Бихте ли се намесили ако видите,че бият жена ?

  • 2 159
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 733
 Бихте ли реагирали някак, ако станете очевидец на гледката " мъж шамари момиче " ?
Допълвам, ако минавате случайно и освен вас други минувачи няма. Ще се намесите ли по някакъв начин или ще подминете тъпо от страх, като кон с капаци ?

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 22:03 от Kasidy

# 1
  • Мнения: 46 517
Не. Никога не се намесвам в такива случаи, звъня на Полицията.

# 2
  • Мнения: 4 733
Първосигнално наистина ли така би реагирала?

# 3
  • Мнения: X
Касиди...не знам, честно!  Thinking
Бих искала да кажа, че ще се намеся, ама а де...
Оня ден видях на улицата човек, лежи, спи, пиян, умрял??!!! Незнам какъв беше, имаше ли нужда от помощ, защото...отминах.  Confused

# 4
  • Мнения: 46 517
Първосигнално наистина ли така би реагирала?

До сега така СЪМ реагирала, но всеки случай е различен. Забравих да кажа, че няма значение мъж или жена.

# 5
  • Мнения: 1 172
Звъняла съм в полицията при такава случка. Не бих се намесила - какво мога сама да направя срещу обезумял изрод, посегнал на жена? Най-много да ме ошамари и мен, но с това едва ли ще съм от полза на другата жена.
Първосигнално, мисля за себе си и за детето си, после за непознатите участници в побоя. Може и егоистично да е, но съм си такава.

# 6
  • Мнения: 2 258
Намесвам се.Миналата година имах такъв случай.

# 7
  • Мнения: 4 733
Би ли споделила как се развиха нещата след намесата ти?

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Случвало ми се е да видя през терасата ни. Викам съпруга ми. Той също вика със заплашителен тон, но не е сигурно, че боят няма да продължи далеч от погледите ни. Често също сме отървали и наша близка от приятеля й, както и пияни момчета налетели на бой на беззащитни момичета.
Но ако съм сама, може би ще звъня в полицията или ще се огледам за помощ, със сигурност няма да подмина.

# 9
  • Мнения: 80
В никакъв случай не бих се опитала  да разтървам някого , защото аз ще бъда първата , която ще го отнесе. Но пък за сметка на това бих се обадила в полицията или ще повикам някого на помощ!!! Hug Абе все нещо ще направя, просто е абсурдно да не се намеся!!! Naughty

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
Първо сигнално ще реагирам, правила съм го, нищо, че после наистина съм го отнасяла - не търпя насилие по никакъв начин и повод, ако мога да го предотвратя поне за момента ще го направя с цената на всичко.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Бихте ли реагирали някак, ако станете очевидец на гледката " мъж шамари момиче " ?
Допълвам, ако минавате случайно и освен вас други минувачи няма. Ще се намесите ли по някакъв начин или ще подминете тъпо от страх, като кон с капаци ?

Веднага реагирам- сама или не- няма значение. Обикновено такива мъже са истински страхливци- от опит говоря...

# 12
  • Мнения: 4 473
Първо сигнално ще реагирам, правила съм го, нищо, че после наистина съм го отнасяла - не търпя насилие по никакъв начин и повод, ако мога да го предотвратя поне за момента ще го направя с цената на всичко.

Буболинка го е казала вместо мен. С уточнението, че така беше едно време. Сега, може би пак ще се намеся, но ще набера 166 задължително.

# 13
  • Мнения: 2 673
ако мъжа зашлеви момичето е малко по-различно от това да я тряска в паважа...Може да е моментна реакция някаква в скандала...В такъв случай не бих се намесила, но ако я БИЕ със сигурност ще се разкрещя  LaughingНо преди всичко ще звънна на полицията

# 14
  • Мнения: 4 733
За дърпане, по-грубо бутане и шамари говоря.

# 15
  • Мнения: 6 164
Ще му се развикам, а ако не спре, ще взема един колец и по главата! Close

Как нищо не мога да направя? И двете на едно ли ще ни бие?! Амаха!

... Ама най-добре да не ми се случват такива случки. Stop

# 16
  • Мнения: 3 835
Зависи много от конкретната ситуация. Зависи, за какви шамари става дума. Ако е нещо сериозно, при всички случаи ще се намеся, по един или друг начин. Дали ще се обадя на полицията, или ще се опитам на място да помогна, зависи. Но насилието над жена, изобщо над по-слаб от теб, е жалко. Случвало ми се е да видя паднал на улицата, и всички го подминават. Мръсен, жалък, грозен, но нали е човек. Страшно е. Случвало ми се е да видя, изпаднали на улицата хора, които до вчера са се държали много зле с мен, от злоба и завист. Възрастни хора. Направих всичко за тях, прибрах ги в дома си. Те не го забравиха. Така че, трябва да помагаме, винаги, независимо каква цена ще платим, и дали ще са ни благодарни.

# 17
  • Мнения: 6 164
Аа дърпане и бутане не е бой - да се оправят.

# 18
  • Мнения: 6 167
Бихте ли реагирали някак, ако станете очевидец на гледката " мъж шамари момиче " ?
Допълвам, ако минавате случайно и освен вас други минувачи няма. Ще се намесите ли по някакъв начин или ще подминете тъпо от страх, като кон с капаци ?

ами касиди , да си призная на теория Да. на практика сигурно ще си бия шута от страх.

# 19
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Много зависи за какъв бой става въпрос ,ако ми изглежда нещо много сериозно най вероятно бих звъннала в полицията.

# 20
  • Мнения: 1 393
В повечето случаи бих, на секундата.
И съм го правила- нямах шестнадесет, когато спасих едно почти непознато момиче не само от побой, но и от потенциално изнасилване.

Ако съм с дъщеря си обаче, сигурно няма да се намеся пряко. Но пак веднага ще се обадя в полицията.
И ще потърся помощ от някой друг наблизо, докато дойдат.

# 21
  • Мнения: 1 299
Ще се намеся и още как - не търпя такива неща. Пък нека идиота мен да се опита да ме нашамари, на един такъв веднъж му разбих устата  #Cussing out

# 22
  • Мнения: 6 167
мисля си още за моята 'не' реакция и да добавя, че всякаква агресия ме парализира, обърква и сигурно ще ми е много трудно да реагирам адекватно.

# 23
  • Мнения: 2 353
  Ако съм с детето ще свия бързо зад ъгъла и ще звъня в полицията. Ако съм сама ще вдигна луд скандал и ще въртя на място. Може и да повися на нечий ръкав, зависи колко ми кипне. Случвало ми се е да се намеся в по-млади години. Веднъж се случи пред очите на полицай. Развиках се "Как не Ви е срам да стоите със скръстени ръце", а той отвърна "Ей, мърло, ако ти шибна един...".

# 24
  • Мнения: 4 733
"Ей, мърло, ако ти шибна един...".
ShockedКой?! Полицая ли?! ooooh!

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
мисля си още за моята 'не' реакция и да добавя, че всякаква агресия ме парализира, обърква и сигурно ще ми е много трудно да реагирам адекватно.
Така си мислиш, защото може би не ти се е случвало. Няма нужда да се оправдаваш, не всеки може да преодолее инстинктите си за самосъхранение. Но ако ти се случи няколко пъти, вече ще си наясно със ситуацията и ще реагираш различно от първоначалното - страх и сковаване от гледката.

# 26
  • Мнения: 2 353
  Полицаят, пияниците се оказаха по-мълчаливи.

# 27
  • Мнения: 6 167
мисля си още за моята 'не' реакция и да добавя, че всякаква агресия ме парализира, обърква и сигурно ще ми е много трудно да реагирам адекватно.
Така си мислиш, защото може би не ти се е случвало. Няма нужда да се оправдаваш, не всеки може да преодолее инстинктите си за самосъхранение. Но ако ти се случи няколко пъти, вече ще си наясно със ситуацията и ще реагираш различно от първоначалното - страх и сковаване от гледката.

да, аз съм едричка, мога спокойно да натръшкам 1-2ма насилника, ако ми придойде адреналина Laughing
но, не знам, до колко в такива теми сме искрени, честно казано.

# 28
  • Мнения: 4 733
Онзи ден станах неволен свидетел на подобно нещо, бях с мъж. В парка, по малките часове...Тръгнах да се намеся и мъжа с мен ме дръпна да не се бъркам. Никак не ми е добре, дълго вървяхме и отекваха викове...Изглеждаха като двойка от 90-тте, той тип "борец", тя тип " лъскава мадама " . Нараво ми е срамно

# 29
  • Мнения: 690
Да, ще се намеся. Случи ми се веднъж на бул. Христо Ботев. Чаках рейса с приятеля си и едно момиче седеше до нас, на спирката. Минаха 3-4ма пияници. Единия се спря и започна да  закача момичето, като го дърпаше за косата. Личеше си, че беше уплашена. Казах му да я остави, а той ме изблъска със сила. Паднах на самата улица. Приятеля ми се намеси и той се нахвърли върху него. Биха се в продължение на 4-5мин. Онзи беше по-силен и му изби предните зъби с чело. Аз пищях за помощ. Имаше поне 10ина, млади и здрави мъже на улицата, които гледаха и не правеха нищо. Най-накрая, двама по-стари мъже се намесиха и избягахме, зад ъгъла.

# 30
Ако виждам, че мъжа няма техника и/или мощ с удоволствие бих се включил. Хахаха, с тупаници и шутове.

Знаете, че се шегувам - Мирослав Велинов е джентълмен.
Винаги спасявам девойките, след което гледам да намажа минимум свирка или или или

# 31
Би ли споделила как се развиха нещата след намесата ти?

Опра, стегни се малко. Напекло те е слънцето, а не са те поляли гларусите. Кво правим?!

# 32
  • Мнения: 2 353
  Веднъж един мой приятел видя, че обират съседите му. Развика се, затича се след тях и един го уцели с камък по главата. Нямаше кой знае какви последствия, но оттогава мисля, че да се позвъни в полицията е по-добър вариант. Все пак всяка ситуация е различна, едно е да обират някого, друго е да видиш плачеща жена, която я бият, да не дава Господ!

# 33
  • Мнения: 4 733
Теб ако видя, че те бият ( и не само ), със сигурност ще подмина.

# 34
  • Мнения: 4 473

Знаете, че се шегувам - Мирослав Велинов е джентълмен.
Винаги спасявам девойките, след което гледам да намажа минимум свирка или или или


Баси и джентълмена, нова порода ще си.
Е*ем ти и помощта. Tired

# 35
  • Мнения: 3 835


Знаете, че се шегувам - Мирослав Велинов е джентълмен.
Винаги спасявам девойките, след което гледам да намажа минимум свирка или или или


Баси и джентълмена, нова порода ще си.
Е*ем ти и помощта. Tired

Малко жени са ми отказвали след като съм ги спасявал ако искаш пък да знаеш или или или

А може и да не иска да знае! Mr. Green Joy Joy Joy

# 36
  • Мнения: 3 423
За дърпане, по-грубо бутане и шамари говоря.
Много жени го заслужават. Бих изчакала
да свършат и бих се запознала с мъжа.
Ако продължава дълго, бих подминала.
Това са лични драми и не бих искала да ме
призовават някъде, където битата женка да
свидетелства срещу мен. Разбирате ме, нали.

# 37
  • в Низината
  • Мнения: 705
Пробвам да помогна, но и в полицията ще се обадя.

# 38
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Анкетата е субективна.
Излиза, че ако не се втурна като Батман да пребия онова гадно копеле съм шубе.
А може просто да ме боли кръста, примерно. Или да съм бременна в 8-ми месец, с навехнато копито или или или

Мразите насилието, но сте готови да смажете с тупаници произволен човек, само защото си мислите че знаете какво точно се случва (а всъщност, само предполагате и може съвсем да не сте прави)

Крушката си има опашка.
Не забравяйте.

П.П. Бих звъннала на полицията, ако нещата изглеждат зле.

# 39
  • Мнения: 2 196
Случвало ми се е.
Но момичето ми беше позната.
В резултат на геройството ми се оказах с посинено око.
Ама и лигльото отнесе няколко много точни ритника.

# 40
  • Мнения: 4 806
никога не излизам сама, особено пък по тъмно ...
вероятно ще се опитам да потърся помощ ...
ако е много зле ситуацията - сигурно ще се опитам да се намеся, но ще ме страх

# 41
  • Мнения: 599
Ще направя забележка/дано да не го отнеса и аз/и ще звънна в полицията.Мразя насилието над когото и да било #Cussing out

# 42
  • Мнения: 4 585



Карах такси, беше заледено, заснежено, в малките часове. Возех колежка на съпругата си.
Мъж биеше жена с юмруци по главата. Намесих се, съборих го, заритах го и някой почна да ме налага с чанта по главата и думите:
 - Ти защо биеш мъжа ми бееее!
Вдигнах го, извиних му се и му казах да продължава. Щом му е жена, може. Скочих в колата и продължих. На другия ден трябваше да разказвам на жена ми, тя да разказва на колежката си какво е видяла. Ако ми се случи пак, тогава ще му мисля. Слава Богу, вече не водя нощен начин на живот.
 Има и мазо, може би за тях това е нормален начин на живот. Трябва да сме толерантни.
 Виждал съм и по унизителни неща. Изтупан, изгладен подполковник, с дипломатическо куфарче, 3 метра след него върви жена му с две пазарски чанти, раменете и увиснали. Изглеждаше доста по-възрастна.

# 43
  • Мнения: 68
Никога няма да забравя съседите над нас които живееха. Мъжа беше таксиметров шофюр а жената учителка в детска педагогическа стая - в училището в близост. Всяка седмица ставаха страшни скандали + боеве, отделно и детето им не беше добре имаше някакво психологическо заболяване. Жената много ни мразеше защото бяхме много буйни деца имаше постоянно "купони" в нас силна музика , деца влизат излизат играехме на ластик пред блока а от нас надувах уредбата да слушаме музика..... е такива?! Whistling
Та една вечер седяхме в кухнята и отгоре започна поредния скандал този път беше много продължително и майка ми  се изнерви. По едно време се чу огромен грохот и майка каза " секцията горе падна, тоя я утрепа е са му еб.х  майката на тоя нещастник" и майка ми ( живеем без баща) се качи горе. Аз като кака се качих тайно след нея. Отвътре се чуваше разправия крещене............... майка ми почна да крещи нещо от сорта на " ей по-полека, чуваш ли кво ти казвам ", добре че в този момент се качи друг съсед защото горе стана масов побой, тип саморазправа. По-късно разбрах че жената се навърлила срещу майка ми защо се била качила и им се меси, а лудия съсед щял да утепа майка ми , а жената и тя крещяла срещу нея. Така че намесата според мене трябва да се сведе не до саморазправа , а съответните органи да вземат отношение просто не се знае на какво можем да попаднем. Аз лично не бих се намесила освен ако нямам някъкво оръжие просто съм 45 кг newsm78

# 44
  • Мнения: 5 622
И аз викам полиция. Най-много да си отнеса боя и аз, иначе  Stop

А  такива екшъни съм  виждала, че изобщо не мисля, че е разумно да се намесвам сама, без да съм въоръжена  Confused Добре, че полицаите бяха....

# 45
  • Мнения: 2 700
Не съм чела отговорите, но вчера бях очевидец на побой на мъж наo жена и за мой срам не отреагирах.
Пред мен от един фризьорски салон някакъв мъж извлече някаква жена и се опита да я вкара в колата на приятеля си, който държеше вратата. Мъжът дърпаше и удряше жената, тя се дърпаше, но не викаше. Приятелка (или колежка) на пострадавшата наблюдаваше обезумяла сцената. Аз се спрях, за миг си помислих да извикам, но си дадох сметка, че както съм сама (1,56 висока) ще ми обрулят и на мен някакъв шамар и не отреагирах. Отминах. После се тресох от нерви и угризения в продължение поне на час (до вчера никога не бях виждала подобно нещо). Реших, че ако се наложи бих свидетелствала (фризьорският салон е до службата ми и по физиономия се познаваме в квартала), но първосигнално не посмях да се намеся, защото мъжът беше видимо обезумял.

# 46
  • Мнения: 1 371
Намесвала съм се, но щях и аз да изям шамарите.  Когато са афектирани, мъжете незнаят какви ги вършат.ooooh! Просто това е ужасно, грозно и подло - мъж бие жена.  Close Сега почти навсякъде съм с бебето и не мога нищо да направя, освен да извикам полицията, докато се отдалечавам Бързо от мястото на инцидента.....  Tired

# 47
  • Мнения: 57
Случвало ми се е, веднага викнах полиция. Дойдоха след 2 минути, слава богу. Грозна картина беше

# 48
  • Мнения: 534
За съжаление с мойта 160см. фигура няма как да се набутам между шамарите,
но ще викна полиция веднага

# 49
  • на село
  • Мнения: 1 028
Намесвала съм се.
Имам приятелка, която преди години ходеше с едно леке, което непрекъснато я насиняваше. Последният път стана пред очите ми - извлече я от колата ми за косата. Направо ми падна пердето! Какво съм му крещяла не помня, но той се дръпна - страхливец, като всички "мъжкари", които посягат на жени  Tired .

# 50
  • София
  • Мнения: 2 958
Извиках полиция. НЕ знам дали биеха момичето или я изнасилваха. Най-много се ядосах на мъжът ми, защото след като се обадихме на полицията просто ме дръпна да си ходим. Не знам дали бих се намесила пряко, но няма да остана безучастна.

# 51
  • Мнения: 528
Ще  извикам полиция.

Ами ако жена бие мъж?

# 52
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Ударих един мухльо - гадже на моя приятелка, защото постоянно я тормозеше и я биеше. После му пратих един приятел да го доошамари - имаше ефект. Сега друга приятелка има такъв проблем, но иска с полиция да се оправи - естествено нищо не правят ... На една позната й се случи следната случка - паркирала си колата някъде и видяла как в една друга кола мъж бие жена си .. Тя просто погледнала какво става и онзи като излязъл с думите "какво зяпаш, ма" и я набил доста здраво - счупен нос, цялата синя, кръвоизлив в окото ... после се качил в колата и отпрашил нанякъде ... Тя видяла номера и сега го съди  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт