Висока температура без други симтоми

  • 3 057
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 4 025
Случва ни се вече няколко пъти това нещо.Вдига температура, обикновено се случва вечер, за няколко часа стига до 39.Даваме няколко пъти Панадол със или без амидофенче и го редуваме с Нурофен.И след 24часа няма температура и каквито и да било други симтоми.Докторката твърди че може да е вирус и просто организма да се справя и да не се появяват характерните хрема и кашлица.Не е и от зъби такава висока температура.Пуснахме една кръвна картина 5дни след температурата и показа утайка 22, което е много над нормата и малко под нормата левкоцити.Другите показатели са добри.
Другата седмица пак ще пускаме изследвания да видим дали има промяна.
Случвало ли ви се такава температура?

# 1
  • Мнения: 1 655
Можеш само да се радваш, че детето ти успява да вдигне температура и да се пребори само с вируса. А това, че утайката му е била завишена означава, че е имало някаква инфекция. Можетеда направите отново изследване след 1 седмица да проследите дали утайката се смъква.

# 2
  • Мнения: 73
От колко време сте с такава висока Т?

# 3
  • София
  • Мнения: 4 025
Ами миналия понеделник вечерта вдигна температурата и във вторник вечерта  спадна и това беше.Горе долу около 24 часа.Поне откакто съм я усетила , може през деня да е имала някаква малка, но не се забелязваше.А изследванията правихме в неделя.

# 4
  • Мнения: 73
Щом е еднократно, вероятно е бил някакъв вирус. Добре е, 4е детенцето само се е справило. И при моята дъщеричка понякога сме имали само Т и после никакви други симптоми( но  винаги правим и изследвания- за по-сигурно Wink )

# 5
  • Мнения: 265
И на нас ни се случи скоро 39,3-39,5. Лекарката му ни каза че е от заб  #Puppy dog

# 6
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Kremy
И на нас ни се случи скоро 39,3-39,5. Лекарката му ни каза че е от заб  #Puppy dog


До колкото ми е известно толкова висока Т не може да се вдигне от зъб.

# 7
  • София
  • Мнения: 13 206
И да пуснеш кръвна картина утайката няма да се е смъкнала или поне не драстично! Това е показател, който бавно се връща в норма. Напълно възможно е да е вирус и организма на детенце да се справя бързо. От зъби не се вдига такава температура!

# 8
  • София
  • Мнения: 4 025
Благодаря ви за отговорите!
Знам , че утайката бавно се смъква в норма.Но ще направим повторно изследване и се надявам поне да е по-ниска стойността й .Докторката се съмняваше да не е нещо на отделителната с-ма, но пък урината си е ок.Дано да е вирус, а не някаква скрита инфекция или и аз не знам какво. Thinking

# 9
  • Мнения: 2 534
На мен също ми се случи и то тези дни . Отдадох го на ново зъбче , но се разбра , че не е от това . Цял следобед беше с 39 , а на другия нищо .

# 10
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Сигурно лекарката ви е права, какво е това утайка? По принцип повишениет левкоцити говорят за някакво болестно състояние.
Иначе Т се вдига повече следобед или вечер, през деня поспада... Сигурна ли си, че не са зъби?

# 11
  • София
  • Мнения: 4 025
Утайката е показател от кръвната картина- и по-точно скоростта на утаяване на еритроцитите.Завишена е няколко пъти при бременните , а иначе - показател за някаква инфекция.
Не са зъби.А и левкоцитите са ни малко ПОД нормата , а не над.

Женя , при вас какво излезе в крайна сметка?

# 12
  • Мнения: 2 534
Не съм я водила на лекар дори ...
Температурата и беше в събота , в неделя и нямаше нищо , а днес -сряда , обаче започна да кашля , така че утре сме на лекар . Запушена е носоглътката от сополчета май , затова се задавя и кашля . Незнам утре ще видим дали тази температура преди дни за това ме е предупреждавала

# 13
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: EliG
Утайката е показател от кръвната картина- и по-точно скоростта на утаяване на еритроцитите.


Обаче ще добавя нещо важно - утаяването на еритроцитите за 1 час. Едно време е имало стойности за първи час и за втори час. Ако не се отчете правилно времето може да е леко ускорена, а тя всъщност да си е в норма. Ние имахме фрапираш случай. Единия ден 42, на следващия 55  Shocked , а след 2 дни 40 (някъде там, не помня точно), което е фрапиращо. Не може да се смъкне от 55 на 40 за 2 дни. После лекарката ми обясни как е възможно да стане грешка... Първия и третия резултат са от една и съща лаборатория.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
От понеделник до сега моя юнак - 1,8 мес. не е свалил под 38,00
сваля температурата само сутрин, следобяд и презноща гони 38,5-39,00 - никакви други болестни симптоми, в момента растат два зъба.
Според джи-пито е от зъбите, според баща ми - разклатена от зъбите имунна защита + вирус, според трети доктор - типичен грип, само сс температура без диария.
 
Аз лично съм се ошашавила и се чудя вече за каква по-старшна болест да си мисля, за която те не се сещат.
От друга страна гледам, май не сме сами. Само, че при нас не изчезва гадната температура.

# 15
  • София
  • Мнения: 4 025
Ваче и аз го знам това за часовете на отчитане и затова правя изследвания в една и съща лаборатория.До сега бях доволна от Цибалаб , но сега като ходихме беше доста претъпкано с хора , сестрата дето вземаше кръв беше хремава и т.н.Май ще я сменим ако и следващия път ме разочароват!

Елси, и аз така все ужасии си мисля като се разболее детенце, а не е хубаво.Дано бързо оздравеете!

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: EliG
Ваче и аз го знам това за часовете на отчитане и затова правя изследвания в една и съща лаборатория.До сега бях доволна от Цибалаб , но сега като ходихме беше доста претъпкано с хора , сестрата дето вземаше кръв беше хремава и т.н.Май ще я сменим ако и следващия път ме разочароват!


А при нас по-ниските резултати бяха отчетени в кварталната лаборатория. Междинния, който се съмнявам, че е грешен - в частна клиника, на която нямя да кажа името, защото по принцип съм много доволна от обслужването и лекарите там... То не беше фатално това изследване, и без това при нас утайката беше над 45 и детето имаше стрептококова инфекция, ама бая се изшашках как се качва тази утайка буквално за часове...  Grinning Иначе тази клиника работи с Цибалаб, но точно кръвните картини си ги правят те.

# 17
  • Мнения: 8 585
Цитат на: elsi
От понеделник до сега моя юнак - 1,8 мес. не е свалил под 38,00
сваля температурата само сутрин, следобяд и презноща гони 38,5-39,00 - никакви други болестни симптоми, в момента растат два зъба.
Според джи-пито е от зъбите, според баща ми - разклатена от зъбите имунна защита + вирус, според трети доктор - типичен грип, само сс температура без диария.
 
Аз лично съм се ошашавила и се чудя вече за каква по-старшна болест да си мисля, за която те не се сещат.
От друга страна гледам, май не сме сами. Само, че при нас не изчезва гадната температура.


Състоянието е много сериозно. Необходим е преглед и внимателна преценка. Т. нар вирусни инфекции, зад които всъщност се крият ред сериозни състояния въобще не са вирусни инфекции и изискват много внимание.
Дж п за деца-това не е сериозно...

# 18
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Birdie

Състоянието е много сериозно. Необходим е преглед и внимателна преценка. Т. нар вирусни инфекции, зад които всъщност се крият ред сериозни състояния въобще не са вирусни инфекции и изискват много внимание.
Дж п за деца-това не е сериозно...


Не си поставям за цел да ти опонирам, но цялото това изказване ме дразни! Смятам, че израза "състоянието е много сериозно" казан във виртуалното пространство на майка, която се тревожи за състоянието на детето си (което Е със симптоми на вирусна инфекция) е малко цинично!
Много широко разпространена практика в цял свят е децата да се следят от фамилен лекар. Нали затова му се казва "фамилен"? И аз бих искала да си имам педиатър, но уви Rolling Eyes здравната система на Канада не може да си позволи този лукс.

Иначе се радвам, че има професионалисти, които участват в този форум с компетентни мнения, обаче малко повече толерантност и проява на чувствителност няма да са ти излишни. А съм убедена, че и ти ще научиш много неща от този форум, като например как майките преживяват страданията на децата си, какво мислят за колегите ти и защо. Изобщо ползата ще е взаимна, надявам се.  Wink

# 19
  • Мнения: 6 315
Драги Бърди, повечето ДжиПи-та на децата у нас са педиатри. По-добре не се изказвайте неподготвен Sign Exclamation

# 20
  • Мнения: 7
И нас ни хвана неподготвени тази висока температура. Дъщеря ми вече 2 дни е с температура 38,5-39,5 и не можем да я свалим с нищо. Ходих при трима различни педиатри и нищо. Изследванията и са съвсем нормални, а външни симптоми никакви. Направо така съм се шашнала. А имам и малко бебче на 2 месеца.

# 21
  • Мнения: 103
И моят син тази вечер вдигна 39,5 #Shocked  #Shocked  #Shocked ! Да не би да е наистина някакъв вирус? Каката от 3 дни пък е със сополи и кашлица,,,,и мен ме е страх да не хване бебка която е на 2 месеца.

# 22
  • Мнения: 822
Елси,и ние сме в подобна ситуация,но малкият не е вдигал повече от 38.5.Така или иначе,за него е необичайно.Лекарката не можа да ми даде обяснение...А така сме повече от седмица,което според мен не нормално...Пиши,какво става при вас!
И имам въпрос към всички майчета...В такава ситуация,когато и лекарите не са сигурни точно каква е причината,подсилвате ли имунната система на децата допълнително с витамини,ехинацея...?
От каква възраст препоръчват ехинацея в България?

Общи условия

Активация на акаунт