На жегата сега да устоим, СЕПТЕМВРИ с бебе щи ни награди!

  • 13 967
  • 297
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 6 334
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА Liddi и от мен! Хубав празник, леко раждане, здрави, кротки и поспаливи бебчета!  bouquet

# 136
  • Мнения: 1 896
Nanny Ogg,
Я дай малко информация за тая работа с ултразвука - някой линк ако може. Щото на много места пише да не се прекалява, да не се прави за забавление, ама конкретно обяснение няма. Срещала съм само, че в клетките се образували миниатюрни мехурчета - това май е принципът на който работи и ултразвуковата пералня, чрез кавитация. Но подробности по темата или някакво конкретно изследване никъде не намирам. А живо ме интересува.

# 137
  • Мнения: 129
Лилеби ама СИМЕТИКОН доколкото знам съдържат и саб симплекса и немския еспумизан капки,които ги има при нас-при баткото и от двете нямаше ефект.Просто след третия месец си спряха а Александър беше само на кърма.

# 138
Аз само да честитя на Liddi весело искарване вечерта   ura.
Пък мойто мъж как ме ядоса днес трябваше да ходим да пазарим нещата за багажа да си стегна уж и замина той сутринта на работа уж за малко и аз цял ден вися и си чакам и си викам: Ся няма да пускам пералня wash че таман ще завърти и ша си дойде ама на преди 20 минутки си дойде убавеца и вика :
Ми аз да взема малко да поочистя newsm79 ( щот вечерта щели да ни идват гости - пък аз най безцеремонно си бях разположила шкембата на леглото.... та така
Завих се през глава пуснах някоя и друга сълза че пак ме '' прецака '' и станах да го контролирам как чисти и да си оправя прането.
Поне за тва е добре че съм му връчила парцалките newsm75 1ironing и за ся протести няма още аз само готвенето и чинииките съм поела.
Та остана ми пазара за утре.
И идването на майка ми се отлага за 16 дано я дочакаме. Та така наоплаквах ви се едно хубаво да бягам ся да сложа в сака тез неща дет са ми под ръка и да видя пак утре ко да пазаря Confused...

# 139
  • София
  • Мнения: 245
Честит Рожден Ден, Лиди   bouquet   bouquet   bouquet
Желая ти здраве, спокойствие и най-сладките и добрички близначета!
Добре дошли на новите мами  Hug
Надявам се, че всички сте добре. Много интересна информация споделяте. Съжалявам, че хич ме няма откъм писане, не се чувствам добре, дано ме извините. Иначе бебока е добре, вчера го видяхме. Уговорих се за раждане в Токуда при д-р Герганова. Там се срещнахме с Галя. Както нашата докторка каза, да видим коя ще роди първа  Simple Smile

# 140
  • Мнения: 64
Здравейте мами
Честит Рожден Ден на Лиди много здраве за теб и всички околоо теб две здрави и хубави близначета, като им дойде времето и безброй положителни емоции.
Ние днес с мъжа ми си направихме шопингтерапия, накупихме всички необходими дрешки, олекотени завивчици, одеалца и пеленки и ни остават само козметика, количка и евентуално шишенцаи бибки, както и нещата за мен и беба за болницата, което никак не е малко ама си оставихме малко удоволствие и за по-после
Чао за сега
Беринка честито ви бебче племенниче, да расте бързо голямо и здраво

Последна редакция: сб, 11 авг 2007, 17:51 от cherry_spa

# 141
  • Мнения: 104
mila mimi така е симетикон-а се съдържа в повечето капки за колики, но от инфакол доста мами са доволни, може би концентрацията в тях е по-голяма. Незнам Thinking. Моята приятелка също ползва саб симплекс и еспумизан, но нямаше ефекта на Инфакол-а...А с тях проблемът се реши, затова смятам да се доверя на нейния опит.  Peace

# 142
  • Мнения: 415
Здравейте мамета!

Честит рожден ден liddi bouquet !

А пък ние днес си направихме чистене newsm75 и съм много доволна - сега е чисто и хубаво а не мръсно и лошо Simple Smile.

ani-bani аз чушките за сефте ги правих и ми се видя много тежко, може като се отракам след 5-10 години да става по-бързо Simple Smile

Айде пускам докато още имаме нет, цунки и  Hug

# 143
  • Мнения: 83
Лиди, ЧРД!!! и от мен всичко най и весело изкарване на празника   bouquet
берина, честито ти племенниче (май такова ти се пада  Wink ) да е живо и здраво
при мен нщо интересно и аз като Хексина вече окончателно приключих с ремонтите  newsm44 днес ми сглобиха вече цялата кухня, ама как ме мързи да я чистя, та го оставих за утре  Wink хайде лека вечер на всички
П.С. мен май ще ме изведат на кинце днес  Crazy а вчера и на бар ме водиха  Mr. Green е пих някакви безалкохолни коктейлчета, ама пак си е социализация  Mr. Green

# 144
  • Мнения: 1 896
liddi,
Честит празник, мила!  bouquet
Понеже гледам че вече разцъквате капките против колики, да ви кажа че при нас изобщо не помагаха - помагаше най-вече носене на ръце и люшкане, в което таткото много се беше специализирал. И понеже хипотези за коликите има най-различни, ето тук има една много добра според мен статия преведена на български, която може да ви е интересна.
Аз също съм чела на доста места, че в разни племена, където бебетата се раждат естествено и през първите месеци са залепени до майките, коликите са непознато явление. Честно казано, не вярвам, че отговорът е в капките.

# 145
  • Асеновград
  • Мнения: 117
ЛИДИ, ЧРД!!! Желая ти много здраве , леко раждане и 2 много сладки бебеца!  Hug Hug Hug

Аз днес пак се поизморих, бяхме и ние на бебепокупки- взехме козметиката, комплекта за изписване и 1 много сладка играчка за леглото-от тия въртящите-музикални.
, и термометър за телесна Т. Но още не сме взели ваничката, защото още се чудим. На мен лично на CAM ми харесва най-много,защото е гумирана за телцето на бебето и няма да  пързаля, а другите -анатомичните са с ограничител за телцето- от пластмаса и ми се струва доста тясно. Вие как мислите? Взели ли сте вече ваничка?

# 146
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
ЧРД на Лидди bouquet За подарък - две прекрасни здрави бебета!!!

Честито племенниче на Берина!


Аз днес пак ходих да ми преливат венофер, дано да е за последно....

Да споделя и аз моя опит с коликите:
Стоил имаше много силни колики до 4-ия месец вкл. Той беше на изкуствено хранене от втората седмица, ползвахме шише на Авент и капки Саб симплекс. И от двете май нямаше ефект.... Това, което действаше при нас е:
- гушкането "корем о корем" - тати бе специалистът в това  Peace
- разхождането из апартамента
- добрият стар зехтин: мажехме около пъпчето в посока на часовниковата стрелка - това ми го каза една американка, родила и отгледала пет деца

За самото раждане, по време на контракциите, преди да започне изгонването, много помага движението  Peace

# 147
  • Мнения: 415
Случайно попаднах на малко интересно за онзи д-р Томи Попмарков дето ни води училището за родители в Тина Киркова:

http://www.duma.bg/2004/1204/101204/kultura/cul-5.html
http://russkayagazeta.com/rg/gazeta/fullstory/4ovek/

С две думи пее, пее и на монголски и на корейски, участвал в разни конкурси и даже печели награди! Laughing (няма грешка - същият е има му снимката там и пише че работи в ТК).

# 148
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
добрютроооо

офф аз пак с първи петли,направо бактисах вече.То мойот е нечовешко ooooh! Whistling

# 149
Ха и аз днес с петлите ама само за пиш и да хапна няколко бисквитки със сокче и пак мисля да се мятам в леглото да бутам мойто мъж да става и То и да одим на пазар в метро  Laughing....

Общи условия

Активация на акаунт