Защо "добрите" са толкова досадни...

  • 4 205
  • 95
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 492
... .
За сведение не пия ( даже кафе ) , не пуша , но имам един куп други пороци , които смятам за много по вредни , но които или нямам силите или желанието да променя .

... но послъгвам на моменти ....  Laughing
Така е приказката, нищо лично към твоите добродетели   bouquet
това " послъгвам " лично наблюдение или просто се мъчиш да уцелиш кои са пороците ми ...

# 61
  • Мнения: 639
`BirdsFlu ,нали ти казах вегетарианка съм,та за това ,те  не четат  Joy Joy

# 62
  • Мнения: 656
... .
За сведение не пия ( даже кафе ) , не пуша , но имам един куп други пороци , които смятам за много по вредни , но които или нямам силите или желанието да променя .

... но послъгвам на моменти ....  Laughing
Така е приказката, нищо лично към твоите добродетели   bouquet
това " послъгвам " лично наблюдение или просто се мъчиш да уцелиш кои са пороците ми ...
Лафът е "не пия, не пуша, по жени не ходя, имам само един малък порок - послъгвам"
За недосетливите ще уточня, че наличието на този порок обезмисля декларирането на посочените добродетели.
Нищо лично към теб, захванах се за лафа, не за теб   bouquet

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 16:39 от на Кронки жена му

# 63
  • Мнения: 804
Отдавна не бях чела нещо толкова жизнерадостно в този форум!  Mr. Green Проблемът не е само твой - споделям го. Противно ми е натрапването на каквато и да било житейска идеология. Действително намирам изброените от теб добродетели за безценни, но понякога, неясно защо, превръщат хората в непоносима досада. В интерес на истината, познавам отдадени на разни каузи люде, които съумяват да не изливат на талази своята възвишеност, но пък другите, ах, те.... не знам дали са "добри", дали са "вманиачени" или каквото там, но ги гоня с чесън и кръст. Могат да си цитират книжките и да си изнасят лекциите където щат, само да не е у нас  Laughing
P.S. И да, Дона, най-яростните антипушачи са бившите пушачи  Mr. Green
newsm10
Не е важно каква е твоята житейска философия, не е важно дали си пушач или не, дали си християнин, евреин или сектант, дали си вегетарианец, суровоядец или канибал. Важното е, че повечето хора, които са вманиачени по някакво свое убеждение се опитват досадно да го вменят и на другите. Да ги убедят с всички средства, че те съсипват живота си като не изповядват същите принципи като тях и именно в това се изразява тяхната досада.
Може би тук е мястото да спомена, че и във форума забелязах натрапчиво присъствие на проповядваща божието слово млада дама, която независимо какъв проблем се коментира съветва основно да се обърнем към Бога. За мен лично това е досаден начин да натрапваш вярата си. Сигурно пък някои от моите постове са досадни за някой, който не мисли като мен.

# 64
  • Мнения: 2 492
... .
За сведение не пия ( даже кафе ) , не пуша , но имам един куп други пороци , които смятам за много по вредни , но които или нямам силите или желанието да променя .

... но послъгвам на моменти ....  Laughing
Така е приказката, нищо лично към твоите добродетели   bouquet



това " послъгвам " лично наблюдение или просто се мъчиш да уцелиш кои са пороците ми ...
Лафът е "не пия, не пуша, по жени не ходя, имам само един малък порок - послъгвам"
За недосетливите ще уточня, че наличието на този порок обезмисля декларирането на посочените добродетели.
Нищо лично към теб, захванах се за лафа, не за теб   bouquet

И аз така го схванах лафа , но реших , че е лично наблюдение и ми стана интересно . Тамън се приготвих да поспоря , а ти извади букета .  Crossing Arms

# 65
  • Мнения: 656
И аз така го схванах лафа , но реших , че е лично наблюдение и ми стана интересно . Тамън се приготвих да поспоря , а ти извади букета .  Crossing Arms

Ако държиш моЕ и да се пуцаме, ама на мен много барут не ми остана, а ще трябва яденето да се готви за вечеря (за пореден път отказва само са се сготви - ще трябва да го нагледам)

# 66
  • Мнения: 2 492
И аз така го схванах лафа , но реших , че е лично наблюдение и ми стана интересно . Тамън се приготвих да поспоря , а ти извади букета .  Crossing Arms

Ако държиш моЕ и да се пуцаме, ама на мен много барут не ми остана, а ще трябва яденето да се готви за вечеря (за пореден път отказва само са се сготви - ще трябва да го нагледам)

Не става , нахранена съм и ще съм много лесен противник ... чакай да огладнея .  Mr. Green

# 67
  • Мнения: 1 783
Интересно как никой не спомена супер религиозните - тук ги има с тълпи и много се опитват да ти втълпят, как ако не приемеш господ в живота си, няма спасение за теб. Какво ще кажете за тях?

А за другите, които сте изброили - всеки си прави избор какво да яде, да пие или да пуши. Важното е да не пречи на другите, нямам нищо против пушачите, техен си е живота, но не искам да ми димят около мен, просто не ми е е приятно. И като се добави, че е и вредно, съм си съвсем в правото да не ги искам наоколо.

Изобщо извода за мен е живей си живота и не пречи на другите.

# 68
  • Мнения: 804
Интересно как никой не спомена супер религиозните - тук ги има с тълпи и много се опитват да ти втълпят, как ако не приемеш господ в живота си, няма спасение за теб. Какво ще кажете за тях?
Споменах, споменах....

# 69
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За мен ли говорите ...

Във всички  теми, които съм пускала с информативна цел , без да искам се превръщам в защитничка на кауза... защото обикновено, в тези форуми не се дискутира, а това което не се харесва веднага се отрича ... аз обичам да се разглеждат двете гледни точки и нещата да се приемат малко по- обективно и с по- малко емоции ... но тук по форумите оставям впечатление за фанатик някакъв  Crazy

Иначе , колкото по- малко съм убедена в нещо, което по някакви причини съм решила да следвам, толкова по - яросто скачам да го защитавам ..... най- вероятно защото боря два опонента - външен и вътрешен ...

...иначе съм "за"  облъчванията за ползите от кърменето, здравословния начин на живот и опазването нма природата ... и големите хора са като малките деца ...

# 70
  • Мнения: 5 622
Проблемът е в твоя телевизор, разбира се!
Защо на мен ми се струва, че пушачите са
много по-тъпи копелета от непушачите, не
са никак толерантни, егоисти са, абе отврат.
Как един пушач не си превъзмогне слабостта
и не седне в заведение за непушачи, а трябва
да ме мъкне в най-задимения ъгъл и да ме кади?!
А?! Кой е по-досаден? Аз ли, че не пуша? Или той,
че ми натрапва да споделям гадостта, дето си я вкарва.
Няма досадни вегетарианци и непушачи!
Има досадни майки, свекърви, деца.

Хихи, съгласна съм с Лиска. Как един пушач не попита дали може да запали...След като вижда, че примерно с тези, с които стои на една маса не палят...  Wink

ЗАради това, като съм на заведение, паля и аз. НИщо, че съм непушач и не гълтам дима(даже не мога да го правя тоа упражнение  newsm78 )


В крайна сметка кой на кого е досаден не е ясно, само знам, че всеки гледа от собствената си камбанария....

# 71
  • София
  • Мнения: 7 097
Всъщност не мисля, че това са "добрите", а по-скоро залитнали и даже издрънчали......

# 72
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Лискуне, иди запали един фас, че си се запалила нещо, ама не на място !
А на въпроса -  маниак на някаква тема, каквато и да е - не можеш го убеди в противното - ще те намрази и накълве !

# 73
  • France
  • Мнения: 726
А аз още на първа страница казах в обобщен и синтезиран обем, това, което вие вече 4стр коментирате.

# 74
  • Мнения: 1 230
Бих заменила "добрите" с "вманиачените, нетърпящи различно мнение".
Сигурна съм, че всеки се е натъквал и във форума на такива - нищо ново.
Аз просто ги избягвам - и тук и в живота си. Пробвай и ти. Не се коси  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт