Идеи за цветове на стените в спалнята

  • 31 102
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 264
Давайте идеи какъв цвят да боядисам стените в спалнята Thinking
Цвета та спалнята ще бъде венге в комбинация с бордо, пода също ще е тъмен и незнам ако стените също са тъмни дали няма да стане много мрачна и малка.
Освен това незнам в каква гама да бъдат newsm78
Любимия ми не иска нищо розово и тем подобни. smile3506

# 1
  • Мнения: 417
Розовото наистина е много приятно(кухнята ми е розова),но щом мъжа ти не е съгласен...Нашата спалня е жълта,може да е боядисате някаква охра те са хиляда вида.

# 2
  • Мнения: 264
Благодаря за охра не се бях сетила smile3506

# 3
  • Мнения: 781
Подходящия нюанс на охрата/някакво бледо капучино/, според пода и мебелите е попадение, плюс на едната стена да сложите някаква фигура, примерно ромб в бордо, като спалнята  Peace

# 4
  • Мнения: 264
Подходящия нюанс на охрата/някакво бледо капучино/, според пода и мебелите е попадение, плюс на едната стена да сложите някаква фигура, примерно ромб в бордо, като спалнята  Peace

А може ли да е по-тъмно капучино? smile3506

# 5
  • Мнения: 781
Абе може, ама поне една стена направи светла, защото ще стане сумрак и може да те схлупи като влезеш в стаята. Като ходите да избирате боите, вземи, нещо като мостра от цвета на спалнята, или ако слагате ламинат, и ще връзвате цвета с него - парче от ламината. Мисълта ми е, да съпоставиш нюансите и да видиш дали се съчетава добре.

# 6
  • Мнения: 264
Абе може, ама поне една стена направи светла, защото ще стане сумрак и може да те схлупи като влезеш в стаята. Като ходите да избирате боите, вземи, нещо като мостра от цвета на спалнята, или ако слагате ламинат, и ще връзвате цвета с него - парче от ламината. Мисълта ми е, да съпоставиш нюансите и да видиш дали се съчетава добре.

Благодаря за съвета  newsm10

# 7
  • Мнения: 264
А знаете ли за тези цветове SPIRIT къде ги има?
Гледах ги в сайта на Оргахим yes
Те български ли са ? И дали са скъпи ? newsm78

# 8
  • Мнения: 264
никой ли незнае Weary

# 9
  • Мнения: 417
Не съм ги чувала тези цветове,но може тавана да го боядисаш бял,а стените с капучини както си писала по горе.Според мен така няма да е толкова мрачно и няма да ти се схлупи стаята.

# 10
  • Мнения: 4 111
Върви във фирмен магазин на Оргахим и виж цените, Спирит ефектът са на по-висока цена. Всеки цвят струва различно.

# 11
  • Мнения: 264
Значително по-скъпи ли са  newsm78

# 12
  • Мнения: 4 111
Заради самите ефекти, не знам дали е значително. Работих в Оргахим, но от цени не разбирам много.

# 13
  • Мнения: 99
А това харесва ли ти?

Последна редакция: пт, 03 авг 2007, 15:47 от Enika

# 14
  • Мнения: 264
Това ми е втората любима спалня без огледалото, но тук пода също е светъл, а моя ще бъде тъмно кафяво newsm78

# 15
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А това харесва ли ти?



Видях нещо подобно в един магазин, само че от едната страна има по цялата дължина на леглото вградена лампа, точно до матрака там където се сяда от край до край на леглото (дано съм го обяснила добре). И не беше чисто черна, а имаше възможност за монтиране и на червен гръб, а нощните шкафчета бяха много по оригинални и раздвижени. Направо се влюбих.

# 16
  • Мнения: 264
Надявам се моята да изглежда също толкова добре Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 1 326
Цвят ванилия

# 18
  • Мнения: 264
Харесах си нещо средно между светло кафяво, зеленикаво и охра - много топъл и приятен цвят.
Незнам само как ще стои на стената Thinking

# 19
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
И тук се вмъквам защото и аз ще имам нужда от идеи  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 558
[

Видях нещо подобно в един магазин, само че от едната страна има по цялата дължина на леглото вградена лампа, точно до матрака там където се сяда от край до край на леглото (дано съм го обяснила добре). И не беше чисто черна, а имаше възможност за монтиране и на червен гръб, а нощните шкафчета бяха много по оригинални и раздвижени. Направо се влюбих.

За спалня на "ЕРГОДИЗАЙН"-Русе говориш. И понеже вече поръчах мека мебел от тази фирма - някой има ли набл
юдения върху качеството на мебелите?

# 21
  • Мнения: 264
И нашия диван ще бъде от там Grinning
Мислехме и за спалнята, но ще видим smile3508

# 22
# 23
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Аз си избрах цвета на спалнята ми ще е едва доловимо розово ,тъй като самата стая не е много осветена и не мога да сложа по тъмни нюанси Peace

# 24
  • Мнения: 264
Аз съм си избрала около пет цвята и незнам на кой да се спра newsm78
Може би ще решаваме на място Rolling Eyes

# 25
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Това с цветовете е наистина много трудно  newsm78

# 26
  • Мнения: 264
Да така е, освен ако не си харесаш цвета на снимка заедно със спалнята, но няма гаранция, че ще ти го докарат същия Weary

# 27
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Така е цветовете дето гледах на мострите бяха по различни от това дето се получи при нас в действителност в детските стаи ,но останах приятно изненадана Peace

# 28
  • Мнения: 264
Така е цветовете дето гледах на мострите бяха по различни от това дето се получи при нас в действителност в детските стаи ,но останах приятно изненадана Peace

Това е добрия вариант, но ако излезе по-грозно ще трябва пак да пребоядисваме smile3511

# 29
  • Мнения: 533
Най-добре ще бъде едната стена в много бледо сиво , а останалите в цвят шампанско.

# 30
  • Мнения: 2 266
бледо розово,бледо лилаво

# 31
  • Мнения: 7 263
моята е в нежен люляков цвят. Много добро попадение се оказа!

# 32
  • Мнения: 264
бледо розово,бледо лилаво

За съжаление любимия ми не иска нищо в розово и тем подобни Grinning

# 33
  • Мнения: 78
След като пода и мебелите ще са тъмни направи стените светли
А ако влиза достатъчно светлина през прозорците ги направи тъмни

Аз имах прозрение   Joy  за моята спалня за едната стена съм харесала лилав тапет с хоризонтални чертички в различен цвят не звучи много добре но в действителност е много хубав, а останалите стени ще са зелени тавана бледо лилав а мебелите венге като стане след 4-5 месеца  Laughing  ще ви я покажа

# 34
  • Мнения: 1 464
Здравейте Grinning
и аз си избрах спалня-венге нещо като снимката но без огледалото отзад.Стените са в 2 цвята,едната зад спалнята -бордо ,останалите ванилия.Когато я направим ще я покажа.
Някой пита за боите на оргахим-не правете тая грешка!Направо ги слагам в моя черен списък.Понеже боядисваме нова къща та имам представа вече и станах половин майстор.За мен най-добрия латекс е Фауст!Има го в практикер,оцветяват го на място.С 2 ръце покрива перфектно,без стената да е боядисвана преди това,тоест на шпакловка.За сравнение латекса на оргахим за да докара цвета са нужни най-малко 4 ръце и мирише много гадно PeaceДа не правя реклама ама с 3 литра от другия се боядисва една малка стая.

# 35
  • Мнения: 264
Здравейте Grinning
и аз си избрах спалня-венге нещо като снимката но без огледалото отзад.Стените са в 2 цвята,едната зад спалнята -бордо ,останалите ванилия.Когато я направим ще я покажа.
Някой пита за боите на оргахим-не правете тая грешка!Направо ги слагам в моя черен списък.Понеже боядисваме нова къща та имам представа вече и станах половин майстор.За мен най-добрия латекс е Фауст!Има го в практикер,оцветяват го на място.С 2 ръце покрива перфектно,без стената да е боядисвана преди това,тоест на шпакловка.За сравнение латекса на оргахим за да докара цвета са нужни най-малко 4 ръце и мирише много гадно PeaceДа не правя реклама ама с 3 литра от другия се боядисва една малка стая.

А имат ли богато разнообразие на цветове тези FAUST, защото на мен ми харесват определен тип цветове, които ги гледах в каталог на SPIRIT newsm78

# 36
  • София
  • Мнения: 5 656
Понеже ми е професия, пък и хоби - да дам едно предложение. Стените можеш да ги направиш някакво капучино, млечна охра, както повечето са те посъветвали. Таванът - задължително бял, под него една ивица около 15 см от стената също остави бяла, надолу - цветът, който си избрала. На границата сложи някакъв фриз от тапет или кант/бордюр с някакъв семпъл профил, по строителните магазини се продават такива от стиропор, приличат на гипсови, но са леки, лепят се със силикон и могат да се боядисват, може да се направи този кант в малко по-силен млечнокафяв цвят, подходящ на стените.

# 37
  • Мнения: 264
Понеже ми е професия, пък и хоби - да дам едно предложение. Стените можеш да ги направиш някакво капучино, млечна охра, както повечето са те посъветвали. Таванът - задължително бял, под него една ивица около 15 см от стената също остави бяла, надолу - цветът, който си избрала. На границата сложи някакъв фриз от тапет или кант/бордюр с някакъв семпъл профил, по строителните магазини се продават такива от стиропор, приличат на гипсови, но са леки, лепят се със силикон и могат да се боядисват, може да се направи този кант в малко по-силен млечнокафяв цвят, подходящ на стените.

Благодаря за съвета, но не съм фенка на тези корнизчета и фризчета.
А мога ли да направя тавана много светъл, но в същата гама като стените, да не е чисто бял, а да има все пак някакъв отенък Thinking

# 38
  • София
  • Мнения: 5 656
Можеш, но тогава вероятно само ти ще си знаеш, че не е чисто бяло, защото няма да има в действителност бяло, с което да контактува цветът и да се различава от него.

# 39
  • Мнения: 87
бордюр с някакъв семпъл профил, по строителните магазини се продават такива от стиропор, приличат на гипсови, но са леки, лепят се със силикон и могат да се боядисват

атти, интересувам се от нещо такова, но ми трябва да направя полукръг, за да скрия зад него един корниз, който е по средата на стаята. има ли гъвкавост този материал? може ли да се извива?

# 40
  • София
  • Мнения: 5 656
Не могат да се извиват, биха се счупили. Не мога да си представя какво имаш предвид с това да скриеш корниз, но тези профили са съвсем тънки, няма нищо общо с едновремешните гипсови корнизи, които всички сме виждали, просто е една тънка "летвичка" от стиропор с дебелина един пръст и леко изпъкнало от стената, около 1 см. Служи по-скоро за кантиране и разграничаване на два цвята или две различни фактури, за прикриване на нещо не си представям как. Ако не те затруднява, снимай го, стана ми любопитно.

# 41
  • Мнения: 87
атти, става дума за нещо подобно. искам да скрия корниза зад някакъв объл профил.

http://community.webshots.com/album/560283324OeWBIc

# 42
  • София
  • Мнения: 5 656
Благодаря, стана ми ясно. За съжаление този материал не е подходящ, тъй като не може да се огъва. Подходящ за случая е гипсокартона, с него правят окачени тавани и може да се извива във всички посоки, след това се боядисва. Потърси майстор на окачени тавани.

# 43
  • Мнения: 1 464
Здравейте Grinning
и аз си избрах спалня-венге нещо като снимката но без огледалото отзад.Стените са в 2 цвята,едната зад спалнята -бордо ,останалите ванилия.Когато я направим ще я покажа.
Някой пита за боите на оргахим-не правете тая грешка!Направо ги слагам в моя черен списък.Понеже боядисваме нова къща та имам представа вече и станах половин майстор.За мен най-добрия латекс е Фауст!Има го в практикер,оцветяват го на място.С 2 ръце покрива перфектно,без стената да е боядисвана преди това,тоест на шпакловка.За сравнение латекса на оргахим за да докара цвета са нужни най-малко 4 ръце и мирише много гадно PeaceДа не правя реклама ама с 3 литра от другия се боядисва една малка стая.

А имат ли богато разнообразие на цветове тези FAUST, защото на мен ми харесват определен тип цветове, които ги гледах в каталог на SPIRIT newsm78
и те имат каталог с хиляди цветове,направо се шашкаш и не знаеш кой да избереш.Но ако имаш предвид спирит боите които имитират мазилка /много омешани цветове дето се боядисват с различни валяци,гъби шпакли и тн./Точно такова нещо нямат но това се постига с техния латекс също ,избираш си 3 цвята и си играеш с тях.
Това е виртуален каталог на оргахим ,можеш да добиеш представа за боите,после да си избереш подобни на фауст.На щанда в практикер оцветяват и фауст и оргахим така че просто пискай двата каталога и сравни,ние така направихме Peace
http://www.orgachim.bg/virtual/

# 44
  • Мнения: 264
и те имат каталог с хиляди цветове,направо се шашкаш и не знаеш кой да избереш.Но ако имаш предвид спирит боите които имитират мазилка /много омешани цветове дето се боядисват с различни валяци,гъби шпакли и тн./Точно такова нещо нямат но това се постига с техния латекс също ,избираш си 3 цвята и си играеш с тях.
Това е виртуален каталог на оргахим ,можеш да добиеш представа за боите,после да си избереш подобни на фауст.На щанда в практикер оцветяват и фауст и оргахим така че просто пискай двата каталога и сравни,ние така направихме Peace
http://www.orgachim.bg/virtual/


Благодаря за информацията ще ми бъде много полезна.
точно така ще направим Grinning

# 45
  • Мнения: 20
Ох като чуя само за ремонти и направо косата ми се изправя,добре че вече технологиите напредват,а и с интернет колко много усилия си спестяваме!Аз изнамерих едно сайтче,което мисля,че ще ви бъде полезно и на вас! www.boyadisvane.com

# 46
  • Мнения: 264
Ох като чуя само за ремонти и направо косата ми се изправя,добре че вече технологиите напредват,а и с интернет колко много усилия си спестяваме!Аз изнамерих едно сайтче,което мисля,че ще ви бъде полезно и на вас! www.boyadisvane.com


Благодаря ти!
Този сайт наистина е много полезен, особено за изчисляване на необходимото количество боя, макар че аз мога и сама защото съм работила в магазин за бои Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт