Каква марка бебешко пюре?

  • 2 029
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22
Пюретата  на малкия винаги са били Ганчев

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Ако не трябва да гледам цената,какъвто всъщност е въпросът на тази тема бих вземала само Нестле,Семпер,Сънвал и Хип.

# 32
  • Мнения: 4 451
И моята кипра е от почитателите на родното. Хапва "Ганчев", на Хип не ги харесва. От техните яде само плодовите. Confused

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Моята дъщеря яде плодови и зеленчукови Ам-ам / предимно /, купувала съм и на Ганчев - също си ги хапва с удоволствие.Отскоро захраних с месни на Гербер и тях яде.
Аз също мисля че все още цената не определя качеството и с "лека ръка" да отхвърлим българските продукти. Naughty
Сега вече сме на кухня и ще купувам само месни пюренца, но не съм се спряла на определна марка,жалко че Ам-ам нямат такива. Cry

# 34
  • Мнения: 8 769
Мами, искам да ви питам ако не трябваше да гледате цената на бебешките пюрета коя марка бихте купували и защо?  Rolling Eyes
Никое. Привърженик съм на доброто и качествено домашно приготвено мамбо  Grinning

# 35
  • София
  • Мнения: 44 105
не съм гледала особено цената, гледах какво харесва дечко. А това беше  - в началото сънвал, а по-късно и гербер, алете, плодови всякакви яде с удоволствие освен на хелло мангото...хип не са му особено любими(само при захранването му харесваха, на по-късен етап не), нестле също, семплер някои неща му харесват, но далеч не всичко, овко зеленчуковите са му гадни, ганчев - купувала съм точно 3 пъти, за да остановя, че са ужасни, имат един и същи вкус (нещо като на салца) и детето не ги яде...

виж кухнята държавната много повече му харесва от вс пюрета...за разлика от домашно приготвената храна, която трудно приема...

# 36
  • Мнения: 1 986
  Захранвах с ХИПП,после съм давала Нестле и Сънвал-винаги ги опитвам преди това,допадат ми на вкус,може би по това съм се водила,когато ги предлагам и на дъщеря си WinkИначе, рядко купувам пюрета,защото й готвя аз,а плодовете ги давам сурови,пасирани Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 7 190
Между другото, може ли някой по-вещ от мен, да ми обясни как така на етикетите на бебешките пюрета пише, че не съдържат консерванти, а срокът на годност е поне 2 години newsm78
Все пак това не са туршии или компоти, няма голямо съдържание на захар, оцет или сол, та просто ми е много чудно.
За протокола, аз лично не вярвам да няма консерванти дори и в "скъпите" пюрета.
Но може някой да ме разубеди Mr. Green

# 38
  • Мнения: 887
Бих купувала и купувам само на Хип и Гербер. Синът ми категорично отказваше да яде Ганчев.

# 39
  • Мнения: 2 197
Всяко бебе си има вкус. Моето не хареса домашно приготвените, Хип, Гербер, Семпер, Хаме и Бебивита. Прояде Ганчев. Когато стана по-голяма започнах да и взимам Семпер и Хип за над годинка, защото е с по-едра консистенция. От плодовите пюрета никога не съм давала български, защото имат много захар. Но в полза на пюретата на Ганчев приемам факта, че отворено пюре се разваля на следващия ден, докато на Хип може и седмица да седи, без да се промени. Това без стабилизатори няма как да стане.

# 40
  • Мнения: 4 784
Купувам предимно Хипп, понякога Нестле и Бебевита.

# 41
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Хип, Семпер, Нестле

# 42
  • Мнения: 27 524
Блонди, а тези на Данон има ли ги в БГ или само в Белгия? Че аз само за мляко знам  Rolling Eyes

Засега ги няма, дано ги пуснат, наистина са добри. Има ги в Белгия, Франция и Холандия. Сигурно и другаде, за тези знам със сигурност.

# 43
  • Мнения: 307
Аз захраних изцяло с ХИП, защото нямат захар.
Сега му давам на моя син и Бебивита, Гербер, а наскоро пробвахме и СЪНВАЛ /без захар са, немски/.
Давала съм и ОВКО, но ми се сториха много сладки.

# 44
  • Мнения: 2 807
Давам само Хип, Семпер, Нестле, мнооого рядко на Гербер, като 95% са на Хип (има гаранция, че са Био), с другите 2+1 марки разнообразявам.

Преди около месец взех бананово пюре на Бебевита.
Отворих го и не ми замириса на чист банан, както мирише примерно пюрето на Хип.
Погледнах съдържанието, и видях, че в магазина съм пропуснала да прочета (винаги чета съдържанието на детските храни), че освен банан има и картофени стърготини  Confused
Мони също не го хареса.
Други Бебевита не съм купувала.

Виждала съм и как изглежда отворено пюре на Ганчев (когато мами хранят дечицата си навън) -> като кисел, с преобладаващо нишесте вътре.
По цвета и мириса дори не мога да предположа какъв плод има вътре, а самото пюре е като желе (нищо чудно и с желатин да го сгъстяват  Close).

Нямам нищо против, когато майките с не толкова големи възможности хранят децата си с Ганчев, но ми става много жално за дечицата, на които майките взимат най-доброто за себе си, а на отрочетата - Ганчев.  Rolling Eyes

Една приятелка например храни детето си само с Ганчев, нямали възможност да купуват от скъпите (а иначе качествени) пюрета, но тя и мъжа й не сядат на масата без пръчка луканка, която повярвайте ми се довършва със салатката и/или безмесната гозба...

Аз лично за себе си предпочитам да дам най-добрия старт, и не само старт!, на децата ми, лишавайки се от луканката, шунката и т.н., които не държа да похапвам всяка вечер.

Общи условия

Активация на акаунт