Помощ! женските ми свинки родиха

  • 3 295
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 743
А, защот да го махне  newsm78 Ще му направи ли нещо майката  Thinking

# 31
  • Мнения: 6 167
честито ви прасенце, тогава, щом ви се е родило  Mr. Green
хващай капкомер и млекце и давай, друго не мога да те посъветвам.
а майката сигурно си знае работата, за да е така настървена, знам ли...морскосвинска му работа Laughing

# 32
  • Мнения: 3 453
А, защот да го махне  newsm78 Ще му направи ли нещо майката  Thinking
Майката нищо няма да му направи, но нали са две възрастни свинчета, едното е майката, другото уж е женско. По-добре майката и малкото да са сами. Не се знае другото свинче как ще възприеме малкото! Peace

# 33
  • Мнения: 2 327
Морските свинчета се гледат доста лесно, много са непретенциозни и се разждат готови за живот. Даже не му трябва и да суче особено, ако има друга храна, може да си я яде. Ако си сигурна че двете които имаш са женски можеш да ги държиш в един аквариум с малкото. Проблемът с мъжките е не че са агресивни, а че в момента на раждането женската се разгонва наново и може да бъде оплодена.
Обичайно раждат по едно или две прасенца и се разгонват на всеки 17 дена. Бременността не помня колко траеше.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 249
Обичайно раждат по едно или две прасенца и се разгонват на всеки 17 дена.

Уха!  Crazy  Това не го знаех, а нашите гледат 2 парсенца. На въпроса миришат ли - да, особено ако не им се почиства редовно "кочинката", иначе няма проблем. Също така внимавай с храната - на родителите ми едното прасе почина внезапно, ветеринарката каза, че било нитратно отравяне. Та мисълта ми е да внимаваш с бебето какво му даваш. Peace

# 35
  • Русе
  • Мнения: 611
Не се притеснявай изобщо свинчетата живеят на групи никой нищо няма да му направи

# 36
  • София
  • Мнения: 7 242
Мерси Grinning
Понеже имам две клетки, отделих майката и бебето. Спокойни са, малкото само се ориентира и суче, майката отвреме на време го ближе /иначе не му обръща много внимание/ Grinning.

# 37
  • Мнения: 1 998
 8 години гледахме морското ни свинче Мима!
Беше петия член от семейството ни.Мъкнехме  я навсякъде с нас- на село,при свеки и т.н.
Много са любвеобилни и непретенциозни.
Обичат да са на топло - особено зимно време.На последния аквариум,в който живееше моят съпруг  беше направил нещо като подово отопление .
Мирише само като не се почисти жилището и.

 

# 38
  • Мнения: 1 426
Малките свинчета много скоро започват да ядат храна за големи. Първите две седмици не слагай зеленилки на майката, че хващат тежки разтройства.
Иначе са много готини, направо с козинката си и си щъкат насам-натам  Grinning

# 39
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Хехехеееее, Лекси... потръгна ви  Grinning... Голям урожай  Laughing

Честито ви малко бебе-свинче!   bouquet  Лесно ли роди майката?

Оооооох и моята щерка си мечтае нашата СИСА да роди и всеки ден я води на мъжки (в съседите), а аз така не искам....  ooooh!
Ама като видях картинката, дето си я пуснала и се умилих. Много са сладки и 2-те! Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 7 242
Lennyh, лесно се гледат, непретенциозни са, любвеобилни.. с една дума плюшковци. Не миришат, когато им се чисти, но пък ако не са в аквариум, а в клетка, хвърлят навън талаш и постояно трябва да се мете. Много са подходящи за домашни любимци за деца, но моята  напоследък не им обръща много внимание. Затова и исках да са две, пък то каква стана Mr. Green
Шани, явно раждането е минало леко, защото нищо не разбрах, а през цялото време съм била на 2 - 3 м от клетката /на компа/. Чух странно цвъркане, загледах се и видях нещо валчесто и космато м/у предните лапки на уж бебето Ру Shocked. Честно казано се уплаших, защото никога не съм подозирала, че бебето всъщност не е бебе и покупката ми е била 2 в 1 Mr. Green После беше малко гадничко когато майката започна да яде плацентата и се омаза в кръв. Важното е обаче, че са добре и семейството ни се увеличи пак Laughing

# 41
  • Мнения: 5 478
Честито и от мен! И аз съм от "породата" свинегледащи, даже скоро планирам да си имам бебенца  Blush

# 42
  • Мнения: 3 453
Аз имах свинка, но почина! Cry Още ми е мъчно....
Та тя беше розетка - с дълъг косъм и на завъртулки - истинска красавица!
Роди 3 бебета, бяха такива сладури! Heart Eyes Подарих ги на семейства с малки деца, да им се радват. Още поддържам връзка с тях.

Най-сладки са бебетата. Когато си играят, те подскачат и се въртят на 180градуса, не може да се опише с думи, трябва да се види! Такъв цирк правят, заливала съм се от смях!

Моята свинка като чуеше, че отварям вратата на хладилника и, че шумоля с торбичката, надаваше такъв писък, който не преставаше, докато не я нахраня! Умни животинки са и много обичливи!
Не миришат, просто талаша трябва да се сменя по-често. Аз купувах обезпрашен от зоомагазин.

Още веднъж, да ви е живо и здраво новото попълнение!  bouquet

Последна редакция: вт, 17 юли 2007, 23:56 от _Hope_

# 43
  • Мнения: 3 622
Честито бебе свинче   bouquet 
И ние си имаме морско свинче от 6 години, ще бъде интересно да си вземем още едно и да си имаме бебе - синът ми отдавна ме мрънка.  Ама те като се разгонват на всеки 17 дни много често ще почнат да раждат и ще има да се чудя какво да ги правя  newsm78

# 44
  • Мнения: 920
Честито!

До вчера подминавах темата, но тази нощ моята зайка роди. Изпаднах в ужас. Малкото е като ембрионче, но диша. И аз се чудя какво да правя. Сега ще звъня на лекаря.
Проблемът е, че са мъжки и женски. Казаха ми да отделя мъжкия, сложих го в 1 дълбок сандък - като ракла, но той изскочи да си гледа любимата и поколението. Сега обикаля като свободен електрон.
Дали да му дам пура.

Последна редакция: ср, 18 юли 2007, 08:14 от Мадам Гоца

Общи условия

Активация на акаунт