За миенето на пода...дайте идеи,че ми писна ве

  • 7 199
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 825
И аз съм много навита на една скуба, но се чудя ние като имаме куче дали трябва да мета първо космите (все пак е доста по-едро от прах) или той ще успее да се справи с всичко  Confused
И някой знае ли от къде в Европа може да се поръча... в ибей намерих един нов, но искат почти 500 евро за него, а в щатите струва 500 долара  Close

# 16
  • France - Toulouse
  • Мнения: 95
Аз минавам с прахосмукачка преди да пускам Scooba, и ние имаме куче и падат доста косми, а и Scooba 5800 е предвидено само да мие, събира дребни боклуци, но не е това основната функция.
Аз след Scooba не минавам допълнително добре измива и в ъглите.
clara, следи внимателно в ибей, моята Scooba 5800 е нова от там и струваше около 200? с доставката, за Европа трябва  адаптор 110W/220W, но той струва 30ина? мисля, според мен си заслужава.

# 17
  • Мнения: 6 167
a как се държи кучето, при щуращата се скуба напред-назад?
 Laughing
asyalein , такива неща мисля, че се почистват ( както и дивани и тапицерии) добре само ако извикаш фирма. аз съм опитвала с парата на прахосмукачката, но не бях доволна.

# 18
  • France - Toulouse
  • Мнения: 95
a как се държи кучето, при щуращата се скуба напред-назад?
 Laughing
кучето е навън през това време, то с една прахосмукачка не можа да свикне та няма да го травматизирам със скубата Simple Smile

# 19
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

asyalein , такива неща мисля, че се почистват ( както и дивани и тапицерии) добре само ако извикаш фирма. аз съм опитвала с парата на прахосмукачката, но не бях доволна.

четах в един форум, че някаква мацка си наела такава парочистачка и си почистила всичките мебели, килими и матраци.
затова питам, но явно зависи от модела.

с фирма май е доста скъпичко Thinking

скубата и мен ме заинтересува... Whistling

# 20
  • Мнения: 2 825
Аз минавам с прахосмукачка преди да пускам Scooba, и ние имаме куче и падат доста косми, а и Scooba 5800 е предвидено само да мие, събира дребни боклуци, но не е това основната функция.
Аз след Scooba не минавам допълнително добре измива и в ъглите.
clara, следи внимателно в ибей, моята Scooba 5800 е нова от там и струваше около 200? с доставката, за Европа трябва  адаптор 110W/220W, но той струва 30ина? мисля, според мен си заслужава.

200 евро е доста приемлива цена, ще следя, дано излезе нещо, че сега с бебето съвсем няма да ми стига времето  Tired
А има ли такъв, който да може и да прахосмуче и да мие  Confused или много искам  Blush

a как се държи кучето, при щуращата се скуба напред-назад?
 Laughing


на мойта дивачка, ако и пусна такова нещо, ще ходи да се закача и да иска да играе с него и съответно ще вдигне целия блок на крака от лаене... глупаче е още  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 2 292
Scooba 5800 това е най-великото човешко изобретение, моето е купено от e-bay ново, доставка за една седмица от USA до France, моето само мие пода, но до колкото разбрах последният модел Scooba 380 прахосмуче и мие пода. Аз лично от миенето съм много доволна и горещо го препоръчвам.

адаптер ли полzвате? или проzвеждат спец. zа Европа. И аz искам суба, имаш ли линк от къде си купила=

тук са доста скъпи??? http://aktuelleroboter.de/shop/category_230/iRobot-Bodenwischrob … aram=cid%3D230%26

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 13:42 от vivita

# 22
  • Мнения: 7 605
Да питам и аz zа това 4удо на техниката. ПиШе, 4е батерията стигала само zа 23м²....ми то аz Ще трябва да zареждам 8 пъти докато е иz4истила цялата къЩа  Crazy  Или не е така наяве?

# 23
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
мацки, така и така си говорим за почистване:

как си почиствате матраците?
парапочистващите машини стават ли за прането им?
идеи някакви? Thinking


аз си взех с огромен ентусиазъм една малка паро4иста4ка на Ариете. мислех, 4е Ще си разреШа вси4ките проблеми, ама не. докато я монтирам, ми минава всякакво желание, да не говорим колко е тежка, не е истина просто. успях да из4истя пло4ките в банята, прибрах я и не съм я пипвала просто пове4е.  Confused

и аз искам скуба, ама нямаШе ли такава дето хем прахосму4е хем мие?  newsm78

# 24
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
мацки, така и така си говорим за почистване:

как си почиствате матраците?
парапочистващите машини стават ли за прането им?
идеи някакви? Thinking


аз си взех с огромен ентусиазъм една малка паро4иста4ка на Ариете. мислех, 4е Ще си разреШа вси4ките проблеми, ама не. докато я монтирам, ми минава всякакво желание, да не говорим колко е тежка, не е истина просто. успях да из4истя пло4ките в банята, прибрах я и не съм я пипвала просто пове4е.  Confused

и аз искам скуба, ама нямаШе ли такава дето хем прахосму4е хем мие?  newsm78

feiam аз не искам да я купувам, а да я наема за 1 ден.
уви не пише дали мога да си изпера матрака!!!

затова питам тук, защото писахте, че имате. Peace

# 25
  • Мнения: 7 605
Ася, на пара не трябвало да се мият ни мокети, ни матраци, zаЩото....ох как беШе обяснението? После оставало оЩе мокро и било идеална по4ва zа микроби раzни, и после и мухъл  Sick

# 26
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ася, на пара не трябвало да се мият ни мокети, ни матраци, zаЩото....ох как беШе обяснението? После оставало оЩе мокро и било идеална по4ва zа микроби раzни, и после и мухъл  Sick

ok, мерси Татяна.
ще търся друг вариант щом така не може...

# 27
  • Мнения: 6 167
Да питам и аz zа това 4удо на техниката. ПиШе, 4е батерията стигала само zа 23м²....ми то аz Ще трябва да zареждам 8 пъти докато е иz4истила цялата къЩа  Crazy  Или не е така наяве?

зависи кой модел купуваш. цената е различна, според квадратурата.
освен това робота сам търси майката зареждачка. няма нужда ти да я мъкнеш и да я зареждаш.
то като се умори си подава д.. то за зареждане  Laughing

# 28
  • France - Toulouse
  • Мнения: 95


зависи кой модел купуваш. цената е различна, според квадратурата.
освен това робота сам търси майката зареждачка. няма нужда ти да я мъкнеш и да я зареждаш.
то като се умори си подава д.. то за зареждане  Laughing
Права си Lennie за квадратурата, зависи от модела, а май има един модел, който първо събира боклука като прахосмукачка,  а след това мие и измива 3-4 стаи (Scooba380), който е и по-скъп от Scooba5800. Ние живеем в апартамент 60м², мия кухнята, антрето и WC (15-18м²)  с едно зареждане на батерията и едно презареждане на резервоара, но са места, които се цапат, и хола (25м²) с друго зареждане на батерията и едно презареждане на резервоара, когато е по-мръсно, иначе за хола само с един резервоар и тогава батерията не се изпразва, но според мен 40м² не много замърсена площ би трябвало да може да се измие с едно зареждане на батерията, но не и на резервоара. Scooba5800 не си намира сама майката, но няма и смисъл от това, нали трябва да се сменя мръсната вода, тоест трябва си малко човешка намеса.

# 29
  • Мнения: 940
За миене на пода - ей това върши чудесна работа
http://www.swiffer.com/swiffer/en_US/wetjet.do

За матраците: хубаво е да се чистят със силносмучеща прахосмукачка за да махнете /mite dust/ ,аз го правя на всеки 6 месеца ,това е достатъчно за почистване.

Общи условия

Активация на акаунт