Prawda_z е в болница с дъщеря си, с вас сме!

  • 8 475
  • 172
  •   1
Отговори
# 15
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Първо искам да пожелая бързо оздравяване на детето!
Не знам дали повръщането е защото детето не пие през деня и вечер се опитва да навакса, или от поредния летен вирус - за това са лекарите, те ще преценят. Но, единствените лели в ясла, които познавам са лелите от яслата на сина ми. В никакъв случай не бих ги обвинила в безхаберие към децата или, че не им давт вода, или, че им дават но на 3 часа... По правилник предлагат на децата вода на всяко хранене - на закуската в 8.15, към 10 часа заедно с парче плод, в 12 на обяд и към 16 на следобедната закуска. Това ми се струва достатъчно за оцеляване на здраво дете, дори да не умее само да си поиска вода в друго време. Не знам дали във всички ясли е така newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 6 743
Какво значи по правилник??? Shocked
Когато на вън е 40 градуса, а вътре не ясно колко, какъв правилник , какви 5 лева  Shocked
Да не говорим , че децата са различни - тя е малка не като възраст, а като килограми и колко трябва на едно дете да се обезводни  newsm78
Моето дете на пример не говори още добре, а и все още не казва дали му се пие или яде.Ако му предложиш - го прави  Peace
Не си представям някак, че в такива горещини може да се дава под строй вода на децата на 3 часа (или с храненията) Shocked  #Crazy
Звучи ми безумно  Shocked
А самите сестри са казали като е питала, че дават вода на 3 часа.

# 17
  • Мнения: 463
Белинда, Калина си беше ок. А забелязвам, че е повсеместно не даването на вода.Много майки споделят, че децата като се приберат пият вода като за световното 

Това е вярно, но все си мисля, че едва ли е само от това, всъщност дано да няма и нещо друго!
Бързо оздравяване  Praynig

# 18
  • София
  • Мнения: 6 743
Както и да е - важното е това да остане скоро зад гърба им  Praynig  Praynig  Praynig

# 19
  • Мнения: 656
Бързо оздравяване  Praynig

Но не вярвам, че обезводняването е от това.
Подкрепям мнението.
Моята дъщеря се обезводни вкъщи - винаги има вода за пиене. Просто от вирус и е било лошо и не е пила вода. Една година след това засичах по колко вода на ден пие за да избегна повтрна ситуация.

Дано се оправи детенцето бързо!

# 20
  • Мнения: 458
Дано бързо се оправи малката сладурана  Praynig. Дано да не е гадният вирус, че много ще се измъчи детенцето  Praynig. С теб сме, Правде!

# 21
  • София
  • Мнения: 790
Моята дъщеря се обезводни в яслата по време на жегите миналата седмица. Тя също е дребничка. Питах лелите дали са и давали вода- давали били, но тя не искала да пие... Е, аз в къщи все я карам да пие, но в яслата разчитам на лелите.

Стискам палци да се оправи детенцето  Praynig

# 22
  • Мнения: 6 315
Да, повечето деца като си ги взимаш от ясла са жадни. В старата ясла като взимах детето винаги е било жадно.

Бързо оздравяване на детенцето!  Hug

# 23
  • Мнения: X
Децата се обезводняват и докато са си у дома.Едно вирусче е достатъчно.

Не съм съгласна, обаче, че вода трябва да им се дава на 3 часа.
И не, това не са лелки, нито възпитателки, нито медицински сестри.Това се долни мързелани!!
Логиката им е ,че ако дават по-често вода, по-често ще трябва да сменят памперси или напикани гащи.Ето защо не дават вода на децата.

Бързо оздравяване на детето.Кураж и сила на майката.

# 24
  • София
  • Мнения: 11 728
Бързо оздравяване на Калина!

Това,което на мен ми прави впечатление,когато си взимам детенцето от ясла е,че като ме види първото нещо,което си иска е вода.И ако съм отишла без вода,не ми се мисли какво ме чака...Следващото е нещо за ядене...Иначе всикчо си изяждала и изпивала...

# 25
  • Мнения: 1 666
Боже #Crazy! Нямам думи просто Shocked! То бива безхаберие, бива простотия, ама чак пък толкоз не бива #Cussing out!
Какво значи на 3 часа или по правилник с храненията?! Е, моят син, например, не пие вода веднага след хранене, за сметка на това обаче пие страшно много вода през лятото. И понеже не говори, не умее и да си поиска както трябва като е жаден. Ако сме вкъщи ме води до мястото, където му седят чашката и шишето, като сме навън просто си го разпознавам. Ама ако е на ясла, и то в такава ясла...
А Калина, освен че е най-дребна по килограми от цялата ни декемврийска групичка, също така е и злояда (то се и подразбира), колко и трябва да се обезводни?! И дано не е намесен и гадния вирус, че тогава става още по-лошо.
Правде, кураж, мила Hug! Много сили на Калина! Praynig

# 26
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 228
Правде , прегръщам те кураж мила и много сили!!!!!
Ако ти трябва помощ ,било то само да си поплачеш можеш да ми се обадиш по всяко време!!!!
Целият декемврийски отбор те подкрепя!!!! Hug Hug

# 27
  • Мнения: 2 978
Бързо оздравяване!!!  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 7 097
Боже, думи нямам... ooooh!

Желая бързо възстановяване на малката Калина  Hug

# 29
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Понеже, преди малко споменах за правилника и доста хора настръхнаха ще поясня нещо. Правилника е нещо което лелите са длъжни да спазват. Ако им се търси отговорност или се предлага да бъдат санкционирани, като предлага Доня Туфня, то ще им се търси отговорност дали си вършат задълженията (спорд правилнкика), а не дали проявяват добра воля (спорд моралния кодекс). Когато записвах Иван в яслата разпитвах завеждащата точно за това как децата пият вода, как се хранят. Жената ми обясни за четирите пъти, в които те предлагат вода, и че ако детето си поиска, пак му дават. Тук забележката от мен е, ако умее да си поиска. Е, какво правим ако детето не умее....ами, ако лелите са свестни (както в нашата ясла) ги замолвате да предлат по-често вода, ако не са отзивчиви или се надявате да не се случи нищо лошо или си гледате детето в къщи единствено според своите разбирания, без да се съобразявате с натрапени правилнци.

Не се опитвам да се заяждам, просто не мисля, че винаги проблема е в безхаберие от страна на лелите, а в друг проблем, произтичащ от нелепата ситуация, в която те работят 2-ма възрастни да се грижат за 20 деца/понякога дори бебета! А ако лелите са мързеливи - още по-зле.

От все сърце желая на Правда и Калина скоро да са си в къщи и да са здрави!

Общи условия

Активация на акаунт