Приятелски съвет

  • 1 566
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 841
Всички го знаят, просто са убедени в коректността на модераторите и администраторите. Аз също им имам пълно доверие, че ако ми се наложи да пусна анонимна тема, няма да ме разнесат.

Абсолютно подкрепям това мнение  Peace

# 16
  • Мнения: 6 323
Смятам, че всеки е наясно с това, както и с факта, че модераторите и администраторите са прекалено далеч от идеята да следят личните истории на някого, камо ли да ги разгласяват. Освен това, при публикациите се изписва само айпи адреса, а за да се провери кой регистриран прякор седи зад него се прави допълнителна проверка и се прави само в случаи, когато модераторът/администраторът се съмнява за нещо нередно (например писане под различни имена от един и същ човек).

Бих дала една подобна препоръка обаче - независимо дали пишете като гост или като регистриран потребител, мислете преди да пишете и да споделяте лични неща, които биха ви притеснили, ако някой конкретен човек ги прочете. Писна ми през ден, през два някой да иска да му изтриваме м-найсет постинга и да се налага да премахваме цели теми, в които са писали доста потребители, само защото във форума са влезли и са ги прочели мъжа/шефа/съседката/колежката/ свекървата, които са обсъждани в темите и е станал проблем. Винаги има шанс някой да се разпознае. Форумите са публични и всеки може да влезне и да чете. Споделяйки информация публично е добре да имате на ум, че тази информация може да се прочете от всеки, а не само от определен кръг непознати хора.
Така че - мислете преди да пишете лични неща и предварително си давайте сметка дали няма да ви създадат проблем, ако ги прочете обсъжданият човек.

# 17
  • Мнения: 809
Според мен идеята на влизането като гост е да не ме познаят близки и познати, които са потребители във форума, а не модераторите. Не вярвам администратори и модератори да огласяват кой гост кой е, на кого е съпруг и откъде пише.
То и затова по принцип е по-добре да поддържаш анонимността си постоянно и да не се налага да влизаш като гост.

# 18
  • Мнения: 1 299
Това е голяма заблуда на някои от вас че като пишеш анонимно във форума не се знае кои сте. Хората оторизирани за това (администратори и модератори) виждат вашия IP адрес и знаят винаги кой от къде пише.

Това е така, ама аз пиша от служебен компютър.... Не го ползвам само аз, че дори и този в къщи не е само за мое ползване...Така, че IP адрес  не е също критерий. Казвам го, защото друг човек е писал като гост от моя компютър Thinking

# 19
  • Мнения: 656
А пък ми се  случвало като публикувам мнение, да получа съобщение "... предната Ви публикация ... 30 секунди...", като правя първи опит за публикация през деня...
След поредното съобщение и чуденката на иконката на мрежата, установих, че с една конкретна юзерка - имаме един провейдер  Hug
Смятам да пиша на тази дама, че сме дори комшийки, да я поканя на кафе някой ден.
Толкова за анонимността...

# 20
  • Мнения: 216
А пък ми се  случвало като публикувам мнение, да получа съобщение "... предната Ви публикация ... 30 секунди...", като правя първи опит за публикация през деня...
След поредното съобщение и чуденката на иконката на мрежата, установих, че с "една юзерка" - имаме един провейдер  Hug
Смята да пиша на тази дама, че сме дори комшийки, да я поканя на кафе някой ден.
Толкова за анонимността...

Хайде бе поне може да се каните и да се срещате Wink

# 21
  • Мнения: 1 299
А пък ми се  случвало като публикувам мнение, да получа съобщение "... предната Ви публикация ... 30 секунди...", като правя първи опит за публикация през деня...
След поредното съобщение и чуденката на иконката на мрежата, установих, че с една конкретна юзерка - имаме един провейдер  Hug
Смятам да пиша на тази дама, че сме дори комшийки, да я поканя на кафе някой ден.
Толкова за анонимността...

Да не съм аз бе ooooh! И на мен ми се е случвало  Shocked

# 22
  • Мнения: 656
Хайде бе поне може да се каните и да се срещате Wink
Е, аз имам илюзията все още че тя не знае за мен....  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 656
Да не съм аз бе ooooh! И на мен ми се е случвало  Shocked

Е, не, сега всяка ССФ ще пита.  Close
Ако ще ви подейства стимулиращо да повишите своята предпазливост - мислете че всички сте.

# 24
  • Мнения: 5 468
А модераторите да не знаят всеки IP адрес наизуст? И да знаят кой на кой е? newsm78

# 25
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
А модераторите да не знаят всеки IP адрес наизуст? И да знаят кой на кой е? newsm78

А те пък каква друга работа имат? Да помнят! Whistling

Права е Мамма. Анонимността тук е само относителна. Бай, бабо... но мисля, че някой ако си постави за цел, никоя от нас не може да остане анонимна.

# 26
  • Мнения: 2 022
Не, абсурдно е те да помнят, но пък софтуера го може много добре.
Според мен съветът е полезен за тези, които си мислят, че могат да бъдат абсолютно анонимни като влязат с друг ник, но от същия комп и без прокси. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 6 323
А пък ми се  случвало като публикувам мнение, да получа съобщение "... предната Ви публикация ... 30 секунди...", като правя първи опит за публикация през деня...

Има цели мрежи, които излизат с едно IP. Включително има една-две такива, от които имаме по над 200 потребители.
Но не само IP-то има значение.

Ще дам пример.
Потребител, чиито всички мнения са само с препоръка на дадена фирма.
Влиза в спор в дадена тема с недоволни от фирмата.
Изведнъж, от същото IP се регистрира друг профил и веднага пуска публикация в подкрепа на първия потребител.
Освен това, след изход от системата на единия потребител веднага се логва другия.
Трябва да си идиот, за да не разбереш, че това е един и същ човек и то най-вероятно от въпросната фирма.
Така че в случая еднаквото IP е само първоначалната насока.

Има и друго - при сериозни съмнения или прекалено проблемни теми, има възможност системният администратор да провери дали е писано от едно IP, но от различни компютри или компютърът е един - всеки потребител оставя следа - операционна система на компютъра, вид браузер и версия на браузера и т.н.

# 28
  • Мнения: 599
А пък ми се  случвало като публикувам мнение, да получа съобщение "... предната Ви публикация ... 30 секунди...", като правя първи опит за публикация през деня...
След поредното съобщение и чуденката на иконката на мрежата, установих, че с една конкретна юзерка - имаме един провейдер  Hug
Смятам да пиша на тази дама, че сме дори комшийки, да я поканя на кафе някой ден.
Толкова за анонимността...

И на мен ми се случи вчера Rolling EyesКакво казваш,че означава това?

# 29
  • Мнения: 6 323
А пък ми се  случвало като публикувам мнение, да получа съобщение "... предната Ви публикация ... 30 секунди...", като правя първи опит за публикация през деня...

И на мен ми се случи вчера Rolling EyesКакво казваш,че означава това?


Означава, че всички потребители на интернет доставчика, който ползваш, излизате с едно и също IP.
При нас има 27 потребителя ползващи този доставчик.

Общи условия

Активация на акаунт