Как преспивате децата си?

  • 2 919
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Знам, че при малките бебета всичко се свежда до навици. Интересно ми е как изградихте навика с преспиването нощем с вашите бебовци? Всяка вечр като дойде време за сън и удома започват едни крясъци, писъци, вече и на мен ми се реве.  #Crazy #Crazy #Crazy ОПитвала съм какво ли не и песни и танци, и приказки,и люшкане, и гушкане, на гърдата на мама, гушнат в тати. Абе всичко де-що ми е идвало на акъла, нищо не помага. Трябва да се нареве час-час и нещо и така заспива, напарво лудница. Та да питам при вас как е? Единствените ревльовци ли сме, не сме ли и изобщо как процедирате вие?

# 1
  • Мнения: 1 172
Заспиваше си сам.

Но сигурна ли си, че получава достатъчно кърма? С моя син имах такъв проблем с ревове до сред нощ  преди да установя, че не му стига кърмата и реве от глад.  Като започнах да дохранвам с АМ,  бебокът започна да заспива като по учебник.

# 2
  • Мнения: 2 616
Да, убедена съм, че кърмата ми му стига!

# 3
  • Мнения: 4 496
Докато кърмех малката,вечер въобще не искаше да спи,събуждаше се през половин час,плачеше.Направих пробно кърмене,то било на диета детето.Започнах само вечер да и давам АМ,около 21часа.След като си го изпиеше,заспиваше.Вече 3 месеца сме с този режим.Даже като наближи времето,започва да хленчи,слагам я в кошарата да ме чака,докато го приготвя,изпива го,обръща се и заспива.

# 4
  • Мнения: 4 496
В колко часа е "времето за сън"?Да не е прекалено рано?Или прекалено късно,и да изпускаш "двете прозявки"?

# 5
  • Мнения: 2 677
Заспива сам. През деня спи, където свари, без в собственото си легло. Но вечерно време задължително е в кревата си и знае, че е време за сън.

# 6
  • Мнения: 2 616
Ами къпим го към 20-21ч и към 21.30-22.00ч уж към леглото отиваме. Общо взето него гледам, щом е в мен и търка очички, прозява се, стигнем ли до леглото и се почват крясъците. Още е буден, а му се спи две не вижда

Заспива сам. През деня спи, където свари, без в собственото си легло. Но вечерно време задължително е в кревата си и знае, че е време за сън.

Да, ама как стигате до етапа ' да си знае '?

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
На тази възраст  и Тери не искаше да спи,но и се играеше.Давах и АМ към 22 часа,но като станеше 00:30-01:00часа пак се хранехме.И тогава по време на храненето се отпускаше и заспиваше.

# 8
  • Мнения: 274
Дъщеря ми е на 3 месеца и половина. По-скоро понякога ми е мисията невъзможна да я подундуркам будна. Нямам проблеми със заспиването й. Заспала е още преди да съм я оставила в креватчето. Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 4 155
Обикновенно заспива с кърмене. Или на люлката. Или мъжът ми го слага на леглото и му казва - сега заспиваш и излиза от стаята. Ако аз го сложа и му кажа сега заспиваш, той започва да реве и става. Явно е както си го научиш. На мен ми е най-лесно с кърмене. Като стане по-голям ще разбира и ще може да му обясни. Не мога да оставя детето си да плаче.

# 10
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Направили сме нещо като рутина - баня в 9 и половина, кърмене - обикновено продължава доста време - докъм 11, 11 и половина и след това си заспива самичък в кошарата. Пробвайте да направите нещо такова - бебчовците ни са мънички, но усещат и знаят какво да очакват. Не му говори или пей много, за да не си мисли че е време за игра.

