Корема май голям е доста вече и се крие в него НОЕМВРИйското човече!

  • 9 819
  • 286
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 126
добро утро както казах вчера беби тежи 600 грама, и малко това ме притеснява дали не е много

# 46
  • Варна
  • Мнения: 208
Здравейте и от мен Heart Eyes

Моята ЖК мина общо взето с мерки и теглилки и препоръки да не се спира Малтофера - моя HB  също беше 93. На ехограф не ме гледаха и за размери на бебчето не знам.

Та... за 1 месец съм вдигнала 4кг и много сантиметри - така каза акушерката  Wink. кой се оплакваше че е напълнял? Crossing Arms

Тук при нас - уви - нищо  не разбрахме от лошото време - леко заоблачаване а вече и слънце пече . За капка дъжд дума не може да става.

Клер и аз ще ти стискам палци за добри резултати  от БХС-то. Praynig
А за мен ще стискам палци за добри резултати от тото тиража довечера  Joy

# 47
От известно време корема ми тежи,като понякога направо си ме боли.Също като на някой от вас,коластра започна да изтича ииии......Минах през докито и с изненада разбрах,че това се дължи на подготовката която си правя на зърната за кърмене.Вече два дни спрях и установих,че изтичането почти спря.Корема не ми се е успокоил още.За коластрата може да се дължи на корав,тесен или неудобен сутиен,ако е подходящ нямало да го има този проблем.Масажа на гърдите и зърната предизвиква контракции и производство на кърма.Също горещия душ.Ама аз се чудя самите горещини на които сме подложени напоследък...дали и те  оказват влияние.

# 48
  • Мнения: 421
Не знам... но аз не си правя никакви масажи на гърдите,не нося твърди сутиени,а и коластрата ми тече предимно през нощта... В подфорума за кърмене,в темата "Библиотека"  има линк към интересни неща за коластрата.

Чак сега се загледах...моя корем не е симетричен,но пъпа ми е по средата Simple Smile само седи издут от дясната страна повече отколото от лявата и това го забелязвам от... седмица някъде

# 49
  • Мнения: 157
Здравейте мами аз преди малко се върнах от консултация.При мен всичко е наред освен че бебо е ниско долу.За килограмите тежи 0.790кг. и ми каза че е един малък шишко но всичко му е наред, а аз съм качила 1.600 кг. Времето във Пловдив доста се разхлади даже има хора с дълъг ръкав духа един кофти вятър и само вдига прахуляк.

# 50
  • Мнения: 112
Здравейте и от мен в новата темичка!   bouquet

И в Бургас времето е прохладно...
на мен краката ми оттичат иначе се чувствам Ок.

Ама една мисъл ме тормози...тук в Бургас има два 3Д апарата.
Аз досега не съм ходила, защото говорих с мойта лекарка и тя ми каза
че не е необходимо...и двата апарата не ги обслужват достатъчно
добри специалисти, че да си струва 70-80 лв. прегледа...
ама като ви слушам и мен едно такова любопитство ме човърка...
от друга страна пък 70-80 лв са си  много пари и не ми се ще ей
така за да ги дам... newsm78
дайте съвет...

# 51
  • София
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен мами Hug
Аз тъкмо се прибирам отновия ни дом - ехе, то било много хубаво. Снощи за пръв път спахме там в хубавятя ни спалня и днес съм много, ама много щастлива. След час ще излезем и по магазините, за да докупим още някои неща от първа необходимост - като кофи за боклук, покривки за хранене, ножове, чаши, сушилник за пране - харесала съм си един огромен като чадър...Ех, дойде и тоя момент най-накрая Joy
А за коремчетата - и моя през повечето време не е симетричен - от дясно се издува повечко,а пъпчето си ми седи по средата точно newsm78
Клер, с теб сме - убедена съм, че всико ще е наред - пиши когато можеш утре, да кажеш как е минало Praynig Praynig Praynig

# 52
  • София
  • Мнения: 5
Аааа, забравих - то май е нормално, нали Joy
Не съм ходила на 3Д, но много ми се иска, не искам диагностика, а просто да ми запишат филмче и снимки - трябва да видя къде да отида.
А иначе не знам колко тежи моето бебче, знам само колко му е голяма главичката и бедрото - ВРД - 63мм, FL - 44мм - това е което знам

# 53
  • Мнения: 884
В големите градове явно и цените са големи- моята ФМ мина половината на 3Д и цената беше само 20 лева, а обикновения преглед на 2Д, който си правя на всяка консултация, и който здравната каса не поема, ми струва 10 лева. А относно зД-то и 4Д-то -и аз съм чувала, че ако специалистът, който преглежда, не е достатъчно добър ехографист, същата информация може да се получи и от 2Д, ако лекарят си го бива.

# 54
  • Хасково
  • Мнения: 79
Някъде из форума се коментираше точно тема за ехографите, та от там разбрах, че 3Д е повече за шоу, ако искаш да прегледат бебе, всъщност Фетална морфология да правиш е по-добре на 2Д, където и цените са по-така... Wink

# 55
  • Плевен
  • Мнения: 238
Лелеееее, TIHA VODA, за какви 480 гр. говориш, бе?.....Мойто девойче в 20 г.с. беше 300 гр. има-няма....И рита, та корема ми ще издъни.....ама то мойто е и много ниско и ми е задна плацентата, сигурно затова... newsm78 А за това, как изглеждат сега нашите мъничета, понеже виждам че много се дискутира, ви пускам нещо мноооого интересно ТУКurl]
Mи тя много мъничка се е родила Амалия,моята бебка в 18г.с. тежеше 280г,а това бебенце се е родило в 22г.с. и тежи толкова,цял месец разминаване.
Аз във вторник съм на консултация,но не очаквам да ме гледат на ехограф,миналия месец ме гледаха,а и нали имам право на 2 такива прегледа,а съм ползвала 4 вече.ще ходя в края на месеца при другия лекар в частния му кабинет,тъкмо ще съм сигурна бебо момиче ли е или не.
А за коремчетата и моя се издува повече от едната страна,може би защото бебо се мести непрекъснато.А за килограмите със сигурност съм качила повече от колкото ми се иска,но какво да се прави,бебо да е добре,килограмите ще ги свалим после.

# 56
  • София
  • Мнения: 614
Здравейте, връщам се сега от прегледа и докладвам...
И аз, и бебето сме пораснали порядъчно, особено за бебка свят ми се зави - 700 гр.  Shocked Shocked Shocked, при положение, че преди 3 седмици беше 300 гр.???? Възможно ли е да е наддала толкова? Общо взето бях шокирана, ама реших, че доктора е прибавил и малко от себе си. Иначе всички размери си отговарят на 23 - 24 г.с.
tedi@az  , щом си вече в 22 г.с., мисля че няма смисъл да си трошиш парите за 3Д. Хубаво е да се ходи между 18 и 20 г.с, когато е най-подходящия период за фетална морфология. Иначе наистина са си пари на вятъра. А и щом няма добри специалисти при вас, наистина не си заслужава.
Ама да ви кажа, много сме ре разглезили ние с тия ултразвуци и всякакви апаратури....Преди 3 седмици бях на 3Д, и сега какъв беше зора пак да ме гледат?...Мисля да се кротна и ако всичко е наред, следващия УЗ да бъде чак септември като се върна от ваканцията.
 

# 57
  • Мнения: 827
Здравейте и от мен.Днес малко късно се включвам ама доста сте изписали от вчера.
Имам един въпрос Thinking по повод изследванията на Клер- какво е точно БХС?
Моят мъж е бил близнак и към 4 месец вече е бил сам в утробата.
А що се отнася до корема ми си е симетричен и се издува повече от ляво като легна по гръб.Това издуване знам от какво е  Laughing от едно мъничко бебоче Mr. Green
Аз да ви кажа че в момента ако ми видите коремчето ще се зачудите дали съм бременна в 5 месец.Днес и вчера не съм излизала никъде и корема си ми стои малък.Направо са си бременни аномалии Grinning А когато бях на видеозон в началото на 22 седмица диаметъра на главата на бебчо беше 6мм- което отговаря за 23-24 седмица и докито каза че е голямо бебе- как става тоя номер не знам newsm78.Чудя се къде се е събрала?

# 58
  • София
  • Мнения: 614
Ladybеbi, за БХС виж тук: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=3235043

# 59
  • Хасково
  • Мнения: 79
http://www.rockinghamremembered.com/PhotosoftheYear2004
Вижте снимката с коремчето! Удивително е! И много сладко...

Общи условия

Активация на акаунт