световътреж

  • 13 768
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 917
Имам чувствота че съм качена на балон....от няколко дни усещам че ми се вие свят. Премерих си кръвното в едно такова състояние и беше 90/60, по принцип си имам ниско кръвно, ама... Усещам и болки в гърба и врата- уилиха се при смяна на леглото, но не знам дали това е причина за световъртежа...Днес бях на невролог, ама той каза че световъртеж се получавал при силно ошипяване, което ставало при възрастни хора newsm78...
Ходих и преди месец на кардиолог заради учестен пулс- и там нищо....Писна ми вече, не се чувствам добре и не знам към какъв специалист да се обърна. Дайте съвети, моля.

# 1
  • Мнения: 2 197
Със сигурност болките в гърба не са причина за световъртежа - по всяка вероятност си настинала. Ниското кръвно е достатъчна причина за световъртеж, а сега с тази рязка смяна на температурите може още по-силно да се изрази. Пий витамини, кафе, кола, черен чай. А да не си на някаква диета и да ти се вие свят от неядене?

# 2
  • Мнения: 550
Мисля,че неврологът е добра идея!Хубаво е да ти се направят и други изследвания!Място за отчаяния няма! Peace

# 3
  • Мнения: 17 407
Със сигурност болките в гърба не са причина за световъртежа -...

НЕ се изказвай така категорично! Болките във врата и гърба могат да причинят главоболие и световъртеж, по- скоро ошипяването, което пък предизвиква болки.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Проблемът ти е за невролог.
На мен като ми се вие свят пия Медрин (или Дименхидринат).

# 5
  • Варна
  • Мнения: 917
Ми днес бях при невролог- пипна ми гърба и съм нямала данни за гръбначно изкривяване, предписа ми някаква хранителна добавка и ме изпрати. И сега получих силен световъртеж и леко пристягане в сърдечната област, какво да правя, към какъв лекар да се обърна..

# 6
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Ми днес бях при невролог- пипна ми гърба и съм нямала данни за гръбначно изкривяване, предписа ми някаква хранителна добавка и ме изпрати. И сега получих силен световъртеж и леко пристягане в сърдечната област, какво да правя, към какъв лекар да се обърна..

Към психолог! - след като няма органични причини за световъртежа ти, може да са психосоматични!

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Психолог или психиатър? Първият не е лекар.

# 8
  • Мнения: 7
И на мен ми се случва често но най-вероятно е от неядене

# 9
  • Мнения: 6 029
Със сигурност болките в гърба не са причина за световъртежа -...


колкото и да ти е странно, точно те са причнината в много случаи.

може и да не е само шипове. трябва да се направи снимка. понякога заради такива болки и схващания в областта на врата не се оросява мозъка достатъчно. и от там виенето на свят. гади ли ти се? пий сладки сокове. глюкозата в тях улеснява оросяването. и отиди на друг невролог. не на психиатър. още по-малко на психолог. а да си настивала скоро? ухо да те е боляло?

Последна редакция: ср, 08 авг 2007, 00:20 от Julie

# 10
# 11
  • Мнения: 6 029

примерно.

може и да не е това. може да е нещо подобно. не знам. без снимка и истински невролог няма как да се установи.

в края на девети месец от бременността ми се случи нещо подобно. 4 дни повръщах, виеше ми се свят ужасно. реших, че съм се отровила, влязох в болница. с вливания спряха повръщането, но световъртежа остана. появиха ми се схващания на ръцете... изтръпвания по-скоро. отидох на невролог, в частна клиника, защото след като споделих с гинеколога си, той ми каза да пия едно валерианче, явно съм се била притеснила. невроложката ми каза, след преглед разбира се, че най-вероятно съм настинала.. и съм се схванала. след ударно пиене на сладки сокове и мазане с фастум гел по врата нещата се нормализираха. силно се надявам да е било епизодичен пристъп, да е било свързано с бременността, защото е ужасно... не мога да си гледам нито децата, нито себе си в това състояние...

Последна редакция: ср, 08 авг 2007, 00:42 от Julie

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
По-скоро Мениеро-подобен синдром (по-често срещан е от Мениеровия синдром и не е придружен с болка в ушите).

# 13
  • Мнения: 393
Аз страдам от това, от миналата пролет! Получих един много силен пристъп, три дни ме можех да пазя равонвесие. От тогава насам, има дни, в които съм като балон, посел съм добре, после не.......... Миналото лято, реших на всяка цена да разбера какво ми е. Това ми беше и грешката!!!! Направих ужасно много изследвания, чух такива диагнози, че стигнах до психиатър! Кръвното ми също е 90/60  и то винаги. Правих дори ядрено-магнитен разонанс, пих много лекарства, ходих на терапия СКЕНАР - без резултат.  Намериха ми някава изправена лордоза или кефоза на гръбнака, но повечето лекари казаха, че това не е патология, е просто тип стуркура.  Забелязах, че това ми състояние е свързано с промяната на климата, особено от топло към по-хладно, с цикъла, както и с емоционалното ми състояние. Когато ям шоколад, се чуствам по-добре.
Съветът ми е да провериш, дали има нещо сериозно, защото причините могат да са хиляди. Ако не ти открият нещо фрапиращо, просто не задаълбавай като мен!
Много ми помага чай от коприва с мед, има едно хомеопатично Вертигохиил - също е добро. Арлеверт и добро срещу световъртежа, но пада кръвното и ужасно ме боли глава от него.  Аз ходих и на ирисова диагностика. Казаха ми, че световъртежа ми е в резултат на съдови спазми, на психогенна основа. Дадоха ми хомеопатични, но забременях и не съм ги пила много.

# 14
  • Мнения: 2 005
Преди 2г. получих такъв световъртеж, лутах се по спешна помощ, лекари и нищо не ми казваха Rolling EyesНакрая отидох на психиатър.Направи ми изследване някакво на главата и ми каза, че това са вестибуларни кризи на вестибуларния апарат newsm78Моето виене на свят бе придружено с повръщане.Направо е ужасно.Все едно имам морска болест ooooh!Изписа ми антелепсин -това е лекарство , което се дава със зелена рецепта-направо се родих, и дианксид-той се продава свободно.  До ден днешен взимам антилепсин -съвсем малка доза , но не мога да го спра , понеже симптомите отново се появяват.Моят съвет е да посетиш психиатър и той да прицени какво точно лекарство да ти изпиши , но искай да ти направи това изследване за нарушение на вестибуларния апарат ThinkingУспех  bouquet  bouquet  bouquet

# 15
  • Мнения: 274
Имам чувствота че съм качена на балон....от няколко дни усещам че ми се вие свят. Премерих си кръвното в едно такова състояние и беше 90/60, по принцип си имам ниско кръвно, ама... Усещам и болки в гърба и врата- уилиха се при смяна на леглото, но не знам дали това е причина за световъртежа...Днес бях на невролог, ама той каза че световъртеж се получавал при силно ошипяване, което ставало при възрастни хора newsm78...
Ходих и преди месец на кардиолог заради учестен пулс- и там нищо....Писна ми вече, не се чувствам добре и не знам към какъв специалист да се обърна. Дайте съвети, моля.

ПИЕШ ЛИ НЯКАКВИ ЛЕКАРСТВА? обикновено тези за намаляване на теглото и хормоналните действат така, както и диетите в най-големите горещини.

# 16
  • Мнения: 274
И на мен ми се случва често но най-вероятно е от неядене

 Peace Peace Peace

# 17
Ох, и аз се нареждам на опашката, някой път имам чувството, че очите ми се събират, а всъщност не го правят. Като повъврвя малко навън почвам да се ошеметявам. Мен също много ме боли врата...

# 18
  • Мнения: 274
Ох, и аз се нареждам на опашката, някой път имам чувството, че очите ми се събират, а всъщност не го правят. Като повъврвя малко навън почвам да се ошеметявам. Мен също много ме боли врата...

абе хора, носете шапки и се пазете от най-силното слънце на обяд. Това е от горешините най-вероятно, ПИЙТЕ ВОДА ИЛИ СОЛЕН АЙРЯН в големи количества, ако сте навън повече време носете си вода поне литър и половина и често пийте

# 19
He, не става въпрос за проблем от слънцето... имала съм такива проблеми и зимата, и през пролетта. И течности пия достатъчно.

# 20
  • Мнения: 2 700
Mъжът ми е като болен от повече от седмица насам. Sad
Миналата година му откриха шип на врата (между другото често срещано явление и при млади хора, седящи трайно пред компютър) и невроложката му коментира също и предмениеровия синдром, за който е споменала Рени.

През последната седмица ти си третият човек, който чувам да се оплаква от същото, което ме навежда на мисълта, че вероятно и времето има някаква роля. А имала ли си някакво психическо натоварване? И при мъжа ми и при една лекарка, с която разговарях и която също не можеше да ходи от световъртеж се оказа, че в последно време са се претоварили откъм работа.

Традиционно в такива случаи се пиело "Бетасерк" (но все пак трябва лекар да го предпише) + "Гинкобилоба" (за оросяване на мозъка). Същата тази лекарка беше започнала Арлеверт и каза, че се почувствала по-добре.

Във всеки случай невролог трябва да си каже окончателното становище, а шиповете се виждат със снимка, а не с опипване.

# 21
Ами аз лично вече шеста година съм нон-стоп пред компютъра и седя в най-различни криви пози Sad  Преди като си тръгвах от работа само ме наболяваше врата, а сега главата ми се носи като народна песен. Първо мислех за шипове (на 30 години съм) и щях да ходя на лекар, но после изведнъж ми хрумнаха мисли за ракове, инсулти и т.н. - всичко смъртоносно- уплаших се и не отидох. Сега тези страшни мисли не мога да си ги избия от главата, избягвам да излизам, понеже ме е страх, че ще ми стане лошо. А всъщност не ми става нещо особено, просто ми се мотае главата някои дни. Абе какво да ви кажа, момичета, ужас.

# 22
  • Мнения: 6 029
Ох, и аз се нареждам на опашката, някой път имам чувството, че очите ми се събират, а всъщност не го правят. Като повъврвя малко навън почвам да се ошеметявам. Мен също много ме боли врата...

абе хора, носете шапки и се пазете от най-силното слънце на обяд. Това е от горешините най-вероятно, ПИЙТЕ ВОДА ИЛИ СОЛЕН АЙРЯН в големи количества, ако сте навън повече време носете си вода поне литър и половина и често пийте

няма нищо общо с жегата или ниското кръвно.

# 23
  • Мнения: 6 029
Ами аз лично вече шеста година съм нон-стоп пред компютъра и седя в най-различни криви пози Sad  Преди като си тръгвах от работа само ме наболяваше врата, а сега главата ми се носи като народна песен. Първо мислех за шипове (на 30 години съм) и щях да ходя на лекар, но после изведнъж ми хрумнаха мисли за ракове, инсулти и т.н. - всичко смъртоносно- уплаших се и не отидох. Сега тези страшни мисли не мога да си ги избия от главата, избягвам да излизам, понеже ме е страх, че ще ми стане лошо. А всъщност не ми става нещо особено, просто ми се мотае главата някои дни. Абе какво да ви кажа, момичета, ужас.

отиди на невролог и си избий тия мисли от главата....

# 24
  • Мнения: 274
Да, ето още малко информация за този синдром, който е известен и под името:

Болест на Мениер

Тази болест е невъзпалително заболяване на вътрешното ухо. Факторите, които предизвикват заболяването са многобройни. Особено важни са нарушенията в кръво оросяването на вътрешното ухо и по-специално спазъмът на кръвоностните съдове. Тези нарушения водят до увеличена продук ция на слухова течност или затрудняват нейната резурбация, поради което се покачва вътрелабиринтното налягане. Поняко га заболяването се дължи на алергия. Някои вещества /никотин/ и преумора, както и психически травми също могат да предизвикат лабиринтна криза. В повечето случаи се засяга само единия лабиринт.

Заболяването има пристъпен характер. Пристъпите настъпват обикновено внезапно, без видима причина, без налично забо ляване на ухото или на други органи. Пристъпните кризи се характеризират със силен световъртеж, гадене, понякога повръщане, шум с намаление на слуха на едно то ухо. Рядко има главоболие. Обикновено се установява спонтанен нистагъм /неволно движение на очните ябълки/ към засегнатото ухо, нарушено равноовесие до степен, че болния не е в състояние да се движи, нито да седи, а в леглото заема принудително положение. Лицето е бледо, често покрито със студена пот по челото. Пулсът е забавен. Болните лежат на засегнатата страна със зат ворени очи. Всяко раздвижване засилва световъртежа. Пристъпите траят от няколко минути до няколко часа, рядко няколко дни. Периобите на ремисия /затихване/ са различни по продължителност, но обикнове но следващите пристъпи са по-слаби. У отделни болни пристъпите се повтарят чес то и със значителна интензивност. Такива болни стават мълчаливи, подтиснати и избягват общуване. След повтаряне на някол ко пристъпа се развива трайно намаление на слуха. Макар и рядко може да настъпи едностранна глухота.

Лечението се провежда от лекар-специалист. Прогнозата по отношене на слуха е сериозна, особено при чести пристъпи.



П.П. Докато говорим за това - ето, че днес ми се обади сестра ми сподели , че след изследвания на кръвта са и поставили диагноза болест на Мениер ... при същите симптоми , които описвате Sad

Последна редакция: пт, 17 авг 2007, 19:58 от vania_sk

# 25
  • Мнения: 131
И аз го имам този проблем. Преди две години по спешност ме приеха в болницата. Ужасно е. Леглото толкова силно се въртеше,че имах чувството, че направо ще излитам в космоса.
И при всяко леко мърдане ми се повръщаше ужасно. В болницата ме поставиха на система и за един ден нещата се оправиха.
Започнах да правя изследвания, които се оказзаха добри, но ренгеновата снимка на  врата показа страхотно ошипяване. Поради това започнах да ходя всяка година на рехабилитация. Сега пия лекарства само при нужда и изпитвам ужас, този ад да не се повтори. Обикновенно се схващам есенно време и тогава симптомите се засилват.

# 26
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 834
аз страдах от световъртеж,имам ниско кръвно,панически разстройства.изкарах една анемия,мислех че тя е причината,но не би!отидох на ендокринолог и ей ти го на автоимунен тиреоидит на хашимото!сега поне световъртежа мааааааааааалко понамаля,но не е изчезнал съвсем.май ще ходим на невролог newsm78

# 27
  • Мнения: 275
   Записвам се в темата и аз Sad
 
Бих искала да се уточни - на невролог   или на ушен лекар трябва да се отиде първо????, пропускаме личния по ред причини.
   И аз мисля - усещам , че са свързани или зависими една от друга болестите: в ушите , шиповете  на врата,  дори и психични стресови, загуба на памет.....  и какво трябва да се направи  newsm78 какви да са изследванията?

# 28
  • Мнения: 6 029
linna, невролог. хич не е задължително да е свързано с уши...

# 29
  • Мнения: 393
най-точния лекар е отоневролог! Все пак свързано е с ушите, защото там се намира вестибуларния апарат, а той е единствения, който носи отговорност за световъртежа. А вече защо не е наред той причините могат да са много !

# 30
  • Мнения: 388
И аз съм със световъртеж.Получава се винаги когато се ядосам или съм под напрежение.Ходих и на отоневролог и на хомеопат,последния ми помогна но до следващата криза.Утре пак съм на изследвания,явно не попадам на точния лекар.Усещането е ужасно,трябва да се държа за касата на вратата за да мина през нея.Вие ми се свят дори като си местя погледа.В момента,четири дни след пристъпа,кризата отшумява.За момента ми изписаха Деанксит,защото било на нервна почва.

# 31
Здравейте, при мен го имаше световъртежа преди време в смисъл имаше го като седях на стола все едно се люлееше после изчезна но в момента имам странни гадни усещания само вечер при заспиване все едно пропадам и в този момент нещо ми алармира да си отворя очите,тогава няма проблем ,но в момента в който ги затворя и се отпусна да заспя се повтаря нямам представа какво е ако някой е изпитвал нещо подобно моля за съвет. Имам чувството че чак дишането ми спира много е странно пила съм лекарства за нерви но не ми действат никак добре да не кажа че се чувствам още по-зле,започнах да си мисля че са шипове ама знам ли.Моля  ако някой има представа за какво става въпрос да ме насочи към верния път за лечения.Благодаря.

# 32
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 834
Здравейте, при мен го имаше световъртежа преди време в смисъл имаше го като седях на стола все едно се люлееше после изчезна но в момента имам странни гадни усещания само вечер при заспиване все едно пропадам и в този момент нещо ми алармира да си отворя очите,тогава няма проблем ,но в момента в който ги затворя и се отпусна да заспя се повтаря нямам представа какво е ако някой е изпитвал нещо подобно моля за съвет. Имам чувството че чак дишането ми спира много е странно пила съм лекарства за нерви но не ми действат никак добре да не кажа че се чувствам още по-зле,започнах да си мисля че са шипове ама знам ли.Моля  ако някой има представа за какво става въпрос да ме насочи към верния път за лечения.Благодаря.

защо не споделиш с джипи-то?

# 33
Аз съм така 3 месеца вече всички изследвания са ми добре единият невролог ми каза че е от противозачатъчните объркали са ми се хормоните а също и кардиолога ми каца че от тям ме пристяга сърдечната област Сега пия деанксит и ривотрил и съм по добре ОТ1 месеца спрях и противозачатъчните

# 34
  • Мнения: 135
И аз съм в тази категория. Ходих на отоневролог и ми откри периферен отоневрологичен синдром. На снимка не ме е пращал. Понякога се плаша и имам лоши мисли. Дали и аз да не си напарвя снимика

# 35
Преди доста години, след травма на врата със загуба на съзнание, започнаха силно главоболие и световъртеж. Обикалях невролозите един след друг. Навсякъде ме гледаха от разстояние, като че ли съм опасно луда, изписваха ми успокоителни и толкоз. Чак след две години един невролог поиска рентгенова снимка, на която се видя, че един шиен прешлен се е деформирал. Това обаче с нищо не промени крайния резултат. Е, не ми изписват вече успокоителни (които така или иначе не купувах, щото знам, че съм психически наред), но с нищо не ми помогнаха поне малко да се облекчат проблемите. С усмивка ми казваха: "От това не се умира, но с това ще си умреш".
В крайна сметка спрях да се занимавам с лекари. Като ме заболи главата пия обезболяващи, като ми се завие свят се подпирам някъде докато ми мине и те така #2gunfire

# 36
Predi 4 dena izvednaj mi se poqvi silen svetovartej, no samo pri opredeleno dvijenie na glavata,pridrujeno s gadene.Imam napravlenie za nevrolog.Glavata mi e nepodvijna za6toto  :crazyeyes:Imam i diskova herniq vazmojno li e da sa svarzani 2-ta problema?Neznam kak 6te izsarja do utre.Stiskaite mi palci.

Общи условия

Активация на акаунт