Отговори
# 285
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
аз пък досег абях в болницата.
на преглед..имам скъсена шийка на матката и бебо е послязал ниско долу малко.ами мойто секцио се отлага ..Доки каза че е рано,в сряда съм пак на преглед,бият ми инжекции с кортизон,евентуално ако тръгне да излиза бебо по рано.и ще видим в сряда как е шоложението с прегледа и ако има нещо обезпокояващо най рано може да ме резнат в петък...Инъче ще стискаме до 27-ми Peace Peace

Тоновете на бебето бяха доста силни,че седях на апарат за тонове и контракции,продължавам да си пия дрогата Peace ..аз много се бях притеснила и доки ми каза че това се отразяван атоновете на бебето.и после като се поуспокоих малко докато си варвяха тоновете  всичко беше наред Peace
Просто каза че съм много притеснена,личало ми отдалече Sick
та сега ще си мисля само хубави неща няам да се спичам и само оптимистично Peace

Пвлинадидко-ако питаш мене си е до ген не до осоляването.И мен не са ме солили ама не мириша  Joy Joy
по скоро това си е до потни жлези ако питаш мене,всеки човек има различна секреция на потните жлези и не мисля че има нещо общо солта с потните жлези.. Mr. Green Mr. Green

айд елека нощ че ми се доспа бая..та да ме имате впредвид че няма да раждам сряда Mr. Green Mr. Green
лека нощ  bouquet

# 286
  • Мнения: 99
Привет във този късен час!
Ани ти какво правиш толкова късно на прегледи в болницата? Ще трябва да проявиш още малко търпение преди да си видиш твоето сладурче. Вярно 22 ти харесваше като дата, но и 27 е хубава, а и бебо ще се развие инащишкавее повече:) Ти само бъди спокойна и всичко ще е наред!

viskozitet моята лекарка нито прави прегледи, нито изследвания през 9 месец. Сега я чакам да се върне от отпуска и д ами даде болничния и направленията и сигурно ням ада се видим повече. А за запис на тоновете си ходя сама в тина Киркова.
Анири къде пише че по ЗК се полагат 2 прегледа в 9 месец. Ако знаеш къде е , моля те кажи ми и ще го разпечатам и пак ще се разправям с лекарката, ако не иска да ми направи безплатен преглед.

Хаиде сега да честитя първа рождения ден на Mackomacko!!! Пожелавам ти хиляди щастливи мигове и най-хубавия подарък да си го гушкаш скоро и много да те слушка и радва!!!

Лека нощ!

# 287
  • Мнения: 17
Честит рожден ден и от мен на Мацкото. Ама сме едни караконджули,а? Тъкмо си бях легнала и сеобадих на мъжо да го видя как работи и той ми пусна едни мухи тука за покупки, та станах и пунах търсачката и май вече официално отивам да спя, че съм и много гладна, но изобщо не ми се иска да ям по това време- та аз наддадох като слон през последния месец, та дано да заспя и да не мисля за ядене.

# 288
  • Мнения: 98
Вискозитет, добре дошла при нас! Виж какво намерих по темата за прееклампсия: 
"Ако имате подуване на ръцете и лицето, това може да е симптом на състояние, наречено прееклампсия (провокирано от бременността високо кръвно налягане) и трябва да се обърнете към лекар. Прееклампсията трябва да се лекува, за да се осигури нормален приток на кръв към бебето и да се предотврати още по-сериозно състояние, наречено еклампсия (провокирани от бременността гърчове), които може да са фатални за майката и бебето.

Начини за справяне:

    * Яжте храни, богати на протеини, като се опитате да постигнете поне 75 грама протеини дневно
    * Пийте много течности
    * Солете храната си на вкус (НЕ избягвайте солта, както много хора препоръчват)
    * Спете с повдигнати крака и често ги вдигайте нависоко през деня
    * Избягвайте тесни ограничаващи дрехи
    * Взимайте хепатопротективни (предпазващи черния дроб) билкови лекарства като магарешки трън и яжте храни като цвекло, листа от цвекло и артишок"

Ти, естествено, не страдаш от това състояние, така че споко. Докато не ти направят изследвания, не може да се гадае. Тия симптоми по-горе всички сме ги проявявали от време на време, но това значи ли, че ни има нещо?

# 289
  • Мнения: 502
аз пак хойкания тия дни напред-назад, и докато сваря да вляза и тя темата свършила  Mr. Green


онзи ден взехме прах за пране на бебешките работи "сано максима" - ми той бъкан с фосфати  #Shocked  "над 30%" пише  Shocked и сега се чудя да го използвам ли изобщо  newsm78



оф и да ви се оплача и да питам, че направо ще полудея тия дни newsm45 -  отивам при доктора дето мислех да ме изражда - той в отпуска от 17 септември и вика режем те на 15-ти, да ама аз искам ако се е обърнала главично да не ме режат, пък той заминава на почивка човека и тогава кой ще ме изражда??
звъня на друг- той пък в отпуска до12 септември, обаче със зверски натоварен график след това и той не може да ме поеме
и сега направо ми се реве - ми ако не се намери някой да ме поеме за раждане от сега  newsm45   а не искам да отивам ей така без уговорка, защото искам да съм сигурна кой ще ме разпорва, кой ще ме шие и как ще ме шие и дали ще сме добре с бебка
има ли мами, които ще ходят да раждат без уговорка?? и тая мойта тиква поне да беше се обърнала главично  Cry


междудуругото днеска пообед съм на виедозон за последно при мойта дофтурка понеже после излиза и тя в отпуска, та поне ще видим беба
а по-натам кой ще ни гледа  newsm45 като не мога да намеря доктор да ме изражда и да ме следи още един месец

# 290
  • Мнения: 518
Кокич, недей така мила да стресираш бебока Praynig Ще се наредят нещата Peace В коя болница ще раждаш - Окръжна или АГ newsm78 ?Ще се включат тука мадамите и ще помогнат с инфо Hug - всичко ще е наред, не бой се Hug
А тия лекари са за бой значи - хубаво си излизат в отпуска, ама да се погрижат кой да им поеме бременните #2gunfire Бебетата за разлика от тях не излизат в отпуск и когато си решат тогава се раждат Close
Басилиск, искаш ли да ти напиша пълния състав на Бочко-то по опаковка newsm78

# 291
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
добро утроо,

Ами ходих толкова клъсно в болнцата защото тогава ми беше дежурен лекаря а и като чуха за контракции и ме привикаха набързо Mr. Green

А инъче забравих да ви кажа че моя кратунчо или кратунка има голяма глава..и по ехографа излезе с кг 3740кг  #Crazy #Crazy #Crazy
Доктора каза че понеже е малко по голяма главата затова ехото показва толкова висок грамаж.и каза че може би е към 3500 бебока сега. Peace
Ейй голямо тюленче си отглеждам аз в тумбака кво ше кажете а Joy Joy
лек ден

# 292
  • Мнения: 98
Кокошчице, не се притеснявай за тез доктори-отпускари. Струва ми се, че при когото и да се паднеш, няма да те претупат или навредят. Даже понякога, един случаен доктор прави чудеса и оставаш учудващо доволен от него. Нали уж си знаят работата в болницата - всеки ден израждат по сума ти бебета. В една книга пише, че секциото е най-лесната и безобидна операция - напълно отработена от докторите вече в наши дни и криеща минимален риск. Така че - споко. Grinning

# 293
  • Мнения: 518
Ани, като видях последния път колко си пораснала на корем даже се зачудих да не са 2 тюленчета #Crazy Щото ако е 1 явно е големичко или пък обича да обитава широки пространства Laughing Joy hahaha
Аз сега чакм да видя кой ще ни изненада тази седмица с хубава новина Hug

# 294
  • София
  • Мнения: 771
Добро утро!

Честит празник Мацко!
Пожелавам ти леко раждане и здраво и послушно бебенце.

Ани и какво стана сега? Сама ли ще си тръпна в очакване тази седмица? Аз така и не разбрах защо искат да ти отложат секциото, още повече бебето не е малко.

кокошчиице, аз бях изпаднала в същата паника миналата седмица. Точно в последния месец заради отпуската нямах един видеозон и запис. Обадих се на доктора и настоях да измисли нещо, нищо че не е на работа. Той ме препрати към свой колега и си направих всичко необходимо, без много усилия, но за мое голямо успокоение. Питай твоята докторка какво би те посъветвала.

# 295
  • Мнения: 258
ЧРД на Мацкото. Бъди здрава, щастлива, усмихната, заградена от много нежност и обич и чакаме скоро да се похвалиш с най-хубавия пухкав подарък!  bouquet
Вискозитет, аз през деветия съм ходила само на запис всяка седмица. Сага живот и здраве в четвъртък ще ми е първия преглед. И аз предпочитам по-честичко да се гледаме, но от друга страна каквито са тарифите на тоз моя доктор може и да е по-добре така Sick Изследвания всяка седмица също мисля, че няма нужда
Кокич, съжалявам мила, че така се е получило. Дано другите Варненски майчета успеят да ти препоръчат някой и от сърце ти желая малкото сладурче да се врътне. Има още време! Praynig Разбирам как се чувстваш- много е кофти това със сменянето на доктора в последния моментл Аз сега с тази инфекция в Шейново също съм в голяма чуденка. Но явно никой няма достатъчно информация.
ани, така наистина бебко ще има повече време да се развие напълно. 27ми също е страхотна дата! Ако остане за тогава де Grinning
Да попитам вие по колко печата имате на направлението за хоспитализация, защото аз само един- на докторката, а някъде ми попадна, че трябвало да са два. Според вас проблем ли ще е това?

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 09:30 от Tiarra

# 296
  • Мнения: 228
Честит рожден ден на Мацкото  bouquet с пожелание за едно здраво и красиво бебче за подарък:))

# 297
  • Мнения: 228
Кали и аз съм с VMCC na Mtel-дори в момента, ама се чудя как ще си седим на дупетата в болницата слд операциите и дали ще ни е до лаптопите изобщо.Я аз да те питам и нещо друго-теб кога те приемат за секциото на 23ти ли?или направо на датата на раждането на бебчо.

# 298
  • Мнения: 83
здравейте майчета  Hug много ви благодаря за милите пожелания  Wink катрин, душко, ти направо изпревари всички с пожеланията , ама така е - вчера като си легнах с кокошките  Mr. Green
да ви се оплача - и мен ме тръшна гадния вирус с повръщането и всички други екстри  Sick , та цяла събота си лежах и реанимирах, вчера бях малко по-добре вече, даже и навън излезнах за малко, та по болест зачезнах от форума тия дни  Tired
пропуснах и рожденниците ни, ама те приемат поздравления и по-късно надявам се  Wink на патерици ЧРД на Петето и на Дани на Кали   bouquet
ей ани, ще ни клъцнат заедно на 27 значи  Wink ако устискаме до тогава де  Mr. Green тамън мислено ще си пазим страх една на друга
ох като ви изчетох - значи не съм единствената луда, дето мисли да си взима лаптопа в болницата  Mr. Green само дано няма проблеми и от там ми разрешат де, че  забравих да питам онзи ден доки
хайде до после - пак ще се включа

# 299
  • София
  • Мнения: 771
bravy, предполагам ще ме приемат в самия ден, защото операцията ще е следобяд. Но това само го предполагам, до петък има толкова време, че ми се струва цяла вечност.

Лаптопа аз изобщо няма да го взимам в началото, първо искам да мине всичко, да сме добре и да се поосвестя, пък ако толкова добре се чувствам, може и да си го поискам да ми го донесат.

Общи условия

Активация на акаунт