Има ли мами, които не искат второ дете?

  • 2 500
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 193
.Имам позната,която има момиче на 8години и сега мисли за второ само защото мъжа и иска. Иначе нея я е страх от бременността и отговорностите.[/b]
[/quote]
А според мен, ако само единият иска, особено бащата  Grinning, това основание ли е? Освен това съм чела, че от психологическа гледна точка е най-добре децата в семейството да са или едно или три. Това е само теория, разбира се. При две състезанието за родителското внимание, както и между тях, ревността са много по-силни. Разбира се, това е само теория, всичко е индивидуално. Няма нища по-хубаво на света от децата. Искрено се възхищавам на майките, които са готови и за трето.
Аз нямам финансови притеснения, имах лека бременост и детето ми, да чукна на дърво е много добро. Може би ще помисля за второ след 2-3 години  Grinning

# 16
  • Мнения: 6 029
ами аз не исках и да чуя, докато дъщеря ми стана на 4.. после се замислих, реших, че искам. но пък мъжът ми не сикаше и да чуе. една година го убеждавах и сега имам прекрасен син на 2 месеца:)

# 17
  • Мнения: 686
Когато отидох да раждам дъщеря си бях убедена,че никога няма да се реша на второ.Сега съм бременна и второто е създадено с много любов и изключително желано дете.Може би на различните етапи от живота човек мисли различно.Определено съм за второ дете,за да растат заедно да се научат да споделят,а не самото дете да живее в свят на възрастни,където всичко е само и единствено за него.

# 18
  • Мнения: 5 577
Исках преди, но вече не.

Не искам, от чисто егоистични подбуди - аз съм едно дете и е прекрасно  Hug , да не си делиш нещата с никой.
Да имаш собствена стая и всичко да е за теб.

Толкова ми е добре с едно дете, две баби и една прабаба на 10 мин. път от нас, който го гледат а аз имам цялото свободно време на света. Мога да уча ако искам, или да не уча ако не искам, мога да работя и да не работя.

Живота ми е прекрасен, не бих го усложнила с  още деца.  Stop

Последна редакция: сб, 11 авг 2007, 10:42 от МърГулия.

# 19
# 20
# 21
  • Мнения: 7 201
И аз добреди година виках,че искам само едно дете.
Аз също така казвах,но сега повече от всичко искам второ дете и се надявам да стане по-бързо! Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 259
Ами аз май не искам второ... с детето живота ми се обърна на 180 градуса, наложи се да променя много неща, да се откажа от някои планове, да прекъсна или отложа разни работи, да сменя държавата, социалният ми живот за момента е на ниво почти 0... Не съжалявам, знам че си е струвало, имам най-прекрасното дете на света, но за второ трудно ще се навия, може би от страх че пак ще настанат такива катаклизми в живота ми. Но пък знае ли човек какво ще му дойде до главата  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 471
Аз искам второ.........трето не съм  сигурна. Катаклизмите така и така са настанали и стария живот няма да се върне. Аз съм израсла с брат и просто не знам едно дете какво ще прави самичко когато порасне и няма накой на близка до неговата възраст, с когото да споделя. А и незнам защо си мисля, че едно дете, когато е само рзвива известна доза егоизъм, независимо от желаноята на родителите му.

# 24
  • Мнения: 193
Това за егоизмъ въобще не е вярно. Най-големите егоисти, които познавам са от семейства с две деца. И обратното. Братовчед ми е едно дете и каквото имаше, всичко си даваше на другите деца като малък.

# 25
  • Мнения: 864
Имаме три  Grinning а днес се пазарих и за четвърто.

# 26
  • Мнения: 7 474
Аз не искам второ дете, по много причини, но мога и да размисля  Rolling Eyes никога не се знае Rolling Eyes
Това за егоизма са пълни глупости, всичко е до възпитание и характер. Stop

# 27
  • Мнения: 492
Единствено ме притеснява финансовата част. Сега всичко е ОК, но като гледам какво става #Crazy.Живот и здраве след време ще решим, но мисля,че съм повече ЗА второ детенце.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И аз 12 години не исках второ дете,сега след 14 години от първото раждане очаквам третото.
 Laughing Laughingтака,че неведоми са пътищата божии....

# 29
  • Мнения: 891
Аз съм на моменти.  Confused
Докато дъщеря ми не навърши 3 години, не исках и да чуя.
После започнах да се замислям за второ, но пък мъжа ми беше твърдо против.  Sad
Знам, че ако реша мога да навия таткото,
но ми се искаше и двамата да го искаме, а не да се налага да го "навивам"....

Общи условия

Активация на акаунт