# 11
  • Мнения: 374
Дъщеря ми като бебе заспиваше сама. Дори е имало случаи, когато сме на гости и съм "забравиба", че е дошло време за сън сама да си търси бибата и да иска да си ляга./заспиваше само с бибата/. Представете си 8-9 месечно бебе да си рови в чантата и да търси биберон-залъгалката си, за да си легне! LaughingОбаче махнахме бибата на 1г9м и оттогава заспива след приказка или песнички. Но тя сама се усеща и спира да ме слуша, обръща се по корем и така заспива. Но свикна да съм при нея, докато заспи.

# 12
  • Мнения: 990
Винаги са си заспивали сами. Изградихме режим , който се стремим да не нарушаваме и те си свикнаха.

# 13
  • Мнения: 23
И Баткото и малката принцеса заспиват сами!

# 14
  • Мнения: 8 242
От как се е родил само с кърмене.

# 15
  • Мнения: 1 877
Допреди месец заспиваше сам,без люшкане и тем подобни.Но вече не ще и само люшкане, и само в шезлонга спи,дори нощем.Вече взех да се притеснявам ,че може да му се изкриви гръбнака от тоя шезлонг,ама като го преместя на кревата,се буди....!!!

# 16
  • Мнения: 238
  Аз нямам никакъв опит, но моята приятелка има бебе на 3 месеца и каза, че сутрин след като я нахрани в 9-9.30 я вдига от креватчето и я мести в хола (при тях и кухнята и хола са едно), слага я в шезлонга и така стои когато не са навън. Вечер я къпе, нахрахва я и я слага в креватчето. Обяснението й е: "Тя трябва да знае, че в леглото се спи по-дълго и през ноща" Peace

# 17
  • Мнения: 3 500
Ами в началото заспиваше при кърмене на гърдата, след това сама в креватчето си до към 10-ти месец. Сега заспива гушната с мен на леглото, а после я местя в нейното креватче.
Всичко е на периоди , ще отмине.Но мисля, че трябва да му създадеш режим. Например вечер в 20.00ч. баня, кърмене, сън. Откакто се е родила Моника пие мляко, къпем я и хоп в леглото. За година и месец 2-3 пъти максимум е заспивала трудно и проблемно, винаги е спала добре.

# 18
  • Мнения: 2 208
Като беше по-малък го приспивах в количката. След това минахме на люшкане на ръце, а сега си заспива съвсем сам. Оставам го в креватчето, пожелавам приятни сънища и затварям вратата след себе си... Тези етапи той сам си ги е определял. Водела съм се от неговите желания  Peace

# 19
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
На тази възраст заспивахме на цицата  Laughing Сега заспиваме като се потъркаляме по спалнята. Понякога се люшкаме.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 079
До 9 месеца го кърмих, докато го правех, НИКАКВИ проблеми с приспиване сме нямали. По всяко едно време можех да го приспя (на цица!)...  Laughing Като се отби (сам, заради зъби...  ooooh!), прояви самостоятелност и се привърза към бибата, а дотогава не я долюбваше хич. Давах му я, обръщаше се и заспиваше начаса. Но това продължи точно 1 месец. На 10 м се разболя за първи път и поради запушеното си носле отказа и бибата. Но тогава приложи нова тактика - след като се навечеря, си изисква шишето с вода, пие, лигави се  Laughing и си заспива. И така до ден днешен, но обърни внимание - оставен САМ, без публика и "приспивачи", защото в противен случай се изнервя и разсънва ужасно и се получава обратен резултат...  Sick

# 21
  • Мнения: 2 616
От написано от вас стигам до извода, че важен е режима и да го отавя сам в креватчето, за да знае че е време за сън. При нас защо несе получава толкова просто? Остане ли сам и започва да реве и крещи, а не ми се ще да го оставям така. На гърдата ми изкарва цяла вечер, буквално. Ползвал ме е като биберон от 3ч през нощта до 8ч сутринта. При всеки опит да мръдна и да се откопча и започва да реве. уффффффффффффф  #Crazy

# 22
  • Мнения: 3 069
Сам си заспива от малък.
Може би не трябва да се прекалява с приказки и песни вечер, защото малките деца много лесно се превъзбуждат и ефекта е подобен на този който описа.
Пробвайте да е в леко затъмнена стая, поне 2 часа преди това да е спокойно около него.

# 23
  • Мнения: 11 004
В момента заспива само на цицата Sunglasses

# 24
  • Мнения: 1 924
В момента заспива само на цицата Sunglasses

И моят така.
Не бих си мъчила детето да го оставя в креватчето , за да разбере, че е време за сън.Ами малък е да разбере подобно нещо.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 877
На цица (и двамата). Каката като поотрасна почна да си заспива сама с приказка/ки преди това.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 011
Реших от самото начало да създам режим на бебо и много се радвам за това си решение!Отначало наистина имаше период с много плач,но сега всичко е много лесно-слагам го в креватчето в определения час,седи си мирен и тих и до 15 минути е заспал.Даже ако по някакъв начин му се развали режима става кисел и започва да търка очите.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 488
Вечер си заспиваше почти с млякото и нямах проблем с приспиването а през деня се люлеехме с една пеленка ноооооооо от 7-ми 8-ми месец вече си заспива съвсем сама без да съм имала проблеми

# 28
  • Мнения: 196
     Във връзка с това и аз да кажа нещо или по-точно да попитам. И нашето приспиване е проблемно. Един ден спи и дообяд, и следобяд, друг ден спи само следобяд. Луда работа  #Crazy Някой път нощния му сън е 10 часа, друг път - 12 ч   #Crazy Например : ляга си в 22.30 и става сутрин в 8.30 или вечер си ляга в 21.30 и става в 9.30.
     Иначе  за приспиването - продължаваме да се носим.
     Друго нещо ме тормози мен. Вечерно време го кърмя и ако е много изморен заспива на гърдата, а ако не - го дигам да се оригне и така заспива на раменцето на мама  Grinning  Заспива. И след половин час се събужда да се оригне пак и това е всеки път. И през деня е така. Незнам защо и кога ще отмине. Аз напримерно пия вода през ноща но не се събуждам след половин час да се оригна  Grinning Вие имате ли подобен проблем и кога отмина

# 29
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
За моя радост дъщеря ми откакто се е родила си заспива сама Hug,само за кратък период заради коликите я улеснявах като я приспивах с люлеене и биба Peace

# 30
  • Варна
  • Мнения: 506
Ние сме все още на цица. Но е много нервна вечер, между 10 и 01 часа - суче, заспива, после се буди, плаче, пак суче, пак заспива и така 3-6 пъти. А по принцип е много спокойно дете. Предполагам, че ми е по-малко кърмата вечер, но не върви да дохранваш бебе, което качва по 1500 на месец newsm78 Така че упорствам и давам....

# 31
  • Мнения: 64
От написано от вас стигам до извода, че важен е режима и да го отавя сам в креватчето, за да знае че е време за сън. При нас защо несе получава толкова просто? Остане ли сам и започва да реве и крещи, а не ми се ще да го оставям така. На гърдата ми изкарва цяла вечер, буквално. Ползвал ме е като биберон от 3ч през нощта до 8ч сутринта. При всеки опит да мръдна и да се откопча и започва да реве. уффффффффффффф  #Crazy
и ние бяхме така, даже доскоро , а вече е на 10 месеца, не се притеснявай, ще се оправи работата, зависи и от характера на детето.Аз го приспивах с кърмене, понякога по 2 часа сме се приспивали, ама отминават тези неща.

