Страшно ли е секциото?

  • 10 188
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Полудяваммммм.Мислех да раждам нормално,но не мога да чакам до края на месеца.Искам вече всичко да ми е планирано,защото мъжът ми работи в чужбина и трябва да знае кога да си пусне отпуската за изписването.
Дайте ми съвет-как да родя?Раждала съм веднъж (нормално)преди 14 години и съм забравила как беше.Сега ми се иска секцио.Хем заради моят,хем заради болките.Страшно ли е секциото?Повече ли боли от естественното раждане? newsm78

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Има хиляда теми за и против секциото,така,че пусни една търсачка и ще прочетеш Peace
Не съм раждала нормално за да мога да сравнявам,но секциото ми беше перфектно!Всичко е индивидуално и зависи от организма и оператора!Успех!

# 2
  • Мнения: 4 111
Всеки разбира различно под "страшно". Имай предвид, че това е операция както всяка друга. Има болка, почти е невъзможно да няма. Пазене от вдигане на тежко след това, ще имаш по-продължително възстановяване. Всичко се забравя след като гушнеш бебчо и остава само спомен.

# 3
  • Мнения: 304
Щом си забравила предното си нормално раждане-няма да е било тежко Simple Smile
Моето секцио също мина добре, но си боли. Само по-спокойно го давай  Simple Smile
Успех и леко раждане  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 2 227
....Страшно ли е секциото?Повече ли боли от естественното раждане? newsm78
Двете болки не могат да бъдат сравнени. Дали е страшно секциото - зависи ти как го възприемаш. Като не можеш да чакаш, защо не поговориш с твоя доктор да го предизвикате? Успех.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 363
не е страшно по отношение на болката.
мен не ме боля никак. зависи какви обезболяващи ти дадат след операцията.

страшно е дотолкова, доколкото е операция, режат ти корема и те упояват.
нали знаеш старата поговорка - когато ражда, жената е с единия крак в гроба. това важи за всеки вид раждане.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
По - страшно ми беше първото раждане, по  -болезнено и травмиращо, сециото беше най  -лесното нещо. Peace

# 7
  • Мнения: 1 877
Никак не е страшно!Имам две секциа.Малко по-трудно е възстановяването,но си струва.Успех!

# 8
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не съм раждала нормално, не знам колко боли.

Секциото ми беше като по учебник, не е най-приятното изживяване, попадала съм в къде къде по-неприятни ситуации.

# 9
  • Мнения: 397
По - страшно ми беше първото раждане, по  -болезнено и травмиращо, сециото беше най  -лесното нещо. Peace
И при мен така! Бързо се възстанових. bowuu Изобщо не е страшно.

# 10
  • Мнения: 305
Имам само приятни и весели моменти от целият ми престой в болницата,особено преди операцията в мен нямаше никакъв страх а само се смеех от шеговитите приказки на докторите.Кофти ми беше само вдигането на крака и раздвижването.Леко раждане ти желая и здраво бебче newsm51

# 11
  • Мнения: 4 555
Страшно е за който го е страх. Виждала съм хора, които от какви по-страшни неща изобщо не ги е страх  ooooh! Така че по-скоро си е до човек.
Ето, мен например страхът ме подлудява в момента. Не мога да спра да мисля за всякакви ужасии, а дори не знам още как ще се наложи да раждам. И двата начина ме подлудяват от страх, но като че ли секциото повече.

# 12
  • Мнения: 1 092
Моето мнение от личния ми опит е че няма нищо по-лесно от това да родиш секцио Peace.Първото ми раждане /нормално/ беше кошмарно Mr. Green

# 13
  • Мнения: 534
Аз съм раждала секцио и то по лекарска препоръка ,не го исках ,но не съжалявам! Истината е ,че не знам как е нормалното за да ги сравня ,но определено на мен секциото не ми беше страшно! Успех  Peace

# 14
  • Мнения: 1 216
С първия хлапак се  мъчих да родя 25 часа, накрая родих с цезарово. Най-кофти ми бяха втория и третия ден, болката е най-силна тогава. На седмия ден като се прибрах вкъщи се хвърлих по корем на леглото.
С втория хлапах родих с планово секцио, най-кофти ми бяха от 2рия до 4тия ден. Боли кофти, но си е рана. Прибрах се вкъщи на 7мия ден. Само белегът напомняше за болката.
Възстановяването зависи от организма, аз нямах грижи.  С вдигането на тежко обаче се внимава бая време.
Ако сираждала нормално не виждам смисъл да раждаш секцио само защото е по-лесно да планираш. Всъщност ти можеш да говориш с доктора си и да ти се предизвика и нормалното раждане. Успех!!

# 15
  • Мнения: 864
Имам две нормални раждания а третото ми е секцио.Много повече ме боля след операцията и се въстанових много по бавно.Предпочитам нормалното раждане!

# 16
  • Мнения: 1 155
 Здрасти мила  родих планово секцио преди 5 месеца и съм страшно доволна. Бях прочела всичко за секциото и за нормалното раждане и прецених, че така ще е по-добре. Възтанових се много бързо на 10тия ден след изписването ми вече бях забравила, че са ми правили секцио. Ти сама трябва да прецениш. Не съжалявам нито за миг, че родих така, остана ми много хубав спомен от раждането на дъщеря ми.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Заспиваш и се събуждаш друг човек.
Всичко останало е без значение.
Притеснението и последвалият, за кратко дискомфорт,избледняват пред емоциите ,които ще те връхлетят
след първата среща с малкото човече.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не е страшно, напротив- по-безболезнено е.

# 19
  • Мнения: 911
На седмия ден, в деня на изписването си обслужвах бебето съвсем сама, а също си изпълнявах домакинските задължения, само без вдигане на тежко.
За сравнение - една приятелка, която роди много нормално 3 седмици преди мен все още има проблеми и не може да се оправи. Моето бебе се роди преди 2 мес и половина.
Но... при всеки е индивидуално и всеки сам решава какъв избор да направи. Аз лично до последно имах угризения, но сега не съжалявам.

# 20
  • Мнения: 179
За страшно не е, не се притеснявай, индивидуално е възстановяването след това, при мен беше много бързо, след няколко дни все едно не бях раждала, само при ставането на 2-ия ден имах ужасни болки, и на 3-ия също. Ако нямаш обаче основателни причини да го правиш, моят съвет е да си родиш нормално, все пак е операция и то много сериозна, винаги има риск от сраствания след това.

# 21
Изобщо не се притеснявай за секциото. По скоро е дискомфортно от колкото болезнено.   Важното е после да хванеш цаката на ставането и на лягането. Първото ставане и първото ходене по малка нужда бяха малко трудни ама най-гадно ми беше като се задавих с домат и трябваше да кашлям - отврат. Уговори се с лекаря, който те изражда да ти назначи свестни обезболяващи и ако нямат си ги купи предварително. Може да го питаш и за добра упойка и нея също да си купиш. Аз лично останах с добри впечатления от секциото и много бързо се възстанових. Следващото си дете пак така ще го родя живот и здраве.

# 22
  • Мнения: 288
Не е страшно, като ме изписаха всичко вършех сама ,защото нямаше кой да ми помага,така че виждаш- възстанових се за около седмица

# 23
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Нищо страшно няма в самата операция.След нея боли доста,но на мен ми слагха само течен аналгин,та от него нямаше ефект.Ако избираш секцио,погрижи се за "свестни' обезболяващи.Успех!  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 183
Родих нормално с епидурална,за мен това си беше супер раждане  Peace ,не ме е боляло и се въстанових много бързо  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 4 668
Силно се съмнявам да е по - страшно от нормалното раждане  Rolling Eyes
Поне аз още си се чудя на акъла , защо отидох да раждам нормално и без упойка  Sick

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Раждах нормално, но миналата година претърпях коремна операция. Честно казано, не знам дали може да се направи сравнение между тази операция и секциото, но от сега изпитвам страх да не ми се наложи този път да раждам секцио Confused

# 27
  • София
  • Мнения: 4 588
Не, въобще не е страшно. Моето мина съвсем гладко и безпроблемно, даже сега като се сетя, ми е забавно. Grinning
Раздвжването и първите дни бяха доста болезнени, но всичко минава и се забравя. Simple Smile
Успех! Hug

# 28
  • Мнения: 525
Хм, страшно незнам:) Може би да, защото риска винаги е голям! Както са написали по - горе, това си е операция и е придружена с всякакви рискове като например внезапна кръвозагуба... Но по отношение на болката мога да кажа единствено, че до голяма степен зависи от прага на болката, който самата ти имаш. Аз лично изтърпях всичко без особени проблеми, но това, което истински болеше беше поставянето на катетър, тампон с йод и ставането от леглото 24 часа след операцията. След това всичко се забравя...Simple Smile

# 29
  • Мнения: 207
Мен ме беше доста страх докато ми сложиха упойката и да заспя!Като свърши операцията започват болките!Боли доста!Не знам как е при нормалното раждане!Така че болки и в двата случая ще има!Но колкото по бързо станеш и започнеш да ходиш,толкова по бързо ще се възстановиш! Леко раждане Peace

# 30
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Няма нищо страшно в това,да ти направят секцио
А пък и от какво те е страх????Няма да те изяде доктора!!!СПОКО!!!
А и след това ще видиш едно малко прекрасно човече-твоето дете Hug
Мен не ме беше страх.......въпреки усложненията по време на моето секцио и възможността нещо лошо да се случи на бебо.....и втори път да раждам-пак няма да ме е страх.....доверих се на професионалисти и бях сигурна,че няма да има проблем.  bouquet А и какво е физическата болка???тя минава и заминава
Болка за мен е да си счупих крака,като мен.Бебо беше на 2 месеца,когато това стана и досега, 2 месеца и нещо след това,още не ходя.Болка е да не мога да се грижа за детето пълноценно.От това ме боли.А не питай колко физическа болка съм изтърпяла....не я броя.....Минах 2 операции заради счупването и ми предстои още една.Или рекапитулацията е 3 операции за 4 месеца.ДОБРЕ СЪМ!!!!И щом бебчо е добре.......значи всичко е ОК  bouquet
Ако отиваш заредена с негативизъм в болницата няма да можеш да се насладиш на така дългоочаквания момент на появата на новия член на Вашето семейство.
Не му мисли много!Това е моя съвет!
УСПЕХ!!!

# 31
  • Мнения: 7 186
Нищо страшно няма, операцията е рутинна и се прави ежедневно.
Повечето хора ги е страх повече от упойката. Направи си тестуване за анестетиците, за да си по- спокойна.
Болка след това има, но както и да родиш, все ще има.
Раздвижването е неприятно, но колкото по- рано го направиш- толкова по- бързо ще се възстановиш.

# 32
  • Мнения: 1 986
  Аз бях предвидена за нормално раждане-изтърпях си без упойка и болкоуспокояващи 7-часовите контракции до пълно разкритие:?Наложи се секцио,и мога за кажа,че след операцията болката ми беше много по-малка в сравнение с мъките преди това ooooh!

# 33
  • Мнения: 724
Аз раждах секцио и съм много доволна.Живот и здраве пак бих родила така.Наистина е различно при всеки все пак това е операция.Аз мисля че станеш ли веднага да ходиш след операцията няма да имаш никакъв проблем.Аз от както съм родила не съм се спряла.Не знам какво е естествено раждане и не мога да ги сравна.
Каквото и да решиш успех  bouquet

# 34
  • Мнения: 593
Все си мисля че секциото не може да е по-страшно от нормалното(страшно) раждане, което преживях. Поне така казват много приятелки, които родиха секцио, в частни клиники, с много обезболяващи.

# 35
  • Мнения: 1 925
Изобщо не е страшно секциото, аз лично съм много доволна от моето. Първите 2 дена е малко по-болезнено и ходиш трудно, но след това всичко е ок, на 5-тия ден, все едно не бях оперирана. Болките след като ме пусна опойката след операцията не бяха страшни, търпят се. Мен лично изобщо не ме беше страх, даже си разказвахме вицове в операционната с доктора. Според мен важно е да имаш доверие и да познаваш лекаря си, това е предпоставка за сигурност и спокойствие, според мен.
Успех !
Peace

# 36
  • Мнения: 603
Аз родих секцио. Това си е операция. Възстановяването е по - трудно и тежко. Има опасност в последствие от сраствания (както при всяка операция). Аз лично исках нормално раждане, но ме приеха по спешност и 24 дена по - рано от термина ми направиха секциото. За щастие имам прекрасно бебе.
Успех и на теб в избора ти.

# 37
  • Мнения: 92
Раждала съм и по двата начина,и аз като теб се страхувах вече от нормалното раждане,което имах преди 7 години,затова избрах секциото.Доста си боли,поне първите 4 дни се чувствах като инвалид,може би с по добри обезболяващи нямаше да се чувствам така.Та моя съвет е раждай си нормално,няма по естествен начин от това. Peace

# 38
  • Мнения: 227
Ами как стои въпроса с кърменето и секцио  newsm78? Много изчетох, но искам да видя мненията на вече преживели този тип раждане и последствията след това, ако мога така да се изразя.....Има мнения, че няма проблем с кърменето, но пък има и противоположните отговори, че не жената не е могла да кърми.
Как може да се стимулира този процес след опрацията ?

Благодаря за отговорите !  bouquet

# 39
  • Мнения: 130
Аз родих със секцио на 26.04. - два месеца преди термина ми и кърмата ми дойде на 30.04. Така че няма никакъв проблем с това че е операция просто при нормалното раждане може да дойде кърмата и няколко часа след раждането докато при секциото минават 3-4 дни. Не се притеснявай през това време бебо няма да остане гладен в болниците им дават мляко.

# 40
  • Мнения: 227
Аз родих със секцио на 26.04. - два месеца преди термина ми и кърмата ми дойде на 30.04. Така че няма никакъв проблем с това че е операция просто при нормалното раждане може да дойде кърмата и няколко часа след раждането докато при секциото минават 3-4 дни. Не се притеснявай през това време бебо няма да остане гладен в болниците им дават мляко.

И аз предположих, че има период на адаптация на организма, и затова може да закъснее кърмата, но това наистина е хубава новина, че все пак идва Simple Smile Че гладен няма да остане е ясно, но искам да е хранен по естествения начин !!  Peace

# 41
  • Мнения: 311
Не страшно и не боли. После с възстановяването трябва да се внимава. Аз съм за секциото. На 01.06. 2007 родих по този начин и мога да кажа че най-страшното при секциото е самия страх от него. Успех ти желая.

# 42
  • София
  • Мнения: 17 592
Дали секциото е страшно, зависи най-вече от лекарския екип, който ще го извърши... и от твоя организъм. Аз раждах със секцио, не ме е боляло, не съм имала никакви проблеми и в никой случай не бих сменила решението си. Но, от друга страна, ти си раждала вече веднъж. С други думи, много от опасностите - за теб самата - които крие раждането, са много по-малки вече. Както си решеш, но в случая не бих ти го препоръчала - а както казах вече, по принцип съм привърженик на този метод на родоразрешение, никога не бих родила вагинално, ако имам някакъв избор.

# 43
  • Мнения: 438
Не страшно и не боли. После с възстановяването трябва да се внимава. Аз съм за секциото. На 01.06. 2007 родих по този начин и мога да кажа че най-страшното при секциото е самия страх от него. Успех ти желая.
Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 6 011
Не е страшно.И аз предпочитам планираните раждания.За мен по-страшно например е "нормално" раждане,продължило повече от 24 часа и с 45 шева на майката/моя позната/.

# 45
  • Мнения: 377
Има хиляда теми за и против секциото,така,че пусни една търсачка и ще прочетеш Peace
Не съм раждала нормално за да мога да сравнявам,но секциото ми беше перфектно!Всичко е индивидуално и зависи от организма и оператора!Успех!


Напълно съм съгласна. Избрах секцио, защото и аз обичам нещата да са ми планирани, е , и не само заради това. Много се радвам. Направих правилен избор. Всичко беше перфектно. Нямах дори болки, а само леко придърпване около 3 дни. Възстанових се бързо.

# 46
  • Мнения: 500
Не!След 14 часа на системи и нон-стоп контракции,това беше най-малкото зло..... Crazy

# 47
  • Мнения: 305
Всяко едно раждане си има и плюсове и минуси.Аз изках нормално раждане, но се наложи спешно секцио.Всичко беше наред, най-кошмарни ми бяха първите 10 часа след раждането заради системите предизвикващи контракции, но слагат и доста обезболяващи та се издържа.При всички положения като разбереш, че всичко с теб и детето е ОК ще се чувстваш добре.

# 48
  • Мнения: 400
Не е страшно!
Особено ако е на добро място и те обгрижват и обезболяват добре е много добър вариант!

# 49
  • Мнения: 3 416
Ох,колко съм чела и уж знам повечето неща,но пак ме е страх,а искам секцио по ред причини. Излизането от упойката ме притеснява,колко време след това си замаен? И при ставане още първия ден не се ли припада?

# 50
  • София
  • Мнения: 4 588
Ох,колко съм чела и уж знам повечето неща,но пак ме е страх,а искам секцио по ред причини. Излизането от упойката ме притеснява,колко време след това си замаен? И при ставане още първия ден не се ли припада?

Ако си била със спинална упойка, няма да си замаяна.
При мен след 2-3 часа ме пусна постепенно упойката  отгоре надолу - от бедрата към ходилата.
Аз лично не съм припадала. Доста болеше раздвижването и ходех прегъната, но всичко минава. :hug

# 51
  • София
  • Мнения: 6 011
Ох,колко съм чела и уж знам повечето неща,но пак ме е страх,а искам секцио по ред причини. Излизането от упойката ме притеснява,колко време след това си замаен? И при ставане още първия ден не се ли припада?
Зависи от упойката.Аз бях със спинална,съответно не съм "излизала "от нея.Започваш да си чувстваш краката около 2 часа след поставянето и.
Колкото до припадането-преди операцията ти наливат доста банки,след това пиеш много вода,мерят ти доста често кръвното,включително и преди първото ставане.Помагат ти да станеш,ако толкова ти стане лошо винаги можеш да си кажеш и да те сложат обратно в леглото.

# 52
  • Германия
  • Мнения: 8 099
След 2 пъти секцио и предишна коремна операция за мен лично няма повод за страх.
Възстановяването е до организъм, болките на втория ден са търпими с помощта на обезболяващи; на мен ми вливаха и някакъв антибиотик.
Кърменето изобщо не е проблем, зорта е да се сложи бебето възможно най-рано след операцията и да се слага често да суче, коластрата засища достатъчно, за да не се налага добавка.
Ставането е въпрос на малко техника, дълбоко издишване и..вече си станала. Прегърбването хич не е добро, напротив възможно най-изправена трябва да се ходи (не помня обясненията на сестрите)
И аз най-много псувах заради катетъра, първите пъти вече имах упойка, но при 2рото планирано секцио първо сложиха катетъра и тогава ме свалиха в операционна, минутите ми се сториха часове, исках да разцелувам анестезиста, като сложи после упойката Sunglasses

# 53
  • Мнения: 2 498
Първият път раждах нормално и беше ад, а втория със секцио по желение и беше просто песен...

# 54
  • Мнения: 4 451
Всеки преценя според собствената си камбанария. Раждала съм 2 пъти със секцио и за мен си беше страшно. Особено вторият път, че получих тежки усложнения и лекарите едва ме спасиха след месец борба. Ако имах възможност да избирам, бих родила вагинално. У мен още стои мисълта за нещо неизживяно.

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 23:36 от mari_anka

# 55
  • Мнения: 994
За притеснение си е - все пак е операция.
Имам  секцио, но и вагинално раждане. Аз бих избрала вагинално. Пък и съм фен на не намесата в рожденната дата (до колкото може).

# 56
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм, страшно незнам:) Може би да, защото риска винаги е голям! Както са написали по - горе, това си е операция и е придружена с всякакви рискове като например внезапна кръвозагуба... Но по отношение на болката мога да кажа единствено, че до голяма степен зависи от прага на болката, който самата ти имаш. Аз лично изтърпях всичко без особени проблеми, но това, което истински болеше беше поставянето на катетър, тампон с йод и ставането от леглото 24 часа след операцията. След това всичко се забравя...Simple Smile

Рискът при секцио, все пак, е по-малък, от колкото при вагинално раждане. При добър лекарски екип, разбира се.

Кръвозагубата е по-малка, отколкото при вагинално раждане и рискът от внезапна кръвозагуба е по-малък.

Болка практически няма - нито по време на, нито преди, нито след това.

Катетърът, ако се сложи от опитна и компетентна сестра, изобщо не се усеща нито при слагане, нито при махане.

Никакъв йод никъде не се слага, изобщо.

На теб май или са ти правили нещо спешно, или си имала екип със ... странни виждания и способности.


Към авторката: обаче, въпреки това, щом имаш едно безпроблемно вагинално раждане, по-скоро няма смисъл да сменяш изпитания метод...

Ох,колко съм чела и уж знам повечето неща,но пак ме е страх,а искам секцио по ред причини. Излизането от упойката ме притеснява,колко време след това си замаен? И при ставане още първия ден не се ли припада?

Изобщо няма "излизане" от упойката. Просто постепенно започваш да си мърдаш краката. Няма от какво да си замаяна, пък и лежиш към час.

Защо да припадаш, от какво!?!?!?
Ходех си 6 часа след излизане от реанимация. И по-рано можех, но не ми дадоха... за всеки случай някакъв си трябвало да има реаниматор край мен. Не ми беше нужен - както и си мислех. Обаче не ме пуснаха да ходя в кафето, да не донеса бацили на бебчо.

Последна редакция: ср, 15 авг 2007, 06:08 от katiABV

# 57
  • Мнения: 1 409
Мен също много ме беше страх от секцио.Родих преди месец и вече съм готова за повторение  Laughing
Няма нищо страшно,болка има но тя е първите няколко дни,след това всичко си е както преди.Гледам си детето без помощници (като изключим мъжа ми),чувсвам се добре и пак бих раждала така.
Успех и леко раждане  bouquet

# 58
  • Мнения: 2 005
Мисълта , че минути те делят от рожбичката , която ще излезе на бял свят -те успокоява и те кара да не се страхуваш PeaceПък и няма нищо страшно , минала съм по тоя път Joy Joy Joy Успех, миличка  bouquet  bouquet  bouquet

# 59
  • Мнения: 7
 Препорьчвам ти секцио,ако трябваше да раждам сега бих родила секцио! Аз родих уж нормално,но се наложи форцепс и епизиотомия от която не можех да седна 2 месеца. Родих в Майчин дом -Сф. и ме качиха на етажа на родилите сьс секцио а не при тези родили нормално.Момичето в моята стая се вьзтанови по-бьрзо от мен Sad

# 60
  • Мнения: 7 186
И при ставане още първия ден не се ли припада?

Не се припада... Ставането е постепенно и под контрола на акушерката.

# 61
  • Мнения: 119
Мила, не мога да разбера как ще се подложиш на операция, при положение че не е по лекарско предписание? Още повече че това ще ти е второ раждане!? Няма нищо общо с първото - някъде към пет пъти по-бързо е при повечето жени като време, а болките пък изобщо не могат да се сравнят с първия път, да не говорим че с малко упойка и тва почти го няма, и после - ставаш и си тръгваш. Говоря за общия случай разбира се.

# 62
  • Мнения: 2 005
И в двата случая болката си я има , но отминава PeaceНе се притеснявай и успех  bouquet

# 63
  • Мнения: 4 496
След като веднъж вече си раждала нормално-Защо искаш секцио?

# 64
  • Мнения: 8 999
Нямам представа как е след нормално раждане, но за това как ще се възстановиш след секцио голямо значение има твоето общо физическо състояние - дали си качила много килца, дали се движиш много или се залежаваш, дали имаш стегната мускулатура на корема. Честно казано мен контракциите ме боляха много повече, отколкото раната на другия ден след операцията. По-скоро усещането, че ако кихнеш, червата ти ще се изсипят между чаршафите, е доста по-неприятно от самата болка /има следоперативна анестезия, с която не чувстваш болежки/. Втория път, като гърмяно вече куче, знаех, че 24 часа след операцията мога да се движа и, докато останалите момичета в саята /първескини/ се вайкаха и тюхкаха, аз вече гордо крачех по коридора, за да си видя бебето.
Каквото и да решиш, ти пожлавам да е безпроблемно, а бебчето ти да е здраво и щастливо.

# 65
  • София
  • Мнения: 3 271
Не боли повече, но бавно се възстановяваш после.
Успех!

# 66
  • Мнения: 6
В случай, че все още не си родила, да се запиша и аз в полза на секциото. И мене много ме беше страх, най-вече за следоперативния период, но в крайна сметка излезе твърде безпроблемно цялото т.нар. възстановяване. Ходех напред-назад още на втория ден, на третия вече исках да се прибирам и не се отделях от бебето си. Малко по-трудно е изправянето до седнало положение и самото ходене първите ден-два, но съвсем не е нещо нечовешко, нетърпимо и пр. А да, щях да забравя – и смеенето е зор. А аз съм от усмихнатите и за мен това беше най-голямото изпитание. Наистина много зависи от упойките – аз бях с комбинирана: епидурална и спинална. Самата аналгезия притъпява отвсякъде болката. Просто медицината е вече много напред и ни е дала прекрасната възможност да си спестим драмата на нормалното раждане. Радвам се, че се възползвах от нея и препоръчвам на всички бъдещи мами да го направят. Така че, успех, Valenta!

# 67
  • Мнения: 3 416
Ами как не ви е страх от факта,че макар да сте обездвижени,си знаете,че стоите с отворен корем ooooh!Мене...много ме е страх...аз ще съм с пълна упойка,ако нещо не се промени де. То верно,че и това не много хубаво-все пак докато излезеш от упойка......Е това ми е най-големия страх!

# 68
  • Мнения: 666
Родих със секцио по медицински причини и тъй като ми е първо детенце не мога да сравня секцио с нормално раждане. За секциото не ме беше страх, самото раждане мина много добре мъжа ми беше до мен през цялото време и ми държеше ръката, сестрите бяха ужасно мили а анестзеиолога засне цялата процедура а уж не беше позволено. После престоят ми в болницата беше много спокоен и единственото време в което си починах, страшното беше като се прибрахме с мъжа ми сами с бебока в къщи  Mr. Green  Първите дни бях толкова превъзбудена от появата на бебо че не помня болката. Раздвижването е малко гадно но колкото повече се движиш толкова по-бързо се възстановяваш. След около 10 дена не ме болеше вече нищо.

А да, щях да забравя – и смеенето е зор.

 Peace Peace Laughing

# 69
  • Мнения: 490
Никак даже. При мен по-страшно беше с контракциите преди това и опитите за нормално раждане...Възстановяването зависи до голяма степен от самата теб. Болеше ме първите няколко дни, имах чувството че ако кихна и червата ми, заедно с всичко вътре ще изскочи, но на 7-ия ден като се прибрах ми мина всичко.

# 70
  • Мнения: 3 416
Ще сподели ли по-подробно раждането си някоя мама с пълна упойка? И им али такива страхливки големи като мене?

# 71
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Ще сподели ли по-подробно раждането си някоя мама с пълна упойка? И им али такива страхливки големи като мене?

Аз,бях с пълна упойка-всичко мина по план,но само едно ще кажа,че страшно много зависи от оператора.На мен ми беше препоръчан от неонатолог гинеколога,а другото важно е,че преди секциото имах две пълни упойки и знаех,че излизам без проблем от тях!Ако,искаш някоя друга подробност пиши на лични!

# 72
  • София
  • Мнения: 6 363
Ами как не ви е страх от факта,че макар да сте обездвижени,си знаете,че стоите с отворен корем ooooh!Мене...много ме е страх...аз ще съм с пълна упойка,ако нещо не се промени де. То верно,че и това не много хубаво-все пак докато излезеш от упойка......Е това ми е най-големия страх!

честно казано, когато се озовах на масата, не ме беше страх. преди това съм го мислила и аз като теб. но след като ме мотаха 12 часа в Майчин дом, накрая се молех неистово да ме срежат най-после и когато моментът настъпи, изобщо не размишлявах, а се метнах буквално на масата. всичко става толкова бързо, че нямаш време да се кумиш много.

# 73
  • Мнения: 327
Аз бях от големите страхливки до деня на плановото ми секцио.Сутринта отидох в болницата след 2 часа да се срещна с детето си.Имах само уговорен гинеколог,но не и анестезиолог/а трябваше/.И тъкмо се започна подготовката за операцията,когато ми казаха,че ще чакам още 1-1,30ч.,защото е дошла по спешност родилка с близначета.Помня,че много бързо се качих на масата и ми сложиха пълната упойка/избрах я поради страха си/,дори в бързината забравих да си сваля лещите/усетих се,когато малко ми залютя на очите от мазането на корема с вид йодов разтвор/.Трудно излязох от упойка/подробности ще спестя/,а момичето преди мен-без проблем.Болката ми стана силна на 2 ден,когато спряха обезболяващите.На 4 ден доведоха бебето ми в стаята .
Смелост ти желая и късмет с упойката Peace.

# 74
 Joy

Последна редакция: вт, 21 авг 2007, 15:36 от boeva-bs

# 75
  • Мнения: 3 416
newsm78
megishik,ама ако упойката е хубава би трябвало да няма проблем се нея? И защо момичето преди тебе е излязла по-лесно от упойка?

# 76
  • Мнения: 139
И двете са еднакво страшни мен ако питаш. Ако можеше бебето да излезе по друг начин...
И за двата типа всичко е строго индивидуално, зависи от организма, нагласата и т.н. фактори...
И при двете може да има усложнения или пък както най-често става да протекат нормално...

И аз съм пред същата дилема и все още не съм решила (макар първото да беше комбинирано - 6 часа контракции завършили с секцио).
Консултирай се с лекар, говори с мъжа ти и виж с как се чувстваш ти спрямо всяко едно от тях.

А планирането на отпуската го зарежи защото не знаеш какво може да стане дотогава така че това въобше не трябва да бъде фактор при взимане на решение.

# 77
струва ми се че упойката и поставянето са по-страшни от самата операция!!!!не зная как да родя-моят гинеколог казва ,че бивши спортистки като мен раждат по-трудно нормално заради мускулатурата,а аз питам-вярно ли е???и ако е така то сигурно е по-добре да си избера секцио!!!

# 78
  • Мнения: 3 416
струва ми се че упойката и поставянето са по-страшни от самата операция!!!!не зная как да родя-моят гинеколог казва ,че бивши спортистки като мен раждат по-трудно нормално заради мускулатурата,а аз питам-вярно ли е???и ако е така то сигурно е по-добре да си избера секцио!!!
Би трябвало точно на тебе пък да ти  лесно именно заради развитите мускули.Аз само не разбрах защо се "смееше" в по-горния си пост.И да-упойката си е опасно нещо,ама защо пък поставянето newsm78 Или ако имаш впредвид спинална-да,може би е рисково,малко..

# 79
имам предвид точно поставянето на епидурална и спинална упойка-има голям риск при възстановяването после-а за пълна упойка не си и помислям дори!!-мн е гадно а и ти скъсява животеца!!!
а относно усмивката-беше случайно пусната-нали сам още нова и не знам кво правя

# 80
струва ми се че упойката и поставянето са по-страшни от самата операция!!!!не зная как да родя-моят гинеколог казва ,че бивши спортистки като мен раждат по-трудно нормално заради мускулатурата,а аз питам-вярно ли е???и ако е така то сигурно е по-добре да си избера секцио!!!
Би трябвало точно на тебе пък да ти  лесно именно заради развитите мускули.Аз само не разбрах защо се "смееше" в по-горния с
струва ми се че упойката и поставянето са по-страшни от самата операция!!!!не зная как да родя-моят гинеколог казва ,че бивши спортистки като мен раждат по-трудно нормално заради мускулатурата,а аз питам-вярно ли е???и ако е така то сигурно е по-добре да си избера секцио!!!
Би трябвало точно на тебе пък да ти  лесно именно заради развитите мускули.Аз само не разбрах защо се "смееше" в по-горния си пост.И да-упойката си е опасно нещо,ама защо пък поставянето newsm78 Или ако имаш впредвид спинална-да,може би е рисково,малко..
и пост.И да-упойката си е опасно нещо,ама защо пък поставянето newsm78 Или ако имаш впредвид спинална-да,може би е рисково,малко..
това не разбирам и аз -би трябвало да ми е по-лесно като са ми стегнати мускулите ,но....????да вярвам ли на съвета на доктора ,че щяло да бъде по-трудно

# 81
лелелеееееееее-какво става с тия цитати-маи мн ми доиде днес пред компютъра и ви моля-ИЗВИНЕТЕ МЕ за повтарянето

# 82
  • Мнения: 911
Мила, Boeva, това за мускулатурата айтоски доктор ли ти  го каза, защото е пълна глупост.

# 83
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
лелелеееееееее-какво става с тия цитати-маи мн ми доиде днес пред компютъра и ви моля-ИЗВИНЕТЕ МЕ за повтарянето

Може да си оправиш името на града Peace

# 84
  • Мнения: 108
страшно е Simple Smile в смисъл че мен ме беше ужасно страх, но си казах че няма начин, трябва да извадят бебето. самото секцио не боли вообще, процедурите около операцията са неприятни и леко болезнени, лежането в реанимация може да бъде даже забавно, аз си бях взела книга да чета, на 4 ден вече ходех напълно изправена, а на осмия готвих, прах, разхождах се из квартала, това освен грижите за бебо. кураж, и да те е стах ще мине и ще замине Simple Smile

# 85
  • някъде
  • Мнения: 4 955
А нормалното раждане страшно ли е? newsm78
Всичко е индивидуално- едни раждат за половин час без никакви разкъсвания, други се мъчат с дни, при секцио- едни се възстановяват за два дни, други за няколко месеца! Peace

# 86
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз съм раждала секцио и не мога да кажа, че е страшно. Процедурите за подготовката са неприятни, но не и болезнени. На самата операционна вече всичко си зависи от теб. На мен лично ми бе много спокойно, а и в момента, който чух малкия да изплаче вече всичко ми бе ..... няма дума с която да го обясна. После всичко ми мина ок, нямах търпение да минат 24 часа за да стана да ходя и да си гушкам детето. Не мога да ти кажа, кое раждане е по-добре нормално или секцио, но ако аз някога имам второ дете, дори и да нямам медицински причини, пак ще искам операция.

# 87
Аз влязох в болницата с идеята че изобщо няма да ме боли... не зная защо си мислех така. Както и да е...Адски много ме боля парвите 2 денонощия, бясно много. Но мисля че при мен проблемът беше че дали ми биеха или не обезболяващи беше все тая...не ми променяха степента на болката по никакъв начин. Аз бях и много депресирана около факта че на 2ия си ден припаднах 4 пъти при опитите си да стана от леглото, а повечето майки около мен си ходеха нормално...чувствах се ужасно, мислех си че сега всички ме смятат за лигла. Смениха ми обезболяващото 2 пъти...същата работа...боли и боли. Освен това повечето жени парвия ден още бяха под въздействието на упойката и бяха като зашеметени, не ги болеше 1виа ден, а аз един 1 час след операцията все едно никога не ми бяха били упойка. Лекарят обясни че това е рядко срещано...по-здрава психика, която не се поддава на упояване...един вид не ти действат обезболяващите и те боли. На 3тиа ден станах с мноооооого големи усилия и пак припаднах няколко пъти преди това. Но станах ли веднъж, вече много бързо се оправих и не ме болеше така. На 4тиа ден никой в болницата не можеше да повярва че съм родила преди 3 дни със секцио....бяха като изумени, изведнъж просто забравих за всякаква болка, и от тогава месец и нещо вече не ме е боляло по никакав повод....

Общи условия

Активация на акаунт