Как предлагате прясното мляко готово за консумация?

  • 2 448
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 861
въпрос на вкус е, просто намери неговия

аз Калоян го питам как го иска, понякога иска да го топля, понякога не, понякога иска какао, понякога не....

но задължително го сварявам, ей така за всеки случай...

# 31
  • Мнения: 24 467
Към момента- на кремчета. Пием АМ, не прясно, ако става въпрос за напитка, иначе ядем кисело.
Големият пък пие всяка сутрин студено прясно мляко в чаша със сламка, често му правя Фрапе с какао /не с кафе, разбира се/. Топло не обича. Ние, с баща им, също предпочитаме прясното мляко студено и също на фрапе, но с нес-кафе.

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
дребчо не му е фен. Но щерката изпива по 1л. на ден под всякакви форми.

Действаш по метода проба-грешка и ще видиш кое най-много му допада.

Моят син консумира мляко най-често под формата на кремчета или грис.

# 33
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Луси още пие адаптирано.

А такава гадост на вкус като адаптираното няма Sick

Прясно не ще! Пие и адаптирано с Нескуик.

# 34
  • Мнения: 934
И двамата го лочат чисто, директно от хладилника. Плодови и шоколадови не отказват, но рядко им предлагам - нали си го пият и така... Mr. Green

# 35
  • Мнения: 3 042
И двамата много рядко пият натурално прясно мляко. Просто не го харесват.
Пият от плодовите млека на Фибела,  Мегле, BBB.

# 36
  • Мнения: 1 238
Мойта не ще натурално прясно мляко. До 2 години и половина го пи така, натурално без нищо със шишето с биберона, а после изведнъж се отказа.
Сега обича мляко с какао, плодово мляко, правя и кремчета или мляко с грис. Ей така.
Иначе сирене поне много обича. Кисело мляко също.

# 37
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Моите пият много мляко-с нескуик,без нескуик,плодово,обикновенно...Не го подслаждам,така свикнаха от самото начало. Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 3 611
И моя го пие във всичките му варианти,но ако го пие чисто не го подслаждам.За мен лично прясното мляко е достатъчно вкусно и така и никога не съм му го предлагала подсладено.

# 39
Давам и прясното мляко с една лъжичка захар или изобщо без нищо

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Винаги ги кипвам.Сега много често се пресича-Пършевица, роса.Детето ми в момента обожавава овесени ядки с мляко и мед за закуска. Обича и да пие мляко.

# 41
  • Мнения: 1 044
Кипвам млякото, просто за всеки случей. Само когато го ползвам за кремчета или заливка не го варя, но нали пък тогава го пека.

# 42
  • Мнения: X
От няколко дни реших вече само на прясно. Започна да не иска адаптето понякога - 1 г. 7 м. Но чисто прясно не иска. Давам прясно с мед. Преди това сварено обаче. Ако нямам сварено - давам адаптирано. Несварено ме е страх - не ми се рискува.

# 43
  • Мнения: 10
И аз се подлъгах по гадното Мегле за деца ли беше, някакво друго изчанчено ли, не помня.
Купувам Данон, Мегле (обикновено) или Верея в кутия. Давам го, както си е от хладилника, ако изобщо стигне до там. Не го затоплям, не ще да го пие топло. Нищо не му добавям, най-много какао (или онова розовото на Нестле), тя си му вика "мляко какао" дори да е чисто. Laughing
            Пробвай "Селекта" 2% или "Юпер" 2% да видиш как упъват, онуй Мегле ряпа да яде.

# 44
  • Мнения: 10
От няколко дни реших вече само на прясно. Започна да не иска адаптето понякога - 1 г. 7 м. Но чисто прясно не иска. Давам прясно с мед. Преди това сварено обаче. Ако нямам сварено - давам адаптирано. Несварено ме е страх - не ми се рискува.
   Момиченцето ми вече е на 1 годинка и 6 месяца. От 10 мес. спрях й адаптираното мляко и продолжих със кисело, а когато не пожела да пие последното( намаше 1 годинка) почнах със прясно и много й хареса. В началото с малко захар (меда се дава след навършена 1 год. ,ако не е алергично) после - чисто и не го преварявам ако е пастьоризирано.Ништо й няма  слава богу.

Общи условия

Активация на акаунт