Как да я приспивам???

  • 1 280
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • БГ
  • Мнения: 735
слагам я в леглото, нареждам играчки, давам биберон и заспива сама, ако е неспокойна-галя по главичката и челото посока нослето. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 5 079
Докато се кърмехме заспиваше САМО на цица! Никакакви проблеми да го приспя, където и да е. След като се отби, се "влюби" в бибата и си заспиваше с нея. После и нея я отказа и оттогава си заспива сам (най - често с шишето с вода) или ако много е изнервен и превъзбуден - бутам го напред - назад с количката...

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
Аз бих оставила детето на мира - когато му се спи достатъчно, ще заспи.

# 18
  • Мнения: 545
И при нас положението е сходно - ужасно трудно заспива. Освен това вече не иска да лежи и не се захласва по циците.  Mr. Green Аз съм пробвала следните "номера" - пусала съм прахосмукачка или сешуар (това при голям рев, защото не може да заспи,а е уморена  и изтерясва). Или просто лягам до нея, пея й и дрънкам с някоя дрънкалка и тя се унася. Преди помагаше носенето и пеенето, но вече не важи - аз нося, тя реве. Можеш да пробваш леко да я повдигаш с въглавница (не да седи, а просто леко надигната, като в шезлонг) или да я сложиш в шезлонг, да я люшкаш. Аз обикновено сутрин я взимам в кухнята в шезлонга и от шума на водата (докато мия чиниите) и от други шумове, тя заспива - просто обича да е на шумотевица Laughing Друг вариант е да излизате по-често, ако спи в количката.

# 19
  • Мнения: 6 461
Пламен ми беше много труден със заспиването.
На ръце,в количка ,в шезлонг...и т.н. ,но на края като му се доспеше си заспиваше сам.

# 20
  • Мнения: 603
Моята бебка в количка не иска въобще да спи. Спи само в леглото си. Когато беше на 4 месеца започнаха да я мъчат зъбите и за това много трудно заспиваше. После в шестия месец като и изби първото зъбче и нещата си дойдоха на мястото. После с второто зъбче - същата работа. Общо взето дойде ли време за зъбче - приспиването става много трудно.
Сега се изправя сама в кошарата и само да пипне решетката - опитва се да става, прави го и в просъница. Много трудно заспива.

Успех на теб в приспиването.

# 21
  • Мнения: 73
Мале и ние сме като теб и то от първия ден.
За съжаление няма универсален начин за заспиване. Пробвай различни начини и дано да намериш най-сполучливия. Не забравяй, че на вашата възраст се появяват и първите признаци от появяването на зъбките, което много мъчи бебчовците Rolling Eyes.
При нас заспиването е тежко, почти непосилно. Друсаме й матрачето, на което спи. Понякога ръцете ни отмаляват, но полза никаква. Друг път пък от друсането заспива. Също така си има едно одеалце, което много си харесва и се гушка в него, така заспива. Има и възглавници, в които също се гуши докато я друскаме. Ако започне да мърмори започваме едно редуване на биба, вода, биба, друсане, биба, вода............. Пробвай и в количката, при нас помагаше до едно време, но сега тотално го е отказала.
Стискаме ти палци да намериш най-подходящия начин за бебока и най-вече за теб. Peace
Ако намериш някакъв начин ще съм много радостна да го споделиш.
Успех.

# 22
  • Мнения: 5 026
Почти до година съм го приспивала на ръце, прав , за да гледа зад гърба ми  Tired

# 23
  • Мнения: 3 456
Ами- остави я да помрънкоти малко няколко дни. Ако става въпрос само за мрънкане, а настойчив плач. Лорена беше така- май точно на тази възраст.Една вечер ( поредна) с мъжа ми вече опитали всякакви неща, които сме се сетили, просто се отказахме и легнахме на дивана до нея. Мрънка няколко минути и заспа.От тогава до не си спомням вече, каква възраст така заспиваше. Даже ,ако не почнеше да си мрънкоти , за мен беше сигнал , че не й се спи още.

# 24
  • Мнения: 115
Момичета, става все по-зле  Cry - сега и вечер се приспиваме по 2- 2.5 часа.  А доскоро я слагах в леглото и заспиваше сама. Ех, ако искаше бибата....знам, че после ще се чудя как да я отуча от нея, ама пък сега се чудя как да я успокоявам....Правих опит да си създадем ритуал по приспиването вечер. Тъкмо започнах да  си мисля, че се получава и настана кошмара - къпем се, обличаме се , кърмим се, гушкаме се малко и си пеем и я слагам в леглото. Седи си кротко около 10 мин., след което започва да плаче и всеки мой опит да я залъжа с бибата я ядосва още повече. Накрая се принуждавам да я взема и двете легнали пак се кърмим докато заспи ( не ме пуска докато не се отпусне напълно и така прекарваме дъъъълго време).  Опитах се дя я оставя да се наплаче, но започна да преграква чак и ми дожаля. Чувствам се толкова безсилна - сега като видя бебече, спящо с биба, направо ми се доплаква. Сега я при спах в количката....

# 25
  • Мнения: 1 081
Ами нормално е вече да се държи така, имай предвид, че на тази възраст изведнъж започват да спят по-по малко. Моят заспиваше с шишето или на гърдата, ако не станеше така, в количката и на прозореца или на терасата. И сега заспива в количката, вече на хранене рядко заспива. Като порастне още и така няма да иска ...

Общи условия

Активация на акаунт