Имаш като мойта пола :)

  • 4 041
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 263
Повод за темата ми даде една съвсем скорошна и според мен смехотворна случка. Купих си нова  пола и съвсем естествено се фръцкам в работата и набирам комплименти.  Embarassed Embarassed EmbarassedВ един момент една колежка става и казва:
- Аууу ти имаш като мойта пола!!!  Money Crazy Money Crazy Party Party Party
- Сега трябва да се разбираме кога да си ги обличаме да не сме с еднакви!  ooooh! ooooh!

Та по тоз повод да ви питам дразни ли ви, като видите някой с дреха подобна на вашата. Според мен дори и една съвсем и съща дреха седи на различни хора по съвсем различен начин, съчетана с различни обувки и аксесоари и с излъчването на човек дори може и да не се забележи еднаквостта според мен.
А вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 1 313
Не, не се дразня. Права си, че дрехите стоят различно на всеки. И дори някой да е с пола като твоята, едва ли ще бъде със същата блуза, обувки и т.н.
Освен това мисля, че проблема е на тези, които се дразнят, а не на хората, които имат като техните дрехи. Като не им харесва да не носят тази дреха.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 328
Не се дразня. С моята пряка началничка вече имаме толкова еднакви дрехи, че се случват дни, в които да сме облекли едно и също сако, блузка...Просто имаме сходни вкусове и предпочитания към магазини и марки  Hug

# 3
  • Мнения: 1 733
Изобщо не ми пука кой има като моите дрехи. Няма да забравя обаче как един ден с една колежка отидохме в един магазин и понеже имаме сходни вкусове, си купихме еднакви дънки. На другия ден аз бях с моите на работа, а тя като ме видя ми каза сърдито:"Защо не ме предупреди , че ще си с тези дънки? Ами ако и аз си бях облякла моите?". Струва ми се глупаво да се съобразявам с това, че и друг може да се облече в същите дрехи като мен. Не й отвърнах нищо, нито пък сметнах за нужно следващия път като си обуя новите дънки да я предупредя.

# 4
  • Мнения: 600
съвсем не ме дразни, даже ако някой иска да си купи същото казвам откъде е. ами то си е признание за добър вкус  Wink или за лош  Laughing

# 5
  • Мнения: 393
Ами за какво да се дразня, аз съчетавам дрехите по един начин други по друг на мен стоят по един начин на други жени стоят по друг, така че винаги има разлика.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 798
Не разбира се. Който се дразни, да си копува уникати, или сам да си ги прави, в противен случай винаги може да изникне някой със "неговата" дреха.  Laughing Mr. Green

# 7
  • Варна
  • Мнения: 535
Хехе...сещам се за 1 случай миналата година. Бях си купила страхотен ленен костюм и отиваме с мъжа ми да пием кафе. Насреща ни в кафето стоят момиче и момче...момичето облечено в същия костюм. И двете се изгледахме странно, а мъжете ни машинално ни прегърнаха и двамата казаха "на теб ти стои по-добре"  Laughing
Не мога да кажа, че ми е изключително приятно да видя някоя със същата като моята дреха, което се случва много ама много рядко, но все пак се успокоявам с това, че на всеки стои различно  Wink

# 8
  • Мнения: 3 634
Не мога да кажа, че ме дразни. Моето мнение е, че женските тоалети ги правят аксесоарите.
 
По скоро ме ядосва когато попитам някоя позната откъде си е купила нещо, а тя отказва да ме осведоми, за да нямам като нейното. Това ми е много тъпо!

# 9
  • Smallville
  • Мнения: 994
Не се дразня,а напротив кефя се че някой е харесал същото като мен,но не се случва често....Един  път си купихме еднакви плажни чехли с една приятелка,моите се скъсаха на 2 ия ден,а нейните и ги откраднаха.Не било писано Laughing

По скоро ме ядосва когато попитам някоя позната откъде си е купила нещо, а тя отказва да ме осведоми, за да нямам като нейното. Това ми е много тъпо!
Това е тъпо наистина,и аз съм се сблъсквала с подобно отношение ooooh!

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Чак да се дразня - не. Ако се дразнех истински, щях да си купувам само уникати Laughing Но определено предпочитам, в едно и също помещение или на едно и също събитие, да не сме тумба мацки с едни и същи рокли Crazy Особено по официален повод е ужасно смешно да се изтъпанят две дами с едни и същи тоалети LaughingГледам да си купувам по-оригинални неща, не обичам масовките. Всъщност не си спомням досега да ми се е случвало да попадам в такава ситуация. Но пък се сетих нещо друго много смешно. Като момиче имах една много сладка трикотажна рокля, евтина, но симпатична. И ми стоеше разкошно. Носех си я с кеф. Докато един ден не видях на улицата циганка, ама от ония най-мръсните, облечена с рокля като моята hahaha Явно ниската й цена беше съблазнила не само мен Joy Повече не я облякох...Не мога да обясня защо точно, но просто вече нямах желание да я нося.

# 11
  • Мнения: 739
имам много дрехи и затова вече си купувам само нещо неустуимо, оригинално и да ми стои много добре. сещам се само за един случай на съвпадение с колежката ми, понякога пазаруваме от един магазин и се случи да имаме еднакви поли. Но и двете ги обличаме много рядко и не сме се засичали с тях досега. Дори и това да стане, няма да ми е неприятно, даже ще изглежда сякаш сме се наговорили.  Grinning. Често се случва и двете да сме с еднакъв тип дрехи даден ден - например къси панталонки, къса пола, дънки, рокля и т.н. и тогава е интересно. По- ми е неприятно ако аз съм спортно облечена а тя - със сатенен панталон например, защото обедната почивка сме заедно и мисля изглеждаме смешно в такава комбинация.

# 12
  • Мнения: 647
 Не ми е приятно  , но чак пък да се дразня...Всъщност случвало ми се е преди много години ,по точно мъжът ми си купи от чужбина една много хубава маркова блузка . Естествено изръси се доста пари и след известно време пуснаха някаква турска имитация и всички роми носеха такива #2gunfire #2gunfire #2gunfireТой направо побесня !!!!

# 13
  • Мнения: 7 263


По скоро ме ядосва когато попитам някоя позната откъде си е купила нещо, а тя отказва да ме осведоми, за да нямам като нейното. Това ми е много тъпо!
Това е тъпо наистина,и аз съм се сблъсквала с подобно отношение ooooh!

А това пък да не говорим!  Thinking

Аз съм на мнение, че човекът прави дрехата, както се казва. И че е важно как се носи една дреха с какво се съчетава - бижута, аксесоари, акценти. Смятам че дори конфекцията стои различно на различните хора. Но има хора, които наистина не го приемат така.

# 14
  • Мнения: 1 065
И аз имам подобен случай-преди години,когато беше криза, ми донасят от чужбина много хубав плат и си уших  разкошна рокля.Представете си каква беше реакцията ми ,когато виждам на улицата циганка със същата рокля #Crazy

# 15
  • София
  • Мнения: 4 294
Не се дразня, ако някой има същата дреха като моята  Naughty

Дори въобще това не е повод да се замислям и да му отдавам кой знае какво значение  Peace

# 16
  • Мнения: 6 243
Наскоро срещнах на улицата младо семейство - с детенце, на възрастта на моето. Момичето носеще тениска, абсолютно същата като тази, която носех аз в момента - доста шантава, всъщност. Като ги загледах, установих, че и тя е с ниски обувки, дънки и къса коса и ми стана много приятно - явно имаме сходни вкусове. Не с епознаваме, но като се разминавахме, и тя ме погледна и си разменихме широки усмивки... явно и на нея същите неща й бяха направили впечатление  Grinning

Принципно нося конфекция, не си шия дрехите, така че винаги има риск да срещна хора с костюми като моите, но какво от това... На работа имам приятелки, които са си купували същите дрехи, защото моите са им харесали, или пък аз съм си купувала като техните - по същата причина. Нямам проблеми с тая работа.

# 17
  • Мнения: 1 669
Със сигурност не се дразня... Всеки човек е уникален, за това и съвсем по различен начин стоят едни и същи дрехи...

# 18
  • Мнения: 3 647
 Flutter дразни ме  самият израз "Имаш като  мен......" и поради  тази причина съм  го изхвърлила от речника си 
инъче никога не съм ссе дразнела, че някой има нещо като мен  било дреха, бижу.....

# 19
  • Мнения: 1 243
Аз досега не съм засичала някоя непозната жена, облечена като мен... newsm78 Обаче откакто брата на приятеля ми си хвана гадже, туй момиче редовно е я с блуза като моята, я със същата рокля в друг цвят. Mr. Green Хубавото е, че не се засичаме еднакво облечени,а след време установяваме,че имаме подобни дрехи. Ха сега кой от кого гледа... Laughing

# 20
  • Мнения: 1 234
Не се дразня Wink.А и отдавам по-голямо значение на аксесоарите,отколкото на дрехата.Според мен те правят дрехата да изглежда уникална.Дори и някой да има същата дреха като моята шанса да я е съчетал със същите чанта,обувки,даже и обици е минимален Hug

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Едно време с най-добрата ми приятелка имахме еднакви якета, чанти и кецове Crazy...в различен период от време...та не се дразня...а сега вече стилът ми на обличане е много различен...мразя масовата мода и как всички са облечени "модно" и са еднакви...даже и да видя някоя с дреха като моята не ме дразни... Peace

# 22
  • Мнения: 13 512
бих се издразнила, но не ми се е случвало. Много ядко си купувам дрехи от БГ и щансът е нищожен. Но допреди 1-2 години си купувах  летни чехли ,чанти от един магазин във Варна , от който пазарува не само моето обкръжение, а и още толкова. Спрях да пазарувам оттам, откакто миналата година една приятелка купи на дъщеря си сандали, каквито имах и аз- веднаги ги подарих и повече не пазарувам оттам. Прави ми впечатление, че дъщеря ми от малка е такава.... случваше се да спре да носи някоя дреха и по-късно разбирах, че е защото и някой друг от училището им имал такава- пълен индивидуалист. За добро или за лошо- и двете сме такива.

# 23
  • Мнения: 292
Не ми е много приятно.Но чак да се дразня не Naughty

# 24
  • Мнения: 189
Случвало ми се е колежка да е облечена със същия костюм ( пола и сако ) като моя, само че нейния беше по-светло зелен от моя. Аз бях с черна риза и ниски обувки, тя също. Не се издразних, даже много се смяхме, а също така установихме, че и при двете, полата ни прави да изглеждаме по-широки в ханша   Laughing Доволни бяхме, че повредата не е в нашия телевизор Laughing

# 25
  • Мнения: 663
Не, се дразня 

# 26
  • Мнения: 1 725
Не се дразня, но ми е неприятно... за съжаление нямам възможност гардероба ми да е изцяло с дрехи купени от чужбина или шити, така че алтернативите са да се избягват масовите дрехи или обувки, а също така и магазини, от които пазарува всеки втори.  Да се надяваме че за в бъдеще и избора за покупки ще е по-голям!

# 27
  • Мнения: 22 432
Няма защо да се дразня. В крайна сметка има много малко магазини, в които продават уникати, така че човек трудно може да се облича само по този начин.

# 28
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не се дразня по принцип, но навремето имах приятелка която умишлено ме копираше.
Беше ми комично, нарочно я информирах от къде са покупките ми, и й гледах сеира с невероятните обяснения.

# 29
  • Мнения: 56
Ооо на мен това ми се случи с една блуза... Все още съм ученичка. През един от почивните дни излезнах с майка ми да си напазарувам дрехи (обожавам да си купувам дрехи, никога не са ми достатъчни) и влезнахме в един магазин, купих си една много хубава блузка - бежава с цветенца... Никъде другаде не бях виждала такава! И.. отивам в понеделник на училище. Влизам в класната стая, почти всички бяха дошли и започвам да се фръцкам наляво и надясно, докато не влезна най-добрата ми приятелка с блузка едно към едно с моята! Никаква разлика - нито в размера, нито в цвета, в нищо!  Laughing Фръцкането ми се сецна на секундата...  Laughing Оказа се, че тя си е купила същата в същия ден, когато и аз от един магазин от нейния град (тя не живее в Пловдив). И така започнахме да си купуваме еднакви дрехи нарочно. Беше ни кеф да сме с еднакви дрехи Simple Smile) И все още го правим...

# 30
  • DE
  • Мнения: 967
Неприятно ми е!

# 31
  • Мнения: 3 782
Със сигурност не се дразня... Всеки човек е уникален, за това и съвсем по различен начин стоят едни и същи дрехи...
Peace Гадно ми става като не искат да споделят от къде са си купили тази хубава дреха. Имам чувството,че хората много давиждат. Та нали затова са друхите, за да ги носим.
Аз също мисля, че с едно бижу дрехата се променя моментално.
На балът ми преди години имаше 2 момичета, които бяха с еднакви рокли, но и на двете им стояха различно, пък и това не им попречи да си изкарат супер.

# 32
  • Мнения: 2 492
На мен не ми е приятно ...
Пазарувам си от чужбина и рядко се случва , но все пак се случва от време на време .  Crossing Arms

# 33
  • Мнения: 5 539
Никога, ама никога не съм се дразнила, ако видя някой със същата дреха като мен. Даже ми става забавно

# 34
  • Мнения: 1 107
Не се дразня, защото знам че дрехата е конфекция, което пък значи, че и други хора могат да си я купят. Обаче повечето ми приятелки имат различен вкус от моя и досега май не се е случвало да имаме еднакви дрехи. Пък и така да стане сигурно и аз ще го приема откъм веселата страна

# 35
  • Мнения: 2 427
Аз също не обичам да се повтарям.Кофти ми е да си купувам неща,които след това ще видя на някой друг.Предпочитам да съм уникална и оригинална.Обичам да се отличавам.Естествено,когато моята приятелка искаше да си купи същата роклю,която имах вече и аз не ми стана неприятно,защото знаех че няма да се засечем еднакво облечени.А и тя не живэ в същото населено място,въпреки че е на 10 мин с кола от нас.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не се дразня. На работа се случи, че с още две колежки имаме еднакви костюми, но всяка от нас е различна и по телосложение и като стойка, та същите наистина ни стоят различно. А и все пак сме големи хора и не правим драми от това.

# 37
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Предпочитам да съм уникална и оригинална.Обичам да се отличавам.

точно така съм и аз......няма да ходим всички еднакви като нощни шкафчета я Crossing Arms

# 38
  • Мнения: 2 401
Мен не би ме дразнило, но много хора се дразнят от това, не съм сигурна, че знам защо.   На една позната и бяха подарили много скъп и уникален пръстен и тя го показваше наляво-надясно. Когато го показа и на мен, се оказа, че е като моя.  Тя ужасно се разстрои, аз пък зяпнах на тази реакция  Shocked

# 39
  • Мнения: 504
Дразня се и то много  Crossing Arms

# 40
  • Мнения: 17 407
НЕ се дразня по принцип. Ама има жени, които го правят нарочно Mr. Green Аз например, ако харесам някоя дреха или обувки на приятелка, никога не си купувам същите. Може да са подобен модел, но точно като нейните- не.

# 41
  • Мнения: 156
Не ми става много приятно,но пък и не се задълбавам толкова.Общо взето си пазарувам от 3-4 магазина,където обикновено докарват по 2-3 размера от дреха и определено не са масовки.
Като имам и път към чужбина се зареждам,особено на намаления,а тук е малко вероятно да срещна друг с такава дреха,въпреки,че примерно в Германия всички носят Amisu,New Yorker,Tally Weijl и разните му там по-евтини марки,в които има страхотни попадения за по 5-10 EUR

# 42
Не се дразня изобщо.Даже има една мама в града и понякога като се засечем на кафе се случва децата ни да са еднакво облечени.Просто аз ходя да му пазаря от Бургас за разнообразие,тя също и почти винаги са еднакви.Ей на това му викам аз еднакъв вкус. Peace

# 43
  • Мнения: 1 668
Когато видя някой на улицата с дреха като моята не се драэня ,но ми става неприятно когато си купя нещо и след това някоя поэната си вэеме същото, эащото много и е харесало Peace

# 44
  • Мнения: 2 427
Кофти е да видиш някой със същата дреха,но аз се разстройвам най-много,когато купя някаква скъпа дреха и след това видя нейно копие по пазара.Тогава вече наистина издивявам. Twisted Evil

# 45
  • Мнения: 2 401
А защо се дразните?  Никоя не писа защо.

# 46
  • Мнения: 534
Не се дразня,защото на мен дрехата ми стои по един начин,а на другите по друг.

# 47
  • Мнения: 6 904
Честно казано не помня да ми се е случвало да видя някой със същите дрехи. Е, като изключим една приятелка в училище, с която умишлено си купихме едни и същи обувки.
И едва ли скоро ще ми се случи, защото дрехите не си ги купувам от България повечето. По принцип си мисля, че не бих имала нещо против, но знам ли, може и да не стане така ако ми се случи.

# 48
  • Мнения: 227
Не се дразня,защото на мен дрехата ми стои по един начин,а на другите по друг.

Peace

# 49
  • Мнения: 17 407
Дразнещо за мен  е когато някой се опитва да ме копира. Хем да знам, че същата дреха няма да ми стои както на еди кой си, хем да си я купя точно същата...

# 50
  • Мнения: 6 618
Не въобще не бих се подразнила.като прочетох темата в началото си помислих ,че бих се подразнила ако на официално събитие има някой с като моята рокля ,но дори и тогава би ми станало смешно.

# 51
  • Мнения: 7 263
Дразнещо за мен  е когато някой се опитва да ме копира. Хем да знам, че същата дреха няма да ми стои както на еди кой си, хем да си я купя точно същата...
Значи ако някой тенденциозно те копира може би имаш основание да се дразниш. Макар че какво лошо - всеки копира хубавото нали?!  Laughing Laughing Wink Wink

По принцип преди рядко имах дрехи като другите защото като тинейджърка майка ми ми ги носеше от къде ли не, после с една приятелка си шиехме и преправяхме нещата и те ставаха наистина уникати. Няма да забравя как си сряза едно манто и направи късо сако такова заоблено малко под гърдите тогава бяха модни - как не ни уби майка и не знам  hahaha hahaha hahaha.
Може би тогава подсъзнателно сме се опитвали да сме различни, но сега просто не ме впечетлява, винаги нося бижута с цвета или стила на дрехата, винаги почти имам шалче или ластик в косата пак в цвят близък до тоалета и т.н. почти не съм срещала някой съвсем като мен облечен би ми било любопитно bowuu bowuu но не бих се дразнила със сигурност.

Наистина ми е интересно момичетата които казаха че ще се подразнят с какво ще се аргументират просто ми е интересна тяхната гледна точка.

# 52
  • Мнения: 3 622
Имам колежка, която много често като си купя нещо ново и тя отива и си го купува същото Close

# 53
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Tasha, това е тъпо...така и аз се дразня... Peace

# 54
  • Мнения: 544
Не се дразня, но определено не ми става приятно и сега като се замисля защо...ами не мога да си го обясня Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 526
Не бих се подразнила особено,по-скоро би ми станало забавно.Но пък в интерес на истината не съм и изпадала в такава ситуация.

# 56
  • Мнения: 3 356
Не се впечатлявам особено.Рядко пазаруваме с моите колежки от едно и също място.Но се случва да имаме в даден момент от един вид дреха  пет -шест девойки.Но рядко се засичаме да сме еднакви.Но и да се засечем с едни и същи блузи или каквото и да е-силен праз.Всеки човек е индивидуален,стои му по различен начин .Освен да се посмеем заедно,какво друго да направим.

# 57
  • Мнения: 401
Не се дразня по принцип, но навремето имах приятелка която умишлено ме копираше.
Беше ми комично, нарочно я информирах от къде са покупките ми, и й гледах сеира с невероятните обяснения.

абсолютно същото беше и при мен-миналата година с едно момиче от калса ми-това много ме дразнеше,но ако случаино някои има като моите дрехи не бих се издразнила,но не би ми станало и приятно.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 381
Не се дразня. Наистина една и съща дреха може да стои по коренно различен начин на различни хора заради тялото, излъчването и т.н. С една колежка преди имахме 2 еднакви блузи, но какво да се прави. Моите бяха все подаръци от майка ми.

# 59
  • Мнения: 3 376
Ееее,голяма работа ако някой имал като моите дрехи...Случвало ми се е да ме копират,но не се дразня-значи някой много го кефи начина по който се обличам.Или ако аз харесам нещо на приятелка и правя комплимент,но не значи,че ще хукна да си купя въпросната дреха.Всеки си има собствен стил и точно това ни прави уникални.Ако аз  копирам някого се чувствам така все едно губя себе си.

# 60
  • Мнения: 3 830
Вкусът ми е доста екстравагантен, дори чудат и никога не съм срещала дрехите си, облечени от друга  Wink

# 61
  • Мнения: 35
Един ден идва да ме смени колежката,и какво да видя,беше със супер сладка блузка,и просто е попитах от къде си е купила,а тя ми отговори : ох,не помня Twisted Evil, но с тон който ясно си личеше че просто не иска да си купя същата, а на мен главната идея ми беше не да си купя същата дреха ,а просто ми беше интересно кой е магазинът,щото щом има такава блузка ,сигурно има и други които да ми се харесат,но не ми се обясняваше. Crossing Arms

# 62
  • Мнения: 35
А сетих се и за нещо друго, случвало ли ви се е да разглеждате разни дрешки в магазина,и още щом оставите закачалката някоя веднага да е грабне щото е видяла когато сте  е мерили как ви стои,примерно хубаво,,и вие докато се чудете дали да си вземете въпросната дрешка тя да е купи под носа ви,и като отидете на касата да попитате и за друга в наличност, да се окаже че въпросната дама е взела последният размер в наличност #2gunfire #Cussing out Crossing Arms

# 63
  • София
  • Мнения: 748
На мен ми се случи веднъж и беше доста неловко. На абсолвентския бал аз и една колежка бяхме с еднакви рокли, много беше кофти.Все си мисля, че на нея й стоеше по-добре.

# 64
  • Мнения: 485
Не се дразня,даже ако ми е близко момичето коментираме как може въпросната дреха да седи по-добре-дали с широк колан или с по-тесен,дали пусната под пъпа и така нанатък.Но имах една колежка ,която ме пунтираше във всичко и това беше адски досадно.Дразнеше ме начина по който го правеше-разпита ме с усмивка и утре хоп-вече си е купила същото-то бива ,бива,един път ...е ,при нея си беше като съревнование за вниманието на шефа-да не остане по назад.Но не съм и правила на проблем,държах се така все едно не забелязвам и това е.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Не ми се е случвало да видя някой с дрехи като моите, но дори и да ми се случи, не бих се подразнила.

# 66
  • Мнения: 5 362
Никога не съм се дразнила.Права си,че една и съща дреха стои различно на всеки.

никога не съм срещала дрехите си, облечени от друга  Wink
И  аз Wink

# 67
  • Мнения: 1 897
Xa-xa, едва ли на някой му се е случвало нещо по-неприятно в това отношение, отколкото на мен.На абитутентския ми бал имаше още 2 момичета с рокли като моята(Така става като слушаш майка си и си купуваш конфекция).И на всичко отгоре се събрали 2-те и точно по средата на вечерта идват и ми казват:'Ние май и трите сме с еднакви рокли'. А аз най-нахално:'Така е, ама на мен ми стои най-добре.'  Crossing Arms
Тогава се натоварих,ама сега като си спомня за това ми става смешно.

# 68
  • Мнения: 4 733
Не се дразня. Ако събитието обаче е официално и там има още някой облечен като мен, ситуацията е сконфузна.

# 69
  • Мнения: 809
Да си призная никак няма да ми е приятно. Слава Богу, не ми се  случвало от много години. А тогава ми се случваше съсвсем тенденциозно. Просто и двете (роднини сме) си купувахме или ни купуваха еднакви неща. Не всичко, разбира се, но палто, например, някоя блуза.
Когато порснахме, вече не го правим, за моя и нейна радост.

# 70
  • Мнения: 7 430
Вкусът ми е доста екстравагантен, дори чудат и никога не съм срещала дрехите си, облечени от друга  Wink

Peace но ако видя, не обръщам дотолкова внимание, че да ме подразни Wink

# 71
  • Мнения: 440
Свиркай си.
Не ми се е случвало, но знам как бих реагирала - ще си кажа че на мен ще ми седи по-хубаво и с това приключвам въпроса.
Аман от комплексари, не им обръщай внимание. Laughing

# 72
  • Мнения: 4 451
Не се дразня. И аз рядко срещам някой облечен като мен, защото вкусът ми е екстравагантен. Flutter

# 73
  • Мнения: 622
Не знам дали по принцип се дразня, но на морето това лято направо избеснях. Купих си от един базар на Лъвов мост много готина лятна дънкова рокличка. Страшно удобна и постоянно я нося. Та, разхождаме се из Приморско с мъжо и пред мен виждам една жена с точно като моята рокличка!  #Cussing out Прибрахме си се в Созопол и след ден- два и там видях да се разхожда моята рокличка...  #2gunfire Побеснях!  hahaha

# 74
  • Mонтана
  • Мнения: 413
аз пък се дразня да си кажа 4естно,даже много,някак ме е яд.Simple Smile)

# 75
  • Мнения: 2 492
Един виц по случая :

- Защо женския футбол не е толкова популярен ? Thinking
- Е как защо , опитай се да накарш 11 жени да се облечат еднакво и да излезнат пред голяма публика ! Mr. Green



И един истински нагласен според мен случай ...
На наградите на Mtv излиза Марая Кери в монго красива рокля , след малко излиза и Уитни Хюстън и застава до нея ... с абсолютно същата рокля , разиграват малък етюд как се карат , че са с еднакви рокли и в този момент Марая Кери дръпва долната част на роклята и нейната става къса - та решиха проблема набързо .  Crazy

# 76
  • Мнения: 491
Никога не съм се замисляла.

Последно купих на мен и на две много близки до сърцето ми девойки еднакви панталони.
Дали не сгафих newsm78

# 77
  • Мнения: 1 685
Повод за темата ми даде една съвсем скорошна и според мен смехотворна случка. Купих си нова  пола и съвсем естествено се фръцкам в работата и набирам комплименти.  Embarassed Embarassed EmbarassedВ един момент една колежка става и казва:
- Аууу ти имаш като мойта пола!!!  Money Crazy Money Crazy Party Party Party
- Сега трябва да се разбираме кога да си ги обличаме да не сме с еднакви!  ooooh! ooooh!

Та по тоз повод да ви питам дразни ли ви, като видите някой с дреха подобна на вашата. Според мен дори и една съвсем и съща дреха седи на различни хора по съвсем различен начин, съчетана с различни обувки и аксесоари и с излъчването на човек дори може и да не се забележи еднаквостта според мен.
А вие как мислите?
Абсолютно съм съгласна-въобще не страдам от подобни предразсъдаци-ако някой/дори и сестра ми-каквато обаче нямам/ме попита за дреха,козметика,прическа или др с охота обяснявам и не се и замислям дори-камо ли пък да се дразня и ядосвам.Съответно очаквам същото отношение и ми става смешно,когато някой реагира с раздразнение и чак се ядосва. Laughing Laughing LaughingВ тази връзка ако нещо ми хареса и мисля че ще ми стои добре-ама въобще не се замислям и нищо не може да ме спре-разпитвам-ако не ми отговорят-стигам сама до информацията- получавам  "нещото" -доволна съм-и хич не ми пука за нечии криворазбрани страдания! smile3532 newsm51 smile3532

# 78
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Дразни ме, да. С моите приятелки никога сме нямали и не сме си купували еднакви дрехи, мака че имаме доста сходни вкусове.
Иначе по принцип е верно,че една и съща дреха стои различно на различните хора и съчетана с различни аксесоари.

# 79
  • Мнения: 401
а какво мислите за това ,че някои приятелки си сменят дрехите-дават си ги назаем и тн?според мен е гадно(знам 4е не е по темата-но това сега се сетиг)

# 80
Нищо не ме дразни
С братовчедка ми имаме много еднакви неща, просто пазаруваме заедно и имаме сходни вкусове

Случвало ми се е на медийно събитие с колежката PR да сме с еднакви костюми МЕХХ. Аз свалих сакото, за да не си личи толкова.

# 81
  • Мнения: 6 164
а какво мислите за това ,че някои приятелки си сменят дрехите-дават си ги назаем и тн?според мен е гадно(знам 4е не е по темата-но това сега се сетиг)

В училище го правехме, сега, убий ме, няма да го направя.

По темата: по принцип не се дразня, но зависи и каква е точно дрехата. Ако е някаква супер уникална блуза, която съм си мислела, че няма да я видя повече и се окаже, че я има някой, ми става малко кофти... Но ако е нещо от масовите, подобни или почти еднакви парцалки, не ми дреме.

# 82
  • Мнения: 1 541
Случвало ми се е веднъж или два пъти и то все с хора, които не познавам и не контактувам. Не ме дразни и нямам против като цяло, защото както ще стои на мен, надали ще е същото и на друга- та аз съм неповторима  Twisted Evil
Със свекърва ми имаме много сходен вкус и предимно пазаруваме заедно, та често се случва да харесаме едно и също нещо. До сега все става така, че за едната от нас няма номер, но и да има аз лично нямам против да си купим еднаква дреха или обувки....само ще се разбираме коя кога ще ги носи, че и работим заедно и ще сме като конфекция  Mr. Green
Яд ме е било само за едно потниче на Кавали, което ми донесоха чак от Дубай, а тук видях в някакво съвсем обикновено магазинче за 18 лв. доста добра имитация (да не кажа, че аз не бих ги различила)  Crossing Arms Е много е гадно като се изръсиш цяла торба пари да видиш някоя пуберка със същото, съчетано с поличка от анцунг-материя примерно, че май такива са на мода от ТераНова сега Laughing  #2gunfire

# 83
  • Сопот
  • Мнения: 165
Не се дразня,но ми е неприятно!Не обичам да приличам на другите,защото ми напомня на отминалите времена-униформи,еднакви цветове/предимно тъмни/ и прочие ограничения!

# 84
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
а какво мислите за това ,че някои приятелки си сменят дрехите-дават си ги назаем и тн?според мен е гадно(знам 4е не е по темата-но това сега се сетиг)

Гадно е, да. Не съм го правила. Кой каквото си има, това да си носи.
Давала съм назаем само една дамска чанта. На една приятелка, защото й трябваше за сватба и не й се купуваше чанта за един път носене.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 176
а какво мислите за това ,че някои приятелки си сменят дрехите-дават си ги назаем и тн?според мен е гадно(знам 4е не е по темата-но това сега се сетиг)
Аз давам дрехи само на сестра ми.
А по темата - дразнещо е, да.
И като се почне носенето  на бели панталони примерно или на розови блузки ooooh! всяка втора с едно и също...

# 86
  • Мнения: 294
Не се дразня, когато случайно видя друга жена на улицата с еднаква или подобна дреха, като моята, но когато някой от познатите ми копира от мен - се дразня Mr. Green

# 87
  • Мнения: 1 893
Досега не ми се е случвало, но няма да съм очарована от подобна среща.
Никога не съм носила нещо чуждо и не съм давала моите дрехи. Ако сестра ми без мое знание облечеше нещо мое, после й го подарявах. Абе чешит съм  Laughing

# 88
  • София
  • Мнения: 2 381
Досега не ми се е случвало, но няма да съм очарована от подобна среща.
Никога не съм носила нещо чуждо и не съм давала моите дрехи. Ако сестра ми без мое знание облечеше нещо мое, после й го подарявах. Абе чешит съм  Laughing
Защо да си чешит. И аз не нося чужди дрехи, а и моите не си ги давам. Нечистоплътно ми се вижда.  Naughty

# 89
  • Мнения: 2 759
                      Бих се почувствала неловко  Peace. Дори ако другата е супер готина мадама - т.е. да има накъде да бъда поласкана от дублирането. Не ми е приятно дори когато виждам някой по телевизията да носи същото. Не знам защо е така и едва сега, благодарение на темата го осъзнавам  ooooh!.

# 90
Не ми е приятно но чак пък да се дразня!  newsm78 Наистина една дреха стои на един човек добре на друг не! Но няма да ми е приятно да видя някой с моята пола или каквото и да е!  smile3516 smile3506

# 91
  • Мнения: 3 647
Досега не ми се е случвало, но няма да съм очарована от подобна среща.
Никога не съм носила нещо чуждо и не съм давала моите дрехи. Ако сестра ми без мое знание облечеше нещо мое, после й го подарявах. Абе чешит съм  Laughing
Защо да си чешит. И аз не нося чужди дрехи, а и моите не си ги давам. Нечистоплътно ми се вижда.  Naughty
Peace и аз така
даже и бижута и лакове за нокти  не давам назаем

Общи условия

Активация на акаунт