сърбеж по интимните части

  • 86 302
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 917
Снощи получих силен сърбеж в интимната област. Макар, че не забелязвам засилено течение, сърбежа ми е много неприятен. Единственото, което съм променила в интимната хигиена е, че от два дни ползвам интимни кърпички... Моля Ви кажете ми някое мазило, което облекчава поне до понеделник, докато отида на гинеколог

# 1
  • София
  • Мнения: 5 743
Клотримазол или пък Gynopevaril.2-то е по скъпо ,но по ефикасно.Най-добре се опитай да отидеш на лекар.Има работещи и в събота.

# 2
  • Мнения: 2 082
измий се няколко пъти със смрадлика/тетра/ или калиев перманганат

# 3
  • Варна
  • Мнения: 917
Извинявай за глупавия въпрос, но как става. Мога ли с хлебна сода, разтворена във вода? Чувала съм за това....

# 4
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Честно казано аз сърбежа винаги го свързвам с гъбички, но не съм медицинско лице все пак  Thinking

# 5
  • DE
  • Мнения: 967
От кърпичките ще да е!

# 6
  • Мнения: 2 082
Извинявай за глупавия въпрос, но как става. Мога ли с хлебна сода, разтворена във вода? Чувала съм за това....
купуваш си смрадликата,слагаш да заври вода и добавяш от нея.след това се кисне известно време-на опаковката има упътване.може и да си направиш еднократна промивка,може да я сложиш в леген и да постоиш или просто да се изплакнеш с нея.успокоява доста.най-вероятно е от кърпичките-да не са били с алкохол?содата е май за вътрешни промивки,но лично аз не съм ползвала...

# 7
  • Мнения: 6 461
Най вероятно ще е от кърпичките Rolling Eyes...спри да ги ползваш.

измий се няколко пъти със смрадлика/тетра/ или калиев перманганат
Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Най вероятно ще е от кърпичките Rolling Eyes...спри да ги ползваш.

измий се няколко пъти със смрадлика/тетра/ или калиев перманганат
Peace
Може и с отвара от лайка. Също действа успокояващо.
Но пак си отиди на лекар дори и да премине сърбежа.

# 9
  • Мнения: 728
При смяна на сапун,а в твоя случай ползването на кърпичките е нормално да се получат сърбежи.Промивка с тетра,както са ти казали по горе,но ако не отшуми до ден-два иди на лекар за по-сериозно лечение.Може и промивка с бял равнец.

# 10
Натри се със хлебна сода и после се изплакни без сапун така можеш да правиш и веднага когато имаш и гъбички.Аз съм го използвала и при двата варианта.При сърбеж до два три пъти на ден и до вечерта изчезва.

# 11
  • Мнения: 253
Антибиотици да си пила скоро?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 917
Не съм пила антибиотици, а кърпичките са Лактацид Фемина и затова ми е странно, ползвам измиващия гел, предписан от гинеколог...

# 13
  • Варна
  • Мнения: 917
Натри се със хлебна сода и после се изплакни без сапун така можеш да правиш и веднага когато имаш и гъбички.Аз съм го използвала и при двата варианта.При сърбеж до два три пъти на ден и до вечерта изчезва.

Да се натрия с хлебна сода без да разтварям във вода, така ли?

# 14
  • Мнения: 419
Не съм пила антибиотици, а кърпичките са Лактацид Фемина и затова ми е странно, ползвам измиващия гел, предписан от гинеколог...
От интимен гел такава беля си бях навлякла на главата. ooooh!така че може да е от кърпичките.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 917
Да знаете във Варна гинеколог да работи и в събота?

# 16
  • Мнения: 143
Иди в Майчин дом

# 17
  • Мнения: 4 053
Честно казано аз сърбежа винаги го свързвам с гъбички, но не съм медицинско лице все пак  Thinking

 Peace

# 18
  • Мнения: 143
 Luminary , пусни моля, малко информация щом получиш развитие на нещата около твоя проблем.
Дано да не е сериозно.

# 19
  • Мнения: 3 010
Аз доста 4есто имам тоя поблем, при мен е нещо като контактен дерматит, помага смрадлика!

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Мехлем от невен.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 917
Luminary , пусни моля, малко информация щом получиш развитие на нещата около твоя проблем.
Дано да не е сериозно.

Ходих днес на лекар при д-р Минчева в клиника Европа... Каза, че са гъбички и изписа антибиотик за една седмица...много съм стресирана, имам добра хигиена, с мъжа ми ползваме презерватив и не знам как се появиха. Възможно ли е от спарване- ползвах ежедневни превръзки, ходя с дънки и в офиса ни е голяма жега....лекарката каза че в никакъв случай не трябва да ползвам ежедневни превръзки

# 22
  • София
  • Мнения: 5 743
Може да е от много неща,не е задължително да е от мъжа ти.Има цяла тема тук,ако искаш я погледни.Успех с лекуването.  bouquet.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=94371.0

# 23
  • Мнения: 2 082
какъв АБ ти изписа-гъбичките не се ли получавт от антибиотици.аз знам,че се ползва нистатин и др.такива...може би съм в грешка-поравете ме ,ако е така...

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Luminary , пусни моля, малко информация щом получиш развитие на нещата около твоя проблем.
Дано да не е сериозно.

Ходих днес на лекар при д-р Минчева в клиника Европа... Каза, че са гъбички и изписа антибиотик за една седмица...много съм стресирана, имам добра хигиена, с мъжа ми ползваме презерватив и не знам как се появиха. Възможно ли е от спарване- ползвах ежедневни превръзки, ходя с дънки и в офиса ни е голяма жега....лекарката каза че в никакъв случай не трябва да ползвам ежедневни превръзки
Направиха ли ти изследвания на секрет?
И обясни ли ти защо да не ползваш ежедневни превръзки?

# 25
  • София
  • Мнения: 5 743
И аз се зачудих за АБ-то ,но реших,че може и такива да има или да е изписала хапчета, които не са АБ  newsm78.

# 26
  • Мнения: 34
Как лекарката установи,че сърбежа се дължи на гъбички.Прави ли ти някакви изследвания.
На мене гинеколожката ми изписа Лактацит гел,именно заради сърмеж в тази област.
Какво ти изписа?  Rolling Eyes

# 27
  • Варна
  • Мнения: 917
Изписа ми Dalacin C и някакв гел, който се поставя вагинално с накрайник. Гледа секрет под микроскоп и каза да пия антибиотика, който обхваща основните групи бактерии. След две седмици ще ходя на контролен и тогава ще вземе секрет за цитонамазка и микробиология... От вчера съм ужасно притеснена и съм отчаяна, защото не знам какво го причини,не чувствам спад в имунната система, но е факт че често боледувам от настинки...
За превръзките каза, че не трябва в никакъв случай да се ползват защото спарвали. А аз ползвам, защото така се чувствах по комфортно, когато съм на работа....не знам вече...

# 28
  • Мнения: 1 111
аз при сърбеж също се мия със сода и се мажа с нистатин
сърбежът  е доста неприятен,колкото повече се чешеш толкова повече се увеличава #Cussing out
и аз се чудя при мен от какво се получава,след като пазя изрядна хигиена Rolling Eyes,не се мия с интимни гелове и сапуни...но...

а преди време тук в Бг мама имаше реклама за някакво прахче ли е течност ли е /и аз незнам/ - Тантум роза мисля,че беше.Пишеше че е за промивки и подмивки именно при сърбежи  и парене и неприятна миризма  и т.н.Някой ползвал ли е и може ли да кажете нещо повече? /извинявам се,че се вмъквам с този въпрос в чуждата тема/

# 29
  • Мнения: 1 540
И аз имам същите оплаквания, ходих днес на гинеколог и ми предписа разни хапчета и мазила - гъбички. Попитах каква е причината, обясни, че е от топлото, от море, от басейн. Лятото зачестявали тези случаи, тъй като там долу е влажно а топлото предразполага към такива неща.
Три дена се промивах с Тантум роза, на собствени начала си го предписах, но то успокоява временно. Не лекува. Гинеколога каза да спирам тези промивки и да мятам лекарствата, които ми предписа. Също така - да спирам интимния душгел. Вместо него - само вода със сода или отвара от лайка.
Надявам се да съм била полезна  Peace
Тичкайте на лекар като ви засърби  Blush, защото симптомите може да отшумеят, но бактериите, или там каквото са, трябва с лекарства да се изтрепят.  Peace

# 30
  • Мнения: 34
Limunary,какво стана с твойте оплаквания.
На мене ГН ми изписа капсули Пилижинакс.Полэвах ги 6 дни само.Не ми прави иэследвания,т.к в момента сам бременна и в началото тя ми пусна пълни изследвания.Ситуацията се по успокой от капсулите,но все пак от време на време имам раздразненост.Може би трябваше да продължа капсулите,но се появиха болки в корема и предвид ситуацията реших,че може те да са причината.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 917
Ами изпих си стриктно антибиотика, минаха оплакванията и ходих да ми вземе секрет за микробиология и цитонамазка. Предписа ми Лактофем- млечни бактерии и това е общо взето. Ама тоя антибиотик ме разсипа- получих разстройство от него, а тя не ми беше правила микробиология- просто превантивно.

# 32
  • Мнения: 3 929
измий се няколко пъти със смрадлика/тетра/ или калиев перманганат

# 33
  • Мнения: 127
Посетете генеколог-може да имате някаква инфекция. Hug

# 34
  • Мнения: 1 111
а аз се чудя може ли сърбежа да бъде причинен от нерви newsm78

защото аз ходих на гинеколог,постави ми диагноза,пих хапчета,мазах се с паста...симптомите отшумяха,обаче от време на време усещам нови наченки

# 35
  • Мнения: 34
Дали наистина е възможно сърбежа да бъде причинен от нерви.Кожата на тялото знам,че може да сърби от нерви,но по тези места??? newsm78

# 36
  • София
  • Мнения: 1 951
На мен много ми поимага разтвор от Пиоктанин и мехлемче след това.Струва стотинки,а ефекта е невероятен.

# 37
koga v tozi sait 6te slojat novi otgovori na temata

# 38
  • Мнения: 1 817
Външна промивка с 10 капки цитросепт на 500мл вода. След 2-3 измивания ефектът е гарантиран! Но след това не трябва да се бършеш, а да оставиш да изсъхне... Peace

# 39
  • Мнения: 274
Крем Нистатин Peace

# 40
  • Мнения: 32
здр те,от 2 дена имам парене и срамните устни4ки се подуха и ме болзат,имам све6ти4ки гино/певарил,оба4е има верозатност дасам бремена,какво мога да правза да исполъвамли све6ти4ките. В момента съм в германиа и тука има праъник 5 дена никоз не работи.плс хелп

# 41
  • Мнения: 209
Преди време имах такъв проблем и от лекар зна, че точно антибиотиците са причина за гъбичките не виждам как тогава се лекуват пак с антибиотик.Много помага мазането с мед и сода и компреси с кисело мляко,6години се борих с тоя кошмар страшно упорити са.  Weary

# 42
  • Мнения: 378
измий се няколко пъти със смрадлика/тетра/ или калиев перманганат
Това е голяма глупост не го прави,моята генеколожка като разбра че сам си правила промивки с тетра направо ме уби,прави се с йод промидон 2 капачки в полъвин литър вода Peace

# 43
iskam pomo6t molqvi imam golqm sarbej po intimnite 4asti i sa poduti taka sam ot 3 dni nqmam [polov kontakt kajete mi kak da go premaxna mn me e strax molqviiiii umiram nemoga da spa mn e gadno

# 44
  • Мнения: 2 082
iskam pomo6t molqvi imam golqm sarbej po intimnite 4asti i sa poduti taka sam ot 3 dni nqmam [polov kontakt kajete mi kak da go premaxna mn me e strax molqviiiii umiram nemoga da spa mn e gadno
ами пробвай някои от гореизброените неща-измий се със сода,тетра или калиев перманганат.намажи се с нистатин и отиди на лекар...

Общи условия

Активация на акаунт