Имат ли чувствата срок на годност?

  • 2 310
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 243
Имат ли чувствата срок на годност?
Не повече от три години. Твърдението е безапелационно. Защо? Психолозите обясняват, че това е периодът от раждането на детето до придобиването на относителната му самостоятелност, време, в което то има нужда и от двамата си родители. Генетичните ни дадености ни тласкат да останем заедно достатъчно време, за да заченем, родим и започнем да възпитаваме поколението си, след което любовта се трансформира в приятелство и единомислие. Те обаче са социологично, а не генетично явление. Обичаме се лудо в продължение на три години, а после се адаптираме, заедно създаваме нови отношения и градим живота си, но с по-малко плам и повече размисъл. И така, докато успеем да хармонизираме характерите си, или докато решим да търсим щастието си другаде.

http://spisania.rozali.com/ot-za-jenata/p4482.html

Какво мислите вие? Навик ли става съжителството с партньора след тези 3-4 години, необходимост,или...?  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 4 371
Само влюбването има срок на годност. След това става любов.
Обичам мъжа си повече от преди Peace Имаме връзка от почти 8 години, имахме и своите кризи, надявам се, че сме ги преодолели.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Пише ли нещо на свидетелството за брак. ... гаранционен срок

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Глупости...съвместното съжителство, поне в моя живот, е едина непрекъсната синусоида...Ту съм в едно такова спокойно, миролюбиво, "приятелско" състояние, ту съм в една друга точка, в която са обикновено хората 2 часа преди да правят секс за първи път Crazy Харесва ми така Sunglasses Мисля, че е естествено и при другите двойки е същото. Надали има много хора, които биха изживяли живота си без никаква страст, заради едното единомислие Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 3 034
ха...."Любовта трае три години" - Фредерик Бегбеде...

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ту съм в едно такова спокойно, миролюбиво, "приятелско" състояние, ту съм в една друга точка, в която са обикновено хората 2 часа преди да правят секс за първи път

или в състояние жив да го одера,  да просна кожата му пред камината ...

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Ту съм в едно такова спокойно, миролюбиво, "приятелско" състояние, ту съм в една друга точка, в която са обикновено хората 2 часа преди да правят секс за първи път

или в състояние жив да го одера,  да просна кожата му пред камината ...
Ооо, да, и това също, само дето нямаме камина Joy

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
ха...."Любовта трае три години" - Фредерик Бегбеде...

Още не мога да повярвам, че някой харесва Бегбеде ... все едно сп. Блясък да чета в различен формат

Ту съм в едно такова спокойно, миролюбиво, "приятелско" състояние, ту съм в една друга точка, в която са обикновено хората 2 часа преди да правят секс за първи път

или в състояние жив да го одера,  да просна кожата му пред камината ...
Ооо, да, и това също, само дето нямаме камина Joy

Има време, ще я направи  Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 1 243
На мен въпросът ми по-скоро беше не приемаме ли половинките си по някое време за даденост и не започваме ли да се грижим за тази любов много по-малко отколкото в началото. Знам,че отношенията търпят развитие,така и трябва да е, но сякаш най-милите спомени са тези от самото начало...Абе знам ли и аз! Crazy

# 9
  • Мнения: 3 034
ха...."Любовта трае три години" - Фредерик Бегбеде...

Още не мога да повярвам, че някой харесва Бегбеде ... все едно сп. Блясък да чета в различен формат


 Joy че къде казах, че го харесвам ? просто се сетих за тази книга, като прочетох темата.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Е, Белучи, ти пък откри топлата вода  Grinning

Аз харесвам Бегбеде. Проблем?  Twisted Evil

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз харесвам Бегбеде. Проблем?  Twisted Evil

Не , но чуденката ми остава

# 12
  • Мнения: 804
На мен въпросът ми по-скоро беше не приемаме ли половинките си по някое време за даденост и не започваме ли да се грижим за тази любов много по-малко отколкото в началото. Знам,че отношенията търпят развитие,така и трябва да е, но сякаш най-милите спомени са тези от самото начало...Абе знам ли и аз! Crazy
Не определено не е така. Всичко зависи от самите хора и характерите им. Понякога една връзка е по-добра и по-пълноценна след като са минали години и партньорите са станали по-зрели. Когато са загърбени дребнавите сблъсъци в които сме се доказвали.
Според мен всичко е индивидуално.

# 13
  • Мнения: 1 134
Чувствата - не; илюзиите - да.

# 14
  • Мнения: 1 077
меденият месец е гаранционният срок на вечната любов  Mr. Green

иначе сериозно, смятам, че както човек непрекъснато се развива/променя емоционално, психически и всячески, променят се и отношенията му с хората... и с най-близките също - родители, братя и сестри, деца...

Всяко нещо, за което не се грижиш или увяхва или си намира самостоятелен начин да се развива без тебе...  Mr. Green. Въпросът е, че ако изисква твърде много грижи, може би не си струва... Така де, подбирайте цветята според интериора, не ги давете, торете ги редовно и ще цъфтят... ако ги забравите за известно време, може и да не умрат...

# 15
  • Мнения: 3 423
Слънцето нещо не ви влияе добре.
Какви странни въпроси ви вълнуват.
Гаранция - Франция. Бегбеде, нали
и той е франсе. Знае ги тези неща.

# 16
  • Мнения: 212
Бегбеде е сладур, какво против човека имате?

# 17
  • Мнения: 212
Бегбеде е сладур, какво против човека имате?
Говорете на български де. Кой е тоя Бегбеде пък сега???

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Бегбеде е сладур, какво против човека имате?

Нищо...ето цитат от книгата " Любовта трае три години ":

" Отначало всичко е прекрасно. Дори вие. Толкова сте влюбен, че не можете да дойдете на себе си. Всеки ден носи своя лек товар от чудеса.
Втората година нещата започват да се променят. Станал сте нежен. Горд сте със съпричастието, установило се между вас и вашата половинка. Разбирате жена си „от половин дума". Каква радост е да се чувствувате едно цяло.
Третата година вече смеете да се заглеждате към свежите госпожици, от които улицата грейва. Вече не разговаряте с жена си. Прекарвате по цели часове в ресторанта, заслушвайки се какво приказват на съседната маса. Третата година носи една добра и една лоша вест. Добрата е, че отвратена, жена ви ви напуска. Лошата, че започвате нова книга.  "

 Sunglasses

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Само да кажа, че на мен ми е блудкав, но аз и "Сексът и градът" и  "Ало , ало " не разбирам ... простете ми

# 20
  • Мнения: 212
Чела съм я, всъщност май съм чела всички негови книги, преведени на БГ, накрая все пак се оказва, че любовта трае повече от 3 години ...
secretgarden, въпрос на вкус - казало кучето и се облизало под опашката  Joy Joy Joy

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да де, но аз като не харесвам нещо и веднага решавам, че по принцип не струва...за много важна се имам, нали  Laughing ...и затова се изненадвам, че го харесвате .. спирам да пиша извън темата, че чак си досадих

# 22
  • Мнения: 126
   .........Ами относителен въпрос с относителен отговор...
Според зависи за какви чувства става въпрос? newsm78

# 23
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Зависи от чувствата.
Зависи от хората, зависи от представата за любов. Някои хора имат нереални очаквания (силно повлияни от любовните романи и "Пепеляшка", ах тази "Пепеляшка!" Mr. Green).
На мнение съм, че всяко нещо се нуждае от поддръжка. В това число и любовта.
П.П. Бегбеде е най-слабият автор, който съм чела в последно врене. По-слаб дори от оня пич, Дан Браун. А сега да наплюя и Паулу Коелю. Пу! Laughing Сега ми е паднало, давайте още бестселъри.  Mr. Green

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Всичко има:
- срок на годност;
- умора на материала;
- гаранционен срок;
- и т.н...

