На кого ще оставите децата си ?

  • 1 687
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Този въпрос идва от темата за завещанията.
Хора сме, всичко се случва. А това е най-ценното за нас.
Бихте ли направили завещание по този въпрос ?
Как би реагирал бащата, ако му предложите да отидете заедно при нотариус, за да потвърди , че е съгласен с това ваше решение?
Как би реагирал този, който ще получи децата, след като го уведомите за вашето намерение?

# 1
  • Мнения: 2 673
Ама децата не могат да се завещават Flutter
Бащата им е баща. Той има еднакви права с майката.
Виж тези деца дето са на разведени родители newsm78Замисляла съм се ..Мисля, че те ще решат - недай Боже.

# 2
Май неправилно се изразих.
Естествено, че бащата си е баща, но доколкото знам той може нотариално да прехвърли родителските си права на някой друг. Това може да стане и при определени условия, напр. смърт на майката, тежко заболяване , влизане в затвора , или нещо друго, при което тя не може да се грижи за децата.

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 01:07 от jeilmedia

# 3
  • Мнения: 2 354
  Ако и двамата внезапно умрем, бих искала да бъде отгледана от родителите ми. Сигурна съм, че биха се справили отлично.

# 4
  • Мнения: 2 849
Дано не се случва ,но все пак ,ако стане нещо с мен ....таткото ще го гледа .Не се бях замисляла за подобен вариант в живота .

# 5
  • Мнения: 212
.....Не се бях замисляла за подобен вариант в живота .
А трябва... Откакто онази къща в центъра на София падна и уби двете млади девойки си се замислих колко е крехък човешкия живот и как всеки от нас може да се отиде ненадейно всеки един момент, напълно здрав и щастлив до този момент.....
Някоя от тези девойки да не би да се е мислила, че ей така както си кара колата по центъра на София и върху нея ще падне цяла къща и ще ги убие.... Това е просто невероятно, но както виждаме се случва и може да се случи на всеки по всяко време. Темата за смъртта на мен лично винаги ми е била много интересна и винаги съм се чудил защо хората я игнорират въпреки, че тя (смъртта) е единственото сигурно нещо което ще ни се случи през този живот....

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 366
Аз имам уговорка със сестра си - ако недай си Боже стане нещо с някоя от нас другата поема и двете деца. Тази уговорка е още преди да родим децата си и мъжете ни го знаят. Дано все пак всяка види как и пораства детето и да му се радва!!!

# 7
  • Мнения: 2 161
Децата ми не са животни за да ги оставям на някого.Баща им ще ги отгледа.И всички около него ще го подкрепят.

# 8
  • Мнения: 516
Децата ми не са животни за да ги оставям на някого.Баща им ще ги отгледа.И всички около него ще го подкрепят.

 newsm10

# 9
  • Мнения: 494
Баща ик ще ги гледа,но със задължителната помощ на родителите ми.Може би го подценявам,но едва ли ще се справи сам Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 299
Децата ми не са животни за да ги оставям на някого.Баща им ще ги отгледа.И всички около него ще го подкрепят.
Написала го е вместо мен Peace

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Баща им ще се справи.

# 12
  • Мнения: 3 537
не съм мислила

# 13
  • Мнения: 13 512
Ще ги сгодя, та като се наложи- направо да си ги вземат Joy Joy

# 14
  • Мнения: 5 468
Баща й ще я отгледа Confused и майка му
Дано никога не се случва, че много ще страда, горкото

# 15
  • Мнения: 2 663
Баща им ще ги отгледа 100%, и двамата се справяме еднакво,  той е един невероятен баща!
Наистина всичко се случва и би трябвало човек да се замисля понякога за тези неща............

# 16
  • Мнения: 274
Честно казано не се бях замисляла над този въпрос. Първосигнално или след като помислих няколко минутки...отговорът ми е един и същ. На съпругът ми ще я/ги оставя. Първо, той отговаря на някои от останалите споменати опции - имам му пълно доверие, закона би му ги присъдил... Второ, за мен няма по-добри за детето от майката и бащата - каквито и да са. Мисля, че на детето ще му е по-добре при баща му, отколкото при който и да е от другите посочени. И трето...наблюдавайки в момента дъщеря си баща й - убеждавам се в правотата на първо и второ. Peace

# 17
  • Мнения: 5 370
Точно преди седмица говорихме с мъжа ми по тази тема. Казах му, че искам той и свекърва ми да отгледат Станислав. Но да не изключват все пак и майка ми-тя не живее в София.
И друго го помолих-преди да реши-ако изобщо го направи-да се задоми повторно, да е убеден, че НОВАТА ще приеме Станислав.
Иначе го заплаших, че ще го "тресна"отгоре в мълния. Mr. Green (това на майтап, разбира се).

# 18
  • Мнения: 185

Иначе го заплаших, че ще го "тресна"отгоре в мълния. Mr. Green (това на майтап, разбира се).
hahaha hahaha
По темата-и аз мисля баща им да си ги гледа,а вярвам че и родителите ще помагат много.

# 19
  • Мнения: 2 070
На баща и сигурно или на сестра ми и майка ми...

# 20
  • Мнения: 920
Децата ми не са животни за да ги оставям на някого.Баща им ще ги отгледа.И всички около него ще го подкрепят.

Защо, за животните не ти ли пука? Аз не бих оставила животното си на кой-да е.
Става дума - ако и двамата ви няма. За да не се карат баби, дядовци, вуйни и т.н. И например - да не ги разделят. Аз взимам това, ти - онова.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 423
Ами аз няма на кой да ги оставя освен на баща им, уф, все черни теми чета, нещо в повече ми идват ooooh!

# 22
  • Мнения: 2 161
Децата ми не са животни за да ги оставям на някого.Баща им ще ги отгледа.И всички около него ще го подкрепят.

Защо, за животните не ти ли пука? Аз не бих оставила животното си на кой-да е.
Става дума - ако и двамата ви няма. За да не се карат баби, дядовци, вуйни и т.н. И например - да не ги разделят. Аз взимам това, ти - онова.
От така зададената тема изобщо не се разбира,че става въпрос за двамата родители.Напротив.Виждам,че и другите така са я разтълкували.И разбира се,че в такъв момент няма да ми пука за животните.Ще ме интересува само щастието и спокойствието на децата ми.Някак не ми се връзва :Анна и Филипа бих искала да се отгледат от баща им,а сладкото Шуши нека отиде при леля.Просто смешно.

# 23
От така зададената тема изобщо не се разбира,че става въпрос за двамата родители.Напротив.Виждам,че и другите така са я разтълкували.И разбира се,че в такъв момент няма да ми пука за животните.Ще ме интересува само щастието и спокойствието на децата ми.Някак не ми се връзва :Анна и Филипа бих искала да се отгледат от баща им,а сладкото Шуши нека отиде при леля.Просто смешно.
[/quote]
Мислех си, че щом Бащата е един от вариантите, няма нужда да се уточнява, че не става съпрос за двамата. Грешката е моя, за не-уточнението.
Нещо друго ми прави впечатление. Никой досега (58 гласували) не е казал , че е направил някакъв официален документ по въпроса. В такъв случай настойничеството автоматично се определя от закона. Но и нито един  не е посочил този вариант. Предполагам, че това се дължи на увереността, че бащата ще бъде определен, но не винаги това е така.
Моля, който намира темата за смешна и безинтересна , просто да не пише!

Последна редакция: пн, 13 авг 2007, 12:29 от jeilmedia

# 24
  • Мнения: 2 161
Изобщо не намирам темата ти за смешна.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 432
Разбира се, баща и.
Ао имам съмнения, нямаше изобщо да допусна той да ебаща на дъщеря ми.
И съм напълно наясно със законовото положение, ако с мен се случи нещо, дъщеря ми има баща и не е необходимо да заявявам изрично волята си пред закона за това.
Ако с двамата се случи нещо е въпросът, който ме затруднява.
Имам хора, на които разчитам, родителите ми, родителите на мъжа ми, други, но безпрекословно и инстинктивно да отговоря на секундата не мога, което означава, че наистина ме затруднява.

# 26
Тъй като и аз не съм съвсем наясно какво е точно законовото положение, моля някой по запознат да изясни ситуацията. Доколкото знам родителите без някакви специални документи са длъжни да се грижат за децата си. При невъзможност да изпълняват тези си задължения, и при липсата на специален документ за това, закона определя настойник, до завършване на пълнолетие. Естествено от най- голямо значение при определянето на настойника са възможностите му да осигури добри условия за отглеждането.

# 27
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Татко им, разбира се.
А ако и двамата се погубим млади и зелени, имам две сестри.

# 28
  • Мнения: 1 371
Баща му , разбира се. С подкрепата на моите и неговите родители.
А бе да сме живи и здрави...

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 270
Моите дъщери са големи и ако се случи нещо и с двама ни едновременно, ще се справят и сами.

# 30
  • Мнения: 356
ами на таткото, в краен случай на някоя баба или някой дядо ....

# 31
  • Мнения: 48 005
ами бащата, ако и с двама ни стане нещо- не знам, на никой друг нямам доверие, дано не се налага Praynig

# 32
  • Мнения: 1 172
На бащата. Той ще е човекът, който да взема решенията оттам нататък.

Животът е непредсказуем. Знам, че няма да оставя децата на сестра си или на зълва си на улицата, че ще ги отгледам наравно с моите ако се наложи, знам и че те няма да оставят моите. Това ми стига.
Надявам се да не ни застига такъв кошмар. Предполагам, че ще е много тежко за всички, защото никой и нищо не може напълно да замени майката или бащата на едно дете (говоря за родители, които обичат децата си и се грижат за тях).

# 33
  • Мнения: 6 996
  Ако и двамата внезапно умрем, бих искала да бъде отгледана от родителите ми. Сигурна съм, че биха се справили отлично.
И аз така си мисля, като гледам какъв плод съм на тяхното блестящо възпитание Flutter
Ако само аз умра, мъжът ми ще ги гледа, надявам се с помощта на моите родители.
Но всъщност, нека първо се родят Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт