват хомеопатични лекарства.

Оксилококцинума също, хомеопатът при който ходим не го удобрява изобщо, въпреки, че аз съм го давал преди на дъщеря ми и имаше ефект при нея. Каза също, че използването му дълго време може да доведе до рак Shocked

# 44
  • Мнения: 2 323
Сега лекуваме с мъжа ми сенна хрема - ефектът ще видим на пролет, когато е пика на цъфтежите.
Иначе за 2 дни преборих ангина/или нещо близко до това - с Т, ужасни болки в гърлото, лимфни възли и запушване на носа без секрет/  Shocked Направо не мога да повярвам

Общи условия

Активация на акаунт