За семейния бюджет?

  • 2 833
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 186
То в днешно време почти всички получават заплатите си на дебитни карти.Но според мен ,и двамата трябва да ги използват за нуждите на семейството.Не бива разходите да се делят на мои и твои.Нали сте семейство.Трябва заедно да си ги харчите.

# 31
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
...Но според мен ,и двамата трябва да ги използват за нуждите на семейството.Не бива разходите да се делят на мои и твои.Нали сте семейство.Трябва заедно да си ги харчите.

Аз, примерно, съм твърдо убедена, че СЕМЕЙСТВОТО НИ има нужда от фризьор на 2 седмици, кола маска, маникюр, педикюр и масаж два пъти седмично. Но другата половина от семейството е също тъй твърдо убедена, че СЕМЕЙСТВОТО НИ има нужда от джип и карабина за лов, например. И какво правим ако семейните финанси не са достатъчни за удовлетворяване и на двете необходимости, като едните разходи са текущи, а другите - еднократни? И ако и двамата сме убедени и убедителни?
Защото лично нашето решение е, че всеки си действа за осигуряване на финанси на по-належащата за него от СЕМЕЙНИТЕ нужди, като не забравя и разни други, може би не толкова належащи, но убедително извиращи от ежедневието, пак семейни разходи. Laughing   

# 32
  • Мнения: 4 621
Май ще ме линчувате, но общи са на мъжо парите, а мойте са само за мен  Embarassed ..........
И при нас е така горе долу

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И какво правим ако семейните финанси не са достатъчни за удовлетворяване и на двете необходимости, като едните разходи са текущи, а другите - еднократни? И ако и двамата сме убедени и убедителни?
Правите компромиси, разпределяте заедно кога за какво ще се дадат пари, бачкате повече, докато финансите станат задоволителни...
На мен лично не би ми било приятно да отида на фризьор и масажче, ако знам, че мъжът ми няма здрави обувки, примерно.
Защото масажчето не е необходимост.

# 34
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
... бачкате повече, докато финансите станат задоволителни... Ето това е!И тогава всеки си задоволява потребностите и няма спорове, кое е по-належащо.
На мен лично не би ми било приятно да отида на фризьор и масажче, ако знам, че мъжът ми няма здрави обувки, примерно.
Защото масажчето не е необходимост. Че къде сравнявам скъсани обувки с масаж? С ловна карабина, примерно, да, ама с обувки? Приемаме, че семейните финанси вече са надхвърлили "санитарния минимум", покриващ ежедневните битови разходи и разните "необходимости", дето всъщност не са такива, не късат от залъка на детето или от обувките на мъжа, но все още дори сборът от двата дохода, не е достатъчен да покрие исканите от двете половинки "необходимости".

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Примерно де. В твоя случай трябва да си прецените дали е по-добре мъжът ти да има ловна карабина, а ти да си ходиш рошава, или обратното. (А ако ти носи патки и зайци вкъщи, може да спестите от храна и да останат и пари за прическа  Mr. Green)
Може пък да купите карабината и да ходиш на масаж само 2 пъти в месеца (или да купи мас. олио и той да те масажира Wink) или ти да ходиш на масаж по-често и да отделяте по някаква сума и след 1-2-3 месеца да се удовлетворят желанията на мъжа ти. Или да пазарувате на кредит.

На думи е много лесно Mr. Green

# 36
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
И не само на думи, Juana  Wink От както живеем заедно, без да сме говорили изобщо по въпроса, парите ни са общи. Когато той реши, че иска нов компютър седнахме, обсъдихме наложителна ли е покупката, направихме сметка за колко време по колко трябва да пестим и започнахме да работим по въпроса. Същото беше и с останалите по-съществени покупки, които сме правили. Все пак и двамата имаме глави на раменете и говорим български, все ще се разберем някак  Laughing Laughing Laughing

# 37
  • София
  • Мнения: 175
Общ ни е бюджетът - той изкарва парите, аз ги харча - така всеки си има отговорности, и аз гледам да не натоварвам милото с моите   Mr. Green
Сега сериозно, имам карти за сметките на мъжа ми, той прекрасно знае колко ми е заплатата, понякога я намърдваме в бюджета, но това е по мое желание /несравнима е с неговата  Blush/. За съжаление не сме заедно в момента, но пък знам всички парички, които влизат в сметките, той знае за какво си харча парите, когато ми трябват -  отивам и си тегля. Ако става въпрос за някоя голяма покупка обсъждаме нещата, ако става въпрос за ежедневие - решенията са самостоятелни.

# 38
  • Мнения: 2 677
Живеем с майка ми, но бюджетът е общ. Има един от нас - значи има за всички!

# 39
  • Мнения: 1 919
Като ви чета и си мисля, че този въпрос ако двамата взимат равностойни добри заплати сигурно не е много  на дневен ред. Мен въобще не ми пука за заплатата на мъжа ми, защото се оправям прекрасно с моята дори и за по-големи покупки. Не ти се налага да си финансов министър, както беше писала една съфорумка и да следиш кое къде е отишло.
Той използва картата към моята сметка само по изключение ако сме имали повече разходи.
Така, че си е индивидуално за всяко семейство.

# 40
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Като ви чета и си мисля, че този въпрос ако двамата взимат равностойни добри заплати сигурно не е много  на дневен ред. Мен въобще не ми пука за заплатата на мъжа ми, защото се оправям прекрасно с моята дори и за по-големи покупки. Не ти се налага да си финансов министър, както беше писала една съфорумка и да следиш кое къде е отишло.
Peace

# 41
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Общите!
Особено докато жената е в майчинство е поставена в по-неизгодна позиция. Не мисля, че трябва да си иска и да се моли.
Напълно права Peace

# 42
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Свекър ми и свекърва ми,пари общо не държат.Като си вземат пенсиите,всеки се разполага според тях,но да съберат пари общо не помня такова нещо.

Като малка в моето сеемйство никога не е имало нещо подобно.Парите от заплатите на майка ми и баща ми стояха на едно място и всеки си вземаше,когато е нужно,не помня да е имало"Ама тези пари са мои,а тези твои и т.н"

Сега когато вече съм семейна,също не помня,някой да е имал свой собствен си бюджет,нали сме едно семейство,от какъв зор ще делим парите си Crossing ArmsВсичко е общо.

# 43
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
ние сме с общ бюджет и сме си добре  Peace

# 44
Свекър ми и свекърва ми,пари общо не държат.Като си вземат пенсиите,всеки се разполага според тях,но да съберат пари общо не помня такова нещо.

Като малка в моето сеемйство никога не е имало нещо подобно.Парите от заплатите на майка ми и баща ми стояха на едно място и всеки си вземаше,когато е нужно,не помня да е имало"Ама тези пари са мои,а тези твои и т.н"


При нас в началото парите бяха общи. После мъжът ми дълго време /3г/ си търсеше работа и все не можеше да намери толкова добре платена за неговата личност. Та точно в този период трябваше да платя някаква сметка, мъжът ми беше излязъл взел ключа от шкафа където седяха парите и в точно този момент аз която ги бях изкарвала трябваше да разбивам шкафа. И реших, че няма да допуна това нещо втори път. Освен че и това беше част от наказателната ми акция - като не работи, да се унижава да ми иска пари #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт