Раничка на шийката

  • 14 958
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 999
Скоро ходих на профилактичен преглед и ми откриха раничка. Много е малка, но това не ме успокоява и в най-скоро време ще взема мерки.
Предложиха ми да я изгорят. Вие как сте се лекували?
Пуснах анкета, за да се види вярно ли е, че почти всяка жена в някакъв момент е имала такава. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 27 524
Да, в момента имам  Cry
Предписаха ми Макмирор 500, 12 глобули, като ги свърша - на преглед, ако е още там - ще я горят  Outta Joint

# 2
  • Мнения: 3 410
Скоро ходих на профилактичен преглед и ми откриха раничка. Много е малка, но това не ме успокоява и в най-скоро време ще взема мерки.
Предложиха ми да я изгорят. Вие как сте се лекували?
Пуснах анкета, за да се види вярно ли е, че почти всяка жена в някакъв момент е имала такава. Rolling Eyes
След първото раждане получих такава раничка, гориха ми вя два пъти - първия неуспешно от моята гинеколожка, и за втория отидох направо в Онкодиспансера - там я обгориха явно качествено , защото 17 години след това всичко си е ок. Не боли, само леко е неприятно. Успех

# 3
  • Мнения: 5 468
Аз преди да забременея имах. Гориха ли я, замразиха ли я - не знам, но ходих на такава процедура, в 5-та градска, д-р Бинева. Не болеше изобщо Peace.

# 4
  • Мнения: 171
Скоро ми гориха раничка. Получих я след раждането, казаха ми, че не е голяма, но дълбока. Два месеца след процедурата ходих на преглед и гинеколожката беше много доволна от резултата, каза, че заздравявала перфектно. Доколкото знам, след раждане раничките са доста често явление и трябва максимално бързо да се горят /след направени изследвания/. Ако има течение, то трябва да се лекува преди самото горене, за да не пречи на заздравяването на тъканта.

# 5
Здрасти! Два пъти са ми гороили раничка - един път с ток, един път с лазер. След последния ( с лазера) пак не беше станало перфектно и докторът ми искаше пак да ме гори. Проблемът беше,че там където ме гориха е много сложно със записването и така се отложи доста във времето. Мевдувременно чух различни мнения за раничките и тяхното горене, особено при нераждали момичета. И понеже доста се уморих от мнения, накрая ме свързаха с доц. д-р Никола Василев (специалист в областта) от КООГ към ВМА. Там той ми каза, че това, което имам е толкова незначително, че засега няма нужда да се гори пак. Само трябва да си правя редовен преглед и цитонамазка( като всяка жена, впрочем). Успех!

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да, веднъж.
Преди да забременея. Гориха ми я в МА. Д-р Лазарова го стори, колкото и да звучи интересно това съвпадение.

# 7
  • Мнения: 388
Да и аз имах раничка веднъж,след второто раждане и преди два месеца ходих да ми я горят с ток,беше напълно безболезнено,сега трябва да ходя на профилактичен,за да видим дали раничката е зарастнала напълно след обгарянето.

# 8
  • Мнения: 9 095
Имах раничка, с големина 5 ст., която мазахме (горихме) с ваготил 3 дни.
Изчезна и от тогава не се е появявала.

# 9
  • Мнения: 1 999
И понеже доста се уморих от мнения, накрая ме свързаха с доц. д-р Никола Василев (специалист в областта) от КООГ към ВМА.
доц. Василев в "Гин Арт" към поликлиниката ли работи във ВМА? Стори ми се познато името му.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 907
Имала съм и аз, лекуваха я с Ваготил, със Солкожин, уж всичко беше ок, след една година бях на преглед и пак я имаше - тогава ми я изгориха с ток и при последния преглед след раждането нямах Praynig .

# 11
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз си мислех, че може да се получи при раждане или аборт.
Ако не си раждала, от какво може да се получи?

# 12
Мисля, че Доц. Василев е консултант към Гин Арт. Иначе е шеф на гинекологичното отделение на ВМА.

# 13
Вчера бях на профилактичен преглед и ми откриха раничка. Взеха цитонамазка и секрет. Назначиха ми куп скъпи лекарства за течението. Предлагат ми криотерапия. Някой пробвал ли е този метод? Чували ли сте нещо за резултатите от него?

# 14
  • Мнения: 1 999
A горенето със ток болезнено ли е?

# 15
  • Мнения: 3 410
A горенето със ток болезнено ли е?
Никак! Само малко е неприятно като усещане, но поносимо!Не се притеснявай!

# 16
  • Мнения: 27 524
Вчера бях на профилактичен преглед и ми откриха раничка. Взеха цитонамазка и секрет. Назначиха ми куп скъпи лекарства за течението. Предлагат ми криотерапия. Някой пробвал ли е този метод? Чували ли сте нещо за резултатите от него?

Аз не. Обезателно потърси поне още едно мнение след преглед  Peace

# 17
  • Мнения: 388
A горенето със ток болезнено ли е?
Не се усеща никаква болка,напълно безболезнено е  Peace!

# 18
  • София
  • Мнения: 4 578
И аз имах. След 1-то раждане ми я намериха, не ме лекуваха, след няколко месеца бях бременна пак, а нея я нямаше Rolling Eyes. И сега няма...

# 19
  • Мнения: 545
На мен ми бяха открили доста преди въобще да забременея и родя. След първото раждане като отидох на преглед и попитах за нея ми казаха: "Каква раничка, нямаш нищо". Така че освен, че при раждане може да се появи, явно може и да изчезне.

# 20
  • Мнения: 1 999
Аз родих преди 2 години и чак сега ми откриха раничка. Преди 7 месеца когато ходих на преглед нямах, т.е. раничката ми е сравнително отскоро.

# 21
  • Мнения: 721
Имам чувството, че постоянно ми се появява. Преди 7-8 години за 1 път разбрах, че я имам. Първо я махах с лекарство. Пак се появи. После пак с лекарство и изчезна. По време на бременността се появи за кой ли път. 6 месеца след това се инфектира доста сериозно и лекувах инфекция, а сега когато всичко е ок, ще я махаме. Вече имам чувсвото, че съм като опитно зайче.
Доколкото знам (дано обяснявам правилно) епителната тъкан се "прищъпва" и това води до образуването на т. нар. раничка.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Аз съм чувала, че раничка често се получавала от секса с презерватив. Не знам колко  е вярно.

# 23
  • Мнения: 3 146
Аз съм чувала, че раничка често се получавала от секса с презерватив. Не знам колко  е вярно.

За първи път чувам такова нещо. И аз имах, но не са ми споменавали подобно нещо. И каква е причината точно?

На мен ми я "гориха". Пиша го в кавички, защото това не е точно горене, така ми казаха. С лазар. Безболезнено е почти и бързо минава.

# 24
  • Мнения: 1 999
Изгориха ми я миналата седмица с ток. Никак не боля. Grinning

# 25
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 272
Раничката се причинява от вирус.Ако не се излекува след доста години може да се превърне в рак на шийката.Вярно е за презервативите- от лубриканта може да се получи раздразнение на вече съществуваща раничка.И тампоните също не се препоръчват.Вируса образува папиломи върху шийката.Такива папиломи могат да се наблюдават и по ръбовете на малките срамни устни.Това явление е известно и като "петльов гребен".Понякога при много силен имунитет раничката може да оздравее от самосебе си.

# 26
  • Мнения: 34
Аз също имам рана на шийката на матката.За първи път ми казаха за нея  преди около 2 год.Не съм  я лекувала. newsm78
 Сега съм бремена в 5 месец.В началото на бременността ГК ми прави изследване и каза че ще се лекува ,след като родя.
Проблема е,че сега имам раздразнение.Дали е възможно да е от нея? Hug
На мене лекаря ми каза,че раничката е срастване между матката и шийката на матката.

# 27
  • Мнения: 43
И аз имах раничка(получих я след второто раждане)и то доста голяма.Мен също ме беше страх да я горят,но в крайна сметка се съгласих и не съжалявам.Първо ми направиха изследвания,след това ми назначиха лечение за бялото течение и чак тогава я гориха(с ток).От самото горене болка не усетих,само е неприятно и мирише на опърлено.Няма нищо страшно.Сега нямам болките и бялото течение.Не се колебайте само от страх-страшното е ако не вземем мерки.

# 28
  • Мнения: 455
Преди около 10 год имах раничка.Една уж добра лекарка ми я гори.Нищо не бе направила-само дето шииката ми заприличала на "полска печурка".Така се изрази една лекарка.Оказа се,че за 7-8 год или приблизително толкова клетките на тая раничка започват да се изменят и сер превръщат в предракови и после в ракови.И при мен беше така-имах почти 4 група.Няма смисъл да споменавам,че всяка година съм ходила при какви ли не "добри" и прехвалени лекари в Пловдив,които дори не са  забелязали,че имам раничка.Запознаха ме с един страхотен специалист и човек и той ми направи конизацио.2 год  след операцията забременях и сега имам дъщеря благодарение на този страхотен лекар.Сега цитоната ми маска показва 1 група.
Този лекар се казва Доц.Д-р Благовест Пехливанов
Така,че моят съвет към всички е прегледи и цитонамаски всяка година!

# 29
  • Мнения: 6 164
Да, гориха ми я тази година. Получих я доста преди забременяването, след като родих я изгориха. Вече нямам, дано и не имам повече. Praynig

# 30
  • Мнения: 30
 ThinkingВъпросът ми може би ще се стори на някой смешен , но аз ще го задам все пак. Когато се прави цитонамазка тя минава ли към здравната каса или не. Досега не са ми правили защото лекарят при когото отидох смяташе , че не трябва да се прави. Реших да го сменя и за това задавам този въпрос. И ако някой ми изясни точно какво се прави. Тя отделно изследване ли е от гинекологичният преглед. Ако е така колко струва. Благодаря предварително. newsm78

# 31
  • Мнения: 1 999
Ако отидеш с направление на преглед, цитонамазката минава по ЗК.

# 32
  • Мнения: 30
 HugБлагодаря ви за информацията.

# 33
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
  Тази година цитонамазка не се заплаща от ЗК.

# 34
  • Мнения: 455
 newsm78аз Цитонамазката никога не се е поемала от здравната каса.Винаги съм си я плащала допълнително.

# 35
  • Мнения: 1 999
Аз пък не съм си я плащала. Миналият месец ходих на преглед с направление и за цитонамазката нищо не съм плащала. Предишните пъти пак така. Без направление си я плащам.

# 36
  • Мнения: 30
 ThinkingКолко се заплаща ако не е по ЗК? newsm78

# 37
  • Мнения: 455
около 3 лева newsm78

# 38
  • София
  • Мнения: 5 744
А тази раничка усещате ли я по някакъв начин или се открива само при преглет от добър специалист?

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Получих я след раждането - в резултат на охлузвания от самото раждане. Три месеца след това ми я гориха с ток, за щастие беше малка и с една процедура изчезна. не боли, само е неприятна миризмата на опьрлено.

# 40
  • София
  • Мнения: 13 206
Раничката се причинява от вирус.Ако не се излекува след доста години може да се превърне в рак на шийката.Вярно е за презервативите- от лубриканта може да се получи раздразнение на вече съществуваща раничка.И тампоните също не се препоръчват.Вируса образува папиломи върху шийката.Такива папиломи могат да се наблюдават и по ръбовете на малките срамни устни.Това явление е известно и като "петльов гребен".Понякога при много силен имунитет раничката може да оздравее от самосебе си.

Това изобщо не е вярно!!! Раничката на маточната шийка МОЖЕ да се причини от HPV, но никак не е задължително!!!
Също за секса с презерватив... също и за "прищъпването" (каква дума). Раничката е изменение клетките на границата на двата епитела. Трябва да се лекува, защото тези изменени клетки могат да станат ракови.

# 41
  • Мнения: 6 017
ОоооОоооо Недей да чакаш и на майка ми са и открили такава когато е раждала, но са и казали че не е нищо сериозно....пълни лъжи то наште доктори тук нищо не разбират, та от миналта година септември месец ходи по болници, от тази малка раничка както я наричаш, се получиха някакви разсейки и тази година март месец я оперирваха в Тутракан...родния и град.....та оперираха я- изчистиха я цялата, преди това лежа в Шумен на някако лъчение, сега има сумати и белези а на колко години е...да кажиш някой старица.........


Взимай мерки от рано, за да не стане лошо!

# 42
  • Мнения: 30
А тази раничка усещате ли я по някакъв начин или се открива само при преглет от добър специалист?
                                                                                                                                                             Не се усеща абсолютно нищо. Аз дори не предполагах че имам. Може да се открие при преглед от гинеколог.

# 43
  • Мнения: 119
На мен ми оккриха сега, година и 2 месеца след раждането, след като отидох на преглед, поради кървене извън цикъла, и то след като посетих гинеколог-онколог, който ми го откри с обикновен преглед.Преди това бях при друг много хвален и известен, със съвременна апаратура и ми каза, че всичко ми е ОК.

# 44
  • София
  • Мнения: 5 744
Ужас,трябва да има някакво наказание,за такива.  #2gunfire

# 45
  • София
  • Мнения: 1 654
Не съм имала досега, последно бях през май месец на профилактичен. На 6-8 месеца ходя на гинеколог и ехомамография.

# 46
  • Мнения: 1 040
А тази раничка усещате ли я по някакъв начин или се открива само при преглет от добър специалист?
                                                                                                                                                             Не се усеща абсолютно нищо. Аз дори не предполагах че имам. Може да се открие при преглед от гинеколог.
a-a-a-a,мен си ме болеше,една тъпа болка такава,при секс най-вече,а после като тежест...хем не ми беше от много време Rolling EyesГориха ми я,не с лазер,болеше ужасно...

# 47
Аз преди да забременея имах. Гориха ли я, замразиха ли я - не знам, но ходих на такава процедура, в 5-та градска, д-р Бинева. Не болеше изобщо Peace.

Ако имаш впредвид д-р Райна Бинева бих посъветвала от личен опит всяко момиче, на което д-р Бинева каже, че има раничка или какъвто и да било друг проблем да потърси незабавно второ мнение. Диагнозите, които ми постави - раничка + киста + запушени тръби + полово предавана болест (не ми каза точно каква, трябвало да отида пак) се отхвърлиха от друг лекар точно 5 дни след прегледа ми при нея. Зачудих се как така ми диагностицира всичко гореизложено с един ехограф, особено запушените тръби и естествено отидох на друг лекар. Вобще не ме попита кога ми е бил последният цикъл и започна да ми обяснява колко били подмолни мъжете и вобще да не й говоря, че имам постоянен партньор, защото най-вероятно той хойка и ме е заразил с нещо доста сериозно. Отказа да ми даде разпечатка от вседиагностициращият ехограф и в крайна сметка моето лично убеждение е, че тя е повече търговец, отколкото доктор. Впоследствие разбрах, че няма жена, която да е ходила на преглед при нея и да не й е открила раничка....

Общи условия

Активация на акаунт