# 25
  • Мнения: 4 447
не  People No Good


Като идеш на пазарЯ, гледаш - марули, краставици, домати, чушки - зарзават всЕкакъв. Хресаш краставица - длъжка, дебелжка - екстра. С твоята марулка екстра салатка ще стане. Етва моме, има срок на годност. Меката чушка, краставица няма да стане на салата, а пък сливата като изсъхне става на ушав или на ракийца се вари. Ако пък марулката поувяхнала, листенцата провисналЕ... срока на годност й е минал - ша знайш!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 732
Имат, да

Зависи колко пъти ти или произволната обичана личност сте акали отгоре им. Надявам се да извините прямотата ми. Модераторе, прости!

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
не  People No Good


Като идеш на пазарЯ, гледаш - марули, краставици, домати, чушки - зарзават всЕкакъв. Хресаш краставица - длъжка, дебелжка - екстра. С твоята марулка екстра салатка ще стане. Етва моме, има срок на годност. Меката чушка, краставица няма да стане на салата, а пък сливата като изсъхне става на ушав или на ракийца се вари. Ако пък марулката поувяхнала, листенцата провисналЕ... срока на годност й е минал - ша знайш!
Shocked Joy #Crazy Thinking Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 5 605
Само влюбването има срок на годност. След това става любов.

Peace
И приятелство, и навик, и съвместимост...

# 29
  • Мнения: 211
Много хубаво казано, просълзих се! За мен съвместното съжителство е преди всичко необходимост, но необходимост от това да си заедно с човека, когото обичаш, без когото не можеш. И няма нищо лошо в това съвместният живот да ти стане навик. Че ако не свикнеш, как ще живеете добре? Не мога да разбера защо всички хора гледат на свикването като на нещо нежелано и лошо Confused
Аз специално имам нужда да живея с него, а и съм свикнала. И мноого трудно бих отвикнала, дано не ми се налага Praynig

# 30
  • Мнения: 4
Еха стреснахте ме.Все още нямам и година брак.
Абе и аз съм чувала от по възрастното поколение,че любовта е до време и оставал навика.
Ама аз мъжо си го обичам много и не мога да си ни представя след 4-5г.
Но пък си мисля,че ако не сме само съпруги ами и приятелки,любовници на мъжете ни,естествено и те така.Да запазим интереса един към дръг.Дали няма срока да се одължи?
Забравих уважението,компромиси те .
Макар че в сивото ежедневие да ли е възможно всичко това?? newsm78

# 31
  • Мнения: 2 673
Три години, твърдо - според мен Naughty
на три години и първия ден - раздяла и след нея червей

# 32
  • Мнения: 843
    Е,  вкисват се, разбира се.. То, в тая жега.. Но, за разлика от храната, при Обичта прецесът е обратим.
       Някога написах по такава тема че   Химията отстъпва място на биологията и математиката + привързаност, обич/ последното е при късмет и отваряне на очите/
     Омъжена съм от 3 години, но е втори брак, така, че е от опит.   Сега, в това съпружие се опитвам да направя процесът на Химията м/у нас възможно по- дълъг  и установих, че смях му е майката. Смях, дори и в тъгата.  
   И по скоро Джаста- праста, отколкото Циндил- миндил. / това е от друга тема, обаче/  И  че  съм на 40 и нямам време да превъзпитавам някого, и че е късно да се опитват да ме превъзпитават  .   Смях, време за раздумка с  човека до теб, останалото се нарежда.   Колкото - толкова.Simple Smile)

# 33
  • Мнения: 5 370
В момента съм на етап"хубаво ми е със теб". Рутината и умората не оставят много място за нон стоп фойерверки от чувства, декември ще направим 5 години съвместно съжителство, октомври-3 години брак, синкото е на 2г и малко отгоре....абе всичко вече си е навлязло в релсите. Липсва ми, когато е в командировки, опитвам се всеки мкмент, свободен от ангажименти, да прекараме заедно.
Апропо....ако знаете снощи каква тема подхванах....и щом не ми се изсмя, щом не ме наруга-значи, я е приел насериозно.... Embarassed

# 34
  • Мнения: 843
В момента съм на етап"хубаво ми е със теб". Рутината и умората не оставят много място за нон стоп фойерверки от чувства, декември ще направим 5 години съвместно съжителство, октомври-3 години брак, синкото е на 2г и малко отгоре....абе всичко вече си е навлязло в релсите. Липсва ми, когато е в командировки, опитвам се всеки мкмент, свободен от ангажименти, да прекараме заедно.
Апропо....ако знаете снощи каква тема подхванах....и щом не ми се изсмя, щом не ме наруга-значи, я е приел насериозно.... Embarassed
   Ти също си мъдрец, отдавна съм го забелязала../ това е във връзка с мнеието ми преди  теб/ Simple Smile)

# 35
  • Мнения: 5 370
Найка, знаеш ли до каква степен на взаимно доверие стигнахме снощи?
Дотам, че .....почнах да му говоря какво бих искала да направи, ако се случи най-лошото с мен. Ей така, внезапно. Подобни мисли взеха да ми минават след морето, нагледах се на крайпътни надгробни плочи от катастрофи и това ме беше разстроило за известно време. Embarassed
та....споделих му, че искам основната грижа за Станислав да поеме майка му....и той....
И го помолих, ако реши да се жени пак, задължително да се опита да разбере дали Другата ще приеме детето ми.
Може и да съм била прегряла, не знам,. но знам, че хората другаде си ги обсъждат съвсем нормално тези неща, и завещания, и застраховки....очаквах да ме навика.
Изслуша ме и се съгласи.

# 36
  • Мнения: 4 392
Не вярвам на психолозите. Crossing Arms

# 37
  • Мнения: 503
Излиза, че твърде късно сме се заели с правенето и раждането на деца...Изтървали сме момента. Приемат ли се рекламации?   ...или...
Генетично, социологично- все тая. Децата ни имат нужда от уравновесени родители.

# 38
  • Мнения: 3 835
Категорично отказвам да отговарям на такива въпроси! Crossing Arms

Нито аз, нито съпружеското тяло се чувстваме като някаква стока от щанда, със срок на годност! Crossing Arms

# 39
  • Мнения: 453
Страстта според мен има срок на годност... Ама и там си има "сервизи"  Crazy

# 40
  • Мнения: 2 792
 Да имат, ако не се показват се амортизират, не вярвам на някой , който очаква да приема, че има чувства към мен, без да ги покаже, чувстването ангажира, това е.
 Обичам да ме критикуват хора, с които се харесвам, не се обиждам.

# 41
  • Мнения: 15 619
От 11 години сме заедно и напоследък усещам, как още повече го обичам.

# 42
  • Мнения: 2 492
Тц при мен периода е 4 г , влюбвам се веднъж на високосна  .  Laughing

# 43
  • Мнения: 49
Аз пък съм с 12 год брак +2 год връзка.
А напоследък нещо се преоткриваме.
Едно НИ е влюбено!!
Но и поддръжка трябва.

# 44
  • Мнения: 5 622
Три години, твърдо - според мен Naughty
на три години и първия ден - раздяла и след нея червей

По-скоро:

Разстрел, а след разстрела- червеи..

Това е толкоз просто и логично....

 Crazy

Пак много философстване, много нещо..Типично за нас, жените  Wink Мъжете едва ли ще седнат да разсъждават над нещо като това.

И да, това е вярно, който го оспорва, просто не иска да се примири с простата истина....

Аз това становище го знам от поне 15 години! Имала съм възможност да наблюдавам и разсъждавам над него много пъти.

Казвам ви, вярно е  Wink  Hug

# 45
  • Мнения: X
Пълни глупости, абсолютно неверяно е това.  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт