Помощ - СВЕКЪРВИЩЕ!

  • 3 776
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 521
Не чети чужда кореспонденция. Не подслушвай. Можеш да чуеш неприятни неща по твой адрес. Това е златно правило.

Абсолютно. Peace Не е необходимо всички да те харесват и обичат - достатъчно е съпругът ти да го прави.

# 16
  • Мнения: 4 068
Ние пък със свеки имаме прекрасни отношения.......когато сме далече. Нямаме сериозни конфликти, но съберем ли се на едно място за повече от седмица и направо ми се стъжва живота. Все им пречим нещо. Все са недоволни. Това лято съм си обещала, че ще ни е последното дълго гостуване при тях. поредната обеца на ухото. Защото за да е наред всичко трябва ние да преглъщаме и премълчаваме. Понякога ме е яд и на мъж ми, защото той по-скоро ще си отхапе езика, но няма да им направи забележка. Много рядко се случва да им каже нещо на въпреки. Имахме планове след две години да се местим да живеем в техния град но.......напоследък се разубедихме май. Което мен може само да ме радва. Иначе когато не сме на едно място се разбираме прекрасно и ни помагат много.
Съжалявам, че си попаднала на такъв човек! Игнор му е майката според мен. Или бягане далече в друг град. Гледай ти сама да си щадиш нервите, че друг няма кой да знаеш.

# 17
  • Мнения: 11 747
И аз съм за безразличието!
Не обръщай никакво внимание,не се интересувай,не чети писма!То е ясно,че не те харесва и те плюе.Ти гледай да не се сещаш за тези неща,не мисли за това!
Бъди си весела,щастлива,усмихната,живей си живота - кучетата си лаят,керванът си върви! Peace

# 18
  • Мнения: 945
Спред мен най много те боли от факта, че половинката ти не е zастанал на твоя страна (както пишеш, че очаква да се държиш с нея както преди). Дай му на него да раzбере, че ти не можеш да бъдеш лицемерна и добра към човек, който прикаzва такива неща zад гърба ти. Дръж свекървата на раzстояние от теб, гледай с нея да не си сама. Нека и мъжът ти да се опитва да я държи далеч от теб и да приеме факта, чЕ ти не я обичаш и тя теб не те понася. Тогава всичко ще си дойде по местата и ще ти е смешно когато намираш такива писма.
Също и не очаквай свеки да се държи към теб като към дъщеря, не очаквай поzдравления zа рожден ден, имен ден и т.н. Тя не ти е длъжна.

Минала съм по тоzи път вече и се примирих с факта, че не ме обичат. Сега съм намерила своя душевен мир и свекървата повече не може да ме обиди с нищо, нито да повлиае на половинката ми, zащото той напълно ме раzбира.

# 19
  • Мнения: 263
Промени си отношението към тях! Вътрешното отношение имам предвид: не очаквай добро отношение, а обратно! И ти не се затормозявай излишно да им се харесаш! Знай, че каквото и да направиш явно ще те одумват. И не си го слагай на сърце! Погледни на това със съжаление: приеми ги като дребни хора, които не могат да харесат друг освен себе си и спри да се занимаваш и да мислиш за тях!
Гледай си семейството, планувай всичко така, че да е добре без тяхното присъствие, а когато присъстват им разучи номерата и си измисли по един изход от повечето ситуации...
И помоли съпругът ти, ако чуе някоя от тези гадни забележки по твой адрес да те защити! Защото единствено това можа малко от малко да ги стопира!
А иначе: явно е стандарт това. Преди да се омъжим с мъжа ми слушах моята свекърва как плюе (извинаявам се за израза) мъжа на дъщера си. Сега след многото и изпълнения зная, че плюе мен! И са ми го казвали някои хора, че го прави де!
Някой беше казал: М**ната му лекува всичко!
Така съм казала и аз! И на мъжа ми съм казала, че след всичко, което съм изтърпяла от нея продължавам да я трая още единствено и само заради него!

# 20
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Божеее,колко много всичко казано се отнася за моята свекърва!!!Точно тази неделя се случи при нас чак след 15 год. брак такъв скандал,че ви е бедна фантазията.Такава агресия имаше у нея,че направо изпадна в истерия.А аз само мълчах и не можех да повярвам,че се отнасят за мене тези думи.След толкова години...Мъжът ми и той страшно много ме изненада-защитаваше ме до дупка.А от това свекурвището още повече побесняваше.Той по принцип никога не и е противоричил.То не бяха клетви,синът ми бил най-лошото дете,кръвчицата му била много лоша,и двете и сестри на свекървата и те така казвали...ама тя не им вярвала отначало и т.н...А на мъжът ми каза ,че бил направил най-голямата си грешка в живота преди 15 години.И всички тия глупости пред мен и внукът и.Принудихме се да си тръгнем от тях,а бяхме дошли уж на гости само преди един час.На вратата мъжът ми и вика "чао" а пък тя вика "сбогом".Вече три дена сме в шок и тримата в къщи.Тази женичка ни обърква живота.Не знам как да постъпя...

# 21
  • Мнения: 473
Защо толкова много държиш на нейното одобрение? Изобщо не ме интересува нейното мнение за мен, изобщо. Не мога да я понасям и никак не ме интересува какво говори за мен. Тя всичките хора плюе моята свекърва, та какво остава за мен. Пред тях мазна - ще потече, зад гърба им хиляда кусури. Чудя ти се на теб как може да се тормозиш, че не те харесва и че ти говори зад гърба? Че тя ако е хубав човек каквото не ти харесва ще ти го каже директно в очите. Но тъй като си оправна и си отмъкнала безценния й син как ще те хареса, естествено че не.

# 22
  • Мнения: 556
Здравейте! Да ви кажа - доста ми помогнахте с вашите разкази и съвети. Аз доскоро имах чувството, че имам най-гадната и лоша свекърва. Тя е голяма отврат. Откак свекър ми почина (а той беше страхотен човек) постоянно ни тормози. По принцип сте прави за безразличието. Тя много ме е обиждала, но вече спря да ме боли. Не ме интересува нейното мнение и нейните думи. Само че много ни се бърка. Тя живее на 30 км. от нас, но само измисля работа на моя мъж, за да може той да ходи при нея. Постоянно се обажда и ни се бърка. И ние много се караме.А сега взе да си измисля болести - първо я беше страх от тъмното, после взе уж да вдига кръвно, после я беше срах да не умре. След ходене по лекари стана ясно, че всичко е ок. Та затова сега реши, че е луда и си е наумала да идва да живее при нас. И просто ме подлуди отвсякъде. Щяхме да се разделим с мъжът ми миналия месец. Провали ми почивката с нейните измишльотини - всеки ден звънеше по 100 пъти. Караме се единствено по този подов - нямаме никакви други проблеми. Просто нямам думи. Добре, че мъжът ми взе малко да се усеща, че майка му е невероятен егоист. Не знам какво ще правим.
Благодаря, че ви има да ви се оплача от нея! Олекна ми малко!

# 23
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Свекървите ни са изтъкани от ред егоизъм,ред ревност,ред интрига...и вдетеняване след 60-те #2gunfire

# 24
  • Мнения: 121
... Тя е голяма отврат. Откак свекър ми почина (а той беше страхотен човек) постоянно ни тормози. По принцип сте прави за безразличието. Тя много ме е обиждала, но вече спря да ме боли. Не ме интересува нейното мнение и нейните думи. Само че много ни се бърка. Тя живее на 30 км. от нас, но само измисля работа на моя мъж, за да може той да ходи при нея. Постоянно се обажда и ни се бърка. И ние много се караме.А сега взе да си измисля болести - първо я беше страх от тъмното, после взе уж да вдига кръвно, после я беше срах да не умре....
Не я съди толкова строго. Смъртта на другаря в живота е страшен шок. Вярвам, че тя наистина ги чувства всички тия неща. На майка ми и трябваха няколко години, за да се съвземе и да може да се върне към нормален живот.

Общи условия

Активация на акаунт