Може ли трето секцио?

  • 18 621
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 907
Досега съм се въздържала да споделям това, понеже звучи аааадски невероятно и знам, че много мами няма да повярват, обаче ... Когато аз раждах в МД София лежах в една стая с една мама от околностите на Перник, за която секциото беше НОМЕР 6  Shocked !!! Лекарите я гледаха като полезно изкопаемо, ние също ... Операцията й беше вертикална - от пъпа надолу - и имаше малко проблеми с шевовете, но като цяло се възстанови бързо - колкото и жена с първо секцио например. Бяха извадили бебчето в началото на 9 - тия месец, понеже са се опасявали, че матката вече няма да издържи на напъна. Както и да е - казаха й, че това вече наистина трябва да е финала   Mr. Green ...

# 31
  • Мнения: 2 652
Досега съм се въздържала да споделям това, понеже звучи аааадски невероятно и знам, че много мами няма да повярват, обаче ... Когато аз раждах в МД София лежах в една стая с една мама от околностите на Перник, за която секциото беше НОМЕР 6  Shocked !!! Лекарите я гледаха като полезно изкопаемо, ние също ... Операцията й беше вертикална - от пъпа надолу - и имаше малко проблеми с шевовете, но като цяло се възстанови бързо - колкото и жена с първо секцио например. Бяха извадили бебчето в началото на 9 - тия месец, понеже са се опасявали, че матката вече няма да издържи на напъна. Както и да е - казаха й, че това вече наистина трябва да е финала   Mr. Green ...

Аз пък съм чувала за този случай. Ако не миряса вече, седмото трябва да й го вадят през устата Simple Smile

Докторите се застраховат като казват не повече от 3. Според мен всичко е индивидуално - за някои не може и две, за други - и шест не са проблем.

# 32
  • Мнения: 4 451
И аз така знам, секцио не повече от три пъти. От там нататък е опасно за живота на родилката.
Някой питаше може ли след секцио нормално раждане. Може, разбира се. В чужбина това е доста често срещано явление, но тук лекарите се презастраховат. И двете ми деца са родени със секцио, имаме голямо желание за трето (Дай Боже, един ден). Бях категорична, че вторият път ще раждам нормално. Обсъдих го с гинеколога си и той беше съгласен. Каза, че е виждал жени с две секцио и третото го раждат вагинално. Но за лош късмет, бебето отново беше седалищно. Rolling Eyes
Болките при контрахирането на матката при първото секцио липсваха изцяло, но вторият път бяха адски. Дано не съм уплашила някой. Всичко е индивидуално все пак. Но гинекологът ми ме предупреди, че след всяко следващо раждане, тези болки са все по-силни. Иначе самата рана не ме болеше толкова, колкото първият път.

# 33
  • Мнения: 4 171
Лекарят, при който раждах ми каза, че в деня, в който говорехме е направил 4-то секцио на една жена. Така, че да не се притеснявам ако искам само 3 деца. Няма да има проблеми.
А той е един от най-добрите гинеколози в Мед. Академия и му вярвам.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 603
Зададох същия въпрос преди месец в Шейново. Отговориха ми следното /ей тъй, без дори да ме прегледат/: Бе ти знаеш лина колко циганки правим и по 3 и по 4... не се притеснявай.... #Crazy
След това просто отидох в друга болница, попаднах на чудесен лекар и човек, която се нае да води рисковано естествено раждане. Всичко мина бързо и леко, на третия ден си бяхме вкъщи, вече мога и да си седя на д-то  Grinning.
Та както някой беше писал - не е чекмедже, че да се отваря постоянно, но ако това е единствения начин - давай смело.

# 35
  • Мнения: 2 159
записвам се да следя и аз искам 3 дечица, но мен ме болеше ужасно след единственото ми секцио и докито ми каза, че 2-рото ще ме боли още повече Cry

# 36
  • София
  • Мнения: 1 230
В Св. София /Т. Киркова/ в стаята след раждането, бяхме 5 майки със секцио, една от които с 3то поред. Освен това се оказа, че дечицата са с по 1 година разлика! Всяка година бременност и секцио, щях да падна и без това едва се държах на краката си    #Crazy Laughing
Момичето беше май на 23-25 години. Слаба като вейка и без абсолютно никакъв корем.

# 37
  • Мнения: 994
Може и 4 секция. Патриша Хийтън от "Всички обичат Реймънд" има 4 сина, всичките са раждани секцио. Децата й са 94та, 96та, 97ма и 99та.
След последното ми раждане, докторът ми сподели, че има пациентка с 6 такива раждания...

# 38
  • София
  • Мнения: 1 941
записвам се да следя и аз искам 3 дечица, но мен ме болеше ужасно след единственото ми секцио и докито ми каза, че 2-рото ще ме боли още повече Cry
моя приятелка след второто си секцио се чувстваше много добре, изобщо не я е боляло като при първото и се възстанови много по-бързо. Така че докито може и да греши Simple Smile

# 39
  • Мнения: 2 643
Първото секцио ми се стори песен(и как няма,като 12 часа бях със система и зверски контракции),и затова за второто изобщо не се тревожех.Да,ама не беше същото...Много ме болеше разреза,почти 48 часа не можах да заспя от болка.Пък трето-не,благодаря!

# 40
  • Мнения: 3 478
И аз знам че може 3 секцио, не от личен опит обаче, но имам познати тук. Също така ( за Скай Ейнджъл) може след секцио нормално раждане. Имам позната след първо секцио има две нормални раждания.

# 41
  • София
  • Мнения: 17 592
В книжките пише, че не е добре да са повече от 3.

# 42
  • Мнения: 592
И аз знам ,че може до 3 пъти.С първото секцио нямах никакви проблеми а второто пък беше още по лесно.Много по бързо се възстанових и по малко ме болеше.

# 43
  • Мнения: 230
Уф много ви благодаря за отговорите  Hug. Много ми се искат много дечица, поне трички, а с първото го подкарахме със секцио не по наш избор. Дано другото бебе, след две години да е вагинално  Embarassed. Щотот то не стига, че се чака след секцио поне година и половина, ами и има ограничения за броя на бебенцата... Tired

# 44
  • Мнения: 567
yo,
и аз мислех да пускам такава тема. Аз имам две секцио. Второто беше преди 3 месеца. Моят гинеколог каза, че може колкото искам.
записвам се да следя и аз искам 3 дечица, но мен ме болеше ужасно след единственото ми секцио и докито ми каза, че 2-рото ще ме боли още повече Cry
barabana, не се настройвай предварително. При мен второто беше много по-добре от първото-болеше много по-малко, раздвижих се по-лесно и по-бързо. Както каза моят гинеколог-второто е по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт