За Европейската здравноосигурителна карта

  • 5 122
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 299
Някой вадил ли е такава и колко време отнема процедурата? Необходими документи за изваждането?

# 1
  • Germany
  • Мнения: 7 976
Има бърза процедура за 5 дни мисля и нормална за месец. Разликата в цената е 2-3лв. Трябва ти специална бланка, която да попълниш, 1 снимка и лична карта. Ако вадиш за детето и копие от акта за раждане. Подаването става само лично, получаването може от всеки. 

# 2
  • Мнения: 1 299
Благодаря за информацията Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 410
Скоро пътувахме до Швеция и решихме да си издадем такава карта, голяма е данданията, поне във Варна и накрая се оказа, че тази карта не покрива доста осигурителни събития. По лесно и по-сигурни ще сте ако си направите Медицинската застраховка за пътуване в чужбина, особено ако ще пътувате за седмица-две.

# 4
  • Мнения: 1 299
В НЗОК ли се вади?

Аз си мисля, че трябва да е като с паспортите и ЛК - отиваш, подаваш молба, и после само отиваш да си я вземеш. Колко е цената на поръчката (да знам колко да имам кеш, мразя да съм неподготвена)?

# 5
  • Мнения: 3 410
Не се занимавай, по-добре хлътни в едно застр дружество и за 5 мин си готова със здравна застраховка. Но все пак ако решиш да си вадиш карта - не повече 5лв кеш, снимка, попълване на формуляр от 20 ст, чакане на опашка, след това чакане за получаване и пр. - лудница

# 6
  • Мнения: 3 410
Забравих да спомена ч1е във Варна се ходи до поликлиника Христо Ботев

# 7
  • Мнения: 1 299
изискват ми я... нямам избор, иначе и на мен не ми се занимава, ма пък чак лудница...аз нямам познат, който да е вадил....
 Thinking
Аз в София, директно в НЗОК. Ще видя там как е и ще докладвам  Peace

Благодаря за информацията  Wink

# 8
  • Мнения: 3 410
Тогава се запасете с нерви и време и не отивайте около обяд, че иамт много странно работно време, и си купете бланката предяарително, та докато чакате на опашката да си го попълвате. Успех!

# 9
  • Germany
  • Мнения: 7 976
Аз подадох в София в 22 п-ка. Имаше умерена опашка и проблеми не съм имала. Цената за нормалната поръчка беше 2,16лв.

# 10
  • Мнения: 1 299
Да, сега разбрах от една приятелка (че аз в момента не съм в Сф), че се подава в 22ра или 29та поликлинкика, попълвало се един лист, хора нямало.

Чудя се, ако се извади застраховка, няма ли да е проблем, в смисъл, дали ЕС не си настоява за тези карти Thinking На мен изрично ми казха да си извадя такава, че ще попътувам през няколко държави и така било най-лесно.

# 11
  • Мнения: 3 410
Здравната застраховка важи за цял свят, няма такова изискване от ЕС

# 12
  • Мнения: 1 299
Здравната застраховка важи за цял свят, няма такова изискване от ЕС

А и според мен застраховката повече покрива.... зависи каква си я направиш де... Ще видя, ако има опашка хич няма да вися, застраховки се павят на 100 места

# 13
  • Мнения: 1 299
Ходих днес в 22ра поликлиника. Нямаше никакви хора. Попълних бланка от едни листче, иска се и една снимка и ЛК. Жената беше много учтива. Експресната поръчка (от 5 до 10 дни ) е 3, 24 лв, бланката струваше 0,12 лв. Обикновената поръчка беше 30 дни и е около 2 лв.. Нямаше никакви опашки, нито купища формуляри. Картата важи една година. Аз пътувам често, ако преди всяко пътуване си правя застраховка от по 10 лв (по-ниска не знам) ще ми излезе доста повече, а с тази карта би трябвало навсякъде в ЕС да нямам проблем. Поне мен вече няколко пъти ме питаха за такава в чужбина и затова я вадя.

# 14
  • Мнения: 3 410
Ходих днес в 22ра поликлиника. Нямаше никакви хора. Попълних бланка от едни листче, иска се и една снимка и ЛК. Жената беше много учтива. Експресната поръчка (от 5 до 10 дни ) е 3, 24 лв, бланката струваше 0,12 лв. Обикновената поръчка беше 30 дни и е около 2 лв.. Нямаше никакви опашки, нито купища формуляри. Картата важи една година. Аз пътувам често, ако преди всяко пътуване си правя застраховка от по 10 лв (по-ниска не знам) ще ми излезе доста повече, а с тази карта би трябвало навсякъде в ЕС да нямам проблем. Поне мен вече няколко пъти ме питаха за такава в чужбина и затова я вадя.
Peace Щом пътувате много, картата е много по-евтиния вариант и все пак дано сте жив и здрав, да не ви се налага да я ползвате.

# 15
  • Мнения: 1 299
Peace Щом пътувате много, картата е много по-евтиния вариант и все пак дано сте жив и здрав, да не ви се налага да я ползвате.

Да, дано не се налага, че аз, водена от "на мен няма да ми се случи" бях 2 седмици в Швеция, без карта и без застраховка и ми се наложи да ида на лекар... Така, че вече няма да повторя грешката.

А ти какво толкова си попълвала? Да не би аз да пропускам нещо Thinking Уж жената много мило всичко ми обясни, ама аз ако не съм попитала каквото трябва.... Беше една бланка, подобна на тази като си вадиш ЛК, с място за снимка.... Една страничка... newsm78

# 16
  • Мнения: 3 410
Peace Щом пътувате много, картата е много по-евтиния вариант и все пак дано сте жив и здрав, да не ви се налага да я ползвате.

Да, дано не се налага, че аз, водена от "на мен няма да ми се случи" бях 2 седмици в Швеция, без карта и без застраховка и ми се наложи да ида на лекар... Така, че вече няма да повторя грешката.

А ти какво толкова си попълвала? Да не би аз да пропускам нещо Thinking Уж жената много мило всичко ми обясни, ама аз ако не съм попитала каквото трябва.... Беше една бланка, подобна на тази като си вадиш ЛК, с място за снимка.... Една страничка... newsm78
Ами аз защото чаках в едно тясно коридорче, попълвах за съпруга ми за детето и за мен, върнаха ни още веднъж за да доведем детето, след това дойде обедната почивка и чакахме още два часа да занесат някъде подадените документи до тогава, може би затова ми се стори ужас. От друга страна, тъй като съпругът ми отговаря за мед. застраховки в Булстрад , съм се наслушала на случаи без покритие от тази карта, за които хората так яко се изръсват, че съм се зарекла винаги в чужбина със застраховка. Успех на вас

# 17
  • Мнения: 1 299
Ами аз защото чаках в едно тясно коридорче, попълвах за съпруга ми за детето и за мен, върнаха ни още веднъж за да доведем детето, след това дойде обедната почивка и чакахме още два часа да занесат някъде подадените документи до тогава, може би затова ми се стори ужас. От друга страна, тъй като съпругът ми отговаря за мед. застраховки в Булстрад , съм се наслушала на случаи без покритие от тази карта, за които хората так яко се изръсват, че съм се зарекла винаги в чужбина със застраховка. Успех на вас

Ми аз вече се замислих и една застраховчица да си направя за всеки случай, че се съмнявам малко за тая карта. Щеше ми се някой, който я е ползвал вече да каже до колко я признават....

# 18
  • Мнения: 1 299
Ето и информация за самата карта и какво покрива тя - http://ec.europa.eu/employment_social/social_security_schemes/he … care/index_bg.htm

# 19
   Уважаема госпожи и господа,пише ви една жена по професия учителка,която вместо да се радва на децата си тя търси контакти със някой ,който да и подаде ръка в един труден за нас момент.Като се рових из интернет незная защо ми се наби на око вашия skype и реших да ви напиша тези редове като си мисля ,че можете да ми помогнете.Зная че това може дастане ако Ви е по-силите.Аз съм леля на едно болно момче изпаднало вав отчаяние ,което търси утеха само вав мен т.с неговата леля.Искам да отправя зов за помощт към вас.Момчето за което Ви моля е на 27 год.и се казва Христо Милчев от гр. Тополовград ,със този зов Ви моля да откликните с помоща си и проявите милосърдие към този млад човек,живота му е във ръцете на хора като вас ,добронамерени,желаещи да помагат на хора в беда.Зная че много като нас ви молят,но аз искренно се надявам,че ще ни помогнете.Набираме средства за трансплантация на бъбрек във чужбина.Необходими са средства.Майката на това момче също ена хемодиализа и той се грижи за нея.Затова отправям зов  като ви моля за съдействие изразяващо се във вашата добра воля да ни помогнете да се отърве от този ад,да ни протегнете една братска ръка за помощ.Това за нас е една голяма битка.Имомчето има цели и стремежи,и той иска да ги сбъдне,но за сега има една важна битка ПРОСТО ЕДИН НОВ БЪБРЕК. С много уважение и пълно с болка сърце- Андреана БашаеваsizeИме   Христо Милчев Христозов
ЕГН   8008179068
Адрес   Ул. „Митко Палаузов” №4
Пр/Сметка   04/0000000014164276
Валута   USD
IBAN   BG49STSA93000015379722
BIC   STSABGSF

# 20
  Уважаема госпожи и господа,пише ви една жена по професия учителка,която вместо да се радва на децата си тя търси контакти със някой ,който да и подаде ръка в един труден за нас момент.Като се рових из интернет незная защо ми се наби на око вашия skype и реших да ви напиша тези редове като си мисля ,че можете да ми помогнете.Зная че това може дастане ако Ви е по-силите.Аз съм леля на едно болно момче изпаднало вав отчаяние ,което търси утеха само вав мен т.с неговата леля.Искам да отправя зов за помощт към вас.Момчето за което Ви моля е на 27 год.и се казва Христо Милчев от гр. Тополовград ,със този зов Ви моля да откликните с помоща си и проявите милосърдие към този млад човек,живота му е във ръцете на хора като вас ,добронамерени,желаещи да помагат на хора в беда.Зная че много като нас ви молят,но аз искренно се надявам,че ще ни помогнете.Набираме средства за трансплантация на бъбрек във чужбина.Необходими са средства.Майката на това момче също ена хемодиализа и той се грижи за нея.Затова отправям зов  като ви моля за съдействие изразяващо се във вашата добра воля да ни помогнете да се отърве от този ад,да ни протегнете една братска ръка за помощ.Това за нас е една голяма битка.Имомчето има цели и стремежи,и той иска да ги сбъдне,но за сега има една важна битка ПРОСТО ЕДИН НОВ БЪБРЕК. С много уважение и пълно с болка сърце- Андреана БашаеваsizeИме   Христо Милчев Христозов
ЕГН   8008179068
Адрес   Ул. „Митко Палаузов” №4
Пр/Сметка   04/0000000014164276
Валута   USD
IBAN   BG49STSA93000015379722
BIC   STSABGSF

   





Общи условия

Активация на акаунт