# 32
  • Мнения: 4 362
От 6 месечна си ляга точно в 20 ч. с мляко.Никога не съм я приспивала,вечерен тоалет,слагам я в кревато,давам шишето,пожелавам лека нощ,целувка и излизам от стаята

# 33
  • Мнения: 4 629
Не прИспивам сина си. Слагам го в креватчето му, казвам лека нощ и така... Преди да легне четем книжки

# 34
  • Мнения: 1 467
Следвам нейния ход, не я насилвам да спи, защото още повече се изнервя, а помня как мен ме приспиваха и ми става криво:)

Когато се умори си заспива кротка и доволна:)

# 35
  • Мнения: 469
След банята кърмене и в кошарата.Заспива почти веднага.
И аз не знам как,но като загася лампата и изляза от стаята той знае,че трябва да спи.
Предполагам ,че е навик.Така процедираме откак се е родил.

# 36
  • Мнения: 793
Ами на машата възраст бяхме влезли в един период оставиш ли я сама и реве, та нашето решение беше в стаята където сме ние с кошницата за кола  Confused и като си лягаме я местихме в кревата, просто искаше да ни чува гласовете, това беше за около две-три седмици, после почнахме да и оставяме телевизора да работи в стаята и се родихме честно казано, просто явно и трябва публика. Сега проблеми със заспиването няма, оставям я и тя си заспива, ама пусти телевизор, трябва нещо да и говори, не го гледа  Crazy

# 37
  • Русе
  • Мнения: 2 354
След къпане я слагам в леглото й, давам млякото и ако е много изморена заспива докато яде, ако не е- като хапне си играе и после си заспива

# 38
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Слава Богу, заспива сам.
Когато кърмех, заспиваше на гърдата ми. Сега си знае времето за сън, слагам го, завивам го и излизам от стаята.Ако по бейбифона чуя викове, отивам и пак го слагам да легне и го завивам. Рядко се налага, веднъж като легне, го чувам пак след 2-3 часа.

Според мен е до навик и характер на детето. С големия си син имах много проблеми покрай заспиването - поне година и нещо го лашках на ръце и при оставянето в леглото, той се ококорваше.
С малкия се постарах да не повтарям тази грешка. Но той си беше много спокойно бебе от самото начало.

# 39
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
И ние се приспиваме само с кърмене откакто се родила Цвети,пробвах я да заспива сама,но няма смисъл да си изнервям детето,като го оставям да плаче!Каката ни заспиваше сама,баткото също с кърмене,та то си зависи от детето!

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 613
Засега само с кърмене, но забелязвам че от няколко дни е възможно и с люлеене. И Мария вечер много реве. Като беше още по-малка много се шашках, но вече свикнах и даже се успокоявам, че е така разтоварва Mr. Green.

# 41
  • Мнения: 8
не разбрах на колко сте!
ПРОБВАЙ СЕШОАР НА РАЗЛИЧНИ СТЕПЕНИ СПОРЕД ПЛАЧА- АКО Е МНОГО ГО УСИЛВАШ И ТО ЩЕ СЕ ЗАСЛУША ПОСТЕПЕННО КАТО СЕ УСПОКОИ ГО НАМАЛИ НО НЕ ГО СПИРАЙ ДОКАТО НЕ ЗАСПИ ХУБАВО!!!

# 42
  • Мнения: 5 362
Винаги сама си заспиваше като бебе.

# 43
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Каката ни имаше такъв ревилив период...,оставяхме я да се нареве. Crazy

# 44
  • Мнения: 2 616
От написано от вас стигам до извода, че важен е режима и да го отавя сам в креватчето, за да знае че е време за сън. При нас защо несе получава толкова просто? Остане ли сам и започва да реве и крещи, а не ми се ще да го оставям така. На гърдата ми изкарва цяла вечер, буквално. Ползвал ме е като биберон от 3ч през нощта до 8ч сутринта. При всеки опит да мръдна и да се откопча и започва да реве. уффффффффффффф  #Crazy
и ние бяхме така, даже доскоро , а вече е на 10 месеца, не се притеснявай, ще се оправи работата, зависи и от характера на детето.Аз го приспивах с кърмене, понякога по 2 часа сме се приспивали, ама отминават тези неща.

Явно здрави нерви и чакане му е майката. Просто оже би трябв ада порастне малко знам ли. Снощи бях с температура, болки в корема, зле ми е, не знам къде се намирам. а той крещи, напарво лудница.  #Crazy #Crazy #Crazy

не разбрах на колко сте!
ПРОБВАЙ СЕШОАР НА РАЗЛИЧНИ СТЕПЕНИ СПОРЕД ПЛАЧА- АКО Е МНОГО ГО УСИЛВАШ И ТО ЩЕ СЕ ЗАСЛУША ПОСТЕПЕННО КАТО СЕ УСПОКОИ ГО НАМАЛИ НО НЕ ГО СПИРАЙ ДОКАТО НЕ ЗАСПИ ХУБАВО!!!

На 4 месеца и половина. Бях го скрила аз сешоара заради високите температури, ама ще взема пак да пробвам май, да видим какво ще се получи. Благодаря ти, че ме подсети за него. Може би трябва да го преоткрием отново.


Колко време траеше това, докато започна да се чувства по-спокойна като дойде време за сън?
 Каката ни имаше такъв ревилив период...,оставяхме я да се нареве. Crazy

# 45
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ами продължи около месец и постепенно се успокои.Забелязахме,че ако я оставим да си поплаче реве много по-малко отколкото,когато се опитваме да я успокояваме. Crazy

# 46
  • Мнения: 8
НА СТУДЕНО ГО ПУСКАШ И ГОТОВО! БЪДИ УПОРИТАИ ДА Е ПО БЛИЗО ! МОЖЕ И ПРАХОСМУКАЧКА НО СЕШОАРА Е ЛЕСНО И ЛЮШКАНЕ И ГОТОВО! У С П Е Х
ПИШИ ДА ВИДИМ КАКВО Е СТАНАЛО!

# 47
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ааааа,успокояваше се като пуснем прахосмукачката да бръмчи. Joy Joy JoyПо половин час е работела,комшиите сигурно се чудеха на моята мания за чистене. Mr. Green

# 48
  • Мнения: 393
  Синът ми заспива сам,но понякога има такива ревливи периоди и заспива като се нареве.

# 49
  • София
  • Мнения: 593
Моята дьщеря нямаше как да заспива на гьрда носехме я по 1,30ч. след всяко ядене докато един ден не говорих с едни познати и направих следното беше пожеби на мес. и половина нахраних я цунках я и излязох от стаята плака 1,30ч и заспа влизах на всеки 5/10 мин. успокоявах без да я вдигам давам водичка и пак излизам. Знам че звучи жестоко но повярвайте на рьба на силите си бях и ми се скьсваше сьрцето но резултата спане до сутринта.На втората вечер рев 10мин. и сьбуждане след 3ч. за ядене. Сега вечер заспива сама а през деня с играчката над леглото.

# 50
  • София
  • Мнения: 6 363
сигурно са ти казали вече, но за всеки случай:

деца не се ПРЕСПИВАТ, а се ПРИСПИВАТ.

# 51
  • Мнения: 1 081
Заспива по време на хранене, така се приспива и през деня. Ако, обаче не заспи докато яде, баща му стои до кошарата и Боян докато го гледа заспива.

# 52
  • Мнения: 5 278
Ох,какви са тези деца дето сами си заспиват. При нас няма такова нещо- само кърмене му е майката,понякога може да отнеме 1-2 часа. А да реша да не им дам да сучат след като са се наяли- стой та гледай smile3514 луд ме правят. Не знам дали има решение и кога нещата ще се променят .Мислех,че е защото още сучат,но имам и други познати,които си кърмят и децата им пак си заспиват сами в леглата. При моите това не минава,а и нареваване нямат,аз поне не съм успявала да изтърпя толкова време,че те да се уморят и да заспят. Не знам,дано като станат на 5-6 години да започнат да си заспиват самички Simple Smile

# 53
  • Мнения: 1 035
И тричките винаги са заспивали самички.Случвало се е даже да поплачат.Ако са много разстроени лягаме (аз или таткото) на спалнята . колкото да не се чувствуват сами .Това ги успокоява за сега.

# 54
  • Мнения: 1 483
Слагам го в креватчето и излизам от стаята и Алекс си заспива сам.

# 55
  • Мнения: 187
Никога не сме го приспивали. Важното е да се съгласи да си легне. Laughing

# 56
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Като бебе заспиваше съвсем сама в креватчето си. Постепенно се научи да заспива при кърмене и до ден днешен заспива при нас на спалнята и после я местим на неоното легло  Tired

# 57
  • Мнения: 2 616
сигурно са ти казали вече, но за всеки случай:

деца не се ПРЕСПИВАТ, а се ПРИСПИВАТ.


Малеееееееее, а аз се гордея с правописа си, срам, срам  Embarassed

# 58
  • Мнения: 305
Заспива сам в леглото.Но между 6-9месец заспиваше само в ръцете ми.

# 59
  • Мнения: 314
Ние сме на 5,5 месеца в начлото заспиваше сама в кошарата , но от месец някъде като я оставя там и реве и затова я слагам на спалнята лягам до нея ,тя се върти ,гука и така като заспи я местя и няма проблем.Като заспи в 21.00 че до 05.00-06.00 часа се събужда за кърмене.Таткото обаче само в количката успява да я укроти .За да не плаче аз я слагам малко по раничко в леглото ,тя суче после си играе с бибката си и така .

# 60
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ами понякога заспива адски трудно, като тази вечер например. Но основно заспива гушната в мен и на цицата. Трудно може някой друг да я приспи.

# 61
  • Мнения: 128
Слави Трифонов каза, че Майк Тайсън го е писал в автобиографията си: " Майка ми беше страхотна жена, с един удар ме приспиваше"
Така се шегуваме с мъжо когато някое от диваненцата не иска да заспива.

# 62
# 63
  • Мнения: 1 121
Не изграждам навици и май правя голяма грешка. Все ми се иска да въведа един режим и да го спазваме всяка вечер, ама нейсе. Понякога заспива докато го кърмя, друг път се друсаме, трети път си пеем песнички... общо взето както и когато дойде...

# 64
  • Мнения: 1 602
Ние най-често се приспиваме на цица. Ако вече не му се суче на ръце или слагам една възглавница на краката и го люшкам. Има периоди когато заспива много трудно и накрая съм толкова изнервена, че повишавам тон. Но заспива само при мен, а баща му не може да го приспи. Вечер като се събуди търси само мен да го гушна, а ако ме няма започва да реве докато не го взема. Случи се няколко пъти да се разбуди точно докато съм в банята и баща му се видя в чудо- не помага водичка, носене на ръце- накрая дойдоха в банята и като ме видя млъкна. Само че така се разсъни и после 2-3 ч. няма заспиване. ooooh!
Но просто нямам нерви да го слушам как плаче.

# 65
  • Мнения: 6 618
Сам си заспива, като започне да търка очички и да се прозява го слагаме в леглото му той си поиграва с обиколниците и заспива.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 877
Каката ни имаше такъв ревилив период...,оставяхме я да се нареве. Crazy

и колко време може да се оставя да реве така? не издържам повече от 10-15 мин аз и яземам... колко време е безопасно за бебето да реве? все мисля, че ще я повредя нещо като я оставам да реве и затова не я...

# 67
  • Мнения: 2 818
Малкия не го прИспивам, той си заспива като му се доспи. Кака му все още не заспива сама, а след 2м ще стане на 4г.......

# 68
  • Мнения: 1 924
Каката ни имаше такъв ревилив период...,оставяхме я да се нареве. Crazy

и колко време може да се оставя да реве така? не издържам повече от 10-15 мин аз и яземам... колко време е безопасно за бебето да реве? все мисля, че ще я повредя нещо като я оставам да реве и затова не я...

Да, не нито нормално, нито редно да се оставя едно бебе да плаче. Peace
На мен ми се вижда като издевателство над детето цялата история със създаване на режим за лягане вечер в случай , че самото то се противи на това Peace

# 69
  • Мнения: 1 207
На ръце. ooooh!Много рядко заспива сам.

# 70
  • Мнения: 27 524
Откакто се е родил и досега - слагам го в леглото и излизам. Заспива си винаги сам. Даже ако съм при него, не може. Иска си сам в леглото.

# 71
  • Мнения: 4 621
Откакто се е родил и досега - слагам го в леглото и излизам. Заспива си винаги сам. Даже ако съм при него, не може. Иска си сам в леглото.
Нашия случай е абсолютно същия, само че е "тя" Hug

# 72
  • Мнения: 368
Симеон заспиваше докато го кърмех. Никога не съм го носила на ръце нито пък съм го люляла. И досега си заспива сам без да има при него някой.Но то това си от детето при всеки и различно.
Мисля че ще свикне. Няма вечно да плаче я

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Имаме твърд режим! Откакто се е родила спи в отделна стая и заспива сама!

# 74
  • Мнения: 853
С книжки с приказки

# 75
  • Мнения: 8 917
Преди заспиваше сама, от известно време при всички други - бабите, гледачката и татето, си казват "сладко сънче" и заспива. Мен обаче си ме работи - иска приказки и аз разказвам Mr. Green

# 76
  • Мнения: 2 631
От как се е родил само с кърмене.
и ние сме така

# 77
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Пльоснат по корем и с палец в устата  - сам си заспива Peace! На ръце няма шанс да заспи Naughty

# 78
  • Мнения: 192
лягаме заедно,когато заспи аз се изнасям  tiptoe

# 79
  • Мнения: 1 273
На гърдата на мама- действа безотказно. Mr. Green

# 80
  • Мнения: 1 225
Различно - понякога заспива докато суче, друг път сама в леглото, а понякога и на ръце с биба в устата и люшкане.

# 81
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
преминали сме през всички етапи на приспиването
- първо на ръце...
- после в количката...
- после гушнат в мама в леглото...
- сега на обяд заспива сам в неговото си креватче, а вечер се гушкаме заедно на спалнята и... обикновено заспивам преди него... Simple Smile

# 82
  • Мнения: 2 616
От няколко дни имаме нова тактика-гледам да го държа буден за следобедния му сън, който беше около 18ч, той може би затова после е нервен-нали си е отспал. Към 20-20.30ч положението става нетърпимо-спи му се две не вижда, пробвам да го преспя, не ми се получава нещо, кротясва сучейки, събира силички и пак се ококорва и така до към 23ч, когато пак му се доспива, пак на гърдата и заспива, само че без писъци. Не е кой знае какъв напредък, защото пак сме вързани заедно и де-факто пак нищо не мога да свърша удома, но поне не плаче и не се разтройва детето, все си е стъпка напред. Да видим до къде ще стигнем? newsm78 #Crazy

# 83
  • Мнения: 2 427
Сам заспива,само в леглото си.Малко съжалявам че го научих така,защото като сме някъде си не мигва и е ад.Иначе сам си се преспива.Аз чета приказка,поиграваме си хихикаме се след това сменям памперса ,биба ,пижама ,лека нощ и излизам.Влизам единствено ако започне да плаче.Ако само мрънка,не се обаждам.Така се съсредоточва в-у нещо друго,не върху мен и се унася.
От малък не обича да го люшкакт на ръце.Най-вероятно се дразни от движенията и аха да заспи като се мръдна ,дори и съвсем леко вече е ококорен и ревва защото се изнервя да не успява да заспи.

# 84
  • Мнения: 64
Ох, да се похваля плахо, но от 4-5 дена след като се насуче го оставям в легленцето, където след съвсем кратко роптаене се надупва и заспива.Безкрайно съм изненадана от тази промяна, досега се приспивахме на цицето по 40 минути минимум.Дано така да остане, голямо облекчение, особено в тези жеги. ooooh!

# 85
  • Мнения: 473
Моето бебче е на 4 м. и много трудно заспива, много трудно. Пея, говоря, разказвам приказки, люшкам го дълго, дълго и  няма затваряне на тия очи. Не плаче, но не заспива. Като се опули милия и няма заспиване. Откачиха ми се ръцете да люлям и да подскачам с него. Някои мами ми казват, че има такъв период на трудно заспиване, а пък и сега в тези горещини. Вечер е хладно, но някой път се случва да се буди и да плаче от горещине, като пуснем климатика заспива и не помръдва.

# 86
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Ако го приспивам аз- докато го кърмя, ако го приспива баща му- с галене по челото.

# 87
  • Мнения: 1 881
Като се замисля, не съм я приспивала почти никога /с няколко изключения , разбира се/ Simple Smile

# 88
  • Мнения: 1 230
Минахме през люлка, на ръце и накрая се научи да заспива сама  Peace към 4тия месец

# 89
  • Мнения: 342
От самото начало си заспива в креватчето сама......мрън мрън и готово.В много редки случаи  я нося малко да се поунесе и така....

# 90
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Сами са заспивали и двамата като бебета.
Само покрай пробиването на кътниците на малката видях малко зор - спеше при мен, но от скоро пак си заспива сама. Сега съм в очакване на последните 4.

# 91
  • Мнения: 2 242
Не сме се приспивали
 Зори е доста поспаливо дете и от бебе си заспива сама (само в периода на коликите понякога заспиваше на коремчето ми), а на 1г я отделихме и в отделна стая

# 92
  • Мнения: 2 616
Уффффффффф, искам и аз отделна стая за Малчо, все си мисля, че така шеще да е по-лесно за всички.

Да ти е живо и здраво, и все така поспаливо  Heart Eyes детенце!

# 93
  • Мнения: 679
На вашата възраст заспивахме предимно на гърдата, от месец-два, суче ако иска, обръща се на другия край и заспива. Блаженство за мен, няма люшкане, няма цица  Heart Eyes

# 94
  • Мнения: 1 503
Заспиваме с кърмене на спалнята!

# 95
  • Мнения: 4 451
Ох, ние заспиваме само на ръце, задължително с песни и по възможност мама хем да се разхожда из стаята, хем да подрусва бебчето. Grinning Единствено съпругът ми успява да я преспи, като я сложи в креватчето и просто седи до не и пее. Само, че тя мрънка и плаче, завиждам му на търпението.

# 96
  • Мнения: 666
Ох, ние заспиваме само на ръце, задължително с песни и по възможност мама хем да се разхожда из стаята, хем да подрусва бебчето. Grinning

Все едно аз съм го написала  Mr. Green Пробвах няколко пъти да го оставя сам обаче плачеше толкова много че реших по-добре 10-ина минути песни и разходки и всички после спим спокоино отколкото да реве по 1-2 часа и после всички сме изнервени и разстроени. Бебо вече свикна че в 7-7.30 се къпем, после масаж, малко на гърдата и след това песен и на втория куплет е заспал вече. Отне ми доста време докато стигнем до този режим но си заслужава сега и аз имам малко време от 8 до 10 за себе си  Flutter

# 97
  • Мнения: 765
Винаги съм я приспивала - в началото все ми беше в ръцете , сега лягаме заедно на спалнята , пеем , говорим , гушва се в мен и заспива , а после баща и я мести в нейното легло .

# 98
  • Мнения: 2 616
Като ви слушам се радвам, че поне друсането и разходките из стаята са ми спестени  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт